Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:34 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosierdz 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Samolub napisał(a):
Te tematy były już wałkowane na innych forach dogłębnie że śmiertelnikowi nie starczyłoby czasu żeby się ze wszystkim zapoznać : D

I wielokrotnie obnażano całkowitą bezzasadność przedstawianych zarzutów. Kłamstwo, powtórzone sto razy, mimo wszelkich starań, nie stanie się prawdą. :)

Cytuj:
Oczywiście nikomu nie każe w nie wierzyć tylko przedstawiam swoje prywatne zdanie.

Guzik prawda. Przedstawiasz kłamstwa, w które wierzą tacy ludzie jak Ty, a nie "prywatne zdanie".

Cytuj:
To że wogole możecie mieć w ręku Biblię w języku polskim to efekt śmierci i udręka milionów ludzi którzy nie tylko o to walczyli.

Bzdura. Przekłady na języki narodowe, w tym język polski, powstawały w Kościele katolickim na długo przed tym, jak zaczęła się reformacja.

Cytuj:
Nawet Nowo Narodzić się można w KRK, ale czy tam już wytrzyma taka osoba, jak co pogodzi i czy Duch Święty jej nie wyprowadzi to już inna sprawa.

Na nowo narodził się każdy ochrzczony, a Duch Święty nikogo nie wyprowadza z Kościoła katolickiego, bo rozłamy nie są jego dziełem.


So wrz 03, 2016 5:20 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 5:42 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Nie chce zamieszczać tutaj szerokich rozmów na różnych forach bo moglbym zostać oskarżony o reklamę innych forow czy portali. Yarpen który chyba uczestniczy we wszystkich bardziej znanych tematach tego typu w sieci jest po prostu tam punktowany jak dziecko, oczywiście on skwituje to tak, że każda toczona debata kończy się zwycięstwem, oraz zostało to czy tamto dowiedzione... lub okazało się że nieprawda. Tylko widzowie debat nie podzielają jego punktu widzenia bo oponenci to oczywiście wiadomo.

Jeśli administracja pozwoli mi zamieścić linki do tematów to sami będziecie mogli zapoznać się z tymi kontrowersjami w KRK. Zresztą to były tylko przykłady

nie ma się co denerwować i obrażać tylko dowodzić swego

_________________
by mgr doc Samolub, Pastor uciśnionych


So wrz 03, 2016 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Samolub napisał(a):
Nie chce zamieszczać tutaj szerokich rozmów na różnych forach bo moglbym zostać oskarżony o reklamę innych forow czy portali.

Zamieść lepiej dowody, które potwierdzą prawdziwość wygłoszonych tutaj przez Ciebie tez. :D


So wrz 03, 2016 5:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Dokładnie tak jak YZ pisze. Zamieść dowody a nie swoje wymyślone tezy. Inaczej potraktujemy cię jak klamce i manipulatora.
I pamiętaj ze oszczerstwo którego się dopuszczasz jest grzechem.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So wrz 03, 2016 5:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Samolub napisał(a):
Jeśli zaś chodzi o rybę to symbol pogański, poruszyłeś kwestie Dagona, wiec wrzuce film wyjaśniający tą kwestie

https://m.youtube.com/watch?v=FB7kcbRWJn0

kto nie chce oglądać nie musi!


No ja tu jeszcze bym dodał mój sekator.Dzisiaj obcinałem krzewiki. :) Rybka jak się patrzy i niewątpliwy to dowód jak to KRK przemyca pogańskie symbole. :mrgreen:


So wrz 03, 2016 5:53 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 5:42 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Konkretnie którą kwestię trzeba wam dowieść? Wybierzcię jedną z która się nie zgadzacie i mozemy o tym porozmawiać

_________________
by mgr doc Samolub, Pastor uciśnionych


So wrz 03, 2016 5:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Udowodnij po kolei każdą z tych tez, które zamieściłeś w tym postcie. Zacznij od pierwszej, a potem jedź, po wyczerpaniu tematu, z następnymi. Tylko pamiętaj, że na potwierdzenie masz podać dowody, a nie przekonania.


So wrz 03, 2016 6:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Ja tam wielkim znafcą nie jestem, jednak materiały zródłowe są tu powalające.
To tak jak sobie ktoś Danikena poczytał i dostał olśniejnia i zaczął głosić prawdy objawione.Tak to przecież musi być niewatpliwa prawda że Egipcjanie znali prąd i żarówkę.Są nawet dowody bo na reliefie cóś takiego znajdziemy.drucik wolframowy że hej.
A jeżeli tak, to oczywiście za sprawą kosmitów stać się to musiało.no bo to takie oczywiste.


So wrz 03, 2016 6:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Cytuj:
II. Koło Solarne.

Mówimy o kulcie Boga Słońce, najbardziej znany jako kult Baala. Ten "bóg" w różnych pogańskich kultach nosił różne nazwy. W pogańskiej Polsce Świętowid. Ale to wszystko to samo, to był kult Szatana. Wziął się z Babilonu, rozprzestrzenił się na cały znany świat. W Medopersji a potem w starożytnym Rzymie. I ta najbardziej rozpowszechniona "odmiana" na tych terenach nosi nazwę mitraizmu.

Bardzo charakterystycznym symbolem był okrąg z ośmioma szprychami z małym okręgiem w środku. Te koncentryczne okręgi symbolizowały sam tron Szatana. Całość przypomina koło od wozu. Całość to symbol Boga Słońce. Szprychy mogły mieć różne kształty. Proste - aspekt męski, falujące - aspekt żeński. Ponieważ Szatan jest androgeniczny.

Oto pogańskie koła solarne:
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... zNFWnQ3TTQ
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... Ek5VUlxWlk
https://drive.google.com/open?id=0B1qJA ... HRXRHM1YU0


No wywód dosyć odważny - szkoda że niecelny i oparty na niczym.
Podpowiem skąd ten symbol naprawdę pochodzi - i nie jest to od bożka słonecznego.

Cofamy się do początków znanych cywilizacji które coś nam zostawiły na piśmie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Anu

Jak widać w Sumeryjskim piśmie ten symbol to nie symbol lecz imię boga i nie boga słońca Utu - lecz boga Anu( Bóg nieba ponad wszystkimi innymi).
Tutaj można zobaczyć jaką pozycję w hierarchi mitologicznych bogów Sumeru zajmowali poszczególni mityczni bogowie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Utu

Warto dodać że mamy tysiące tabletów z Sumeru, które gdzies tam jeszcze leżą w muzeach - i na czarnym rynku - nie przetłumaczone - ta wiedza będzie coraz głębsza z czasem.

Symbol który ty podszywasz pod pogańskie kulty słońca - w rzeczywistości nic ze słońcem wspólnego nie mają. Raczej z Bogiem Ojcem.

I tam możnaby rozbijac każdy Twój "naukowy" zarzut.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


So wrz 03, 2016 6:17 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 5:42 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Czyli moge odesłać was do artykółow oraz innych for, gdzie to wszystko jest dokładnie opisane?

_________________
by mgr doc Samolub, Pastor uciśnionych


So wrz 03, 2016 6:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Przedstaw dowody. Możesz skopiować odpowiednie fragmenty materiałów źródłowych (oczywiście z podaniem namiarów na źródło).


So wrz 03, 2016 6:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Ja też jestem bardzo zainteresowany skąd informacje czerpiecie. Jestem katolikiem całe życie i jakoś się do boga słońca (albo wafla i wina) nie modliłem.

Może coś przeoczyłem z Pisma Świętego albo Katechizmu.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


So wrz 03, 2016 8:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:16 pm
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Leszcz napisał(a):
Ja też jestem bardzo zainteresowany skąd informacje czerpiecie. Jestem katolikiem całe życie i jakoś się do boga słońca (albo wafla i wina) nie modliłem.

Proponuję obejrzeć ten film tak do końca.
https://www.youtube.com/watch?v=kJnWMsyAVxo


So wrz 03, 2016 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Listy Pawła napisał(a):
Proponuję obejrzeć ten film tak do końca.
https://www.youtube.com/watch?v=kJnWMsyAVxo


A ja proponuje przedstawić dowody na swoje poglądy na podstawie Nauczania Kościoła Katolickiego. Czyjeś opinie mnie nie interesują.

A tak poza tym to ja sobie na youtube to sam mogę wejść i poszukać...tu jest forum DYSKUSYJNE. Potrafisz przedstawić jakieś argumenty?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


So wrz 03, 2016 8:46 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:16 pm
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Wiara katolicka a wiara Listów Pawła wydzielony z miłosi
Leszcz napisał(a):
A ja proponuje przedstawić dowody na swoje poglądy na podstawie Nauczania Kościoła Katolickiego. Czyjeś opinie mnie nie interesują.

Musisz postarać się być bardziej otwarty Leszcz. Jeśli Twoja wiara jest prawdziwa, to oprze się tej propagandzie.


So wrz 03, 2016 8:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL