Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:59 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosierdz 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:16 pm
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosierdz
lekarstwo napisał(a):
Nie wiem jak Barney, ale ja byłbym ciekawy co tam powiesz. ;-)
Jednak załóż osobny temat?


Nie będę zakładał nowego tematu, ponieważ nie chcę wszczynać kolejnej wojny polsko-polskiej.
I podkreślam, nikogo nie chcę obrażać. Ja tylko przedstawię fakty. W paru miejscach z małym komentarzem.

I. Dzień Pański

"Sunday ... so called because this day was anciently dedicated to the sun, or its worship." Webster,s International Dictionary, 19th. edition.
Co oznacza "Dzień Słońca (Niedziela) ... tak nazywany, ponieważ w przeszłości był poświęcony słońcu lub jego kultowi".

"Sunday (Dies Solis of the Roman calendar, 'day of the Sun,' being dedicated to the sun), the first day of the week." Schaff-Herza Encyclopedia, Sunday.
Z rzymskiego kalendarza dzień słońca, dzień poświęcony słońcu, pierwszy dzień tygodnia.
Tak mówią stare słowniki Oxfordzkie. Nowe mówią 'niedziela', dzień następujący po sobocie.

"Sabbath ... A Hebrew word signifying rest ... Sunday was a name given by the heathens to the first day of the week, because it was the day on which they worshipped the sun."
John Eadie, D.D., LL.D. A Biblie Cyclopedia, p. 561
Czyli Sabat, hebrajskie słowo oznaczające odpoczynek. "Dzień Słońca" był nazwą nadaną przez pogan pierwszemu dniu tygodnia.

"The Pope has power to change times, to abrogate laws, and to dispense with all things, even the precepts of Christ." Decretal De Translat. Espiscop. Cap.
Czyli papież ma moc zmieniać czasy, zmieniać prawa, oraz pozbywać się reguł i zasad ustanowionych przez Jezusa Chrystusa.

Daniel 7:25
"I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu."

Który dzień jest Sabatem? Sobota jest Sabatem. Dlaczego uznajemy Dzień Słońca zamiast Soboty?
"My uznajemy Dzień Słońca zamiast Soboty ponieważ Kościół Katolicki przeniósł święcenie (powaga, namaszczenie) z Soboty na Dzień Słońca." The Convert's Chatechism of Catholic doctrine (1957, p. 50).

"Poprzez moją boską moc nakazuję wam święcić pierwszy dzień tygodnia (Dzień Słońca)..."
Father Enright, American Sentinal June 1893, katolicki duchowny.

Papież Pius 1566 mówi "Spodobało się kościołowi Bożemu aby zamienić religijną uroczystość z dnia Sabatu (Sobota) na dzień Pański."
Dzień Pański, Izajasz 58:13
"Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, (...)"

Marek 2:28
"Tak więc Syn Człowieczy jest Panem również i sabatu."
A kto stworzył świat? Bóg przez Jezusa Chrystusa.
Efezjan 3:9
BKJ "... który wszystko stworzył przez Jezusa Chrystusa."

"Dzień Słońca jest katolicką instytucją, a wymóg jej przestrzegania może być obroniony tylko w oparciu o katolickie zasady...Od początku aż do końca Pisma nie znajdzie się tam ani jeden fragment, który by dawał podstawę dla przeniesienia cotygodniowego nabożeństwa z opstatniego dnia tygodnia na dzień pierwszy." Catholic Press (Sydney) August 25, 1900. Czyli mówią o tym otwarcie.

W Biblii nie znajdziesz ani jednej linijki mówiącej o świętowaniu niedzieli. I cokolwiek o takiej zmianie.
Malachiasz 3:6
"Ja jestem Panem, twoim Bogiem, i nie zmieniam się."
To orginalny werset. Zmieniono "nie zmieniam się" na "nie zmieniłem się". Bóg nie zmienia się. I nie zmienia raz ustanowionych zasad. I nie pozwala nikomu tego zrobić.

I uwaga, Jana 15:10
"Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."
Oraz 1 Jana 2:4
"Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma."

Papież Grzegorz zmienił kalendarz ale dzień sabatu (Sobota) jako siódmy dzień się nie zmienił. Papież Grzegorz doprowadził do zmiany czasu. Dlaczego? Ponieważ Pascha nie pokrywała się z pogańskim świętem, Wielkanoc ma korzenie w pogaństwie, jest związane z kultem bogini Isztar. I to jest fakt historyczny, nie można podważać. Wiadomo już dzisiaj, że Jezus nie narodził się zimą. Biblia na to wyraźnie wskazuje. Pasterze nie mogli paść owiec w grudniu. Narodził się prawdopodobnie w październiku. Wprowadzono 25 grudnia a wg. pogańskich wyznań solarnych tego dnia narodził się Bóg Słońce.

Ezechiela 22;26
"Jej kapłani gwałcą mój zakon i znieważają moje świętości, nie odróżniają świętego od pospolitego i nie pouczają o tym, co nieczyste, a co czyste. Zamykają swoje oczy przed swoimi sabatami tak, że jestem wśród nich zbezczeszczony."
Wyraźne ostrzeżenie potężnego Boga.

The Catholic World (march. 1984), p. 809, czytamy:
"Słońce było najważniejszym Bogiem w pogańskich krajach, dlatego też Kościół powiedział , zatrzymajcie tą starą pogańską nazwę, powinna ona zostać uświęcona, i w ten sposób pogański Dzień Słońca poświęcony Balderowi (Baalowi), stał się chrześcijańską niedzielą poświęconą Jezusowi".

Nie było żadnego konkretnego powodu aby zamienić Dzień Pański na niedzielę, pierwszy dzień tygodnia (Dzień Słońca). Chyba że... (to moje przypuszczenie).


Pt wrz 02, 2016 12:31 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 12, 2008 5:06 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Miłosierdzie a łaska
Wybacz, ale moja wiara katolicka nie legła w gruzach. Myślałem, że to będzie coś wstrząsającego według Twojej wcześniejszej przestrogi i zapowiedzi. Obyś się opamiętał i otrzymał łaskę prawdziwej wiary.


Pt wrz 02, 2016 1:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła.
@listypawla
T naprawdę uważasz, że katolik idący w niedzielę do kościoła idzie czcić słońce? Normalnie brak słów na taką dziecinadę. 8O :)
I te amerykańskie źródła cytatów. :?:


Pt wrz 02, 2016 2:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła.
Listy Pawła napisał(a):
Nie było żadnego konkretnego powodu aby zamienić Dzień Pański na niedzielę, pierwszy dzień tygodnia (Dzień Słońca). Chyba że... (to moje przypuszczenie).
No skoro dla ciebie Zmartwychwstanie Pańskie nie jest konkretnym powodem aby czcić niedzielę jako Dzień Pański, to czas żebyś zastanowił się
w co(i komu) ty wierzysz...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt wrz 02, 2016 2:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:16 pm
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Miłosierdzie a łaska
lekarstwo napisał(a):

Nie wiem jak Barney, ale ja byłbym ciekawy co tam powiesz. ;-)



Tak, chodzi o to, że wcześniej postawiłem tezę iż katolicyzm to ukryty kult solarny. I jeśli chcesz jeszcze jakiegoś dowodu, to przedstawię poniżej. Oświadczam, przedstawiam fakty i je w sposób obiektywny interpretuję. Nie chcę zranić niczyich uczuć. I nie chcę wywoływać wojny. Drugi dowód - koło solarne.

II. Koło Solarne.

Mówimy o kulcie Boga Słońce, najbardziej znany jako kult Baala. Ten "bóg" w różnych pogańskich kultach nosił różne nazwy. W pogańskiej Polsce Świętowid. Ale to wszystko to samo, to był kult Szatana. Wziął się z Babilonu, rozprzestrzenił się na cały znany świat. W Medopersji a potem w starożytnym Rzymie. I ta najbardziej rozpowszechniona "odmiana" na tych terenach nosi nazwę mitraizmu.

Bardzo charakterystycznym symbolem był okrąg z ośmioma szprychami z małym okręgiem w środku. Te koncentryczne okręgi symbolizowały sam tron Szatana. Całość przypomina koło od wozu. Całość to symbol Boga Słońce. Szprychy mogły mieć różne kształty. Proste - aspekt męski, falujące - aspekt żeński. Ponieważ Szatan jest androgeniczny.

Oto pogańskie koła solarne:
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... zNFWnQ3TTQ
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... Ek5VUlxWlk
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... HRXRHM1YU0

Koła solarne w katolicyźmie:
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... kxFNHhJZU0
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... 3E1a2RHcWc

Natomiast największe koło solarne znajduje się w samym Watykanie.
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... FB3bFpIeW8

Policzcie ile ma szprych. W centralnym miejscu stoi orginalny obelisk sprowadzony z Egiptu. Symbolizuje Ozyrysa. Jest to tutaj kult falliczny. Po lewej i po prawej stronie mamy kolumnady w kształcie półksiężyców. W kultach solarnych, mitraizmie półksiężyc symbolizuje łono Izydy, Isztar itp. Całość symbolizuje tron Szatana z kultem płodności włącznie. Fallus zagłębiony w łonie. (Naprawdę, aż zmuszam się aby to pisać bo to obrzydliwe). Czyli narodziny Boga Słońce.
Jaki był powód aby w świętym miejscu postawić coś tak obrzydliwego? Naprawdę nie rozumiem. Ale fakt pozostaje faktem.

Proszę to teraz obronić. Wykazać, że źle interpretuję.


Pt wrz 02, 2016 3:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Miłosierdzie a łaska
Ależ nie, Listy Pawła. To Ty musisz teraz udowodnić, że te oskarżenia pod adresem Kościoła katolickiego o kult solarny są prawdziwe, a nie my, że jesteśmy niewinni.

Na razie przedstawiłeś tezę. Dawaj dowody.


Pt wrz 02, 2016 4:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:16 pm
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Miłosierdzie a łaska
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ależ nie, Listy Pawła. To Ty musisz teraz udowodnić, że te oskarżenia pod adresem Kościoła katolickiego o kult solarny są prawdziwe, a nie my, że jesteśmy niewinni.

Na razie przedstawiłeś tezę. Dawaj dowody.

Ja nie oskarżam ludzi. Nigdy nie twierdziłem, że KRK założyli jacyś sataniści. Uważam, że od początku posiadał zdrowy rdzeń złożonych z ludzi oddanych Bogu i Panu Jezusowi. To się wkradło później.


Pt wrz 02, 2016 4:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Miłosierdzie a łaska
Nie mydl oczu. Oskarżyłeś Kościół katolicki o praktykowanie kultu solarnego, to teraz przedstaw dowody, które potwierdzą, że tak jest.

Oczywiście zawsze możesz przyznać, że Cię poniosło i odwołać swoje tezy.


Pt wrz 02, 2016 4:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:16 pm
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Miłosierdzie a łaska
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie mydl oczu. Oskarżyłeś Kościół katolicki o praktykowanie kultu solarnego, to teraz przedstaw dowody, które potwierdzą, że tak jest.

Dowód trzeci - orientacja świątyni.

III. Orientacja świątyni.

Kiedy przeczytacie 36 rozdział Ks. Wyjścia zauważycie, że Pan Bóg dał wyraźne wskazówki jak ją zbudować i jak zorientować w stosunku do stron świata. Nakazał orientować na linii wschód-zachód z wejściem do przybytku od wschodu. A miejscem najświętszym przy zachodniej ścianie.
I tak były budowane świątynie na wzgórzu w Jerozolimie.

Świątynie chrześcijańskie kilka wieków później, najpierw na wschodzie, potem w X w. na zachodzie budowano odwrotnie. Z ołtarzem w kierunku wschodzącego Słońca. Dlaczego naruszono przepis, naruszono nakaz?

Wszystkie świątynie Zeusa i innych na przestrzeni dziejów orientowano ołtarzem na wschód. Jeśli to był kompleks, to zawsze wejście było od zachodu.

Oto przykłady wybudowanych katedr:
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... UNaMTQ0bEE
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... ll6MV9uVFE
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... lljamdUR3M

Nie znajdziecie ani jednej starej katedry czy kościoła z ołtarzem w kierunku zachodnim.

Czy ktoś to potrafi wyjaśnić?


Pt wrz 02, 2016 4:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Miłosierdzie a łaska
Nikt nie będzie udowadniał, że nie jest jeleniem. To ty masz wykazać, że jest.

Aha...

1. Wypadało by najpierw się zapoznać dlaczego istniał zwyczaj stawiania kościołów z ołtarzem skierowanym na wschód, a potem tworzyć jakieś tezy na ten temat.

2. Dowodów na kult solarny w KK, jak widzę, nie masz. Honoru, aby to przyznać i przeprosić za fałszywe oskarżenie, również... :(


Pt wrz 02, 2016 5:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła.
Ano właśnie.
Wierzymy przecież w Jezusa Chrystusa. Tak?
Jezusa , który wypełnił stare prawo i zawarł je w przykazaniu nowym Miłujcie się wzajemnie jak Ja was umiłowałem. Stare prawo jest zawarte w nowym a że jest Bogiem i zmartwychwstał w Niedzielę - uczynił ją dniem szczególnym dla nas katolików. Dniem zwycięstwa nad śmiercią i szatanem.
Dobra odpowiedź Sahcim.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Pt wrz 02, 2016 5:12 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 5:42 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Hehe a ja mam sabat caly rok i nie mam takiego problemu.

_________________
by mgr doc Samolub, Pastor uciśnionych


Pt wrz 02, 2016 6:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:16 pm
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Samolub napisał(a):
Hehe a ja mam sabat caly rok i nie mam takiego problemu.

Tak. My nie mamy takiego problemu, ponieważ jako osoby narodzone na nowo mamy bezpośredni dostęp do tronu Pana Jezusa w każdej chwili i w każdym miejscu. Nie musimy po to chodzić do jakichś świątyń. Chodzimy do kościoła (jako budynku) po to aby mieć społeczność i wspólnie uwielbiać Pana.


Pt wrz 02, 2016 8:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Miłosierdzie a łaska
Listy Pawła napisał(a):
Koła solarne w katolicyźmie:
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... kxFNHhJZU0
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... 3E1a2RHcWc

Natomiast największe koło solarne znajduje się w samym Watykanie.
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... FB3bFpIeW8

Policzcie ile ma szprych. W centralnym miejscu stoi orginalny obelisk sprowadzony z Egiptu.


Tak, to zastanawiające. Ale wydaje mi się, że musimy jeszcze bardziej uważać. Np.:
Kult słońca i jabłka, którym szatan zwiódł pierwszych rodziców. Wniosek - nie pijcie tego nigdy więcej. Kto pije tę wodę na pewno został zwiedziony.
http://www.e-hotelarz.pl/mht/wp-content ... 12x-07.jpg

Kto przejeżdża przez to rondo w lublinie też oddaje kult słońcu, w środku widać centralny tron szatana, na dodatek w nazwie ronda istnieje krew, a wiemy jak ważna była krew w Piśmie, prawda? Nie wolno wjeżdżać na to rondo, bo dostaniecie się w nieskończony, okrężny taniec wokół tronu diabła, który wyssa z was krew:
http://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/ ... PH_1_0.jpg

No i trzeba uważać, aby nie posyłać swoich dzieci do przedszkoli, które propagują kult słońca i piorą mózgi dzieci do oddawania czci słońcu ze szprychami.
http://www.lukow.ug.gov.pl/userfiles/im ... 11_1sm.jpg

Jak znajdę jeszcze coś ważnego, to z pewnością was uświadomię. :D


Pt wrz 02, 2016 9:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Listy Pawła napisał(a):
Tak. My nie mamy takiego problemu, ponieważ jako osoby narodzone na nowo mamy bezpośredni dostęp do tronu Pana Jezusa w każdej chwili i w każdym miejscu. Nie musimy po to chodzić do jakichś świątyń. Chodzimy do kościoła (jako budynku) po to aby mieć społeczność i wspólnie uwielbiać Pana.


...i jeszcze chodzicie i brednie na temat wiary innych głosicie. Jak tu ktoś zauważył, nie będziemy się starali Ci udowodnić ze nie jesteśmy jeleniami.

Naucz się na temat mojej wiary a jak czegoś nie rozumiesz to potem przyjdź to Ci wytłumaczę.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt wrz 02, 2016 10:29 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL