Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 12:29 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Otóż rzeczywiście, badań było wiele. Badania te polegały na poszukiwaniu związków pomiędzy przynależnością do danego znaku (datą urodzenia) a także obecnością Słońca, Księżyca,planet. Cechy osobowości nie oceniani "na oko" jak proponujesz waznyczlowieku, ale mierzono je metodami psychologicznymi.
Najbardziej chyba znane jest badanie przeprowadzone w armii izraelskiej - dysponującą danymi setek tysięcy poborowych, którzy przewinęli się przez izraelską armię. Badano rozkłąd różnorodnych charakterystyk psychologicznych wśród osób należących do poszczególnych znaków zodiaku (armia izraelska zgromadziła informacje o inteligencji, właściwościach temperamentalnych, i cechach osobowości swoich rekrutów). Ani jedna właściwość psychologiczna nie zależała od bycia Rybą, Skorpionem, Baranem, Strzelcem itd.

Zaskakujacy był fakt, że poziom istotności wyników (mówiący o prawdopodobieństwie uzyskanych wyników: mówiąc lapidarnie im większy, tym mniejszy procent błędu) był ogromny, co nieczęsto zdarza się w badaniach psychologicznych. Wynik ten oznaczał, że nie było nawet jednej szansy na tysiąc, by którakolwiek z mierzonych cech mogła zależeć od zodiakalnej tożsamości.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt paź 07, 2014 7:09 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
były robione badania, obserwacje
- Jakie badania i obserwacje? Przez kogo i kiedy? W jaki sposób zweryfikowano wyniki tych badań?

ODP - badania na temat charakterystyki osób urodzonych w danych okresach w roku. przez ludzi w tym tysiącleciu. ludzie je zweryfikowali bo się zgadzały

musiały byc jakieś badania,
- Musiały? Przepraszam, ale skoro nie wiesz czy w ogóle zrobiono jakieś badania, to dlaczego piszesz, że je wykonano? Jeżeli nie znasz żadnych badań w tym kierunku lub obserwacji, to nie pisz, że robiono badania lub obserwacje.

ODP - były robione badania np. przeze mnie... to chyba logiczne, że musiały być robione jakieś też inne badania niż moje skoro cały świat akceptuje związek charakteru z datą urodzenia, musisz być pyszny, że uważasz się za mądrzejszego niż miliardy ludzi, to chyba grzech nie?

przecież nie siadł człowiek i nie spisał sobie cech charakteru jak mu poddała wyobraźnia.

- Sęk w tym, że właśnie tak to mniej więcej było.

ODP - w takim razie musiał być natchniony przez Boga

pytam też ludzi jakie mają znaki zodiaku i porównuję z tym co przeczytałem - w większości się zgadza

- W większości? Coś dla Ciebie na temat tego "zgadza się": Efekt potwierdzenia

ODP - dlatego w większości bo niektóre cechy wrodzone dziedziczne np. przeważają nad zodiakalnymi. podam ci przykład moja babcia jest spod znaku skorpiona a jest taka dobra, że daleko jej do złośliwości, brutalności , szorstkości itp.


Pn paź 13, 2014 3:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:
były robione badania, obserwacje

- Jakie badania i obserwacje? Przez kogo i kiedy? W jaki sposób zweryfikowano wyniki tych badań?

ODP - badania na temat charakterystyki osób urodzonych w danych okresach w roku. przez ludzi w tym tysiącleciu. ludzie je zweryfikowali bo się zgadzały

Konkrety proszę, a nie ogólniki, czyli nazwiska badaczy, dokładne info na temat okoliczności tych badań, a przede wszystkim źródła, które zawierają ich wyniki.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
musiały byc jakieś badania,

- Musiały? Przepraszam, ale skoro nie wiesz czy w ogóle zrobiono jakieś badania, to dlaczego piszesz, że je wykonano? Jeżeli nie znasz żadnych badań w tym kierunku lub obserwacji, to nie pisz, że robiono badania lub obserwacje.


ODP - były robione badania np. przeze mnie...

W jaki sposób przeprowadziłeś te badania? Kto był ich obiektem? Na jakiej grupie osób je wykonałeś? Gdzie mogę zapoznać się z wynikami?

Cytuj:
to chyba logiczne, że musiały być robione jakieś też inne badania niż moje skoro cały świat akceptuje związek charakteru z datą urodzenia,

Primo: Garstka zapaleńców wierzących w astrologię to nie "cały świat". Secudno: "Musiały być" to jedynie pobożne życzenia, a mnie interesują konkrety, zaś z Twoich wypowiedzi wynika, że opierasz się na przekonaniu, iż "musiały być". To zaś za mało jako argument.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
przecież nie siadł człowiek i nie spisał sobie cech charakteru jak mu poddała wyobraźnia.

- Sęk w tym, że właśnie tak to mniej więcej było.

ODP - w takim razie musiał być natchniony przez Boga

Bóg, co zapomniałeś, zakazał posiadania innych bogów obok siebie, więc nie przyłożył ręki do stworzenia astrologii. Jeżeli już ktoś "natchnął" tych ludzi, to szatan.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
pytam też ludzi jakie mają znaki zodiaku i porównuję z tym co przeczytałem - w większości się zgadza

- W większości? Coś dla Ciebie na temat tego "zgadza się": Efekt potwierdzenia

ODP - dlatego w większości bo niektóre cechy wrodzone dziedziczne np. przeważają nad zodiakalnymi.podam ci przykład moja babcia jest spod znaku skorpiona a jest taka dobra, że daleko jej do złośliwości, brutalności , szorstkości itp

Czyli rzekoma zgodność charakteru z przewidywaniami zodiakalnymi jest czysto przypadkowa. To, ze będzie istniała zgodność dla człowieka A, nie oznacza, że w przypadku B i C tez się powtórzy. Szkoda, że nie potrafisz, a raczej nie chcesz tego dostrzec.


Pn paź 13, 2014 3:21 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Barney napisał(a):
Otóż rzeczywiście, badań było wiele. Badania te polegały na poszukiwaniu związków pomiędzy przynależnością do danego znaku (datą urodzenia) a także obecnością Słońca, Księżyca,planet. Cechy osobowości nie oceniani "na oko" jak proponujesz waznyczlowieku, ale mierzono je metodami psychologicznymi.
Najbardziej chyba znane jest badanie przeprowadzone w armii izraelskiej - dysponującą danymi setek tysięcy poborowych, którzy przewinęli się przez izraelską armię. Badano rozkłąd różnorodnych charakterystyk psychologicznych wśród osób należących do poszczególnych znaków zodiaku (armia izraelska zgromadziła informacje o inteligencji, właściwościach temperamentalnych, i cechach osobowości swoich rekrutów). Ani jedna właściwość psychologiczna nie zależała od bycia Rybą, Skorpionem, Baranem, Strzelcem itd.

Zaskakujacy był fakt, że poziom istotności wyników (mówiący o prawdopodobieństwie uzyskanych wyników: mówiąc lapidarnie im większy, tym mniejszy procent błędu) był ogromny, co nieczęsto zdarza się w badaniach psychologicznych. Wynik ten oznaczał, że nie było nawet jednej szansy na tysiąc, by którakolwiek z mierzonych cech mogła zależeć od zodiakalnej tożsamości.


nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz, poobserwuj ludzi i zauważysz, że mają takie cechy jak pisze ich charakterystyce znaków zodiaku. myślę, że grzeszycie pychą, bo stawiacie się wyżej niż miliardy ludzi którzy akceptują swój znak zodiaku i mówią w towarzystwie "a ja mam taki znak a jaki masz ty? a wiesz, że baran to jest taki bo ja wiem bo mój chłopak jest baranem, itp. itd."


Pn paź 13, 2014 3:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
baran to jest taki bo ja wiem bo mój chłopak jest baranem, itp. itd."


:D

A możesz mi naświetlić, jak jest waga? Powiem Ci, czy się zgadza :-D

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Ostatnio edytowano Pn paź 13, 2014 3:27 pm przez Krysia, łącznie edytowano 1 raz



Pn paź 13, 2014 3:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Horoskopy czy znaki zodiaku to w najlepszym razie nieszkodliwe kobiece hobby :wink: :)

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn paź 13, 2014 3:27 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Yarpen Zirgin

nie będę ciągnął tamtego tematu bo robisz sobie tylko jaja...

natomiast powiem ci, że błędnie interpretujesz nauki Jezusa Chrystusa, gdybyś tylko uchylił się (co ci doradzam) na moment od swojego fanatyzmu i próbował przeanalizować temat z mojego punktu widzenia, zobaczyłbyś w jakim jesteś błędzie i że charaktery są podobne u ludzi urodzonych w danych okresach w roku. gdzie ty tu widzisz inne bóstwo? znaki zodiaku to nie bóstwo tylko nauka tak jak matematyka czy fizyka


Pn paź 13, 2014 3:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Krysia napisał(a):
waznyczlonek napisał(a):
baran to jest taki bo ja wiem bo mój chłopak jest baranem, itp. itd."


:D

A możesz mi naświetlić, jak jest waga? Powiem Ci, czy się zgadza :-D


duże poczucie humoru, talenty towarzyskie, miły sposób bycia


Pn paź 13, 2014 3:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
Yarpen Zirgin

nie będę ciągnął tamtego tematu bo robisz sobie tylko jaja...


Skoro powołujesz się badania to ni dziw se, że ktoś oczekuje od ciebie szczegółów.
waznyczlonek napisał(a):
natomiast powiem ci, że błędnie interpretujesz nauki Jezusa Chrystusa, gdybyś tylko uchylił się (co ci doradzam) na moment od swojego fanatyzmu i próbował przeanalizować temat z mojego punktu widzenia, zobaczyłbyś w jakim jesteś błędzie i że charaktery są podobne u ludzi urodzonych w danych okresach w roku. gdzie ty tu widzisz inne bóstwo? znaki zodiaku to nie bóstwo tylko nauka tak jak matematyka czy fizyka


Gdzie nauka? Na wyższej szkole magi? Kto traktuje astrologię jako naukę?
Kto traktuje bełkot o znakach zodiaku jako naukę?
Podaj namiary na naukowców w tej dziedzinie.

Mimo tego co napisałeś: były robione badania np. przeze mnie. - nie jesteś naukowcem i nie robiłeś badań.


Pn paź 13, 2014 3:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
duże poczucie humoru, talenty towarzyskie, miły sposób bycia


Same miłe rzeczy, więc jak tu się nie zgodzić :-D Dzięki :-D

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Pn paź 13, 2014 3:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek poczytaj sobie chociażby to:
Cytuj:
Astronomia i astrologia rozeszły się ponad 2 tysiące lat temu. Astronomia szła naprzód, a astrologia stała w miejscu. Efekt? Znaki zodiaku, jakie są przypisane konkretnym okresom w kalendarzowym roku, nie mają nic wspólnego z gwiazdozbiorami, na tle których „przesuwa się” Słońce.

Cytuj:
Granice pomiędzy gwiazdozbiorami są czysto umowne, bo przecież gwiazdozbiory to nic innego, jak tylko nasze wyobrażenia tego, co znajduje się na niebie. Gwiazdy, które „tworzą” obraz np. Lwa wcale nie leżą obok siebie. Nie znajdują się nawet w podobnej odległości od Ziemi. Serce Lwa wyobraża gwiazda o nazwie Regulus, która jest oddalona od nas o 78 lat świetlnych. Ogon to gwiazda Denebola odległa o 36 lat świetlnych. Ta ostatnia to bodaj najbliższa nam gwiazda z Lwa. Najdalsza (o mało oryginalnej nazwie 72 Leo) znajduje się ponad 6600 lat świetlnych od nas.


http://portalwiedzy.onet.pl/4868,25297, ... pisma.html


Pn paź 13, 2014 3:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
waznyczlonek napisał(a):
Yarpen Zirgin

nie będę ciągnął tamtego tematu bo robisz sobie tylko jaja...

Popatrzmy: Piszesz, że rzekomo były jakieś badania na ten temat, ale jak zapytać o nie dokładnie, to... cisza. Nie ma. Tylko kolejne teksty, że "musiały być". Twierdziłeś też, że sam robiłeś badania, ale tu też nie ma odpowiedzi na czym one dokładnie polegały.
Wybacz, ale na ten moment to raczej Ty sobie robisz jaja, a nie ja.

Cytuj:
natomiast powiem ci, że błędnie interpretujesz nauki Jezusa Chrystusa,

Tak? No to poproszę o wskazanie fragmentów nauk Chrystusa, które podobno błędnie interpretuję, i wykazanie, że tak rzeczywiście jest.


Cytuj:
gdybyś tylko uchylił się (co ci doradzam) na moment od swojego fanatyzmu i próbował przeanalizować temat z mojego punktu widzenia, zobaczyłbyś w jakim jesteś błędzie i że charaktery są podobne u ludzi urodzonych w danych okresach w roku.

Wybacz, ale sam, przykładem swojej babci, pokazałeś, że charakter nie ma żadnego związku z tym, kiedy się rodzi dany człowiek.

Cytuj:
gdzie ty tu widzisz inne bóstwo? znaki zodiaku to nie bóstwo tylko nauka tak jak matematyka czy fizyka

Znaki zodiaku nie mają żadnego punktu wspólnego z naukami ścisłymi ani jakimikolwiek innymi. Z kolei złamanie I przykazania to jest postawienie czegokolwiek na równi z Bogiem, a nie wyznawanie np. Zeusa czy Kriszny.


Pn paź 13, 2014 3:59 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Krysia napisał(a):
waznyczlonek napisał(a):
duże poczucie humoru, talenty towarzyskie, miły sposób bycia


Same miłe rzeczy, więc jak tu się nie zgodzić :-D Dzięki :-D


zgadza się nie? wad nie chciałem pisać


Pn paź 13, 2014 5:00 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
znaki zodiaku to nie bóstwo tylko nauka tak jak matematyka czy fizyka

- Gdzie nauka? Na wyższej szkole magi? Kto traktuje astrologię jako naukę?
Kto traktuje bełkot o znakach zodiaku jako naukę?
Podaj namiary na naukowców w tej dziedzinie.

Mimo tego co napisałeś: były robione badania np. przeze mnie. - nie jesteś naukowcem i nie robiłeś badań.[/quote]

ODP. nie jest to ogólnie pojmowane jako nauka ale nauką jest! bo są fakty, fakty które oparte są na badaniach, kiedyś te badania musiały być zrobione nie wiem kiedy i gdzie ale siłą rzeczy musiały, ludzie którzy pisali książki musieli zrobić najpierw badania i to się zaczęło sprzedawać bo jest zgodne z prawdą, ludzie zaczęli się interesować jacy są, zaczęli zgłębiać charakterystykę znaków zodiaku. podejrzewam, że nawet takie badania są robione teraz bo można zbić na tym kasę!


Pn paź 13, 2014 5:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania młodego katolika.
Szczególnie zaś zgodny ze znakami zodiaku jest charakter Twojej babci. :D


Pn paź 13, 2014 5:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL