Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:32 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 co poczac.. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
nie bo mnie sie wydaje ze mnie nie rozumiecie, mnie nie chcodzi o oddanie wszytskiego ale tylko najcnniejszych rzeczy


Cz wrz 24, 2015 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
Cytuj:
bo mnie sie wydaje ze mnie nie rozumiecie (...)

masz rację, wydaje Ci się :)
jak patrzysz przez brudne okulary na świat - to widzisz różne dziwne rzeczy których nie widzą ludzie bez okularów - po prostu zabrudzenia na szkle generują Ci dodatkowe (zbędne) obrazy
więc zgodnie Ci sugerujemy - wyczyść okulary, pozbądź się natręctwa i dopiero podejmuj decyzje. Bo podjęcie decyzji na podstawie nierzeczywistego obrazu (zabrudzenia na okularach) może skutkować katastrofą.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Cz wrz 24, 2015 1:34 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
a co jakbym nie napisala o nerwicy, wtedy kazdy by mi doradzal oddac wszytsko. skad wiem ze to nn..


Cz wrz 24, 2015 2:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
nawet jakbyś nie napisała o nerwicy to po Twoich wypowiedziach widać ze masz z tym problem

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Cz wrz 24, 2015 2:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
monietta napisał(a):
Jak ktoś lubuje się za bardzo w dobrach doczesnych, to Dobry Tato Niebieski pozbawi i majątku aby ktoś przejrzał na oczy.


no dokladnie tego sie boje i dlatego tak sie nakrecam. czy mam to sprzedac wszytsko, paniczdomini utrafil w sedno chyba


problem byłby wtedy jakbyś stawiała to na pierwszym miejscu, tak, że to przesłaniałoby ci Dobrego Boga Ojca, a nie sam fakt tego, że to posiadasz.
Są też ludzie majętni, którzy kochają Dobrego Boga z całego serca i dzielą się z biednymi na tyle, na ile mogą. Nie wielu takich, ale są.
Ty musisz mieć to i owo, skoro masz męża i musisz jakoś funkcjonować, a pierścionek to też ważna pamiątka z etapu twojego życia.
Nie stresuj się i nie przesadzaj, wybacz jeśli ci czymś namieszałem, tamto było tylko takim dodatkiem teologicznym dla ambitnych :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz wrz 24, 2015 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
monietta napisał(a):
a co jakbym nie napisala o nerwicy, wtedy kazdy by mi doradzal oddac wszytsko. skad wiem ze to nn..
Przecież napisałem CI o nerwicy (i to konkretnym jej rodzaju) zanim sama o tym napisałaś.
Jesteś wręcz podręcznikowym przypadkiem.

monietta napisał(a):
Jak ktoś lubuje się za bardzo w dobrach doczesnych, to Dobry Tato Niebieski pozbawi i majątku aby ktoś przejrzał na oczy.
no dokladnie tego sie boje i dlatego tak sie nakrecam.

To też jest klasyczne dla skrupulanctwa (odmiana nerwicy natręctw) - fałszywy obraz Boga jako kogoś w rodzaju strażnika.

Zrozum, NIE JEST TWOIM PROBLEMEM PRZYWIĄZANIE DO RZECZY MATERIALNYCH. Masz problem Z OBRAZEM BOGA.
Pracuj nad swoimi REALNYMI problemami z wiarą, a nie nad tymi które Ci podpowiada choroba.

Marsz do mądrego spowiednika!

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt wrz 25, 2015 5:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
monietta napisał(a):
a co jakbym nie napisala o nerwicy, wtedy kazdy by mi doradzal oddac wszytsko. skad wiem ze to nn..

Ponieważ chorobę rozpoznali specjaliści, którzy zapisują Ci leki i prowadzą psychoterapię. Na szczeście do nich trafiłaś zanim zaczęłaś pytać na forum i się nakręcać. Leków, które bierzesz nie zapisuje się na byle co.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So wrz 26, 2015 1:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
wiec kupilam pierscionek, drogi taki jak mi sie podobal, moj chlopak zartowal, ze go itak oddam biednym a ja na to(chyba to tez objaw nn)ze przysiegam na zycie mojej corki ze nie oddam, poprostu chcialam przysiac na cos najcenniejszego zeby te mysli daly mi spokoj..jeestem okropna..wczoraj rachunek za pierscionek lezal na glosniku ktory byl postawiony na balustradzie i moja mala tam wlasnie uwziela sie na zabawe. odrazu wyobrazilam sobie, ze on spada jej na glowe i mysli ze to przez to ze przysieglam i ze ten pierscionek moze "chce"mi ja zabrac albo, ze Bog za to ze go kupilam i tak sie nim ciesze(az za bardzo mi mama powiedziala)wiec Bog mnie ukarze i zabierze mi dziecko abym przejzala na oczy co jest wazne.. niedobrze mi z nerwow. zadzwonilam wymienilam na inny diament doplacilam kase...nie wiem co o tym myslec...wykoncze sie


So paź 03, 2015 5:39 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
moja mama mnie oskarza, ze wzielam dziecko"na tarcze" i ze jak cos sie stanie to bedzie moja wina, mowi kim ja jestem, ktora matka sie tak zachowuje, jakim jestem czlowiekiem...:(


So paź 03, 2015 9:18 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
Etyka chrzescijańska powiada, że droga jest jedna. To praca nad zamianą sumienia skrupulantnego i towarzyszącego mu najczęściej zawikłanego w sumienie trafne. Nie ma innej drogi. Mówiąc językiem zdrowia i choroby, wyleczenie nerwicy (to jednak wymaga ogromnego wkładu własnego a nie 'chodzenia' do psychiatry, czy psychologa) skutkować powinno umiejętnością trafnego rozeznania różnych sytuacji moralnych i przypisania im wagi. Pozbędziesz się też kreatywnej logiki, by nie łączyć w związki przyczynowo skutkowe sytuacji niezależnych od siebie i uwolnienie się od działania pod wpływem pernamentnego lęku. Będziesz też potrafiła zobaczyć mamine uwagi w odpowiednim świetle.
Widzę potrzebę skupienia się nad przyczynami braku umiejętności rozeznawania sytuacji moralnych w kategoriach: dobra, zła i neutralności moralnej.


So paź 03, 2015 1:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
Dziekuje merss za odpowiedz ale malo z tego rozumiem jesli mam byc szczera. czyli mam najpierw wyleczyc nerwice.ja to robie od 2 lat a nerwice mam cale zycie..a jesli nigdy z tego nie wyjde to co?
mama powiedziala to jasno ze jestem okropna matka i ja tez tak sie czuje po tym co powiedzialam. mam tego dosc, zycia wszytskiego...


So paź 03, 2015 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
Leczysz się, a więc przyjmujesz leki. One nie spowodują innego myślenia, a co najwyżej uspokoją ewentualną agresję. Tu, obok leków potrzebna jest terapia psychologa. Samo chodzenie na wizyty niczego nie da. Z psychologiem trzeba współpracować, pracować nad sobą wg zaleceń. Terapia jest dość długa, bo w zależności od Twojego wysiłku i predyspozycji od roku do kilku lat, ale warto.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So paź 03, 2015 1:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
na przyszłość staraj się nie przysięgać (na nic, a na "głowę c órki" szczególnie). Jednak to nie oznacza że jesteś "złą matką" itd. (choć oczywiście musisz się leczyc bo nrwica natręctw to niekoniecznie dobra rzecz dla matki.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So paź 03, 2015 2:02 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
Pisalam ze chodze juz na terapie 2 lata do psyhcoterapeuty specjalizujacym sie w OCD, duzo mi juz pomoglo, nie mam mysli ze komus cos zrobie tych ze jestem lesbijka czy mam AIDS. Duzo tego bylo..chodzi mi o to ze kiedy nerwica dotyczy BOGA TO JUZ NIC NIE JEST PEWNE I NIE UMIEM SOBIE Z TYM PORADZIC!


So paź 03, 2015 2:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: co poczac..
A czy ta przysiege moge odwolac, czy ona sie liczy?bo corke najbardziej kocham i jest dla mnie wszystkim..czy przez to pierscionek bedzie mi przynosil pecha?


So paź 03, 2015 2:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL