Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:57 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
lekarstwo napisał(a):
To może byś nam przedstawił



Ani ja nie siedzę w głowie reżysera ani całego nie oglądałem tylko fragmenty - ale na przykład ilustracja aktów seksualnych w obliczu postaci diabolicznej wydaje się nawiązywać do dość wstydliwego dla Szwajcarów faktu historycznego jaką była szczególna zawziętość w tropieniu i egzekucjach czarownic i czarowników.W okresie największych prześladowań Helweci skazali ok 6000 osób co ze wspólnego obszaru Szwajcarii, Niemiec, Alzacji i Lotaryngii , Austrii , Czech i Moraw oraz Śląska czyni ich absolutnymi rekordzistami. Podwoili wynik francuski na przykład. Procesy w Valais uznano zresztą za pionierskie w Europie.Sprawa wróciła do debaty historycznej po rehabilitacji Anny Goldi ( ostatniej skazanej) w 2008 r.Nie trzeba dodawać ,że jednym z elementów ówczesnych przekonań było obcowanie cielesne czarownic z diabłem


Śr cze 08, 2016 3:05 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
A ja jeszcze dodam co do tego kosztu, który się ma zwrócić niewiadomokiedyzatysiąclat.
To, że połączenie między Zurychem a Mediolanem zostało skrócone o godzinę to przecież takie tam nic. Tyle tylko, że ten tunel umożliwił ruch kolejowy rzędu 250 (!) pociągów na dobę! Pociągów, które przewożą na platformach między innymi kontenery i jeden taki pociąg jest równoważny średnio około 100 tirom. Niesamowicie udrażnia do połączenia kolejowe między Włochami a resztą Europy i przede wszystkim nie truje Alp Szwajcarskich - a Szwajcarzy są na tym punkcie naprawdę przeczuleni.


Śr cze 08, 2016 10:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Naprawdę jestem pod wrażeniem. Interpretacja Verbala powala wręcz.

(...) ale na przykład ilustracja aktów seksualnych w obliczu postaci diabolicznej wydaje się nawiązywać do dość wstydliwego dla Szwajcarów faktu historycznego jaką była szczególna zawziętość w tropieniu i egzekucjach czarownic i czarowników

Wyjątkowo karkołomne połączenie. Był by to ewenement na skale światowa. Przy okazji wielkich widowisk każdy chce sie pokazać jak najlepiej, unikając jak ognia tego wstydliwe. Kopanie do własnej bramki nie jest w stylu Helwetów, aż tacy głupi nie są.
Prędzej mamy współczesną Szwajcarię. :D Dalej 9/11 na zegarze, to pewnikiem godzina odjazdu pociągu, nie symbol ataku na World Trade Center, a oczy zezujące z ekranu, są niewątpliwie symbolem kamer przemysłowych z tunelu. Skojarzenie z hitowym Władcą pierścieni i okiem Surona będą bezdyskusyjnie przypadkowe. Skarabeusze, wiadomo narodowy znak prahelwetów, nie zaś symbol okultystyczny etcet......

Mnożyć sobie można i interpretować do woli. Nawet jeśli mamy nawiązanie do legendy o diable niosącym kamień (motyw występuje też w polskich baśniach), to starcza tego ledwo na chwilę. Pytanie, co resztą zrobioną na pięknym podkładzie muzycznym napełnionym rozdzierającymi krzykami i wrzaskami.

W sytuacja oczywistego satanizmu lub raczej jego łagodniejszej formy lucyferianizmu, umysł odrzucający istnienie świata pozagrobowego jest tu w obiektywnie trudnej sytuacji. Pójście drogą badania sprawy dogłębnie, oznacza wejście w symbolikę okultystyczno - satanistyczną i dostrzeżenie tych elementów w widowisku, wręcz jego przesłania. To prowadzi dalej do pytanie, po co to, skoro żyjemy z zlaicyzowanym świecie. Okazać sie może ku zaskoczeniu, że elity światowe są bardzo wierzące, a bycie elitą i pomyślność zobowiązuje do czegoś tam.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest pójście w zaparte, czyli jest inaczej niż jest. Widowisko nie ma wpływu na nasze życie, więc można je wypchnąć w niebyt i zając się tym co za oknem.


ad Torri

Tu nie chodzi o sam tunel, mniej czy bardziej opłacalny, lecz o widowisko.


Cz cze 09, 2016 11:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Robur napisał(a):
W sytuacja oczywistego satanizmu lub raczej jego łagodniejszej formy lucyferianizmu,



Mówio , że łogry robio z kości chleb.


Robur napisał(a):
. Był by to ewenement na skale światowa. .


Nie. Z pewnością jest to ewenement dla tych ,którzy uważają za jedynie możliwe mówienie o swoim narodzie jako cacanym -i nigdy inaczej niezależnie od wszystkiego.Warto czasami wyjść poza perspektywę wyznaczaną żurkiem , Trylogią i dworkiem ziemiańskim na Kresach.



Robur napisał(a):
.Skarabeusze, wiadomo narodowy znak prahelwetów, nie zaś symbol okultystyczny


No ja tam nie wiem ale może by tak zapytać reżysera czy nie chodziło o odniesienie do uznanego rzeźbiarza i plastyka szwajcarskiego , Bernharda Luginbuhl'a , którego autorstwa rzeźba Skarabeusz znajduje się w Mötschwil.
Artysta uznawany za jednego z najważniejszych w Szwajcarii zmarł w 2011 r


Cz cze 09, 2016 12:23 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Robur: Dla mnie to tunel jest istotny, a nie jakieś tam przestawienie, którego zresztą widziałam tylko fragmenty.
Szwajcarzy swoją historię szanują - łącznie z częścią pogańską - bo to też ich historia, więc najzwyczajniej mnie coś takiego nie dziwi. Nie tak jak w Polsce, gdzie dominująca religia wypiera wszystko inne i podnosi wrzask, jak tylko co ma mieć "pogański" charakter. Mam koleżankę, która mieszka tam od 12 lat, żebyś ty wiedział, jakież oni rzeczy świętują co roku. I to z dziećmi, w ramach szkoły, obowiązkowo!

A z tego co wiem to oprócz tego przestawienia tunel został tez poświęcony. Przez księdza, popa, rabina i imama. No co to za rzeczy, niesłychane!


Cz cze 09, 2016 2:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Robur napisał(a):
N Dalej 9/11 na zegarze,
Tu nie chodzi o sam tunel, mniej czy bardziej opłacalny, lecz o widowisko.



:lol: :lol: Zadałem sobie trud obejrzenia całej sekwencji z zegarem :D
Nie wiem ile to trudu trzeba żeby wymyślić coś takiego.


Cz cze 09, 2016 3:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Verbal napisał

Cytuj:
No ja tam nie wiem ale może by tak zapytać reżysera czy nie chodziło o odniesienie do uznanego rzeźbiarza i plastyka szwajcarskiego , Bernharda Luginbuhl'a , którego autorstwa rzeźba Skarabeusz znajduje się w Mötschwil.

Zapewne też w owym muzeum znajduje wiele innych wartościowych rzeźb, bez odniesienia. Numer zawsze ma ten sam uniwersalny mechanizm zwany też metodą proxy (tak trendi :-D ). Robi się jedno, aby uzyskać coś zupełnie innego. Tu każda powiedzmy figura lub element spektaklu może mieć odniesienie do czegoś tam w pięknej Helwecji. Dzięki temu możesz wykazywać to co wykazujesz, dostajesz argumenty do ręki. Mogę nawet tobie pomóc. Baranek niesiony w pewnym momencie przez procesje w swej formie jest taki sam jak pojawiający się w okresie wielkanocnym symbolizującym ofiarę Chrystusa. W głębszej symbolice procesja poprzedza władcę, jej członkowie są jemu poddani. Dla każdego orientującego się w symbolice chrześcijańskiej taki przekaz jest jasny.
Tyle tylko, że żywe baranki leżą sobie w takich samych pozycjach na alpejskich halach Helwecji. Mamy więc odniesienie do miejscowej pasterskiej rzeczywistości i czego tu więcej szukać?
Dochodzimy do sytuacji osobnej analizy każdego przypadku. Natomiast mamy wyraźny upadek syntezy pozwalającej z poszczególnych osobnych przypadków zlożyć całość. Skoro elementy widowiska mają jednocześnie odniesienie do szwajcarskości i satanizmu, to nie ma i nie może być w tym przypadkowej zbieżności. Co służy czemu za przykrywkę?
Wchodząc dalej, tancerze w tzw bieliźnie cielistej, niby nic. W dość paskudnym klipie Nergala i zespołu Behamot - " Ov Fire And The Void" tłum procesujący do tronu Lucyfera ubrany jest podobnie w taką bieliznę jak z widowiska. To typowy motyw formy satanistycznej, tacy nadzy słabi ludzie zdani na łaskę i niełaskę. Ano, masz okazje zadać sobie trud poszukać szwajcarskich odnośników.

Cytuj:
:lol: :lol: Zadałem sobie trud obejrzenia całej sekwencji z zegarem :D
Nie wiem ile to trudu trzeba żeby wymyślić coś takiego.


Ooo! Naprawdę? 8O Doba liczy 1440 minuty, znaczy ta godzina miała szansę zaistnienia 1:1440. Zbieżność zaś z 9/11 jest jak zwykle kosmicznym przypadkiem. Było kolejowe 15:10 do Yumy, to niechaj będzie teraz 9:11 ze stacji św Gotharda.


Torri napisała

Cytuj:
Nie tak jak w Polsce, gdzie dominująca religia wypiera wszystko inne i podnosi wrzask, jak tylko co ma mieć "pogański" charakter. Mam koleżankę, która mieszka tam od 12 lat, żebyś ty wiedział, jakież oni rzeczy świętują co roku. I to z dziećmi, w ramach szkoły, obowiązkowo



To zupełnie naturalne, że w miejsce chrześcijaństwa wchodzi satanizm w różnych formach, życie nie znosi pustki. Alegoryjna uroczystość z otwarcia tunelu jest symbolem Nowych Czasów.


So cze 11, 2016 11:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Robur napisał(a):
Ooo! Naprawdę? 8O Doba liczy 1440 minuty, znaczy ta godzina miała szansę zaistnienia 1:1440. Zbieżność zaś z 9/11 jest jak zwykle kosmicznym przypadkiem. Było kolejowe 15:10 do Yumy, to niechaj będzie teraz 9:11 ze stacji św Gotharda.

Jakby wykluczyc te co sie do ciebie nie usmiechaja to sytuacja moglaby sie znacznie zmienic. ;)
Obrazek

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


So cze 11, 2016 11:19 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 01, 2014 11:09 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Czy można mówić o satanizmie, jeżeli nie mamy do czynienia ze sferą sacrum?
Na czym owy satanizm miałby polegać?

Zechcielibyście przedstawić spójną (dowolną, niekoniecznie prawdziwą) wersję, na zasadzie:

Rytuał został zorganizowany z inicjatywy [...]
O odbywającym się rytuale poinformowanie zostali [...]
Swoją aprobatę wyrazili [...] (wszyscy poinformowani?)
Celem organizatorów było/jest [...]
Prawdopodobne konsekwencje odprawionego rytuału to [...]
[...]

Przypomnę raz jeszcze - oczekuję wersji przypadkowej, lecz spójnej. Zgodność z rzeczywistością w ogóle mnie nie interesuje.

Im bardziej szczegółowy opis, tym lepiej!
Have Fun!


So cze 11, 2016 4:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
W temacie dziwactw świata zachodniego wrzucam jeszcze jeden filmik pokazujący jego piekielną brzydotę.

https://www.youtube.com/watch?v=QHppGakGU6w


So cze 11, 2016 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
I Never Said .... napisał

Cytuj:
Przypomnę raz jeszcze - oczekuję wersji przypadkowej, lecz spójnej. Zgodność z rzeczywistością w ogóle mnie nie interesuje


Oczekujesz, żądasz, nie próbujesz zrozumieć. Rzecz w tym, że kto pyta ten otrzymuje odpowiedzi, nie zawsze tylko takie jakich się spodziewa. Kiedy odpowiedź nie jest zgodna z oczekiwaniem, to się ją odrzuca i świat znów jest piękny. W tym kierunku nie warto iść.

Cytuj:
Rytuał został zorganizowany z inicjatywy [...]
O odbywającym się rytuale poinformowanie zostali [...]
Swoją aprobatę wyrazili [...] (wszyscy poinformowani?)
Celem organizatorów było/jest [...]
Prawdopodobne konsekwencje odprawionego rytuału to [...]
[...]


Dodałbym jeszcze - przedstawić nazwiska, funkcje, kopie poleceń.

W miejsce słowa rytuał włóż wyrażenie zamach z 11 września, a staniesz przed podobnym zadaniem.

Nawet oficjalna wersja zaczyna sie lekko zmieniać, bo w ramach przepychanek politycznych winna zaczyna być Arabia saudyjska. Ta odrzuca sugestie o swojej winie wskazując CIA na organizatora zamachu. To sytuacja w której mamy wiele czynników, kładąc akcent na na kolejne za każdym razem niby ostateczne. Do końca nikt nie będzie w wstanie wykazać jasno źródeł inspiracji.
Podobne będzie poruszanie się tym temacie. Na jutubku jest wiele scenek z filmów, koncertów, gdzie w tle niedostrzegalne w pierwszym momencie pojawiają się gesty lub znaki satanistyczno - okultystyczne. Dotyczy to szczególnie gwiazd pierwszego formatu. Nikt nie pyta dlaczego to robią, kto im każe i w jakim celu. Brak jasnych obrazów inspiracji nie zmieni jednak istnienia faktów.

Podobnie będzie z tym widowiskiem. Jak najbardziej da się wykazać pewne rzeczy, mechanizm. Trzeba tylko mieć pewien element - wiarę i wynikające z tego zrozumienie pewnej rzeczywistości. Bez choćby założenia istnienia Boga i Szatana jest to praktycznie niemożliwe. Co najwyżej da się pokazać socjologiczne manipulacje dające pewność umysłowi, że wszystko jest w porządku.
Jako wspólny argument mogę podać tu - władza nad rzędem dusz, coś co istnieje od zawsze i czego przejawy oglądaliśmy.


N cze 12, 2016 2:30 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 01, 2014 11:09 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Cytuj:
Oczekujesz, żądasz, nie próbujesz zrozumieć. Rzecz w tym, że kto pyta ten otrzymuje odpowiedzi, nie zawsze tylko takie jakich się spodziewa. Kiedy odpowiedź nie jest zgodna z oczekiwaniem, to się ją odrzuca i świat znów jest piękny. W tym kierunku nie warto iść.


Uczciwiej byłoby gdybyś zacytował istotny fragment mojej wypowiedzi, bez którego traci się kontekst:

Cytuj:
Zechcielibyście przedstawić spójną (dowolną, niekoniecznie prawdziwą) wersję, na zasadzie:
[...]
Przypomnę raz jeszcze - oczekuję wersji przypadkowej, lecz spójnej. Zgodność z rzeczywistością w ogóle mnie nie interesuje.

I sformułowałem to w taki sposób, by poza wszelką wątpliwość wyjaśnić co jest istotą pytania - jak widać nieskutecznie, bo odpowiedziałeś tak, jakbyś nie zrozumiał.

Poza tym, styl w jakim napisałeś w.w. fragment nad wyraz mocno przypomina mi styl, w jakim zwykła wypowiadać się merss. Merss ma jednak konkretną wiedzę (co rzecz jasna nie znaczy, że jej interpretacje są właściwe), którą może się podeprzeć.

Ten sposób prowadzenia dyskusji staje się coraz częstszy na tym forum. To wygodne? Bo konstruktywne, to chyba nie ?

Cytuj:
W miejsce słowa rytuał włóż wyrażenie zamach z 11 września, a staniesz przed podobnym zadaniem.

W zasadzie, to Ty już zrealizowałeś to zadanie (lub przynajmniej jego fragment) dla 11 września. Poniżej. Przedstawiasz możliwe scenariusze. I o to mi chodzi. Potrafię na szybko przedstawić przynajmniej kilka możliwych scenariuszy dla 11 września. Wystarczy zacząć od motywu - stricte terrorystyczny. Rozwinięcie tego scenariusza nasuwa się samo (nie wymaga w zasadzie żadnej wiedzy) - nie będę więc się tutaj rozpisywał, bo to trochę nie na temat.

I od tego chce zacząć - od możliwego scenariusza. Bo doprawdy, nie rozumiem, nie rozumiem co macie na myśli formułując tezy typu "Teraz widać kto rządzi w UE" i odnosząc to do tej ceremonii.
Jak już będzie kilka scenariuszy, to można zacząć rozważać prawdopodobieństwo ich zgodności z prawdą, i próbować korygować.

Nie zamierzam dyskutować z Waszą interpretacją tego przedstawienia - bo ani nie miałem większej styczności ze sztuką współczesną (czego z resztą żałuję), ani nie są mi znane tradycje Szwajcarów, ani nawet nie wiem, kim jest reżyser. Co najwyżej mogę napisać (troszkę poza tematem), że pomyliłeś się w obliczeniach apropo zegara, w dodatku zegar przyjmuje kilka "stabilnych pozycji", poza tym nie jest to godzina stricte 9:11, ale raczej coś koło 9:09, 9:10, więc jak 9:11, to czemu nie 9:08, albo 9:12 ? Poza tym, 9:11 nie jest jedyną godziną, która moglibyście uznać za "podejrzaną". Jak to wpływa na prawdopodobieństwo?


Np. w teledyskach Behemotha (do których sam się odwoływałeś) powiązania symboliki z szeroko pojętym satanizmem nasuwają się same, i są dość oczywiste (przynajmniej dla mnie). Z tym, że, w mojej interpretacji, mają one za zadanie pomóc zrealizować konkretną wizję artystyczną. Ciężka, dynamiczna muzyka, charakterystyczny śpiew, odpowiednia treść i mroczny teledysk - to wszystko świetnie się komponuje i wywołuje u odbiorcy określone(choć różne) emocje. Jak widać, może się podobać. Ale na litość Boską, czy to znaczy, że mamy tutaj do czynienia z jakimś kultem? Nawiązania do Lucyfera pojawiały się w sztuce wielokrotnie, w przeszłości, i bynajmniej nie służyły one promocji kultu.


I jak to wszystko się ma do tego "rytuału"?

Przedstawienie możliwych scenariuszy, pomoże mi chociaż zrozumieć, co macie na myśli, bo do prawdy, nie wiem.


N cze 12, 2016 6:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Robur napisał(a):
Ooo! Naprawdę? 8O Doba liczy 1440 minuty, znaczy ta godzina miała szansę zaistnienia 1:1440. .



Naprawdę :D .W ogóle nie ma sekwencji eksponującej godz 9.11 nadto zegar jest praktycznie cały czas ruchomy.
No i po tezie :D


Pn cze 13, 2016 8:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
I Never Said .... napisał

Cytuj:
Co najwyżej mogę napisać (troszkę poza tematem), że pomyliłeś się w obliczeniach apropo zegara, w dodatku zegar przyjmuje kilka "stabilnych pozycji", poza tym nie jest to godzina stricte 9:11, ale raczej coś koło 9:09, 9:10, więc jak 9:11, to czemu nie 9:08, albo 9:12 ? Poza tym, 9:11 nie jest jedyną godziną, która moglibyście uznać za "podejrzaną". Jak to wpływa na prawdopodobieństwo?


a Verbal

Cytuj:
Naprawdę :D .W ogóle nie ma sekwencji eksponującej godz 9.11 nadto zegar jest praktycznie cały czas ruchomy.
No i po tezie :D


W tym właśnie problem. Można ograniczyć do 12 godzin, czyli jednego obrotu, ba odjąć nawet jakieś tam pokrywające się etecet. Zegar może oscylować tak cosik koło 9:11. Trzeba pamiętać, że jest to symbolika i nie musi być ona odpowiadać w 100%. Wystarczy, że robi odpowiednie wrażenie, taki przekaz do zainteresowanych. Przed Kozłem wyginało się 11 "lasek", a nie jak powinno 12, lecz niczego w swojej wymowie to nie zmienia. Akt zapłodnienia był przedstawiony o wiele bardziej ciepło, niż w przywołanym klipie Nergala, czy filmie "Dziecko Rosemary", że dowołam się do popularnych obrazów.
W ten sposób zawsze można zakwestionować na bazie braku zgodności z właściwa symboliką, a przekaz pozostaje. Powtórzę, pojedynczy przykład jest niczym jaskółka na wiosnę, stężenie przykładów już o czymś świadczy.

Cytuj:
Np. w teledyskach Behemotha (do których sam się odwoływałeś) powiązania symboliki z szeroko pojętym satanizmem nasuwają się same, i są dość oczywiste (przynajmniej dla mnie). Z tym, że, w mojej interpretacji, mają one za zadanie pomóc zrealizować konkretną wizję artystyczną. Ciężka, dynamiczna muzyka, charakterystyczny śpiew, odpowiednia treść i mroczny teledysk - to wszystko świetnie się komponuje i wywołuje u odbiorcy określone(choć różne) emocje. Jak widać, może się podobać. Ale na litość Boską, czy to znaczy, że mamy tutaj do czynienia z jakimś kultem?


Dlatego napisałem wcześniej - Trzeba tylko mieć pewien element - wiarę i wynikające z tego zrozumienie pewnej rzeczywistości. Bez choćby założenia istnienia Boga i Szatana jest to praktycznie niemożliwe.
I będzie to co najwyżej odniesienie kulturowe, ot taki folklor. Stąd niestety argumenty mijają się w swoich płaszczyznach.

Cytuj:
Nawiązania do Lucyfera pojawiały się w sztuce wielokrotnie, w przeszłości, i bynajmniej nie służyły one promocji kultu.


Zawsze prawie służą. W sztuce kościelnej pełniły przez wieki funkcje przestrzegającą przed złem. Reszta służy promocji kultu nie tyle poprzez jakieś "liturgiczne" podejścia a'la Nergal, lecz wprowadzeniu zwyczajów, zachowań itd. To już jednak nieco inna bajka.

Cytuj:
Bo doprawdy, nie rozumiem, nie rozumiem co macie na myśli formułując tezy typu "Teraz widać kto rządzi w UE" i odnosząc to do tej ceremonii.

Brak zrozumienia jest jak najbardziej zrozumiały. :-D

Tylko maluśki przykład. Budynek Parlamentu europejskiego zbudowany jest na kształt Wieży Babel z obrazu Bruegela. Jeśli są wątpliwości, polecam czwarty obrazek od lewej.
https://www.google.pl/search?q=bruegel+ ... Hg#imgrc=_
Oficjalny plakat z jego otwarcia wycofany przed otwarciem. No, zbyt oczywisty w swoim przekazie nawet dla niezainteresowanych. :) Dlatego pewne przekonania nie są wzięte z sufitu.


Pn cze 13, 2016 12:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Post Re: Rytuał w nowootwartym szwajcarskim tunelu
Robur napisał(a):
I Trzeba pamiętać, że jest to symbolika i nie musi być ona odpowiadać w 100%. Wystarczy, że robi odpowiednie wrażenie, .



satanistyczny szpital wojewódzki w Kaliszu :
https://www.google.pl/search?q=szpital+ ... 40&bih=761

Robur , przepraszam ale piszesz o 9/11 potem jak się okazuje ,że nie ma tego symbolu to równie dobrze może być 9/10 albo 9/9 , wsio rawno - nie masz jakiegoś wrażenia rozjazdu z rzeczywistością ?
Moim skromnym zdaniem zwyczajnie dopasowujesz sobie przypadkowe obserwacje do tezy.


Pn cze 13, 2016 12:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL