Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 6:25 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Profanacja Biblii przez Katolików 
Autor Wiadomość
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Podstawowym źródłem religii Chrześcijańskiej jest Biblia,więc co to ma do rzeczy? Tak jak ta pani,udająca nauczycielkę,nie odnosisz się do tego co piszę.Czyżbyś nie potrafił?


Wt wrz 29, 2015 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Tylko Biblia i Ty, jako jedyny jej interpretator. Nawet święty Augustyn uczył aby czytać Biblię nie tak dosłownie. Ale Ty rozumiesz Biblię, choć nawet apostołowie nie rozumieli, Taki Luter też lepiej rozumiał niż wszyscy inni.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt wrz 29, 2015 9:36 pm
Zobacz profil
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Serio ciągniecie to już czwartą zakładkę?


Wt wrz 29, 2015 9:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Batkonto napisał(a):
Serio ciągniecie to już czwartą zakładkę?

Myślałam, że to zagubiony młody człowiek, a okazał się zwykłym trollem.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt wrz 29, 2015 9:38 pm
Zobacz profil
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
trollem jest raczej ktoś,kto udaje nauczyciela,żeby podnieść swoją samoocenę.Brałem udział w wielu debatach,ale jeszcze nie spotkałem z tak dużymi brakami w wiedzy,jacy mają teistyczni ewolucjoniści.
Aha,no dobrze,w takim razie co Św.Augustyn mówił o teorii ewolucji?
Nie może być tak,że to co nam odpowiada uważamy za dosłowne,prawdziwe,a to co nie,odrzucamy,bo nam to nie pasuje.
To jest jawne bluźnierstwo.Skąd pewność,że cokolwiek w Biblii jest dosłowne,idąc waszym - heretyckim tokiem rozumowania?
Małgosia,przykro mi,że siedzisz w tym gimnazjum,ale na wszystko w życiu trzeba poczekać.Kiedyś je skończysz - zobaczysz,a póki co,możesz podbudować swoją samoocenę w Internecie.


Wt wrz 29, 2015 9:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Zacznij od siebie i kłamstwa w profilu.


Wt wrz 29, 2015 9:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
U Augustyna przypominał jak mówił o tym, że "Bóg powiedział" w Księdze Rodzaju, że to nie chodzi o ludzki głos, jeszcze gdy mamy chrzest Jezusa, to głos ten jest podobny do grzmotu, ale ten z Księgi Rodzaju nie należy wyobrażać sobie tak jak ludzie mówią.
W "Wyznaniach" :
Niektórzy ludzie, czytając słowa Mojżesza albo ich słuchając, wyobrażają sobie Boga jakoby człowieka albo jakoby jakąś substancję cielesną, niezmiernie potężną, która powziąwszy nowe i niespodziewane postanowienie, uczyniła niebo i ziemię, dwa wielkie byty cielesne, w górze i w dole, będące poza Bogiem, jakby w jakimś odrębnym miejscu; w nich zaś byłyby wszystkie rzeczy zawarte.
Kiedy ci ludzie słyszą, że Bóg powiedział: "Niech się stanie to czy tamto" — myślą oni o słowach zaczynających się i kończących, takich, które brzmiałyby przez jakiś czas i przeminęły, a po ich przeminięciu natychmiast powstałoby to, czego powstanie zostało nakazane. Także wszystkie inne ich wyobrażenia kształtują się w podobny sposób, na podstawie obserwacji dobrze im znanych zjawisk materialnych.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt wrz 29, 2015 9:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
user123 napisał(a):
Moje pytanie do ludzi,którzy uważają się za Katolików jest jasne.
Czy cieszy Cię,jak Kościół staje się lewicowy i odrzuca Biblię?
Obserwuję poczynania obecnego lewicowego papieża.Co najmniej trzy razy podważył Biblię i Chrystusa.
............................................................................................
Taki Kościół,który wybiera sobie z Biblii co mu pasuje,a co mu nie pasuje,odrzuca nie jest żadnym autorytetem.


Dlaczego źle napisałeś w profilu, jakiego jesteś wyznania?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt wrz 29, 2015 10:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Profanacja Biblii przez Katolików
Dobrze
Dość urojeń i obrażania innych przez samozwańczego jedynego na świecie "katolika" co to wie najlepiej co jest chrześcijańskie i co katolickie i pojęcia nie ma o podstawach katolicyzmu. Temat zamykam a user123 jeszcze raz takie wycieczki osobiste a polecą kary. Jak już wiesz ja rzadko żartuję

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt wrz 29, 2015 10:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL