Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 2:27 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
Aha, przeczytaj to http://www.katolik.pl/forum/read.php?f= ... 8&t=110190 forum pomocy na "katoliku"

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 16, 2014 7:30 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 8:54 pm
Posty: 808
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
waznyczlonek napisał(a):
no jak jaja wejdź sobie na "znajomi" na interii np.


No i mamy ,,źródło wiary,, waznyczlonek-a . I teraz pytanie: śmiać się czy płakać :co:

_________________
Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi ... (Łk24,29)


Cz paź 16, 2014 7:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):

ODP. nie jest to ogólnie pojmowane jako nauka ale nauką jest!


Ops. Naprawdę? 8O :D

waznyczlonek napisał(a):
bo są fakty, fakty które oparte są na badaniach, kiedyś te badania musiały być zrobione nie wiem kiedy i gdzie ale siłą rzeczy musiały,


Ano musiały. Kiedyś, gdzieś, ktoś coś tam wydumał w noc bezsenną. :wink:

waznyczlonek napisał(a):
ludzie którzy pisali książki musieli zrobić najpierw badania


Możesz wskazać jakież to 'badania'?

waznyczlonek napisał(a):
i to się zaczęło sprzedawać bo jest zgodne z prawdą, ludzie zaczęli się interesować jacy są, zaczęli zgłębiać charakterystykę znaków zodiaku.


Sprzedaje się nadal dobrze, niestety.... :dokitu:

waznyczlonek napisał(a):
podejrzewam, że nawet takie badania są robione teraz bo można zbić na tym kasę!


Można, czego przykładem telewizyjne wróżki i wróżbici, sklepy z artykułami ezo itp.

Mój zmarły ojciec mawiał że na durniach świat zbudowany.... miał na mysli że na głupocie robi się najlepsze interesy......

Mam jedną panią w kręgu znajomych, cechuje ją okropny charakter tak że staram się unikać jej jak mogę, byłem prawie pewien że to Koziorożec mając dane o osobach spod tego znaku i kilka znając osobiście a to............... Strzelec, czyli.........tak jak ja!
I jak ja teraz wyglądam?..... :x 8O :mrgreen:

A poważniej- te wróżby i horoskopy mają działanie kojąco-uspokajające. A prawdziwej odpowiedzi jak nie dawały tak nie dają.Co gorsze, mieszanie do tego 'duchowości', napomykanie o 'Najwyższym' czy aniołach może sprawiać wrażenie że chodzi o coś podobnego do wiary np. chrześcijańskiej.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt paź 17, 2014 12:29 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
TY - Ja mam się opanować? Jeżeli piszesz, że były robione jakieś badania, to wybacz, ale minimum informacji, które powinieneś podać (już pomijając treść), to dane o tym kto, gdzie i kiedy je robił.

TY - To, że istnieją jakieś teksty, to jeszcze nie jest żaden dowód, że przeprowadzono sukcesywne i zgodne ze standardami naukowymi badania na temat znaków zodiaku. Przestań więc dorabiać legendę i pisać, że "robiono badania", skoro kolejny raz potwierdziłeś, iż to jedynie Twoje założenie, a nie fakt.

JA - ja widzę, że ty się trzymasz jak tonący brzytwy tego, że ja nie mam konkretnych informacji o badaniach charakterystyki znaków zodiaku. to, że trudno znaleźć wyniki takich badań tylko potwierdza, że mam rację bo nikt nie szuka ty wyników badań bo ma wszystko "na talerzu" i to co pisze o znakach zodiaku jest prawdą!

TY - Kpisz? Proszę o źródło, które potwierdzi Twoje rewelacje, że "cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%)". Rubryczki na portalu randkowym to nie jest żadne źródło informacji na ten temat. Powoływanie się przez Ciebie na takie portale jasno pokazuje, że tak samo jak w przypadku rzekomych badań nad znakami zodiaku, tak i tutaj wypisujesz jedynie własne przekonania na ten temat.

JA - sam sobie stwórz takie źródło! popytaj, poobserwuj zobaczysz, że prawie wszyscy to uznają

TY - Zadam proste pytanie:
Czy potrafisz podeprzeć swoje twierdzenia jakimikolwiek weryfikowalnymi źródłami informacji?[/quote]

JA - ja widzę, że próbujesz mnie zagonić w kozi róg, nieważna jest dla ciebie już prawda tylko chcesz wyjść z tego z twarzą bo przyznać, że się myliłeś nie chcesz!


Wt paź 21, 2014 2:56 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
Yarpen Zirgin napisał(a):
Chyba sobie żartujesz. Podaj jakieś źródło statystyczne na ten temat, a nie stwierdzenie "popatrz na portale randkowe" czy "znajomi na Interii".


a nie uważasz, że jednak to jest jakieś źródło/dowód?


Wt paź 21, 2014 2:59 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
te dwie wypowiedzi były do Yarpen Zirgin


Wt paź 21, 2014 3:02 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Barney!!!

TY - Oczywiście. Tylko że ja nie argumentuję "nie masz racji bo mam wyższe IQ" tylko podaję wyniki obiektywnych badań, jakie wykonano w wojsku izraelskim

JA - to mogły być głupoty, szatan bardzo miesza... na pewno nie masz informacji "z pierwszej ręki"

mój cytat - skoro te badania rzeczywiście obalają sens znaków zodiaku to widocznie są błędne albo dotyczą czegoś innego albo źle je zinterpretowałeś.

TY - Wyborny "dowód" - skoro fakty przeczą Twoim przekonaniom, tym gorzej dla faktów? :(

JA - nie moim przekonaniom tylko całego świata!!!

mój cytat - ja tak naprawdę nie muszę swoich racji popierać badaniami bo cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%) skoro stawiasz się wyżej niż oni wszyscy to to jest grzech pychy!

TY - Muszę Cię rozczarować - 11% Polaków twierdzi, że wierzy w te bzdury - i choć prawdopodobnie jednak wierzy ich więcej, to nadal jest to przytłaczająca mniejszość (w sondażach internetowych 36% "zdecydowanie nie" a 41% "raczej nie" - więc wierzy ok. 22%)
Obrazek
Nawet wśród zabobonnych amerykanów, w znaki zodiaku wierzy tylko 33%.

JA - oddziel wróżby od charakterystyki! raz w telewizji widziałem taki program gdzie zaproszony był gość jakaś znana osoba i były pytania; padło pytanie "jaki ma pan znak zodiaku i czy wierzy pan w choroskopy" odpowiedź była taka "mój znak to ten najgorszy - skorpion a w choroskopy raczej nie wierzę"


Wt paź 21, 2014 3:15 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
róża8 napisał(a):
waznyczlonek napisał(a):
no jak jaja wejdź sobie na "znajomi" na interii np.


No i mamy ,,źródło wiary,, waznyczlonek-a . I teraz pytanie: śmiać się czy płakać :co:


napisałem "NP."


Wt paź 21, 2014 3:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
waznyczlonek napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Chyba sobie żartujesz. Podaj jakieś źródło statystyczne na ten temat, a nie stwierdzenie "popatrz na portale randkowe" czy "znajomi na Interii".


a nie uważasz, że jednak to jest jakieś źródło/dowód?

Ważny członku: Uparłeś się heroicznie walczyć o coś co z jednej strony jest negatywnie oceniane przez Kościół, jako coś mogącego szkodzić człowiekowi, a z drugiej strony nie ma żadnego sensownego wytłumaczenia.

Gwiazdozbiory na których opiera się Zodiak, to różne układy gwiazd, które same od siebie nie mają nic ze sobą wspólnego. One są od siebie oddalone o setki a nawet miliony lat świetlnych i to nie tylko w płaszczyźnie w jakiej je widzimy, ale i "w głąb". Od nas też są oddalone o takie setki, dziesiątki tysięcy lat świetlnych. Oznacza to że my widzimy je sprzed tych tysięcy lat. To co my widzimy na nieboskłonie, to za wyjątkiem Słońca i planet z naszego układu słonecznego zamierzchła historia.. Uświadom sobie, że widzisz to co się działo w czasach gdy człowieka jeszcze nie było na Ziemi, albo cała ludzkość liczyła sobie parę plemion, które dopiero co uczyły się używać ognia gdzieś tam w Afryce.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt paź 21, 2014 3:24 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
Zenek, lider zespołu Akcent, króla disco polo śpiewa

"byłem ogniem a ty wodą
najpiękniejszą mą przygodą
chociaż ty, nie chciałaś nic

każde poszło w swoją stronę
ja muzykę mam za żonę
co tu kryć? tak miało być"


Wt paź 21, 2014 5:08 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
TY - Ważny członku: Uparłeś się heroicznie walczyć o coś co z jednej strony jest negatywnie oceniane przez Kościół, jako coś mogącego szkodzić człowiekowi, a z drugiej strony nie ma żadnego sensownego wytłumaczenia.

JA - to co ja wam chcę przekazac niczemu zaszkodzic nie może, człowiek tylko bardziej siebie pozna, swoje wady, zalety. uważam, że to może miec tylko dobry skutek!!! kościół nigdy nie zakazywał analizowanu sobie charakterów

TY - Gwiazdozbiory na których opiera się Zodiak, to różne układy gwiazd, które same od siebie nie mają nic ze sobą wspólnego. One są od siebie oddalone o setki a nawet miliony lat świetlnych i to nie tylko w płaszczyźnie w jakiej je widzimy, ale i "w głąb". Od nas też są oddalone o takie setki, dziesiątki tysięcy lat świetlnych. Oznacza to że my widzimy je sprzed tych tysięcy lat. To co my widzimy na nieboskłonie, to za wyjątkiem Słońca i planet z naszego układu słonecznego zamierzchła historia.. Uświadom sobie, że widzisz to co się działo w czasach gdy człowieka jeszcze nie było na Ziemi, albo cała ludzkość liczyła sobie parę plemion, które dopiero co uczyły się używać ognia gdzieś tam w Afryce.

JA - ale ja nie wierze w żadne gwiazdy, nazwy znaków łącze z charakterem np. rak jest sprytny i cofa się do tyłu, skorpion jest waleczny itp. w żadne wróżby nie wierzę


Wt paź 21, 2014 9:27 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
Derayes

przyjemnie, że mnie cytujesz, dzięki! niejasności znajdziesz w odpowiedziach do innych osób, nie będę się powtarzał


Wt paź 21, 2014 9:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
Cytuj:
mój cytat - ja tak naprawdę nie muszę swoich racji popierać badaniami bo cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%) skoro stawiasz się wyżej niż oni wszyscy to to jest grzech pychy!
To po prostu nieprawda. Swoich twierdzeń nie umiesz udowodnić.
Mało kto z ludzi uczonych wierzy w znaki zodiaku - choć oczywiście i wśród naukowców zdarzają się (autocenzura) wierzący w podobne zabobony.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr paź 22, 2014 12:12 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm
I to chyba byłoby dobre podsumowanie tematu.
Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm? Brak stycznych, drogi są rozbieżne. I tylko takie wypowiedzi oznaczają myślenie katolickie.
W działach katolickich jest miejsce na wątpliwości, tylko wątpliwości. Pewność oznacza, że powoli zaczynają odpadać...na razie z działu.


Śr paź 22, 2014 8:25 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL