Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 3:44 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Post Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielony)
Merss
musze zburzyc tok rozumowania, ktory tak obficie prezentujesz. Chyba ze znowu usuniesz posty, zeby nie odpowiadac na niewygodne pytania.

Cytuj:
Nie wierząc w Boga, nie sposób wierzyć na serio, ani w rozum, ani w prawdę, ani w dobro.

Dlaczego nie? Jakis dowodzik? Bo na razie ja tu lapie jednego (katolickiego) klamczuszka po drugim.



Cytuj:
Odrzucenie Boga ostatecznie musi skierować się poniżeniem człowieka, a nawet dekonstrukcją tworzonej przez pokolenia cywilizacji i kultury


Cytuj:
Naprawdę chcę zobaczyć wyższość moralności w świecie postreligijnym, w jakim żyjemy nad moralnością chrześcijańską. Proszę wskazać mi ateistyczne owocowanie, ja widzę, że to dekonstrukcja cywilizacji i ostra jazda w kierunku samozniszczenia tych, którzy muszą być prowadzeni za rączkę, bo nie myślą a sądzą, że myślą.

Poniewaz to przeczy wszystkiemu, co Wim na temat krajow w ktorych pracowalam - prosze o uzasadnienie. Ja np, widze ze ludzie w Danii czy Szwecji sa na pewno bardziej pomocni, empatyczni, uczciwi.
Samochod stoi pod domem, kluczyli w srodku, wszystkie dokumenty i pieniadze.
Rowery zostawia sie w rowie jak sie po drodze zepsuja, w miastach stoja niepilnowane pod blokami.
W urzedach, osrodkach zdrowia itp.wystarczy podac nr, cpr - nie trzeba miec dokumentu.
Duzo by mozna pisac.
Do tych okropnych krajow pcha sie caly swiat - tez z krajow mocno religijnych.
Ja zdecydowalam sie na Danie nie tylko ze wzgledow materialnych. Rozsadne spoleczenstwo, dobrze (choc nie idealnie) zarzadzany kraj. Nie ma zlodziejstwa, pijanstwa (choc spozycie alkoholu duze). Ludzie sa rozni, jak wszedzie. Fanatyzm nie ma racji bytu w przestrzeni pubicznej. Nie mam nic do Folkekirken - zajmuja sie dobroczynnoscia, nie zaszczuwaja ludzi. Nie wplywaja na panstwo - raczej odwrotnie - to panstwo zatrudnia pastorow i wymaga np, zeby udzielali slubow parom jednoplciowym. Pastorzy bardzo ludzccy, po cywilnemu nie poznac ze to duchowni. Oczywiscie kobiety tez .
Dla mnie wazna jest ochrona dobrostanu zwierzat - Skandynawia w tym przoduje. Wiec kupuje jajka od rolnika (wolnowybiegowe) nabial tylko dunski, mieso tez. Cale sieci handlowe oglaszaja ze nie prowadza sprzedazy jaj klatkowych.
Ogolnie - cisza i spokoj.
W roznych rankingach jakosci zycia wygrywaja panstwa sandynawskie.
Wiec prosze o uzasadnieie dlaczego tu ma byc tak ze, taki upadek.

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


Pt mar 20, 2015 2:04 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Swiftlark napisał(a):
Dla mnie wazna jest ochrona dobrostanu zwierzat - Skandynawia w tym przoduje. Wiec kupuje jajka od rolnika (wolnowybiegowe) nabial tylko dunski, mieso tez. Cale sieci handlowe oglaszaja ze nie prowadza sprzedazy jaj klatkowych.
Ogolnie - cisza i spokoj.

A dla mnie ważniejsze od zwierzątek ważniejsze są dzieci. Skala zabierania dzieci za byle co przez urzedasów jest przerażająca.Także skala przemocy w tych krajach wobec kobiet na podstawie badań Unijnych jest największa w Europie.
Ale wiemy też że w Królestwie Danii na Wyspach Owczych szlachtuje się Delfiny.
Pewnie tam katolicy mieszkają no bo któż inny mógłby mógłby się tego dopuścić.
Proponuje mniej myślenia stereotypowego i odłożenia etykietek na bok.
Co do Szwecji to wypowiadał się kilka razy Derayes który tam mieszka i wcale tak spokojnie tam tak nie jest.
Kiedyś owszem tak był bo miałem też wujka w Szwecji,ale teraz jest trochę jednak już inaczej.


Pt mar 20, 2015 2:33 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
domgo
a czemu ateista ma byc dobry ze strachu, jak w zadne Mzimu nie wierzy?

sylvian
przyczepiles sie delfinow, nic innego znalezc nie mozesz?
W Hiszpanii psy po zakonczeniu okresu polowan sa masowo zabijane. To w lutym. Jednym ze sposobu jest wieszanie - "za kare" w ten spsob ze pies dotyka lapami gruntu. Agonia trwa kilka dni. Biora w tym udzial cale wioski, w obecnosci ksiezy, ktorzy tez poluja.
Ocenia sie ze samych chartow hiszpanskich galgo ginie rocznie 60 000 do 90 000. Wiec nie zjawisko marginalne tylko powszechne.
W Irlandii znaleziono suke ktorej najpierw ktos obcial uszy by usunac tatuaz, a nastepnie usilowal je przyszyc. Kawaly o Irlandczykach skads sie biora.
Moga pisac godzinami, tylko po co? W Danii nie ma bezdomnych psow i kktow -czyli jak sie chce to mozna. Przede wszystkim trzeba spoleczenstwa na pozioie.
Co ma to przeciwstawianie dzieci zwierzetom? Ze jak nalezy pomagac dzieciom to zwierzetom nie wolno? Wlasnie prezentujesz nieslychany brak logiki, ze o empatii nie wspomne.
Co sam robisz dla dzieci?

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


Pt mar 20, 2015 3:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Wpiszcie w google "Copenhagen no go zone" to zobaczycie jak wyglada obecnie Dania ktora tak Swiftlark wychwala

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pt mar 20, 2015 3:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
gabriel
Ty w takie cos wierzysz? Wiesz ze przez rok mieszkalam w najwiekszym skupisku muzulmanow w Danii (zdradzam w ten sposob miasto) w muzulmanskiej dzielnicy i wynajmowalam mieszkanie od Pakistanczyka?
Mialam do wyboru mieszkanie w domu gdzie wynajmowali rodacy - alkohol i bojki. Spokoj i cisza u muzulmanow. Nikt sie moich szortow nie czepial.
Wlasnie takie "prawdy" sa rozpowszechniane przez media dla latwowiernych.
Barney wmawial ze uprawianie seksu z dziecmi jest legalne w Danii - widac macie te same zrodla informacji :-D

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


Pt mar 20, 2015 6:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Swiftlark napisał(a):
gabriel
Ty w takie cos wierzysz? Wiesz ze przez rok mieszkalam w najwiekszym skupisku muzulmanow w Danii (zdradzam w ten sposob miasto) w muzulmanskiej dzielnicy i wynajmowalam mieszkanie od Pakistanczyka?
Mialam do wyboru mieszkanie w domu gdzie wynajmowali rodacy - alkohol i bojki. Spokoj i cisza u muzulmanow. Nikt sie moich szortow nie czepial.
Wlasnie takie "prawdy" sa rozpowszechniane przez media dla latwowiernych.
Barney wmawial ze uprawianie seksu z dziecmi jest legalne w Danii - widac macie te same zrodla informacji :-D


Jaasne, bardzo przyjemne muzlmanskie dzielnice np taka jak ta
http://plancksconstant.org/blog1/2012/1 ... zones.html

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pt mar 20, 2015 7:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Kolejny link odnosnie muzulmanow w Danii i ich dzielnic.Wg mnie jeszcze ciakawszy szczegolnie to co mowi na youtube jeden bojownik muzulmanski ktory patroluje dzielnice muzulmankie
http://www.barenakedislam.com/2011/10/2 ... k-now-too/

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pt mar 20, 2015 7:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Gabriel
Odense znam doskonale, w Ishøj mieszkalam, w Køge dzisiaj bylam. Køge znam bardzo dokladnie - w tej muzulmanskiej dzielnicy mieszkalam. Wierzysz w bajki - normalne dzielnice.
Roskilde znam na pamiec, w Hundige chodzilam do szkoly jezykowej.

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


Ostatnio edytowano Pt mar 20, 2015 7:48 pm przez Swiftlark, łącznie edytowano 1 raz



Pt mar 20, 2015 7:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Swiftlark napisał(a):
Gabriel
Odense znam doskonale, w Ishøj mieszkalam, w Køge dzisiaj bylam. Køge znam bardzo dokladnie - w tej muzulmanskiej dzielnicy mieszkalam. Wierzysz w bajki - normalne dzielnice.


Rozumiem ze Ci co pisza w tych linkach nie maja pojecia o czym pisza tak ?
A rozmowa z tym "Ahmedem" na youtube to inscenizacja tak ?

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pt mar 20, 2015 7:48 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
W Hillerød kupowalam samochod, W Greve bywalam czesto.
Bajki dla naiwnych.

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


Pt mar 20, 2015 7:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
gabriel napisał(a):


Rozumiem ze Ci co pisza w tych linkach nie maja pojecia o czym pisza tak ?
A rozmowa z tym "Ahmedem" na youtube to inscenizacja tak ?


Najpierw lewicowe rządy ustanawiają nieograniczony napływ obcych a potem powstają getta a w nich zaczynają się rządy wg własnego prawa.

Polecam wizytę w Norrebro w Kopenhadze. Syf nieprzeciętny.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt mar 20, 2015 9:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Swiftlark napisał(a):
sylvian
przyczepiles sie delfinow, nic innego znalezc nie mozesz?


A Ty przyczepiłaś się piesków.

Owszem mogę:

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
http://netnatur.dk/jagtpolitik/jagt/164 ... -for-teddy
Cyt:

''Internet zawrzał po informacji o zabitej żyrafie, która na oczach zwiedzających została zabita i poćwiartowana, a następnie jej mięso podano lwom na pożarcie.
Zapytaliśmy o tą sytuację Jolantę Kopiec, dyrektorkę Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Co pani sądzi o sytuacji w duńskim ogrodzie zoologicznym? Jestem tym oburzona. Po pierwsze u nas zwierząt się nie zabija, nawet jeśli są słabsze genetycznie. Jeżeli są chore albo mają uszkodzenia ciała takie, że nie da się tego wyleczyć, to wtedy podejmujemy takie decyzje. Ale wydaje ją lekarz weterynarii i to kwestia skrócenia cierpienia zwierzęcia. Nie spotkałam się z przypadkiem, żeby zwierzę, które normalnie żyje, zostało zabite.



Także Swiftlark masz możliwość skorzystania i zobaczenia jak zwierzątka wygladają w środku.
W Polsce jeszcze do tego nie dorośliśmy.

Możesz to naocznie stwierdzić i to jak na żywca zabijają.Lekcja anatomii.

Jednak cokolwiek powiesz to i tak Rafał Kozowski Ci uwierzy.
No niektórzy tak mają.
Racjonaliści lecz niestety tyko w swoim mniemaniu. :mrgreen:


So mar 21, 2015 2:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
sylvian napisał(a):

''Internet zawrzał po informacji o zabitej żyrafie, która na oczach zwiedzających została zabita i poćwiartowana, a następnie jej mięso podano lwom na pożarcie.

Także Swiftlark masz możliwość skorzystania i zobaczenia jak zwierzątka wygladają w środku.
W Polsce jeszcze do tego nie dorośliśmy.

Możesz to naocznie stwierdzić i to jak na żywca zabijają. Lekcja anatomii.



Pan dyrektor zoo we Kopenhadze zapewne wzorował się na Eichmannie i doktorze Mengele, zresztą były kolejne akcje:

http://natemat.pl/96223,zoo-w-kopenhadz ... cztery-lwy

Nie mam słów na takie postępowanie, z żalem stwierdzam że moja noga nie postanie w tym zoo, a byłem tam przedtem i bardzo mi się podobało, szczególnie że starano się udostępnić kontakt ze zwierzakami ludziom, np. można było wejsć do kózek i je pogłaskać, foki pięknie popisywały się przed widzami, nawet pani opiekunka wyniosła węża.

A tu taki klops.......

Ze Swiftlark nie ma sensu dyskutować bo ona ewidentnie cierpi na niechęć do Polski, może na bazie kompleksów a już stwierdzenie ze jakoby wyjechała aby być lepiej traktowana jako kobieta bo Polacy jakoby tak źle ja traktowali wzbudza jedynie usmiech politowania.
Skandynawowie i galanteria wobec kobiet, koń by się usmiał.
Nawet w drzwiach nie umieją przepuscić zresztą te tutejsze kobiety tego nie oczekują bo same są siermiężne.
Po co dorabiać ideologię do wyjazdu za pracą, w dodatku tak niestosowną ideologię?

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


So mar 21, 2015 10:54 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Swiftlark napisał(a):
Co ma to przeciwstawianie dzieci zwierzetom? Ze jak nalezy pomagac dzieciom to zwierzetom nie wolno? Wlasnie prezentujesz nieslychany brak logiki, ze o empatii nie wspomne.
Co sam robisz dla dzieci?

8O 8O 8O

No skoro wcześniej piszesz jak to ludzie w krajach skandynawskich są empatyczni i jeszcze wiele innych wspaniałych cech to więc się nie dziw że musiałem wspomnieć coś o traktowaniu dzieci przez urzędników,a także o tym że skala przemocy wobec kobiet w tych krajach jest wyjątkowo duża.
O zabijanych delfinach w Królewstwie Danii też wcześniej pisałem.
I gdzie ja napisałem żeby nie pomagać zwierzętom?
Na jakiej do podstawie zarzucasz mi brak empatii?
Do tego imputujesz mi niesłychany brak logiki.
Czy mogłabyś skończyć wreszcie z tymi swoimi manipulacyjkami?


A co do tych piesków to link podaj.Bo może się okazać że tych piesków było nie kilkadziesiąt tysięcy a kilka tysięcy.
Trudno żebym tak łykał wszystko to co popadnie.Tobie to wyjątkowo tutaj zupełnie nie ufam.

Oto cały Twoj post:

Cyt:

''
Poniewaz to przeczy wszystkiemu, co Wim na temat krajow w ktorych pracowalam - prosze o uzasadnienie. Ja np, widze ze ludzie w Danii czy Szwecji sa na pewno bardziej pomocni, empatyczni, uczciwi.
Samochod stoi pod domem, kluczyli w srodku, wszystkie dokumenty i pieniadze.
Rowery zostawia sie w rowie jak sie po drodze zepsuja, w miastach stoja niepilnowane pod blokami.
W urzedach, osrodkach zdrowia itp.wystarczy podac nr, cpr - nie trzeba miec dokumentu.
Duzo by mozna pisac.
Do tych okropnych krajow pcha sie caly swiat - tez z krajow mocno religijnych.
Ja zdecydowalam sie na Danie nie tylko ze wzgledow materialnych. Rozsadne spoleczenstwo, dobrze (choc nie idealnie) zarzadzany kraj. Nie ma zlodziejstwa, pijanstwa (choc spozycie alkoholu duze). Ludzie sa rozni, jak wszedzie. Fanatyzm nie ma racji bytu w przestrzeni pubicznej. Nie mam nic do Folkekirken - zajmuja sie dobroczynnoscia, nie zaszczuwaja ludzi. Nie wplywaja na panstwo - raczej odwrotnie - to panstwo zatrudnia pastorow i wymaga np, zeby udzielali slubow parom jednoplciowym. Pastorzy bardzo ludzccy, po cywilnemu nie poznac ze to duchowni. Oczywiscie kobiety tez .
Dla mnie wazna jest ochrona dobrostanu zwierzat - Skandynawia w tym przoduje. Wiec kupuje jajka od rolnika (wolnowybiegowe) nabial tylko dunski, mieso tez. Cale sieci handlowe oglaszaja ze nie prowadza sprzedazy jaj klatkowych.
Ogolnie - cisza i spokoj.

W roznych rankingach jakosci zycia wygrywaja panstwa sandynawskie.
Wiec proszę o uzasadnienie dlaczego tu ma byc tak ze, taki upadek.

No więc dostałaś uzasadnienie więc sie nie czepiaj. :)


So mar 21, 2015 11:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Dalszą część rozmowy zmuszeni jesteście przenieść do innego wątku. Ona odpowiedzieć Ci tu nie może. Twój post jest merytoryczny, więc go pozostawiam.


Edit
...przeniosłam, bo rozgadaliście się o Skandynawii


So mar 21, 2015 11:36 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL