Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 12:25 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Profanacja Biblii przez Katolików 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
@ user123 tak przyszedł znawca wszystkiego i powiedział.
Może zacznij od siebie - nie wiesz co mówi papież - a się wypowiadasz - a jeśli sobie wpisałeś, że jesteś w „pełnej łączności” to warto wiedzieć, co ten z kim się tak ściśle łączysz mówi, lub nie pisać bzdur.
O TE nie ma co gadać bo masz braki już ze szkoły podstawowej, a odniesienia pomoże Ci znaleźć przyjaciel „googel” - poszukaj - warto.

Ziemia nie jest okrągła - ale to też przespałeś w podstawówce - tu Ci podpowiem, że warto szukać w taki zagadnieniach jak: elipsoida obrotowa czyli figura przestrzenna.

user123 napisał(a):
udzie wyznający Boga,i chroniący ludzkiego życia nie powinni niczego się bać.

pominę z litości gramatykę- skoro chronisz ludzkie życie - to czemu chcesz zabijać - albo, albo - to logika - poszukaj co to słowo oznacza.

No to skoro już wiadomo, że jestem lewakiem - może sobie teraz na mnie poużywać katolu :lol: .

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Wt wrz 29, 2015 7:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
user123 napisał(a):
To kto jes w końcu waszym bogiem? papież - heretyk czy Bóg?

Masz w podpisie "katolik w pełnej łączności z papieżem", a nazywasz go heretykiem. Zastanów się, bo łączność z heretykiem powoduje, że też jesteś heretykiem.
user123 napisał(a):
teoria ewolucji to niebezpieczna i głupia religia,powstała po to,aby udowodnić nieistnienie Chrześcijańskiego Boga.

Teoria ewolucji, jak sama nazwa wskazuje, jest teorią a nie religią.
teoria:
1. «całościowa koncepcja zawierająca opis i wyjaśnienie określonych zjawisk i zagadnień; też: czyjakolwiek koncepcja na określony temat»
2. «dział nauki o literaturze, kulturze, sztuce itp. zajmujący się systematyzowaniem pojęć i twierdzeń leżących u podstaw tych dziedzin»
3. «teza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyce»

http://sjp.pwn.pl/sjp/;2577924
religia:
1. «zespół wierzeń dotyczących istnienia Boga lub bogów, pochodzenia i celu życia człowieka, powstania świata oraz w związane z nimi obrzędy, zasady moralne i formy organizacyjne»
2. «nauka religii jako przedmiot w szkole; też: lekcja tego przedmiotu»

http://sjp.pwn.pl/sjp/religia;2514825.html
Jak widzisz, nie rozumiesz podstawowych pojęć.
user123 napisał(a):
Biblii jest całkowicie zgodna z nauką.

Biblia i nauka to dwie różne sprawy.
Biblia:
zbiór ksiąg religijnych uważanych przez Żydów (jedynie Stary Testament) i chrześcijan (Stary i Nowy Testament) za święte i natchnione przez Boga; Pismo Święte

http://sjp.pl/Biblia
nauka
1. «ogół wiedzy ludzkiej ułożonej w system zagadnień; też: dyscyplina badawcza odnosząca się do pewnej dziedziny rzeczywistości»
2. «zespół poglądów stanowiących usystematyzowaną całość i wchodzących w skład określonej dyscypliny badawczej»
3. «uczenie się lub uczenie kogoś»
4. «pouczenie, wskazówka»
5. «kazanie kościelne»

http://sjp.pwn.pl/sjp/nauka;2487587.html
user123 napisał(a):
Biblia np.pisze,że Ziemia jest Okrągła,zawieszona w próżni,każda starożytna Księga o tym nie pisała.

Tak, w Biblii napisane jest, że ziemia to okrąg "Obłoki są skrytością jego, iż nie widzi, a po okręgu niebieskim przechadza się."(Hi22,14)"Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni."(Prz827), ale czym jest okrąg?
okrąg
1. «linia mająca kształt koła»
2. «osoby, przedmioty itp., ustawione w kształt koła»
3. «przestrzeń zamknięta linią kolistą»
4. mat. «krzywa płaska będąca zbiorem wszystkich punktów płaszczyzny znajdujących się w jednakowej odległości od ustalonego punktu»

http://sjp.pwn.pl/sjp/okrag;2494757.html
Obrazek
Czy tak wygląda ziemia?[/img]
Z nauki wiemy, że ziemia jest kulą.
kula:
1. bryła ograniczona sferą;
2. przedmiot kształtu tej bryły;

3. pocisk broni palnej ręcznej i dział;
4. metalowy przedmiot miotany w czasie zawodów lekkoatletycznych;
5. przedmiot (wysoki kij z poprzeczką na wysokości pachy) pomocny osobom kulawym i ułomnym przy chodzeniu;
6. w informatyce: mysz odwrócona (stosowana m.in. w laptopach)

http://sjp.pl/Kula
Obrazek
user123 napisał(a):
Przykłady można mnożyć.Sama

Już te obaliłam. Zresztą, nie podajesz przykładów, a swoje wymysły, twory swojego "umysłu", bo nie znasz podstawowych pojęć, co wykazałam przy pomocy Słownika języka polskiego.
user123 napisał(a):
Sama Biblia pisze o sobie,że jest pomocna do nauki.

Znajdź potwierdzenie tych słów w Biblii (o ile w ogóle ją posiadasz, umiesz szukać - może być internetowa) i poprzyj odpowiednim cytatem.
user123 napisał(a):
a potem nazywacie obrońców Słowa Bożego trollami.

Jakich obrońców? Jakiego słowa? Nigdzie swoich tworów nie poparłeś słowami Biblii.
user123 napisał(a):
Wytłumaczyłem dlaczego TE jest sprzeczna z Biblią.Nikt się nie odniósł do ani jednego argumentu,a to was wyklucza z poważnej dyskusji.

Niczego nie wytłumaczyłeś, bo nie popierając dowodami. Odniosłam się do każdego Twojego "argumentu" popierając wszystko definicjami słownikowymi, bądź cytatami z Biblii. I co teraz?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt wrz 29, 2015 9:31 am
Zobacz profil
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
user123 napisał(a):
Nikt się nie odniósł do ani jednego argumentu,a to was wyklucza z poważnej dyskusji.


Oj tam, od razu poważnej...


Wt wrz 29, 2015 9:35 am
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Batkonto napisał(a):

Oj tam, od razu poważnej...


No jak - poważna zobacz ile @Małgosia napisała poważnych i mądrych rzeczy, jateż jakieś mądre słowa użyłem - poważna (no dobra żartowałem) :lol:

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Wt wrz 29, 2015 9:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
donchichot napisał(a):
No jak - poważna zobacz ile @Małgosia napisała poważnych i mądrych rzeczy, jateż jakieś mądre słowa użyłem - poważna (no dobra żartowałem)

Małgosia postanowiła ...., no dobra, mniejsza o to co postanowiła ;)

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt wrz 29, 2015 9:52 am
Zobacz profil
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Wy się śmiejecie, a portal gore! :wink:


Wt wrz 29, 2015 10:37 am
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
A jak niby miałem wpisać? Wojciech Cejrowski i wielu innych też nie zgadza się z teorią ewolucji,a nadal jest Katolikiem.

Naukowcy,nawet ewolucjoniści potwierdzają,że TE jest religią

"Ewolucjonizm jest propagowany przez ewolucjonistów jako coś więcej niż tylko nauka. Ewolucjonizm jest rozpowszechniany jako ideologia, jako świecka religia - jako dojrzała alternatywa dla chrześcijaństwa, dająca sens i moralność. Jestem zawziętym ewolucjonistą i byłym chrześcijaninem, ale muszę przyznać, że skarżąc się (...) literaliści mają absolutną rację. Ewolucjonizm jest religią. Było to prawdą o ewolucjonizmie na początku i jest prawdą o ewolucjonizmie nadal dzisiaj".
(Michael Ruse, How evolution became a religion.

Okrąg to inne określenie kuli.Zabawne,że brak wiedzy,zarzuca mi osoba,która nie ma żadnego pojęcia o nauce.
Dla Twojej wiadomości TE przestudiowałem bardzo dobrze,i doszedłem do takich samych wniosków jak naukowcy.
Dawniej uczyli,że Ziemia jest płaska,a więc to już jest święte? Bo to powiedziano w szkole? Wiesz ile rzeczy zostało wycofanych z książek?
oczywiście nie wiesz,bo jesteś niedouczona.

Sceptycy twierdzą, iż Biblia powinna być bardziej precyzyjna i używać słów 'kula' bądź 'kulista' przy opisie Ziemi. Jednakże w rzeczywistości ludzie świadomi kulistości Ziemi rzadko kiedy mówią, iż nasza planeta jest kulista - dużo częściej słyszymy, że Ziemia jest okrągła. Poza tym, użycie słowa 'okrąg' w odniesieniu do nieba nie może oznaczać płaskiego okrągłego dysku, lecz ewidentnie wskazuje na sferyczny kształt nieba.

Tyle w tej kwestii.Oczekuję przeprosin,bo wykazałaś się niesłychaną hipokryzją.

Kolejne przykłady,gdzie Biblia potwierdza ustalenia nauki

Stary Testament trzykrotnie wspomina o tym, iż ponad niebem atmosfery ziemskiej znajduje się inne niebo - niebo przestrzeni kosmicznej:

"Oto Pana, Boga twego, są niebiosa, i niebiosa niebios, ziemia i wszystko co na niej." (5 Mojżeszowa 10:14, Biblia Gdańska)

"Lecz czy naprawdę zamieszka Bóg z człowiekiem na ziemi? Oto niebiosa i niebiosa niebios nie mogą cię ogarnąć, a cóż dopiero ten przybytek, który zbudowałem?!" (2 Kronik 6:18, Biblia Warszawska)

"Ty, Panie jesteś jedyny. Ty uczyniłeś niebiosa, niebiosa niebios i całe ich wojsko; ziemię i wszystko, co na niej; morza i wszystko, co w nich. Ty ożywiasz to wszystko, a wojsko niebios oddaje Ci pokłon." (Nehemiasz 9:6, Biblia Tysiąclecia)

'Wojsko niebios' czy też 'zastęp niebios' oznacza w języku biblijnym aniołów (bożych lub diabelskich) oraz gwiazdy. Ostatni z przytaczanych wersetów mówi o tym, iż gwiazdy nie są częścią nieba atmosfery ziemskiej, lecz znajdują się w 'niebiosach niebios', czyli w kosmosie. Inne wersety wyraźnie ukazują, że dla Hebrajczyków gwiazdy nie były jedynie świecącymi plamkami na niebie, ale były one potężnymi tworami wszechmogącego Boga:

"Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz?" (PSALM 8:4-5)

"On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Strefy Południa. On czyni cuda niezbadane, nikt nie zliczy Jego dziwów." (HIOBA 9:9-10)

"Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? - Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je woła po imieniu. Spod takiej potęgi i olbrzymiej siły nikt się nie uchyli." (IZAJASZ 40:28)

Zawieszona w próżni
W Starym Testamencie znajdujemy liczne wzmianki o tym, iż pierwotny prakontynent oparty był na słupach (będących być może skalnymi wybrzuszeniami kontynentu), gdyż pod nim znajdowały się olbrzymie masy wody. Słupy mogły być także obrazowym określeniem praw fizycznych utrzymujących planetę we właściwym miejscu. Na tej podstawie sceptycy twierdzili, że według Biblii Ziemia oparta była na słupach podobnie jak i inni starożytni uważali, że Ziemię podpierały słonie, krokodyle czy giganci. Nic bardziej mylnego! Biblia jako jedyna starożytna księga wyraźnie mówi o tym, że nasza planeta jest zawieszona w próżni:

"Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością." (HIOBA 26:7, Biblia Warszawska)

Poprawność takiego tłumaczenia i interpretacji potwierdza także starożytne tłumaczenie Starego Testamentu na język grecki, czyli Septuaginta:

"ekteinwn borean ep ouden kremazwn ghn epi oudenoV." (HIOBA 26:7, Septuaginta)

Rozpalona od wewnątrz
Księga Hioba zawiera także inne rewolucyjne stwierdzenie odnośnie tego co znajduje się we wnętrzu Ziemi:

"Z ziemi pochodzi chleb, lecz w głębi jest ona rozgrzebana jakby przez ogień." (HIOBA 28:5, Biblia Warszawska)

Cykl hydrologiczny
Biblia przedstawiła także schemat cyklu hydrologicznego już setki lat przed Chrystusem:

"Wszystkie rzeki płyną ku morzu, a jednak morze nie wzbiera; w dalszym ciągu płyną rzeki do miejsca, do którego zdążają." (KOHELETA 1:7, Biblia Warszawska)

"On wyciąga kropelki z morza i te rozlewają się w oparach deszczu, którym ociekają chmury i który spada na mnóstwo ludzi." (HIOBA 36:27-28, Biblia Warszawska)

Asteroidy zagrażające Ziemi
Jeżeli poniższy opis z Objawienia Jana należy rozumieć dosłownie to mamy tu do czynienia z potężnym rozpalonym ciałem niebieskim wpadającym do oceanu:

"I drugi anioł zatrąbił: i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona, a trzecia część morza stała się krwią i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń - te, które mają dusze - i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu." (APOKALIPSA 8:8-9)

Biblia jest natchniona przez Boga i pomocna do nauki.Musisz się z tym pogodzić.Dlaczego TE nie da się pogodzić z Biblią,wykazałem w temacie,nikt nadal się do tego nie odniósł.
Po Twojej reakcji utwierdzam się w przekonaniu,że wielu Katolików nie mają pojęcia o czymś takim jak Biblia,w końcu bogiem jest dla was papież.
w każdego kto się z nim nie zgadza,trzeba od razu zionąć nienawiścią.
Przeczytaj choć raz Biblię,i dopiero potem udzielaj się w poważnej dyskusji.TE to dawno obalona bajeczka.


Wt wrz 29, 2015 3:44 pm
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Jeśli nie będzie kary śmierci ludzie nie będą się niczego bać,i będą dalej mordować.Już to tłumaczyłem,to jest bardzo proste.Poza tym Biblia jasno nakazuje stosowanie kary śmierci.

Tutaj jeszcze podaję link do wypowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=TnkCBHqoxjc


Wt wrz 29, 2015 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
user123 napisał(a):
Po Twojej reakcji utwierdzam się w przekonaniu,że wielu Katolików nie mają pojęcia o czymś takim jak Biblia,w końcu bogiem jest dla was papież.

Dla nikogo papież nie jest bogiem, kiedyś bogiem dla ludzi był Hitler, Stalin czy Mao

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt wrz 29, 2015 3:51 pm
Zobacz profil
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
To dlaczego jego zdanie jest dla was ważniejsze niż Słowo Boga?
Czym w ogóle jest dla was Biblia?


Wt wrz 29, 2015 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
user123 napisał(a):
Jeśli nie będzie kary śmierci ludzie nie będą się niczego bać,i będą dalej mordować.Już to tłumaczyłem,to jest bardzo proste.Poza tym Biblia jasno nakazuje stosowanie kary śmierci.

Tutaj jeszcze podaję link do wypowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=TnkCBHqoxjc

Kiedy pochwycono kobietę na cudzołóstwie, zgodnie z prawem Mojżeszowym, on i ten z którym cudzołożyła - powinni umrzeć przez ukamienowanie. Jego jednak w tej scenie Ewangelii św. Jana nie ma, jest tylko ona. I Jezus jest tym który daruje jej życie.Mówi:
-idź, i nie grzesz więcej.

Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt wrz 29, 2015 4:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
user123 napisał(a):
To dlaczego jego zdanie jest dla was ważniejsze niż Słowo Boga?
Czym w ogóle jest dla was Biblia?
Wyobraź sobie, że Biblia to u protestantów jest jedynym wykładnikiem wiary. Katolicy maja inaczej bo jest Biblia i Tradycja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt wrz 29, 2015 4:42 pm
Zobacz profil
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Jezus zniósł karę za cudzołóstwo,i o tym sam wspomniałem w temacie.Mówię o karze śmierci jedynie za morderstwo.Jeśli chciałeś porównać cudzołóstwo z morderstwem to ja nie mam pytań.
Tradycja pokrywa się z Biblią.Nie można stawiać zdania kogokolwiek nad Słowo Boże.Dla mnie to jasne,ale jak niektórzy wybierają sobie to co im pasuje,a co nie pasuje,odrzucają,no to czy to jest właściwa postawa?


Wt wrz 29, 2015 5:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
user123 napisał(a):
A jak niby miałem wpisać? Wojciech Cejrowski i wielu innych też nie zgadza się z teorią ewolucji,a nadal jest Katolikiem.

Naukowcy,nawet ewolucjoniści potwierdzają,że TE jest religią

"Ewolucjonizm jest propagowany przez ewolucjonistów jako coś więcej niż tylko nauka. Ewolucjonizm jest rozpowszechniany jako ideologia, jako świecka religia - jako dojrzała alternatywa dla chrześcijaństwa, dająca sens i moralność. Jestem zawziętym ewolucjonistą i byłym chrześcijaninem, ale muszę przyznać, że skarżąc się (...) literaliści mają absolutną rację. Ewolucjonizm jest religią. Było to prawdą o ewolucjonizmie na początku i jest prawdą o ewolucjonizmie nadal dzisiaj".
(Michael Ruse, How evolution became a religion.

Zauważ, że Ruse nie mówi, iż ewolucjonizm to jest religia, ale jako religia, a to jest zasadnicza różnica. Naszą religią jest chrześcijaństwo, więc nie może nią być równocześnie ewolucjonizm. Mamy jednego Boga w Trójcy Jedynego i zapewniam Cie, że nie jest nim Karol Darvin.

Cytuj:
Okrąg to inne określenie kuli.Zabawne,że brak wiedzy,zarzuca mi osoba,która nie ma żadnego pojęcia o nauce.

Proszę Cię, udowodnij to odpowiednim linkiem. A osoba, która Twoim zdaniem nie ma pojęcia o nauce nigdy nie twierdziła, że posiadła wszelkie rozumy świata i pospisuje się pod twierdzeniem Kartezjusza:"wiem, że nic nie wiem". Dlatego tez ta osoba nie ufa swojemu rozumowi, a korzysta z wiedzy nauki i naukowców.
Cytuj:
Dla Twojej wiadomości TE przestudiowałem bardzo dobrze,i doszedłem do takich samych wniosków jak naukowcy.

Bardzo się cieszę, że sięgnąłeś do opinii naukowców, ale mam wątpliwości do do dokładnego przestudiowania, zważywszy na Twój młody wiek. Niemniej jednak proszę Cię poprzyj swoje twierdzenie zgodności Twoich wniosków z wnioskami naukowców. Mile widziany cytat, ale także link, abym mogła szybciej sprawdzić jego prawdziwość (w razie braku linku, potrafię sama odnaleźć).
Cytuj:
Dawniej uczyli,że Ziemia jest płaska,a więc to już jest święte? Bo to powiedziano w szkole? Wiesz ile rzeczy zostało wycofanych z książek?
oczywiście nie wiesz,bo jesteś niedouczona.

owszem, dawniej uczono, że ziemia jest płaska. W Biblii nigdzie nie znajdziesz, że ziemia jest kulą (wbrew Twojemu twierdzeniu kula to nie okrąg, co wykazałam w definicji, która to obowiązuje Cię na lekcjach geometrii.

Cytuj:
Sceptycy twierdzą, iż Biblia powinna być bardziej precyzyjna i używać słów 'kula' bądź 'kulista' przy opisie Ziemi.

Sceptycy, powiadasz. Zajrzyjmy do sownika:
sceptycyzm
dawniej: skeptycyzm;
1. stanowisko filozoficzne odrzucające możliwość uzyskania wiedzy wiarygodnej, prawdy;
2. powątpiewanie w coś, powstrzymywanie się od osądu

http://sjp.pl/sceptycyzm
Jak widzisz, sceptycy odrzucają możliwość uzyskania wiedzy, a Ty twierdzisz, że takową posiadasz. No to jak to jest? Wierzysz naukowcom czy sceptykom?
Cytuj:
Jednakże w rzeczywistości ludzie świadomi kulistości Ziemi rzadko kiedy mówią, iż nasza planeta jest kulista - dużo częściej słyszymy, że Ziemia jest okrągła. Poza tym, użycie słowa 'okrąg' w odniesieniu do nieba nie może oznaczać płaskiego okrągłego dysku, lecz ewidentnie wskazuje na sferyczny kształt nieba.

Pojęcie "okrągła" nie jest sprzeczne z pojęciem "kulista", aczkoliek jest to pojęcie potoczne w odniesieniu do ziemi. Kula w rzucie jest kołem (to chyba wiesz z geometrii), ale zajrzyjmy do słownika:
kulisty «przypominający kulę»
• kulistość

http://sjp.pwn.pl/szukaj/kulisty.html
okrągły
1. «mający kształt koła, kuli, walca»

http://sjp.pwn.pl/szukaj/okr%C4%85g%C5%82y.html
Nie mówimy o okręgu w odniesieniu do nieba, ale do ziemi. Niebo na razie zostawmy w spokoju. Tym zajmiemy się później.

Cytuj:
Tyle w tej kwestii.Oczekuję przeprosin,bo wykazałaś się niesłychaną hipokryzją.

Przepraszam, że śmiałam obalić Twoje naiwne twierdzenia.
Cytuj:
Kolejne przykłady,gdzie Biblia potwierdza ustalenia nauki

Stary Testament trzykrotnie wspomina o tym, iż ponad niebem atmosfery ziemskiej znajduje się inne niebo - niebo przestrzeni kosmicznej:

"Oto Pana, Boga twego, są niebiosa, i niebiosa niebios, ziemia i wszystko co na niej." (5 Mojżeszowa 10:14, Biblia Gdańska)

"Lecz czy naprawdę zamieszka Bóg z człowiekiem na ziemi? Oto niebiosa i niebiosa niebios nie mogą cię ogarnąć, a cóż dopiero ten przybytek, który zbudowałem?!" (2 Kronik 6:18, Biblia Warszawska)

"Ty, Panie jesteś jedyny. Ty uczyniłeś niebiosa, niebiosa niebios i całe ich wojsko; ziemię i wszystko, co na niej; morza i wszystko, co w nich. Ty ożywiasz to wszystko, a wojsko niebios oddaje Ci pokłon." (Nehemiasz 9:6, Biblia Tysiąclecia)

I o czymże te sigla mówią? (sigla czyli adres księgi, np. Pwt19,14 <będąc katolikiem posługuj się nazewnictwem katolickim poszczególnych ksiąg Biblii - 5 Moj, to po prostu Pwt - Księga Powtórzonego Prawa.) A więc te sigla mówią o tym, że Bóg jest Stwórcą wszystkiego, ziemi i kosmosu. I oczywiście, że to nie stoi w sprzeczności z nauką.
Zresztą, już wcześniej napisałam, że Biblia nie stoi w sprzeczności z nauką, bo nie jest podręcznikiem do geografii, biologii itp. i zajmuje się historią powszechną, a Historią Zbawienia.
Ale jak powyższe perykopy potwierdzają kształt ziemi?
Cytuj:
'Wojsko niebios' czy też 'zastęp niebios' oznacza w języku biblijnym aniołów (bożych lub diabelskich) oraz gwiazdy. Ostatni z przytaczanych wersetów mówi o tym, iż gwiazdy nie są częścią nieba atmosfery ziemskiej, lecz znajdują się w 'niebiosach niebios', czyli w kosmosie. Inne wersety wyraźnie ukazują, że dla Hebrajczyków gwiazdy nie były jedynie świecącymi plamkami na niebie, ale były one potężnymi tworami wszechmogącego Boga:

"Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz?" (PSALM 8:4-5)

"On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Strefy Południa. On czyni cuda niezbadane, nikt nie zliczy Jego dziwów." (HIOBA 9:9-10)

"Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? - Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je woła po imieniu. Spod takiej potęgi i olbrzymiej siły nikt się nie uchyli." (IZAJASZ 40:28)

Z tym nie dyskutuję. To jasne, że cały wszechświat jest stworzony przez Boga. Nie rozumiem w czym problem?

Cytuj:
Zawieszona w próżni
W Starym Testamencie znajdujemy liczne wzmianki o tym, iż pierwotny prakontynent oparty był na słupach (będących być może skalnymi wybrzuszeniami kontynentu), gdyż pod nim znajdowały się olbrzymie masy wody. Słupy mogły być także obrazowym określeniem praw fizycznych utrzymujących planetę we właściwym miejscu. Na tej podstawie sceptycy twierdzili, że według Biblii Ziemia oparta była na słupach podobnie jak i inni starożytni uważali, że Ziemię podpierały słonie, krokodyle czy giganci. Nic bardziej mylnego! Biblia jako jedyna starożytna księga wyraźnie mówi o tym, że nasza planeta jest zawieszona w próżni:

"Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością." (HIOBA 26:7, Biblia Warszawska)

Poprawność takiego tłumaczenia i interpretacji potwierdza także starożytne tłumaczenie Starego Testamentu na język grecki, czyli Septuaginta:

"ekteinwn borean ep ouden kremazwn ghn epi oudenoV." (HIOBA 26:7, Septuaginta)

I sam wpadłeś we własne sidła twierdząc, że Biblia potwierdza kulistość ziemi :) I mała uwaga, abyś nie musiał męczyć klawiatury: słowo Septuaginta zapisujemy LXX czyli 70, bo septuaginta znaczy przekład siedemdziesięciu starców.

Cytuj:
Rozpalona od wewnątrz
Księga Hioba zawiera także inne rewolucyjne stwierdzenie odnośnie tego co znajduje się we wnętrzu Ziemi:

"Z ziemi pochodzi chleb, lecz w głębi jest ona rozgrzebana jakby przez ogień." (HIOBA 28:5, Biblia Warszawska)

Cykl hydrologiczny
Biblia przedstawiła także schemat cyklu hydrologicznego już setki lat przed Chrystusem:

"Wszystkie rzeki płyną ku morzu, a jednak morze nie wzbiera; w dalszym ciągu płyną rzeki do miejsca, do którego zdążają." (KOHELETA 1:7, Biblia Warszawska)

"On wyciąga kropelki z morza i te rozlewają się w oparach deszczu, którym ociekają chmury i który spada na mnóstwo ludzi." (HIOBA 36:27-28, Biblia Warszawska)

I znów nie dyskutuję, bo to jest jasne. Tylko mała uwaga: hagiograf czyli autor natchniony opisywał zjawiska takimi jakimi je widział: widział horyont w koło, a więc ziemia dla niego była kształtu dysku, widział nieboskłon w kształcie półkuli i na nim ciała niebieskie, zapewne był świadnkiem wybuchu jakiegoś wulkanu, stąd wniosek naukowy, że wewnątrz ziemia jest rozpalona itp. itd.

Cytuj:
Asteroidy zagrażające Ziemi
Jeżeli poniższy opis z Objawienia Jana należy rozumieć dosłownie to mamy tu do czynienia z potężnym rozpalonym ciałem niebieskim wpadającym do oceanu:

"I drugi anioł zatrąbił: i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona, a trzecia część morza stała się krwią i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń - te, które mają dusze - i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu." (APOKALIPSA 8:8-9)

Apokalipsa, czyli Objawienie Jana to jest proroctwo, które się sprawdza i nie ma związku z powyższym, albowiem rozmawiamy o Biblii i nauce, o tym czy jedno przeczy drugiemu.

Cytuj:
Biblia jest natchniona przez Boga i pomocna do nauki.Musisz się z tym pogodzić.Dlaczego TE nie da się pogodzić z Biblią,wykazałem w temacie,nikt nadal się do tego nie odniósł.

Nigdy nie twierdziłam, że Biblia nie jest pomocna nauce, ale nią nie jest. Nauka zajmuje się naukowym wyjaśnianiem zjawisk i dlatego doszła do wniosku, że ziemia i wszechświat powstały na skutek wybuchu, a Biblia mówi, że zostały stworzone przez Boga. Widzisz różnicę? Jeszcze raz powtórzę, że Biblia nie stoi w sprzeczności z nauką, a nawet z TE, gdyż zajmuje się zupełnie czymś innym. Biblia przekazuje prawdy wiary i jest tekstem literackim noszącym znamiona czasu, w którym powstał, stąd ziemia to tarcza, dysk spoczywający na słupach, pod nią jest świat podziemny, a ponad nią rozpięte niebo. Nie zajmuje się badaniem zjawisk. To nalezy do nauki. Najprawdopodobniej miałeś o tym na lekcjach religii w klasie I gimnazjum. Nie znam innych podręczników, ale jesli posiadałeś podręcznik WAM Kraków "Szukam was", to o tym masz w temacie "Sens i pochodzenie świata" str. 28
Cytuj:
Po Twojej reakcji utwierdzam się w przekonaniu,że wielu Katolików nie mają pojęcia o czymś takim jak Biblia,w końcu bogiem jest dla was papież.
w każdego kto się z nim nie zgadza,trzeba od razu zionąć nienawiścią.
Przeczytaj choć raz Biblię,i dopiero potem udzielaj się w poważnej dyskusji.TE to dawno obalona bajeczka.

Hmm, nie pozostaje mi nic innego jak zwrócić swój dyplom UAM, bo cóż on znaczy wobec wiedzy gimnazjalnej :?

Tak na marginesie: postaraj się pisać mniej emocjonalnie.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt wrz 29, 2015 5:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Jedno racja - kara śmierci powinna być, przeszkadza ona jedynie bandytom a nie normalnym ludziom. Zniesienie kary śmierci to program masonerii, której udało się przekonać ogół.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt wrz 29, 2015 6:19 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL