Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:01 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Świadectwo czystości? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Powiedział też, idźcie i rozmnażajcie się, ale co czeka ziemię gdy nas będzie dwadzieścia - trzydzieści miliardów? I jeszcze jedno pytanie niedouczonej parafianki, Czy Pan Bóg dał nam nasze ciała na własność, czy tylko "wypożyczył"?


Pt paź 14, 2016 4:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Powiedział też, idźcie i rozmnażajcie się, ale co czeka ziemię gdy nas będzie dwadzieścia - trzydzieści miliardów?
Powiedział też, idźcie i rozmnażajcie się, ale NIE powiedział co czeka ziemię gdy nas będzie dwadzieścia - trzydzieści miliardów. Innymi słowy nie powiedział "idźcie i rozmnażajcie się, aż... COŚ" np. aż będzie Was za dużo itd. Czyli nakaz płodności jest bezwzględny, nigdzie nie ma jego ograniczenia.
A co będzie jak będzie nas więcej? Poradzimy sobie :) ludzie są zdolni, co raz nowe wynalazki wymyślają (potrzeba matką wynalazku!) - może skolonizujemy kosmos? a może oceany? damy radę :) pułapka maltuzjańska już dawno się skompromitowała właśnie dzięki wynalazczości ludzkiej.
Cytuj:
I jeszcze jedno pytanie niedouczonej parafianki, Czy Pan Bóg dał nam nasze ciała na własność, czy tylko "wypożyczył"?

ciekawe pytanie. W zasadzie wszystko co mamy jest darem Boga - więc i nasze ciała. Można by więc chyba powiedzieć, że są naszą własnością - ale to i tak nie znaczy, że możemy robić z nimi co chcemy, bo np.
1 Kor 6, 18-20 napisał(a):
Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy. Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn paź 17, 2016 9:52 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Chodzi żeby zniknął również popęd, napięcie seksualne, żeby można było normalnie żyć i mieć to wszystko z głowy.


Ok. To nadal motywacja religijna do tego jest dość absurdalna. Czyniąc się bezpłodną w zasadzie na starcie stawiasz się w pozycji nie zostania nigdy żoną. Pozbawiając się popedu, chcesz czy nie powstaje w życiu pewna luka, którą trzeba w jakiś sposób wypełnić. Pytanie czym i w jakiej formie- pracą, zaangażowaniem religijnym, walką z osobami o skrajnie przywiązującymi wagę do swojej seksualności?. Wszelkie zachowania nawet o czystych inntencjach, będą bardzo odmienne od większości innych osób. Stąd napisanie spokój to bardzo ryzykowne stwierdzenie.
Bóg stworzył nas do życia w rzeczywistości takimi jakimi jesteśmy i jakimi się stajemy. Radykalne rozwiązania to radykalnie trudniejsza rzeczywistość i konieczność się w niej odnalezienia


Pn paź 17, 2016 12:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Powiedział też, idźcie i rozmnażajcie się, ale co czeka ziemię gdy nas będzie dwadzieścia - trzydzieści miliardów? I jeszcze jedno pytanie niedouczonej parafianki, Czy Pan Bóg dał nam nasze ciała na własność, czy tylko "wypożyczył"?


Poważnie czy prowokujesz? ;)

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn paź 17, 2016 12:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
No jasne że Pan Bóg ciała pożyczył. Powiedział jeszcze, że mamy prawo oddać ciało lub wymienić na inne, do trzydziestu dni od przyjścia na świat bez konieczności podawania przyczyny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Pn paź 17, 2016 2:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Jaśminowa napisał(a):
No jasne że Pan Bóg ciała pożyczył. Powiedział jeszcze, że mamy prawo oddać ciało lub wymienić na inne, do trzydziestu dni od przyjścia na świat bez konieczności podawania przyczyny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To ja poproszę nowszy model.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt paź 18, 2016 10:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 22, 2012 10:06 am
Posty: 245
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Jaśminowa napisał(a):
No jasne że Pan Bóg ciała pożyczył. Powiedział jeszcze, że mamy prawo oddać ciało lub wymienić na inne, do trzydziestu dni od przyjścia na świat bez konieczności podawania przyczyny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
szkoda, że nie 30 lat. ;)

_________________
"Mamy tylko jedno miejsce w świecie, gdzie nie panuje ciemność. To osoba Jezusa Chrystusa"


Śr paź 19, 2016 6:27 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Więc wnioskuję, że moje ciało jest moje i mogę robić z nim co mi się podoba. A tytuł powinien brzmieć nie "świadectwo czystości", lecz "świadectwo poświęcenia"!


Pn paź 24, 2016 2:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Więc wnioskuję, że moje ciało jest moje i mogę robić z nim co mi się podoba. A tytuł powinien brzmieć nie "świadectwo czystości", lecz "świadectwo poświęcenia"!

no i źle wnioskujesz... jeszcze raz przeczytaj:
Cytuj:
W zasadzie wszystko co mamy jest darem Boga - więc i nasze ciała. Można by więc chyba powiedzieć, że są naszą własnością - ale to i tak nie znaczy, że możemy robić z nimi co chcemy, bo np.
1 Kor 6, 18-20 napisał(a):
Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy. Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn paź 24, 2016 2:51 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
To Twój tekst, czy zacytowany, bo jeżeli Ty to napisałaś to jestem pod wrażeniem. Jest rewelacyjny, masz talent pisarski - piękny czytelny styl, rewelacja, naprawdę.


Pn paź 24, 2016 8:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Cytuj:
Hegel uważa, że główny błąd wiary takich nieszczęśników tkwi w ich indywidualizacji. Człowiek, który utożsamia siebie z doznawanym nieszczęściem, który sam staje się żywym nieszczęściem (wypatroszenie siebie jest tego przejawem), dokonuje radykalnego ujednostkowienia siebie. Patrzy on na świat oczami swego nieszczęścia (jako podłe jest to ciało!) i łączy go z Bogiem. Być sobą znaczy dla niego: być innym niż wszyscy.


Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki" (1 J 2, 17)

Warto pościć. Cwiczyć wytrwałość - stronić od zła. W przyszłym świecie tego nie będzie. Cokolwiek Hegel uważa jest pod koniec słuszne - każdy człowiek jest inny. Czy cierpiętnik czy nie - to co pisze pomiędzy to dywagacje indywidualisty i troche nie na czasie w końcu to chyba chodzi o Georg Wilhelm Friedrich Hegel - filozofa Niemca to był rok 1770.

Ascetyzm typu pustelniczego (anachoretycznego), a także cenobitycznego, czyli życie samotne ale w skupiskach, w których mnichów łączy wspólnota organizacyjna i majątkowa(Podobna do pierwszego Kościoła) nie jest zbytnio "cierpiętniczy".

We współczesnym chrześcijaństwie, w wyniku kryzysu nowożytnego i modernistycznego życia monastycznego, głosi się przede wszystkim tzw. ascezę wewnątrzświatową, urzeczywistnianą w codziennym życiu bez separacji od świata, ale w ścisłym związku z zabieganiem o zbawienie.
W KRK dosyć dawno już zasadniczo porzucono ascezę polegającą na samoudręczaniu się lub poniżaniu, choć nurt ten obecny jest nadal w innych religiach.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Pn paź 24, 2016 8:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Więc wnioskuję, że moje ciało jest moje i mogę robić z nim co mi się podoba. A tytuł powinien brzmieć nie "świadectwo czystości", lecz "świadectwo poświęcenia"!



9 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 20 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci12. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=291

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt paź 25, 2016 9:26 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Z tą świątynią to bym nie przesadzała, Biblie też trzeba rozumieć niedosłownie, według wcześniejszych, mądrych wpisów.


Śr paź 26, 2016 12:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Z tą świątynią to bym nie przesadzała, Biblie też trzeba rozumieć niedosłownie, według wcześniejszych, mądrych wpisów.

Oczywiście że nie dosłownie. Żaden z nas nie jest zbudowany z cegieł, nie ma wbudowanych witraży.. ;-) Ale poza tym i owszem - mamy być świątynią

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr paź 26, 2016 1:37 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
No przecież wiem że nie jestem kościołem z dzwonnicą i organami, ale cielesność człowieka z jego niedoskonałościami, przywarami, z całym tym przemijaniem jakoś ze świątynią mi się nie kojarzą. Jest to bardzo odległa alegoria, a udoskonalanie ciała fizyczne nie stoi z nią w sprzeczności.


Śr paź 26, 2016 2:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL