Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 6:06 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Antykoncepcja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
@locki - coraz wyraźniej widać że albo w ogóle nie czytałeś tego co pisaliśmy Barney i ja, albo tego nie zrozumiałeś (nie chciałeś zrozumieć?)
na wszystkie te kwestie (żona w ciąży, pożądanie między małżonkami, współżycie bezpłodnych) już było odpowiedziane i to dosyć obszernie.

a jak interesują Cię inne wątki (jak małżeństwo biskupa) - to załóż nowy wątek. Ten i tak już jest tasiemcowaty ;)

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Wt lut 09, 2016 2:28 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Cytuj:
Ga.1.6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Tutaj jest fragment który dobitnie pokazuje jak ważne jest oparcie nauczania na Piśmie Świętym. Nawet Apostołowie i Aniołowie nie mogą wprowadzać żadnych zmian.


Wt lut 09, 2016 2:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Tek de Cart napisał(a):
@locki - coraz wyraźniej widać że albo w ogóle nie czytałeś tego co pisaliśmy Barney i ja, albo tego nie zrozumiałeś (nie chciałeś zrozumieć?)

Wierz mi czytałem, ale czytałem też i Lema. Odpowiedziałem też Barneyowi żeby wzorem Seikoholika i Bartka12 opierał się na konkretach (taki a taki dokument i cytat z niego) a nie jakieś wykłady filozoficzne czy zestawienie kilkudziesięciu encyklik itp. Swoją drogą to zastanawiam się ilu na świecie jest ludzi którzy to wszystko przeczytali? a przecież jak twierdzisz są to zasady do których my katolicy musimy się stosować. Temat jest stosunkowo wąski i jak pokazali Seikoholik i Bartek12 można przedstawić konkrety.


Wt lut 09, 2016 2:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Tek de Cart napisał(a):
@locki - teza że "Istotny jest efekt końcowy" jest oczywiście heretycka => bo to by oznaczało dozwolenie na stosowanie zasady 'cel uświęca środki' - a w chrześcijaństwie mamy przeciwną zasadę - 'środki mogą uświnić cel'.

co oznacza, że aby uzyskać DOBRY efekt końcowy można korzystać tylko z DOBRYCH środków. Bo skorzystanie ze ZŁEGO środka prowadzi automatycznie do ZŁEGO celu.

Cytuj:
Łk.16.1 Powiedział też do uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. 2 Przywołał go do siebie i rzekł mu: "Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą". 3 Na to rządca rzekł sam do siebie: Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. 4 Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu. 5 Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: "Ile jesteś winien mojemu panu?" 6 Ten odpowiedział: "Sto beczek oliwy". On mu rzekł: "Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt". 7 Następnie pytał drugiego: "A ty ile jesteś winien?" Ten odrzekł: "Sto korcy pszenicy". Mówi mu: "Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt". 8 Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości.
Czy na pewno moja opinia jest heretycka? czy może jak zwykle :D źle coś zrozumiałem. W tej dyskusji jest pełno takich sprzeczności w Twoim i Barneya rozumowaniu, ale nie chcąc jej nadmiernie rozbudowywać nie podnosiłem tego. Jeżeli czasami pobocznie pojawi się coś nowego to odnoś to tylko do omawianego tematu.


Wt lut 09, 2016 3:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
oczywiście że źle zrozumiałeś... a jednocześnie świetnie zilustrowałeś wypowiedź Apostoła:
2 Ptr 3,16 napisał(a):
Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Wt lut 09, 2016 4:15 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Tek de Cart napisał(a):
oczywiście że źle zrozumiałeś... a jednocześnie świetnie zilustrowałeś wypowiedź Apostoła:

Tak tak już to pisałeś tam nie jest napisane to co widzimy, tylko co innego i trzeba znać szyfr aby właściwie to zrozumieć. Przecież Pan Jezus mówił to do Platona, Arystotelesa, Sokratesa i Archimedesa a nie do prostaczków.


Wt lut 09, 2016 5:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
@locki
https://books.google.pl/books?id=30EzZPp1ypYC&pg=PA396 (prawy łam)


Wt lut 09, 2016 5:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
locki napisał(a):
Cytuj:
Ga.1.6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Tutaj jest fragment który dobitnie pokazuje jak ważne jest oparcie nauczania na Piśmie Świętym. Nawet Apostołowie i Aniołowie nie mogą wprowadzać żadnych zmian.

A gdzie tu jest o Piśmie Świętym ? :o

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lut 09, 2016 6:03 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Bartek12 napisał(a):

Mam już tłumaczenie:
Cytuj:
Podczas gdy islam daje, w wyraźnie określonych warunkach, przyzwolenie na azl czy też coitus interruiptus (łac. stosunek przerywany),
kościół chrześcijański coraz obsesyjniej dążył do potępienia tej metody. Jeśli wierzyć teologom i autorom średniowiecznych penitencjałów,
coitus interrutus wydaje się być dobrze znaną i dość szeroko rozpowszechnioną na przestrzeni wieków średnich metodą antykoncepcji.
W VIII wieku święty Hubert potępił "rozlewanie nasienia w trakcie stosunku". Biskup Lyonu pisał: "dochodzi do grzechu przeciwko naturze,
gdy spiskuje się w celu bądź przyzwala się na rozlanie nasienia w miejscu innym niż to wyznaczone przez naturę" (jednakże
niektórzy teolodzy jak się zdaje próbowali celowo zaciemnić anatomiczna granicę pomiędzy coitus interraptus a sodomią). Chaucer
w swojej "Opowieści udzielającego odpustów" czyni podobne nawiązania. Być może pierwsze spośród studiów dotyczących wiedzy na temat,
ustosunkowania się do niej i praktykowania [tej metody] to te przeprowadzone przez świętą Bernardynę w XVI wieku w Siennie,
która pisała" "Spośród tysiąca małżeństw, wierzę że 999 jest diabelskich" (tj. stosujących coitus interruptus). Niestety
święta Bernardyna nie odnotowuje, jaką metodologię zastosowała dla przeprowadzenia swojej ankiety.


Wt lut 09, 2016 6:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
W Islamie antykoncepcja jest dozwolona? co jest o tyle dziwne, iż przecież poprzez dzietność opanowują Europę.
Cytuj:
"Stosunek przerywany był w czasach Mahometa jednym z najpowszechniejszych sposobów zapobiegania zajściu w ciążę. Jak podają hadisy, prorok sam go stosował i zalecał tę metodę innym. Na podstawie popularnej w prawodawstwie islamskim zasady analogii wielu uczonych zalegalizowało stosowanie także innych środków antykoncepcyjnych.
Obowiązek posiadania dzieci jest dzielony równo pomiędzy męża i żonę, więc w przypadku antykoncepcji, obie strony muszą wyrazić na nią zgodę. Jedynym wyjątkiem od reguły jest przypadek, gdy ciąża może stanowić zagrożenie dla życia kobiety, wtedy nie potrzebuje zgody męża. W żadnym wypadku islam nie popiera antykoncepcji stosowanej z pobudek czysto hedonistycznych.
Za obopólną zgodą antykoncepcja jest dopuszczalna, gdy małżonkowi obarczeni są obowiązkiem dbania o rodziców w podeszłym wieku. Również jeśli korzystają z niej tylko w ograniczonym czasie (np. pierwszy rok lub dwa lata), aby móc poznać siebie, a tym samym lepiej przygotować się do roli odpowiedzialnego rodzica."


Wt lut 09, 2016 7:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Barney napisał(a):
A gdzie tu jest o Piśmie Świętym ? :o

No dobrze złapałeś mnie chodzi o Ewangelię. To sprawi, że dyskusja stanie się prostsza Ty wskażesz mi fragmenty Ewangelii, które potwierdzają że unikanie poczęcia i sex dla przyjemności małżonków jest złe (grzechem), ja Cię przeproszę za swoje tezy i rozejdziemy się w pokoju.


Wt lut 09, 2016 7:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
locki napisał(a):
Barney napisał(a):
A gdzie tu jest o Piśmie Świętym ? :o

No dobrze złapałeś mnie chodzi o Ewangelię. To sprawi, że dyskusja stanie się prostsza Ty wskażesz mi fragmenty Ewangelii, które potwierdzają że unikanie poczęcia i sex dla przyjemności małżonków jest złe (grzechem), ja Cię przeproszę za swoje tezy i rozejdziemy się w pokoju.

Ewangelia to nie tylko księgi spisane w Piśmie, kecz cały Przekaz Dobrej Nowiny. Zasada "tylko Pismo" nie tylko nie istnieje w Piśmie , ale jest z Pismem sprzeczna.

Mówię to jednak na marginesie - z łatwością znajdziemy fragmenty Pisma, które mówią, że Bóg powierzył decyzję w takich sprawach Kościołowi i że masz obowiązek Go słuchac. Wskazać czy sam znasz? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lut 09, 2016 7:57 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Barney napisał(a):
z łatwością znajdziemy fragmenty Pisma, które mówią, że Bóg powierzył decyzję w takich sprawach Kościołowi i że masz obowiązek Go słuchac. Wskazać czy sam znasz? ;)
Wskaż bo te co znam odnoszą się do nauczanie tego co Pan przekazał.


Wt lut 09, 2016 8:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Barney napisał(a):
Ewangelia to nie tylko księgi spisane w Piśmie, kecz cały Przekaz Dobrej Nowiny.

Zapewne wielu ludzi tak jak ja jest tym bardzo zaskoczona.


Wt lut 09, 2016 8:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
locki napisał(a):
Barney napisał(a):
Ewangelia to nie tylko księgi spisane w Piśmie, kecz cały Przekaz Dobrej Nowiny.

Zapewne wielu ludzi tak jak ja jest tym bardzo zaskoczona.
No właśnie. I takie niedouki biorą się za krytykę nauczania Kościoła!

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lut 09, 2016 8:38 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL