Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:26 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
pies napisał(a):
Derayes napisał(a):
nagłe """poparcie""" dla muzułmanów w wykonaniu ateistów


Wiesz co jest zabawne? Ważnym sojusznikiem politycznym islamu w Europie jest Kościół Katolicki.

Kiedy w Polsce zakazuje się uboju rytualnego KK od razu śpieszy muzułmanom z pomocą.

Kiedy Francja walczy z burkami to oburza się na to KK.

Kiedy w Szwajcarii zakazuje się budowy minaretów portestuje KK.

A teraz się dowiaduję, że to ateiści popierają islam!

To prawda , niektorzy dostojnicy KK tak robia i kompletnie nie rozumiem tego
Jednakze Derayes tez ma racje kiedy lewactwo protestuje kiedy np zupy dla ubogich zawieraja wieprzowine bo muzlmanie nie moga ja jesc
No i to przez lewactwo dzis w krajach UE mamy syf z imigracja muzulmanska bo prawica nie ma ochoty ich sciagac tutaj

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Śr kwi 01, 2015 2:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
pies to co Ty tu uprawiasz zwie się ładnie erystyką, mniej ładnie pieprzeniem aby tylko Twoje było na wierzchu albo tak się mogło wydawać.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr kwi 01, 2015 3:12 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
pies napisał(a):
sylvian -- cała Twoja argumentacja opiera się na tym, że masz dwie statystyki -- ilość raportów (A) i ilość imigrantów (B) -- które rosną w czasie i z tego wnioskujesz, że ilość imigrantów musi być odpowiedzialna za ilość raportów a ilośćraportów musi oznaczać wzrost ilości przestępstw (C).

Czyli masz korelację pomiędzy A i B, trudną do oszacowania zależność B i C... i z tego wnioskujesz że A=>C.

Tożto kpina z logiki. Równa tej w której Twoje źródło dowodziło związku przyczynowow skutkowego działającego wstecz.


No i widzisz pies jak trudno Ci to pojąć że napływający imigranci z takich państw jak Irak, Iran,Pakistan,Somalia a także ostatnio Syria mają spory wpływ na poziom przestępczości.
Proponuję wycieczkę do tych krajów to może nabędziesz stosownej wiedzy praktycznej. :mrgreen:
No na pewno poczujesz się tam swobodnie i bezpiecznie.

No i całkiem sporo ich jest jak na kraj liczący ok 9 mln osób:

Cyt:
'' Aż 472 tys. mieszkańców Szwecji pochodzi z Azji (głównie z Iraku i Iranu), a 129 tys. ma korzenie afrykańskie (przede wszystkim somalijskie i etiopskie)

W latach 1993-1994 liczba imigrantów znacząco wzrosła – ze względu na prześladowania obywateli w takich krajach jak Pakistan, Irak i Iran oraz migracje zarobkowe obywateli krajów byłej Jugosławii.

.W 2003 roku wybuchła i trwa wojna w Iraku. Irakijczycy żyjący w ciągłym strachu masowo przybywają do Szwecji.
W dodatku wszystkim tym czynnikom wtórowało bardzo liberalne w stosunku do imigrantów prawo szwedzkie.

Imigranci z krajów muzułmańskich bardzo często korzystają z dużej gamy świadczeń socjalnych oferowanych przez państwo szwedzkie. Pozostając cały czas bezrobotni obciążają budżet państwa. Jest to problem na tyle istotny, iż w wyborach w 2006 roku doprowadził do odsunięcia od władzy socjaldemokratów.


http://www.nowapolitologia.pl/politolog ... iekunczego

Z lewicowego portalu:


Cyt:
"Rasistowska" statystyka
To tylko jeden głośny przypadek, ale problem gwałtów dokonywanych w europejskich miastach przez imigrantów jest znacznie szerszy. W niektórych krajach, które chętnie przyjmują m.in. uchodźców z Bliskiego Wschodu, wskaźnik przestępczości, w tym seksualnej, wśród przyjezdnych jest nawet wyższy niż u rodowitych mieszkańców. Statystyki mówią same za siebie.

W 9-milionowej Szwecji kilka proc. imigrantów odpowiada za 77 proc. popełnianych gwałtów. Wśród nich dominują muzułmanie.


W Norwegii w latach 2001-2004 imigranci stanowili tylko 8 proc. sprawców gwałtów. W 2010 roku – 45 proc.. A rzecznik policji zasłynął wypowiedzią, że w ostatnich latach w Oslo gwałcili wyłącznie przybysze z Afryki i Bliskiego Wschodu.


http://natemat.pl/128577,1400-molestowa ... -w-europie

No jeśli wzrost przestępstw wraz z rosnącym napływem imigrantów z państw islamskich jest ciężki do objęcia Twoim rozumem to nic Ci już na to nie poradzę.


Cz kwi 02, 2015 12:24 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
Derayes napisał(a):
sylvian udowadnianie oczywistości, że jak się masowo przyjmuje biedotę z zapadłych krajów to bezpieczeństwo się pogarsza a przestępczość rośnie.


Do tego żeby to pojąć to chyba nie potrzeba zbyt wielkiego intelektu.
No ale cóż nie każdy jest wstanie zrozumieć tak prostych mechanizmów.
W takich przypadkach wydaje się, że jedyną możliwością zobaczenia rzeczywistości byłoby przekonanie się na własnej skórze.


Cz kwi 02, 2015 12:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
sylvian napisał(a):
Proponuję wycieczkę do tych krajów to może nabędziesz stosownej wiedzy praktycznej.


Powtarzam -- byłem w Szwecji (Gotheborg). Nie widziałem dzielnic tylko dla muzułmanów i kobiet ze strachu siedzących wieczorami w domach.

Cytuj:
Imigranci z krajów muzułmańskich bardzo często korzystają z dużej gamy świadczeń socjalnych oferowanych przez państwo szwedzkie. Pozostając cały czas bezrobotni obciążają budżet państwa. Jest to problem na tyle istotny, iż w wyborach w 2006 roku doprowadził do odsunięcia od władzy socjaldemokratów.


Czy przypadkiem dokladnie to samo nie ma miejsca w UK względem imigrantów z zacofanej Polski? I czy też kwestia imigrantów "okradających" państwo nie jest tam podnoszona jako istotny problem, mający wpływ na wyniki wyborów... pomijając fakt, że ekonomiści twierdzą iż imigranci więcej wpłacają do budżetu niż z niego wyjmują?

Polaków tez należy wywalić z państw UE?

Cytuj:
W Norwegii w latach 2001-2004 imigranci stanowili tylko 8 proc. sprawców gwałtów. W 2010 roku – 45 proc.. A rzecznik policji zasłynął wypowiedzią, że w ostatnich latach w Oslo gwałcili wyłącznie przybysze z Afryki i Bliskiego Wschodu.


No to znajdź w końcu te statystyki -- z konkretnym źródłem. Jeśli masz tak dobre argumenty za swoim twierdzeniem to je zaprezentuj, a nie walisz kolejny blogasek z Internetu. Bo znowu się okaże, że autorem statystyk jest lokalny oddział KKK.

Naprawdę takie to ciężkie?

sylvian napisał(a):
No jeśli wzrost przestępstw wraz z rosnącym napływem imigrantów z państw islamskich jest ciężki do objęcia Twoim rozumem to nic Ci już na to nie poradzę.


Przestaw w końcu konkretne dane które na to wskazują. Powtarzam -- to że masz jakieś twierdzenie i Ty święcie w nie wierzysz nie ma żadnego znaczenia.

Druga rzecz, że np we wschodnich landach też panuje powszechny strach przed polskimi przestępcami i złodziejami samochodów. I co mają Niemcy zrobić według Ciebie -- granicę zamknąć? Aresztować każdego Polaka kóry ośmieli się przekroczyć granicę?

Bo część z nich kradnie samochody i wszczyna awantury w samolocie?

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Cz kwi 02, 2015 11:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
pies napisał(a):

Powtarzam -- byłem w Szwecji (Gotheborg). Nie widziałem dzielnic tylko dla muzułmanów i kobiet ze strachu siedzących wieczorami w domach.


Uuu, jak Ci to wygodne to opierasz ocenę na subiektywnych obserwacjach a jak nie to żądasz statystyk, i to jeszcze wiarygodnych dla Ciebie. A zaglądałeś do mieszkań żeby ocenić które ew. siedzą w domach?
Bo ja przyjacielu mieszkam w Malmö i tu jest taka znana wszystkim dzielnica gdzie zdecydowaną większość stanowią Arabowie, Cyganie, Murzyni. Nieciekawa okolica. Może po tym Geteborgu też się trochę bardziej rozejrzyj.

pies napisał(a):
Czy przypadkiem dokladnie to samo nie ma miejsca w UK względem imigrantów z zacofanej Polski? I czy też kwestia imigrantów "okradających" państwo nie jest tam podnoszona jako istotny problem, mający wpływ na wyniki wyborów... pomijając fakt, że ekonomiści twierdzą iż imigranci więcej wpłacają do budżetu niż z niego wyjmują?


Problem jest natury ogólnej, jeśli zjeżdża biedota która nie podejmuje pracy to rośnie przestępczość i budżet jest obciążony przez tych ludzi. Do UK przyjeżdża także sporo wykształconych Polaków którzy podejmują tam pracę.

pies napisał(a):
Polaków tez należy wywalić z państw UE?


Może nie 'wywalić' tylko może się Szwecja w końcu uspokoi z przyjmowaniem masy imigrantów bo się zarwie pod tym obciążeniem plus przestępczość będzie rosła. Poza tym z tego co wiem i czytam to sporo z Polaków bez pracy wraca do kraju.

pies napisał(a):
Jeśli masz tak dobre argumenty za swoim twierdzeniem to je zaprezentuj, a nie walisz kolejny blogasek z Internetu. Bo znowu się okaże, że autorem statystyk jest lokalny oddział KKK.


Ty zaprezentuj a nie walisz pseudoargumenty pod z góry przyjętą tezę.

pies napisał(a):
Druga rzecz, że np we wschodnich landach też panuje powszechny strach przed polskimi przestępcami i złodziejami samochodów. I co mają Niemcy zrobić według Ciebie -- granicę zamknąć? Aresztować każdego Polaka kóry ośmieli się przekroczyć granicę?


Ja Ci powiem co, dawać prawo pobytu tym którzy chcą pracować. Jakbym ja nie miał pracy w Szwecji w życiu nie dostałbym tego, a wówczas gdy przyjechałem PL nie była jeszcze w Unii. A nie że zjeżdżają tabuny ciapatych i nie zamierzają NIC robić bo po kiego skoro taka Szwecja to dla nich raj socjalowy.

pies napisał(a):
Bo część z nich kradnie samochody i wszczyna awantury w samolocie?


Takich bezwzględnie karać.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz kwi 02, 2015 11:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
Derayes napisał(a):
Uuu, jak Ci to wygodne to opierasz ocenę na subiektywnych obserwacjach


Jeśli nie zauważyłeś to sylvian proponował mi wycieczkę do ksandynawii.

Nie opieram swojej oceny na subiektywnej obserwacji -- odpowiadam tylko na poradę sylviana -- tak zrobiłem to, byłem w Szwecji, nie potwierdza się to co piszesz.

Pojmujesz?

Derayes napisał(a):
Do UK przyjeżdża także sporo wykształconych Polaków którzy podejmują tam pracę.


Ojej... a "ciapaci" jak to ich ładnie określiłeś to sami tylko niewykształceni przyjeżdżają i nigdy nie pracują, prawda? Profesor u którego wynajmowałem mieszkanie w Filnandii też pewnie z socjala żyje.

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Cz kwi 02, 2015 1:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
pies robisz magiel w stylu Swiftlark i dalsza dyskusja nie ma sensu.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz kwi 02, 2015 1:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
pies napisał(a):
Derayes napisał(a):
Uuu, jak Ci to wygodne to opierasz ocenę na subiektywnych obserwacjach


Jeśli nie zauważyłeś to sylvian proponował mi wycieczkę do ksandynawii.

Nie opieram swojej oceny na subiektywnej obserwacji -- odpowiadam tylko na poradę sylviana -- tak zrobiłem to, byłem w Szwecji, nie potwierdza się to co piszesz.


8O
Gdzie i w którym to miejscu proponowałem Ci wycieczkę do Skandynawii?
No widzę że masz poważne problemy ze zrozumieniem prostego tekstu.

Irak,Iran ,Pakistan ,Syria to Skandynawia?


Cz kwi 02, 2015 1:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
Derayes napisał(a):
pies robisz magiel w stylu Swiftlark i dalsza dyskusja nie ma sensu.


No pies z braku argumentów ewidentnie tu trolluje.
Dla psa napływająca ludność z krajów mocno skonfliktowanych o dużej przestępczości,staję się
nagle potulna, asymiluje się ze społecznością,chętnie podejmuje pracę a pojawiające się informacje o napięciach rozróbach w mediach z krajów gdzie ta ludność się osiedla to pic na wodę fotomontaż.
I gadaj tu z takim.


Cz kwi 02, 2015 1:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
Ojej... sylvian... to Ty pisałeś o wizycie w Iraku...

Bo widzisz -- wydawało mi się to nieprawdopodobnym abyś faktycznie forsował taki argument, że imigranci z iraku i syrii -- państw rozdartych wojnami dowowymi -- po znalezieniu się w nowym kraju od razu rozpoczną nową wojnę.

Bo to jest idiotyczny argument.

Ale mimo to go robisz.

Fascynujące.

Więc. Na ten argument odpowiem Ci tak -- jakby w Polsce wybuchła wojna domowa... to uciekinierów z Polski też byś zawracał na granicy mówiąc: "patrzcie jaki syf jest u nich w kraju! u nas zrobią to samo!"

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Cz kwi 02, 2015 1:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
sylvian napisał(a):

Dla psa napływająca ludność z krajów mocno skonfliktowanych o dużej przestępczości,staję się
nagle potulna, asymiluje się ze społecznością,chętnie podejmuje pracę a pojawiające się informacje o napięciach rozróbach w mediach z krajów gdzie ta ludność się osiedla to pic na wodę fotomontaż.
I gadaj tu z takim.


Nie ma co gadać ja już na tym forum kilkakrotnie proponowałem temu czy innemu miłośnikowi imigrantów osiedlenie się w takiej dzielnicy i pomieszkanie tam z pół roku ale w odpowiedzi otrzymywałem kłamliwe argumenty.

Zresztą dotyczy także Polski, nikt normalny nie chce mieszkać w zakapiorowatej dzielnicy pełnej dresiarzy czy pijaczków.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz kwi 02, 2015 1:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
Pies
Cytuj:
Ojej... a "ciapaci" jak to ich ładnie określiłeś to sami tylko niewykształceni przyjeżdżają i nigdy nie pracują, prawda? Profesor u którego wynajmowałem mieszkanie w Filnandii też pewnie z socjala żyje.

Tu nawet nie chodzi o to ze niektorzy sa wyksztalceni.Zamachy terrorysteczne w Anglii nie robili polanalfabeci tylko ludzie dobrze znajacy sie na materialach wybuchowych a wiec musieli znac przyzwoicie chemie
a chemie bez znajomosci fizyki i matematyki tez nie poznasz wiec to byli ludzie wyksztalceni

Po prostu w ktorym momencie ( zwykle po pielgrzymce do Mekki ) cos takiemu odbija i staje sie morderca

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Cz kwi 02, 2015 2:19 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
pies napisał(a):
Ojej... sylvian... to Ty pisałeś o wizycie w Iraku...

Bo widzisz -- wydawało mi się to nieprawdopodobnym abyś faktycznie forsował taki argument, że imigranci z iraku i syrii -- państw rozdartych wojnami dowowymi -- po znalezieniu się w nowym kraju od razu rozpoczną nową wojnę.

Bo to jest idiotyczny argument.

8O 8O 8O
Pies - widzę że coś rozum Ci wariuje.
Najpierw pomyliłeś kraje skandynawskie z krajami azjatyckimi i afrykańskimi a teraz coś bredzisz że gdzieś niby miałem twierdzić że imigranci którzy przybyli z państw objętych konfliktem mieliby rozpocząć jakąś nowa wojnę.

No zastanów się co nad tym co czytasz i co piszesz.


Cz kwi 02, 2015 3:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
sylvian -- każesz mi jechać do Somalii, aby zobaczyć że tam mają przestępczość.

Oni tam nie mają przestępczości.

Oni tam mają wojnę domową.

Odróżnij jedno od drugiego.

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Cz kwi 02, 2015 5:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL