Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 7:01 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Antykoncepcja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
locki napisał(a):
Barney napisał(a):
z łatwością znajdziemy fragmenty Pisma, które mówią, że Bóg powierzył decyzję w takich sprawach Kościołowi i że masz obowiązek Go słuchac. Wskazać czy sam znasz? ;)
Wskaż bo te co znam odnoszą się do nauczanie tego co Pan przekazał.


Mt 18:18 bt5 "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

„Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne” (Hbr 13,17 BT)

„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią” (Dz 20,28 BT)

„To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia” (2 P 1,20 BT)

"Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!” (Mt 18,17 BT).

„Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają” (1 Tes 5,12 BT)

„Kiedy przechodzili przez miasta, nakazywali im przestrzegać postanowień powziętych w Jerozolimie przez Apostołów i starszych” (Dz 16,4 BT)

"Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować własnymi rękami, jak to wam nakazaliśmy” (1 Tes 4,11 BT)

„Co do was, ufamy w Panu, że to, co nakazujemy, czynicie i będziecie czynić” (2 Tes 3,4 BT)

„Nakazujemy wam, bracia, w imieniu Pana Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas” (2 Tes 3,6 BW)

„Bo gdy byliśmy u was, nakazaliśmy wam: Kto nie chce pracować, niechaj też nie je” (2 Tes 3,10 BW)

"Tym też nakazujemy i napominamy ich przez Pana Jezusa Chrystusa, aby w cichości pracowali i własny chleb jedli” (2 Tes 3,12 BW)

„Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych" (Dz 15,28 BW)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lut 09, 2016 8:54 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Antykoncepcja
"Strzeżcie się kwasu faryzeuszów, którym jest obłuda" (Łk 12:1)

"Wiążą oni ciężkie brzemiona i kładą je na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć" (Mt 23:4)

"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami." (Mt 23:13)

"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!" (Mt 23:23)

"Ten lud czci mnie wargami, ale ich serce jest daleko ode mnie" (Mt 15:8)


Wt lut 09, 2016 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
A te cytaty to niby na co?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lut 09, 2016 11:23 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Na wtorek 9 lutego 2016 r.
I znosicie słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie. BT Mr 7, 13

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Śr lut 10, 2016 12:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Barney napisał(a):
A te cytaty to niby na co?

Donchichot myśli że nie wiesz skąd one pochodzą :D :D


Śr lut 10, 2016 1:25 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
@doncichot nie myśli, @donchichot jest mężczyzną. :lol:

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Śr lut 10, 2016 6:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Cytuj:
@doncichot nie myśli,

Domyśliłam się
Cytuj:
@donchichot jest mężczyzną.
A tego nie sprawdzę ;)


Śr lut 10, 2016 9:17 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 12:00 pm
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Barney napisał(a):
Mówię to jednak na marginesie - z łatwością znajdziemy fragmenty Pisma, które mówią, że Bóg powierzył decyzję w takich sprawach Kościołowi i że masz obowiązek Go słuchac. Wskazać czy sam znasz? ;)

Cały czas czekam.
Napisałeś "w takich sprawach" a przedstawiłeś wszystkim znane wersy o tym, że mamy słuchać Tych w Kościele którzy głoszą Słowo Boże. A może chcesz powiedzieć, że jeżeli Biskup, Proboszcz czy nawet Papież każe mi dać moją żonę sobie na noc do "zabawy" to muszę to zrobić? czy mogę samodzielnie myśleć? czy nie mogę?
Ja twierdzę, że muszę (nie mogę) użyć rozumu i nie zgodzić się na to co moim zdaniem jest niezgodne ze Słowem Bożym, a kapłan to powinien mi wytłumaczyć: dlaczego się mylę i poprzeć to wersami z Biblii a nie tylko swoimi przemyśleniami a jego przemyślenia muszą być z nią zgodne.
Barney napisał(a):
I takie niedouki biorą się za krytykę nauczania Kościoła!
I przestań mnie obrażać faryzeuszu.


Śr lut 10, 2016 10:23 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Linia rozumowania prowadzona od : ja chcę kończy się zwykle osobistymi przepychankami. Każde wyjaśnienie odbije się o mur- głupoty opowiadasz, ja wiem swoje.
Ja też wiem, że czas dyskusji dobiegł końca a problemy (dla zainteresowanych) zostały wyczerpująco wyjaśnione od strony nauczania Kościoła.
ZAMYKAM


Śr lut 10, 2016 11:29 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL