Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 5:13 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 Czy istnieją podstawy by uznać istnienie Boga za prawdę? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy istnieją podstawy by uznać istnienie Boga za prawdę?
Cytuj:
Podtrzymuje swoje słowa. Ateiści uważają się za ofiary losu, a na Boga zrzucają winę za swoje własne zło.


Czy Ty zrzucasz winę za własne zło na Magicznego Kucyka albo Zeusa? Nie? Czy zrzucasz cokolwiek na jakąś istotę w której istnienie nie wierzysz? Nie?

To dlaczego ja miałbym zrzucć winę na boga, w którego istnienie nie wierzę?

...czy jesteś trollem?

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


So lip 25, 2015 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Czy istnieją podstawy by uznać istnienie Boga za prawdę?
chrysletY napisał(a):

Czy Ty zrzucasz winę za własne zło na Magicznego Kucyka albo Zeusa? Nie? Czy zrzucasz cokolwiek na jakąś istotę w której istnienie nie wierzysz? Nie?

To dlaczego ja miałbym zrzucć winę na boga, w którego istnienie nie wierzę?

...czy jesteś trollem?

To bardzo proste, bo gdybyś zobaczył całe swoje zło, mógłbyś tego nie wytrzymać. A tak, nie musisz czuć się winny, sfrustrowany, zbrukany itd.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia)


So lip 25, 2015 3:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N cze 07, 2015 2:39 pm
Posty: 213
Płeć: mężczyzna
Post Re: Czy istnieją podstawy by uznać istnienie Boga za prawdę?
hmhmm napisał(a):
Iton

Podtrzymuje swoje słowa.
Tak z ciekawości: ilu ludzi łącznie zabił Bóg, którego miłujesz?


So lip 25, 2015 3:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Czy istnieją podstawy by uznać istnienie Boga za prawdę?
Iton napisał(a):
hmhmm napisał(a):
Iton

Podtrzymuje swoje słowa.
Tak z ciekawości: ilu ludzi łącznie zabił Bóg, którego miłujesz?


Nie interesowałem się tym. Szacunek nie jest zamknięty, ale liczby będą szły w miliardy, jeśli się nie mylę.


So lip 25, 2015 3:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N maja 23, 2010 8:57 pm
Posty: 216
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Czy istnieją podstawy by uznać istnienie Boga za prawdę?
hmhmm napisał(a):
Iton napisał(a):
hmhmm napisał(a):
Iton

Podtrzymuje swoje słowa.
Tak z ciekawości: ilu ludzi łącznie zabił Bóg, którego miłujesz?


Nie interesowałem się tym. Szacunek nie jest zamknięty, ale liczby będą szły w miliardy, jeśli się nie mylę.


Liczby idą w miliardy zamordowanych przez Jahwe, a Ty nadal uważasz, iż jest on Bogiem dobrym i miłosiernym...? W sumie wcale nie zdziwiłoby mnie, gdybyś to samo powiedział o Stalinie, który był przecież poniekąd traktowany jak Bóg.

Założę się, że gdyby Biblia nie opisywała "miłosiernego" Jahwe, lecz na przykład działania generała X to wszyscy bylibyśmy zgodni, iż nie można w żaden sposób usprawiedliwiać działań prowadzących do zabicia milionów ludzi, którzy zostali wymordowani z różnego rodzaju pobudek. Prawda...?

Gdy Adolf H. mordował miliony ludzi to nikt (zapewne oprócz neonazistów i innych idiotów) nie szuka dla jego działań usprawiedliwienia. Wszyscy wiemy, że były one złe i okrutne. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy zamiast Adolfa weźmiemy sobie Jahwe - wtedy nie możemy już mówić o ludobójcy i szukamy usprawiedliwienia dla jego wszystkich rzezi. To nawet nie jest śmieszne, ni żałosne. To jest przerażające.

Religie mocno deprawują społeczeństwo i aby to dostrzec nie trzeba nawet cofać się do czasów średniowiecza - wystarczy zobaczyć co w tym momencie wyrabia się na Bliskim Wschodzie, gdzie ludzie z powodu Boga mordują siebie nawzajem i niszczą wspaniałe dzieła starożytnej architektury...


So lip 25, 2015 5:25 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Post Re: Czy istnieją podstawy by uznać istnienie Boga za prawdę?
hmhmm napisał(a):
Ateiści uważają się za ofiary losu, a na Boga zrzucają winę za swoje własne zło.

Osobiście uważam, że od ofiary losu całkiem mi daleko. Całkiem nieźle mam w życiu i pracuję nad tym, żeby tak zostało i było coraz lepiej.
Mam kochanego męża, wspaniałe dzieci, pracę, która jest powiązana z moimi pasjami i stabilną sytuację ekonomiczną. Nie zawsze było tak różowo, ale teraz - tak, mogłabym powiedzieć, że jestem szczęśliwa.
Jeśli to definicja ofiary losu, to życzę wszystkim ;)

hmhmm napisał(a):
W Biblii nie widzą Boga, tylko samych siebie, każde ich przekonanie na temat Boga jest niczym więcej tylko projekcją.
Ciężko im to przyjąć do wiadomości, jak widać min w tym temacie.

Słowo w słowo dotyczy to wierzących, idealnie podsumowałeś.


So lip 25, 2015 5:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy istnieją podstawy by uznać istnienie Boga za prawdę?
Temat dawno zszedł na sprawy personalne i ulewanie swych frustracji oraz przypisywanie Biblii swych o niej wyobrażeń. ZAMYKAM


So lip 25, 2015 5:47 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL