Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 12:45 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Pytania dot. deklaracji wyznaniowej rol23mak 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
O grzechu nierządu to raczej masz zakaz pisania na jego temat, a czytelnicy lepiej niech wiedzą, że w Twojej osobie mają do czynienia z kolejnym samozwańczym poprawiaczem Kościoła katolickiego.


Wt mar 03, 2015 11:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
rol23mak napisał(a):
Przynależność do żadnego kościoła nie zwalnia nikogo od wypełniania przykazań Bożych.
No to teraz powiedz mi czy Ty wypełniasz przykazania Boże skoro zamiast posłuszeństwa swojemu przełożonemu/biskupowi(Hbr 13:17), słuchasz tylko siebie...(no chyba, że przykazania Boże wypowiadane ustami ap Pawła/Kościół też masz gdzieś...) ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr mar 04, 2015 12:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
(Ciachciacz)

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Śr mar 04, 2015 9:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
(Ciachciacz)

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Śr mar 04, 2015 9:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Przynależność do żadnego kościoła nie zwalnia nikogo od wypełniania przykazań Bożych.
No to teraz powiedz mi czy Ty wypełniasz przykazania Boże skoro zamiast posłuszeństwa swojemu przełożonemu/biskupowi(Hbr 13:17), słuchasz tylko siebie...(no chyba, że przykazania Boże wypowiadane ustami ap Pawła/Kościół też masz gdzieś...) ?
Czy mówisz o tych samych biskupach, którzy są odpowiedzialni za zgorszenie w kościele katolickim?
Zadalem Ci proste pytanie w związku z Twoją wypowiedzią, że przynależność do żadnego kościoła nie zwalnia nikogo od wypełniania przykazań Bożych, a Ty znowu uciekasz od odpowiedzi...
możesz stanąć w końcu na poziomie rzetelnego dyskutanta i odpowiedzieć, zamiast rzucać oskarżenia...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr mar 04, 2015 10:03 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
rol23mak napisał(a):
róża8 napisał(a):
Odpowiem ci osobiście .... nie jesteś katolikiem . Ot taki wilczek w skórze baranka. To co głosisz nie jest zgodne z nauką Kościoła Katolickiego, nie jest zgodne z Pismem Świętym chociaż się na nie powołujesz .


Nie jestem katolikiem, bo tak powiedziała róża z portalu katolik :). Ona jest wstanie ocenić co jest zgodne z Pismem Świętym a co nie, mimo, że tu wszyscy piszą, że tylko biskupi maja takie prawo.

Człowieku, czy do Ciebie nie dociera, że podpisując się jako katolik, zwyczajnie podszywasz się pod Kościół katolicki i wprowadzasz w błąd tych, którzy Twoje prywatne poglądy biorą za naukę Kościoła?!


Śr mar 04, 2015 12:20 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lut 09, 2015 12:36 am
Posty: 158
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
Bartek12 napisał(a):
Człowieku, czy do Ciebie nie dociera, że podpisując się jako katolik, zwyczajnie podszywasz się pod Kościół katolicki i wprowadzasz w błąd tych, którzy Twoje prywatne poglądy biorą za naukę Kościoła?!


Dokładnie tak. Jeżeli nie uznaje autorytetu Kościoła, Tradycji Świętej, papieża i biskupów- to sam siebie wyklucza i z Kościoła i ze wspólnoty wiernych.

Pismo Święte nie jest jedynym i wyłącznym źródłem wiary- inaczej uważają tylko heretycy, którzy zresztą sami się do tego nie stosują. Wystarczy popatrzeć jak skrajnie różne doktryny religijne utworzyły różne sekty na podstawie tych samych wersetów Pisma. Kalwin wierzył w predestynację, Luter i inni nie wierzyli. Luter wierzył w "częściową" obecność Chrystusa w Eucharystii, Kalwin odrzucił to całkowicie. Luter pozwalał na obecność obrazów i ozdób w kościołach, Kalwin zabraniał tego całkowicie. Kalwinizm i luteranizm chrzci małe dzieci, pozostałe wyznania protestanckie w większości chrzczą tylko dorosłych. Świadkowie Jehowy na podstawie Pisma zaprzeczają w ogóle boskości Chrystusa.

Chaos, konflikty, sprzeczności i podziały - takie są efekty dowolnej interpretacji treści Pisma przez każdego. Dlatego konieczne jest doświadczenie i autorytet Kościoła oraz nieprzerwana łączność z Bogiem jako Panem i Ojcem Kościoła, który daje ciągłe wskazania i pouczenia poprzez świętych i bezpośrednie objawienia.


Śr mar 04, 2015 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
(Ciachciacz)

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Śr mar 04, 2015 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
Sprzeczność z Twoimi interpretacjami Biblii nie jest sprzecznością z Pismem Świętym. Zrozum to wreszcie.


Śr mar 04, 2015 4:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
(Ciachciacz)

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Śr mar 04, 2015 11:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
rol23mak napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Sprzeczność z Twoimi interpretacjami Biblii nie jest sprzecznością z Pismem Świętym. Zrozum to wreszcie.


Jesteś zaślepiony i nie przyjmujesz oczywistych sprzeczności. Miliony ludzie na świecie dostrzega lub dostrzegało te sprzeczności a Ty udajesz, ze wszystko jest właściwe, bo tak zarządził papież.

Ja zaś, zamiast opierać się na powierzchownej znajomości nauczania Kościoła i Pisma Świętego, zabrałem się za pogłębienie swojej wiedzy i okazało się, że sprzeczności nie ma. Jak ktoś tego nie robi, tylko bierze strzępki swojej wiedzy, które porównuje z wyrwanymi z kontekstu i błędnie interpretowanym fragmentami Pisma Świętego, to nie dziwne, że na podsumowaniu wychodzi mu, że gdzieś jest "sprzeczność".


Śr mar 04, 2015 11:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lut 09, 2015 12:36 am
Posty: 158
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
rol23mak napisał(a):
Felix napisał(a):
Pismo Święte nie jest jedynym i wyłącznym źródłem wiary- inaczej uważają tylko heretycy, którzy zresztą sami się do tego nie stosują. Wystarczy popatrzeć jak skrajnie różne doktryny religijne utworzyły różne sekty na podstawie tych samych wersetów Pisma. Kalwin wierzył w predestynację, Luter i inni nie wierzyli. Luter wierzył w "częściową" obecność Chrystusa w Eucharystii, Kalwin odrzucił to całkowicie. Luter pozwalał na obecność obrazów i ozdób w kościołach, Kalwin zabraniał tego całkowicie. Kalwinizm i luteranizm chrzci małe dzieci, pozostałe wyznania protestanckie w większości chrzczą tylko dorosłych. Świadkowie Jehowy na podstawie Pisma zaprzeczają w ogóle boskości Chrystusa.

Chaos, konflikty, sprzeczności i podziały - takie są efekty dowolnej interpretacji treści Pisma przez każdego. Dlatego konieczne jest doświadczenie i autorytet Kościoła oraz nieprzerwana łączność z Bogiem jako Panem i Ojcem Kościoła, który daje ciągłe wskazania i pouczenia poprzez świętych i bezpośrednie objawienia.


Jeśli źródło wiary w postaci nieomylnego papieża jest sprzeczne z Pismem Świętym, to przynależność jak to nazywasz do sekty będzie w tym przypadku kluczem do zbawienia. Ci co będą przestrzegać nauki nieomylnego papieża łamiąc jednocześnie zalecenia Boże nie posiądą zbawienia.


Dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu. Pomijasz niewygodne dla siebie fakty. NAJPIERW WYTŁUMACZ DLACZEGO NA PODSTAWIE TYCH SAMYCH WERSETÓW PISMA SEKTY UTWORZYŁY ZUPEŁNIE RÓŻNE DOKTRYNY RELIGIJNE.


Cz mar 05, 2015 7:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
(Ciachciacz)

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Cz mar 05, 2015 8:00 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lut 09, 2015 12:36 am
Posty: 158
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
rol23mak napisał(a):
Felix napisał(a):
Dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu. Pomijasz niewygodne dla siebie fakty. NAJPIERW WYTŁUMACZ DLACZEGO NA PODSTAWIE TYCH SAMYCH WERSETÓW PISMA SEKTY UTWORZYŁY ZUPEŁNIE RÓŻNE DOKTRYNY RELIGIJNE.


Nie interesują mnie żadne sekty, żadne doktryny. Dla mnie liczy się prawda płynąca z Pisma Świętego. Jeżeli chcesz o niej rozmawiać, to proszę bardzo. Jeżeli nie, to nie zawracaj mi głowy.


Znowu się wykręcasz od odpowiedzi. Jeżeli z Pisma płynie taka prawda jasna i oczywista- to dlaczego różne sekty stworzyły na podstawie tych jasnych i oczywistych wskazań takie zupełnie różne i wzajemnie sprzeczne doktryny?
I wyjaśnij, która z tych sekt ma rację i która przestrzega jasnych i oczywistych wskazań Pisma?


Cz mar 05, 2015 8:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
(Ciachciacz)

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Cz mar 05, 2015 11:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL