Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 5:41 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
- natomiast powiem ci, że błędnie interpretujesz nauki Jezusa Chrystusa,

Tak? No to poproszę o wskazanie fragmentów nauk Chrystusa, które podobno błędnie interpretuję, i wykazanie, że tak rzeczywiście jest.

ODP. to wy pisaliście, że ja łamie to co napisane jest w biblii, więc musisz ją źle interpretować!

- gdybyś tylko uchylił się (co ci doradzam) na moment od swojego fanatyzmu i próbował przeanalizować temat z mojego punktu widzenia, zobaczyłbyś w jakim jesteś błędzie i że charaktery są podobne u ludzi urodzonych w danych okresach w roku.

Wybacz, ale sam, przykładem swojej babci, pokazałeś, że charakter nie ma żadnego związku z tym, kiedy się rodzi dany człowiek.

ODP. to był wyjątek, ukazałem go dlatego bo czepiałeś się, ze piszę "prawie wszystko się zgadza"

- gdzie ty tu widzisz inne bóstwo? znaki zodiaku to nie bóstwo tylko nauka tak jak matematyka czy fizyka

Znaki zodiaku nie mają żadnego punktu wspólnego z naukami ścisłymi ani jakimikolwiek innymi. Z kolei złamanie I przykazania to jest postawienie czegokolwiek na równi z Bogiem, a nie wyznawanie np. Zeusa czy Kriszny.

ODP. oj nie chodziło mi, że "nauka ścisła" tylko, że nauka. bo so fakty które się bada. to jest dla każdej nauki charakterystyczne.

ja wierzę tylko w naszego Pana Jezusa Chrystusa i w Trójcę Świętą!!!


Pn paź 13, 2014 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Podałem Ci naukowe badania, które zupełnie sfalsyfikowały teorie zodiakalne. Ty w zamian masz "na pewno ktoś kiedyś badał" - no, człowieku, nie bądź śmieszny.
Równie dobrze mogłbyś powiedzieć że czarny kot przynosi pecha (bo skoro niektórzy w to wierzą, więc "chyba ktoś kiedyś badał").

Możesz zostać przy zodiaku - Twoja brocha. Ale nie udawaj - zwłaszcza przed sobą - że żyjesz po chrześcijańsku.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn paź 13, 2014 5:57 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Barney napisał(a):
Podałem Ci naukowe badania, które zupełnie sfalsyfikowały teorie zodiakalne. Ty w zamian masz "na pewno ktoś kiedyś badał" - no, człowieku, nie bądź śmieszny.
Równie dobrze mogłbyś powiedzieć że czarny kot przynosi pecha (bo skoro niektórzy w to wierzą, więc "chyba ktoś kiedyś badał").

Możesz zostać przy zodiaku - Twoja brocha. Ale nie udawaj - zwłaszcza przed sobą - że żyjesz po chrześcijańsku.


ODP. - ja nie zakumałem o czym ty do mnie rozmawiasz z tymi twoimi badaniami, że masz wyższe IQ to nie znaczy że masz racje. skoro te badania rzeczywiście obalają sens znaków zodiaku to widocznie są błędne albo dotyczą czegoś innego albo źle je zinterpretowałeś. ja tak naprawdę nie muszę swoich racji popierać badaniami bo cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%) skoro stawiasz się wyżej niż oni wszyscy to to jest grzech pychy! a co do czarnego kota to to raczej jest żart wątpię, żeby ktoś na prawdę w to wierzył w przeciwieństwie do znaków zodiaku.

myślę, że jestem pełnoprawnym członkiem kościoła :) nawet ostatnio odczułem więź z Panem Jezusem gdy się do niego modliłem, i teraz traktuję go jako bliskiego przyjaciela, naprawdę coś się zmieniło, to chyba łaska pańska. czy Pan Jezus zesłałby mi taką łaskę gdybym nie wiedział, że bardzo grzeszę uznając znaki zodiaku za prawdę?


Wt paź 14, 2014 2:23 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Szczególnie zaś zgodny ze znakami zodiaku jest charakter Twojej babci. :D


pewnie, że jest zgodny, babcia jest oddana, jej pasją, jest pomoc innym ludziom, ma świetne poczucie humoru, jest waleczna... prawdziwy skorpion


Wt paź 14, 2014 2:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Szczególnie zaś zgodny ze znakami zodiaku jest charakter Twojej babci. :D


pewnie, że jest zgodny, babcia jest oddana, jej pasją, jest pomoc innym ludziom, ma świetne poczucie humoru, jest waleczna... prawdziwy skorpion

Zmieniasz zeznania. Niedawno pisałeś, że Twoja babcia nie tylko nie wykazuje cech skorpiona, ale ma wręcz przeciwne do przypisywanych ludziom spod tego znaku.


Wt paź 14, 2014 2:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Yarpen Zirgin

chodziło mi o to, że jest wyjątkiem tak jak inne wyjątki się zdarzają, bo czepiałeś się, że napisałem "prawie wszystko się zgadza" ona ma jak najbardziej cechy typowego skorpiona, powtarzam jeszcze raz; ludzie mają określone cechy charakteru w związku z datą urodzenia ale nawet bliźniaki jednojajowe różnią się od siebie.. zastosowałem tu skrót myślowy!


Wt paź 14, 2014 3:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
ja tak naprawdę nie muszę swoich racji popierać badaniami

Jeżeli twierdzisz, że robiono badania, to powinieneś minimum wskazać kto i kiedy je robił oraz gdzie można przeczytać wyniki.

Cytuj:
bo cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%)

No tu, to już pojechałeś po bandzie. Poproszę o wskazanie i/lub zacytowanie źródła, które potwierdzi to, co napisałeś.


Wt paź 14, 2014 3:46 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
JA - ja tak naprawdę nie muszę swoich racji popierać badaniami
-----
TY - Jeżeli twierdzisz, że robiono badania, to powinieneś minimum wskazać kto i kiedy je robił oraz gdzie można przeczytać wyniki.

ODP. - po co jak to jest oczywiste?
----------
JA - bo cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%)
-----
TY - No tu, to już pojechałeś po bandzie. Poproszę o wskazanie i/lub zacytowanie źródła, które potwierdzi to, co napisałeś.

ODP. - mam znajomego profesora i znajomą z doktoratem którzy uznają znaki zodiaku.i masę inżynierów, po co się rozdrabniać prawie wszyscy to uznają!!!


Śr paź 15, 2014 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
JA - ja tak naprawdę nie muszę swoich racji popierać badaniami
-----
TY - Jeżeli twierdzisz, że robiono badania, to powinieneś minimum wskazać kto i kiedy je robił oraz gdzie można przeczytać wyniki.

ODP. - po co jak to jest oczywiste?

Jedyne, co jest oczywiste, to fakt, że tworzysz legendę o przeprowadzeniu jakichś badań.

Cytuj:
JA - bo cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%)
-----
TY - No tu, to już pojechałeś po bandzie. Poproszę o wskazanie i/lub zacytowanie źródła, które potwierdzi to, co napisałeś.

ODP. - mam znajomego profesora i znajomą z doktoratem którzy uznają znaki zodiaku.i masę inżynierów, po co się rozdrabniać prawie wszyscy to uznają!!!

Źródło poproszę, a nie Twoje widzimisię.


Śr paź 15, 2014 2:14 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
- Jedyne, co jest oczywiste, to fakt, że tworzysz legendę o przeprowadzeniu jakichś badań.

ODP. - weź się wreszcie opanuj!!! skoro są jakieś informacje, jakaś duża baza informacji i te informacje są zgodne z prawdą to siłą rzeczy ktoś musiał to kiedyś badać

- Źródło poproszę, a nie Twoje widzimisię.[/quote]

źródło? OK wejdź sobie na portale randkowe w większości by się do nich zarejestrować jako użytkownik musisz podać znak zodiaku!!! to chyba świadczy o tym, że w ogromnej większości ludzie to popierają. a dlaczego w większości popierają? bo jest to zgodne z prawdą!


Cz paź 16, 2014 3:55 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):

źródło? OK wejdź sobie na portale randkowe w większości by się do nich zarejestrować jako użytkownik musisz podać znak zodiaku!!! to chyba świadczy o tym, że w ogromnej większości ludzie to popierają. a dlaczego w większości popierają? bo jest to zgodne z prawdą!


Powiedz tak poważnie - jaja sobie robisz, czy tak na serio?


Pozdrawiam


Cz paź 16, 2014 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
- Jedyne, co jest oczywiste, to fakt, że tworzysz legendę o przeprowadzeniu jakichś badań.
ODP. - weź się wreszcie opanuj!!!

Ja mam się opanować? Jeżeli piszesz, że były robione jakieś badania, to wybacz, ale minimum informacji, które powinieneś podać (już pomijając treść), to dane o tym kto, gdzie i kiedy je robił.

waznyczlonek napisał(a):
skoro są jakieś informacje, jakaś duża baza informacji i te informacje są zgodne z prawdą to siłą rzeczy ktoś musiał to kiedyś badać

:D :-D :D
To, że istnieją jakieś teksty, to jeszcze nie jest żaden dowód, że przeprowadzono sukcesywne i zgodne ze standardami naukowymi badania na temat znaków zodiaku. Przestań więc dorabiać legendę i pisać, że "robiono badania", skoro kolejny raz potwierdziłeś, iż to jedynie Twoje założenie, a nie fakt.

waznyczlonek napisał(a):
Cytuj:
Źródło poproszę, a nie Twoje widzimisię.


źródło? OK wejdź sobie na portale randkowe(...)

Kpisz? Proszę o źródło, które potwierdzi Twoje rewelacje, że "cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%)". Rubryczki na portalu randkowym to nie jest żadne źródło informacji na ten temat. Powoływanie się przez Ciebie na takie portale jasno pokazuje, że tak samo jak w przypadku rzekomych badań nad znakami zodiaku, tak i tutaj wypisujesz jedynie własne przekonania na ten temat.

Zadam proste pytanie:
Czy potrafisz podeprzeć swoje twierdzenia jakimikolwiek weryfikowalnymi źródłami informacji?


Cz paź 16, 2014 5:14 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
no jak jaja wejdź sobie na "znajomi" na interii np.


Cz paź 16, 2014 5:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
Chyba sobie żartujesz. Podaj jakieś źródło statystyczne na ten temat, a nie stwierdzenie "popatrz na portale randkowe" czy "znajomi na Interii".


Cz paź 16, 2014 5:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
Barney napisał(a):
Podałem Ci naukowe badania, które zupełnie sfalsyfikowały teorie zodiakalne. Ty w zamian masz "na pewno ktoś kiedyś badał" - no, człowieku, nie bądź śmieszny.
Równie dobrze mogłbyś powiedzieć że czarny kot przynosi pecha (bo skoro niektórzy w to wierzą, więc "chyba ktoś kiedyś badał").

Możesz zostać przy zodiaku - Twoja brocha. Ale nie udawaj - zwłaszcza przed sobą - że żyjesz po chrześcijańsku.


ODP. - ja nie zakumałem o czym ty do mnie rozmawiasz z tymi twoimi badaniami, że masz wyższe IQ to nie znaczy że masz racje.
Oczywiście. Tylko że ja nie argumentuję "nie masz racji bo mam wyższe IQ" tylko podaję wyniki obiektywnych badań, jakie wykonano w wojsku izraelskim.
Cytuj:
skoro te badania rzeczywiście obalają sens znaków zodiaku to widocznie są błędne albo dotyczą czegoś innego albo źle je zinterpretowałeś.
Wyborny "dowód" - skoro fakty przeczą Twoim przekonaniom, tym gorzej dla faktów? :(
Cytuj:
ja tak naprawdę nie muszę swoich racji popierać badaniami bo cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%) skoro stawiasz się wyżej niż oni wszyscy to to jest grzech pychy!

Muszę Cię rozczarować - 11% Polaków twierdzi, że wierzy w te bzdury - i choć prawdopodobnie jednak wierzy ich więcej, to nadal jest to przytłaczająca mniejszość (w sondażach internetowych 36% "zdecydowanie nie" a 41% "raczej nie" - więc wierzy ok. 22%)
Obrazek
Nawet wśród zabobonnych amerykanów, w znaki zodiaku wierzy tylko 33%.


Cytuj:
myślę, że jestem pełnoprawnym członkiem kościoła :) nawet ostatnio odczułem więź z Panem Jezusem gdy się do niego modliłem, i teraz traktuję go jako bliskiego przyjaciela, naprawdę coś się zmieniło, to chyba łaska pańska. czy Pan Jezus zesłałby mi taką łaskę gdybym nie wiedział, że bardzo grzeszę uznając znaki zodiaku za prawdę?
Łaska nie polega na "uczuciu Łaski" - poczytaj wielkich świetych mistyków Kościoła, sa wyjątkowo zgodni że podobne samopoczucie jest raczej czymś zwodniczym, niż "dowodem" na właściwe postępowanie "czującego"

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 16, 2014 7:27 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL