Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 3:44 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
 Problemy z sektą 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lut 09, 2015 12:36 am
Posty: 158
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Problemy z sektą
Witam wszystkich serdecznie!
Mam problem związany z sektą. Wychowano mnie w tradycyjnej katolickiej rodzinie, jednak potem stopniowo odszedłem od Kościoła i zostałem sympatykiem sekty Hare Kryszna. Wydawało mi się to wówczas niewinną rozrywką: tańce, jedzenie, dużo znajomych. Trwało to kilka lat, zanim zorientowałem się, że sekta stopniowo ale konsekwentnie odciąga mnie od mojej rodziny i dotychczasowych znajomych. Wówczas postanowiłem zerwać z sektą, jednak stało się coś bardzo dziwnego: zacząłem być jakby kierowany przez jakąś moc silniejszą ode mnie. Chciałem naprawić relacje z rodziną, ale zamiast tego robiłem wszystko, żeby z rodziną zerwać: awantury, groźby i agresja. Nie mogłem nad tym zapanować. Kiedy (wbrew mojej woli) podjąłem działania w celu zerwania z rodziną i przeniesienia się do ośrodka sekty zacząłem się naprawdę bać.

Wówczas spaliłem wszystkie przedmioty i obrazki związane z sektą i wtedy poczułem jakby rozluźnienie żelaznego uchwytu, który mnie więził. Od tej pory miałem większą swobodę działania, ale wciąż okresowo zdarzały się nieuzasadnione awantury z mojej strony.

Będąc w rozpaczliwym położeniu (bo groził mi całkowity rozpad mojej rodziny) powróciłem do Kościoła katolickiego. Znowu uwierzyłem w Boga, bo poznałem niszczycielską moc diabła. Jestem wdzięczny Panu Bogu, że przez to ogromne nieszczęście pozwolił mi wrócić do Kościoła. Od kilku miesięcy regularnie i często modlę się, spowiadam, uczestniczę w Mszy św. i to od razu przyniosło ogromną poprawę sytuacji.

Ciągle jednak obawiam się czy to wystarczy? Czy nie powinienem jakoś dodatkowo zabezpieczyć się przed wpływem zła? Czytałem, że uczestniczenie w praktykach pogańskich i demonicznych wymaga potem w Kościele obrzędów o charakterze egzorcyzmów, żeby uwolnić się od wpływu zła. Nie wiem, co robić w tej sytuacji i bardzo proszę o radę.

Zygmunt


Pn lut 09, 2015 1:06 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 9:49 pm
Posty: 231
Lokalizacja: Górny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Problemy z sektą
To bardzo dobrze że wróciłeś do Pana Boga. Idz dalej drogą ktorą sobie wyznaczyłeś :-D
Jednak jeśli potrzebujesz pomocy duchowej ,masz w sercu wątpliwości to najlepiej porozmawiać z księdzem z własnej parafii. Albo skontaktować się z Diecezją do której należysz , tam na pewno dostaniesz namiary na kontakt z Ks. Egzorcystą.
Od niego wszystkiego się dowiesz.

_________________
Dz.1317 "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia... nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu."
http://www.lichen.pl/pl/434/wspolnota_modlitewna


Pn lut 09, 2015 2:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lut 09, 2015 12:36 am
Posty: 158
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Problemy z sektą
Chyba nie wyraziłem się dość jasno. Przecież to oczywiste, że gdybym taką pomoc mógł otrzymać w mojej parafii to nie pisałbym na tym forum. Proboszcz naszej parafii jest osobą starszą, konserwatywną i zdziwiłby się mocno, gdybym zażądał od niego kontaktu z egzorcystą. Nie wiem nawet, czy egzorcyzmy są w moim konkretnym przypadku wskazane, bo nie wiem jakie procedury obowiązują w Kościele wobec osoby, która tak jak ja uczestniczyła w kulcie pogańskim. Dlatego napisałem z prośbą o radę.


Pn lut 09, 2015 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Problemy z sektą
ciach- kolejny wpis uznam za świadome łamanie regulaminu (merss)

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn lut 09, 2015 9:00 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 9:49 pm
Posty: 231
Lokalizacja: Górny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Problemy z sektą
Może ktoś coś jeszcze z Forumowiczów doradzi.
Ja wiem tylko tyle że takie rzeczy rozeznaje Ks. Egzorcysta Katolicki
i że w każdej Kurii można uzyskać na ten temat informacje.

_________________
Dz.1317 "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia... nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu."
http://www.lichen.pl/pl/434/wspolnota_modlitewna


Pn lut 09, 2015 9:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Problemy z sektą
Jak znaleźć księdza egzorcystę


Pn lut 09, 2015 9:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Problemy z sektą
hen napisał(a):
ciach- kolejny wpis uznam za świadome łamanie regulaminu (merss)


OSTRZEŻENIE za pisanie w dziale nie mając uprawnień regulaminowych (merss)

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn lut 09, 2015 9:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Problemy z sektą
Felix, sa osrodki zajmujace sie pomoca osobom w sektach i ich rodzinom. Kilka lat podlegales psychomanipulacjom roznego rodzaju, potrzebujesz pomocy kogos doswiadczonego.
Zajrzyj tutaj http://www.effatha.org.pl/pomoc/pomoc.htm


Wt lut 10, 2015 9:33 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lut 09, 2015 12:36 am
Posty: 158
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Problemy z sektą
Oczywiście, zwrócę się tam o radę i dziękuję za pomoc.
Chciałbym, żeby moja historia była przestrogą dla osób, które szukają rozrywki lub relaksu w pozornie niewinnych grupach, związanych z różnymi kulturami i kultami orientalnymi, pogańskimi.

U mnie zaczęło się od amatorskiego wróżenia sobie z kart, potem kolekcjonowałem różne obiekty związane z pogańskimi religiami Indii, Chin i Japonii. Fascynowała mnie sztuka, kultura i filozofia tych krajów. Uważałem, że chrześcijaństwo jest prymitywną religią. W końcu związałem się z sektą Hare Kryszna, która zapraszała na uczty i pogadanki o filozofii wschodniej. Cały czas uważałem, że to świetna rozrywka i że to ja panuję nad sytuacją. Nie zauważyłem kiedy diabeł przejął kontrolę nad moim życiem.

Dopiero kiedy chciałem zerwać z sektą, moc diabła ujawniła się otwarcie tak jak opisałem to wcześniej. Nikomu nie życzę takich strasznych przeżyć jak moje, kiedy czułem, że tracę kontrolę nad moim życiem i jestem bezsilny.

Teraz wiem, że to Bóg wykorzystał tę sytuację, abym mógł powrócić do Kościoła i odbudować swoje życie. Wstydzę się strasznie za to co zrobiłem i najbardziej boję się utraty wiary i przynależności do Kościoła. Jednak najbardziej ufam w Boże miłosierdzie.


Wt lut 10, 2015 10:28 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lut 09, 2015 12:36 am
Posty: 158
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Problemy z sektą
Poszedłem po radę do zakonnika dominikanina. Stwierdził, że wybrałem najlepszą drogę do uwolnienia się od wpływu sekty i że żadne egzorcyzmy nie są mi potrzebne, bo od dłuższego czasu nie mam żadnych niepokojących objawów i regularnie przyjmuję Komunię Św. Czyli moje obawy były trochę "na wyrost". Ale lepiej zawsze być ostrożnym w takich przypadkach.


Śr lut 11, 2015 11:37 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL