Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:05 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
 Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So wrz 27, 2014 9:02 pm
Posty: 24
Płeć: mężczyzna
Post Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
18 czerwca 2014 zmarł Józef Lomangino, człowiek za którego życia według Conchity Gonzales, jednej z "wizjonerek" z hiszpańskiej miejscowości Garabandal w tejże wiosce miało dojść do Wielkiego Cudu, czyli pojawienia się niezniszczalnego Znaku postawionego przez Boga. Znak ten miał zostać w Garabandal aż do końca świata.
Skoro za życia Józefa Lomangino nie doszło w Garabandal do Wielkiego Cudu, to tym samym objawienia te są fałszywe.
Czy ktoś z was zetknął się ze zwolennikami Garabandal?
Powyższa informacja może być bardzo przydatna w ewentualnych rozmowach z nimi przeprowadzanymi...


So wrz 27, 2014 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
A po co szukać potwierdzenia fałszywki, skoro ta sprawa już została rozwiązana definitywnie?
Może trzeba zacząć od nauczania Kościoła, a wtedy się zrozumie również i to dlaczego, z jakich powodów Garabandal zostało uznane za fałszywe. Będzie to również (poznanie tego nauczania) rodzajem tarczy obronnej na inne fałszywki, z którymi nikt nikomu nie zagwarantuje, że do czynienia miał nie będzie.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N wrz 28, 2014 12:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Ponieważ rzadko mam okazje zgadzać się z Przemówczynią, więc korzystam z okazji żeby to zrobić.
Z drugiej strony post Merime zwraca uwagę na fakt, stanowiący świadectwo dobrego rozeznania Kościoła w tej sprawie. To cenne, tym bardziej że stanowi świadectwo chwalebnej obiektywności człowieka, który twierdzi, że nie jest już katolikiem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N wrz 28, 2014 1:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Merime napisał(a):
Skoro za życia Józefa Lomangino nie doszło w Garabandal do Wielkiego Cudu, to tym samym objawienia te są fałszywe.


Sa jednak Cuda, ktore sie zdarzaja i dzieja, lecz SLEPCY ICH NIE WIDZA.

Czy w tym objawieniu zapowiedziano "wszyscy (wiekszosc) zobacza Wielki Cud"?

Czy ze pojawi sie niezniszczalny Znak i zostanie do konca swiata ?

Dlaczego nie myslicie dokladnie ?

Czym innym jest Znak i Jego pojawienie sie.
Czyms innym jest to czy slepiec zauwazy
.

Zaswiadcza bowiem Pismo:

Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.



Oraz w innym miejscu Slowo zaswiadcza:

Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym.


Oto wiec Slowo, Ktore JEST Bogiem samo zaswiadcza, ze wiele dowodow dal im po Swojej Mece.
Lecz oni WATPILI NAWET gdy Go widzieli zmartwychwstalym!!!

Dlaczego wy Pisma nie rozwazacie ?!

?!

Mieli Zmartwychwstalego przed soba, Najwiekszy ze Znakow, ale WATPILI !

Widzieli Zmartwychwstalego, Wielki Znak Bozy, ale watpili, ze to Znak!


Zaprawde powiadam wam:

Czym innym jest Znak.
Czyms innym to, co slepiec dostrzega, co uzna za Znak.


Kto bowiem jest slepy ten potyka sie o Znaki.
I nie poznaje, ze Znaki, lecz watpi.
Jak i ci SLEPCY (zwani Apostolami).
Ci, ktorym Wiary zabraklo.


Bo powiadam wam Prawde:

Oto Niewiasta od kilkuset lat ukazuje sie, jak Slowo zapowiedzialo.
Lecz nie poznaja, ze Znaki, ze wypelnia sie Slowo i ze TRWA OBJAWIENIE BOZE.

Skad wiec wiesz "do zadnego Cudu nie doszlo i Znak niezniszczalny nie pojawil sie"?
I skad wiesz, ze nie jestes jak niewierny Apostol ktory watpil w Znak, Ktory zmartwychwstal, Ktory chodzil po ziemi, choc umarl?

Bo mowie wam Prawde:
Czym innym jest pojawienie sie Znaku.
Czym innym to, co slepiec dostrzega.

To wiec sobie rozwazajcie przed snem, najlepiej codziennie w czasie wieczornej modlitwy, tej na zakonczenie dnia, a tak sie modlcie:

O jakie Znaki Twoje o Panie dzisiaj sie potknalem nie zauwazajac ich wcale ?


Bo na Koncu wszystko sie wyjasni.
I zobaczycie Znaki, ktore sie pojawily i przetrwaly do Konca.
Lecz wy dopiero na Koncu je zobaczycie !
Chociaz potykaliscie sie o nie i rozbijaliscie sobie o nie glowy- wiele z nich zobaczycie dopiero na Koncu.

To JEST Prawda.
To co napisalem.


N wrz 28, 2014 8:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Czy KAŻDE objawienie, takie jak w Garabandal musi być koniecznie prawdziwe? Sam krytykując demokrację, pisałeś że to co prawdziwe jest w mniejszości, stąd wśród objawień prawdziwe są w mniejszości.
http://www.fronda.pl/a/garabandal-jako-objawienie-szatanskie,35783.html

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N wrz 28, 2014 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Andy72 napisał(a):
Czy KAŻDE objawienie, takie jak w Garabandal musi być koniecznie prawdziwe? Sam krytykując demokrację, pisałeś że to co prawdziwe jest w mniejszości, stąd wśród objawień prawdziwe są w mniejszości.
http://www.fronda.pl/a/garabandal-jako-objawienie-szatanskie,35783.html


A kiedy i gdzie ja napisalem "objawienie w Garabandal jest na pewno prawdziwe"?
Albo kiedy ja napisalem "Objawienie w Garabandal jest na pewno falszywe"?

Lecz powiadam Ci: jesli nie umiesz czytac ze zrozumieniem- jesli prostego slowa poprawnie zrozumiec nie umiesz- to Z CALA PEWNOSCIA bedziesz sie potykal o Znaki Boze i dopiero na Koncu poznasz, ze sie o nie potykales.

Ja bowiem nie pisalem czy Garabandal jest prawdziwe, czy falszywe.
Lecz o tym pisalem, ze wy NIEDOKLADNIE MYSLICIE i plytko badacie.


Ze czym innym jest pojawienie sie Znaku, ktory ma przetrwac do Konca.
A czym innym to, co glupiec i slepiec dostrzega.

Pojawil sie bowiem Najwiekszy Znak- Cud Jonasza- Zmartwychwstaly stal przez Apostolami.
Znak taki, ze przetrwa juz ZAWSZE.
Lecz niektorzy z Apostolow (w owym czasie) watpili, ze to Znak.
Slowo zaswiadcza.

Nad tym sie wiec zastanowcie czy aby nie jestescie slepcami !

Ci bowiem, ktorzy patrza i slysza czesto watpia.
A Blogoslawieni sa ci, ktorzy niczego nie widza i nie slysza, lecz Prawde poznaja i wierza w Boze Slowa.


N wrz 28, 2014 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
No to koleś teraz pojechałeś. Miłej zabawy. Chyba już ostatecznie zaczyna się wyjaśniać czym jest to osobliwe miejsce skupiające same przecież osobliwości.
Po prostu masakra goni masakrę.

Czy kogoś to jeszcze dziwi?

Z moich GŁĘBOKICH badań wynika, że sporo osób musi mieć nie tylko poważne skłonności do złego, ale też niekoniecznie równo pod sufitem, gdyż ten rodzaj ZABAWY zwyczajnie jest chory, tak samo jak zabawa nad trupami smoleńskimi.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N wrz 28, 2014 9:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Prowokujesz adwersarzy do kłótni, niesprawiedliwie ich oceniasz, więc proszę o zaprzestanie pisania w tym wątku.


N wrz 28, 2014 9:57 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So wrz 27, 2014 9:02 pm
Posty: 24
Płeć: mężczyzna
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Mniemam, że post Pani Moderator był upomnieniem jednego z użytkowników ale nie był zamknięciem tego tematu, więc chciałbym coś ważnego dopowiedzieć:

Ewa Agnieszka napisał(a):
A po co szukać potwierdzenia fałszywki, skoro ta sprawa już została rozwiązana definitywnie?
Może trzeba zacząć od nauczania Kościoła, a wtedy się zrozumie również i to dlaczego, z jakich powodów Garabandal zostało uznane za fałszywe. Będzie to również (poznanie tego nauczania) rodzajem tarczy obronnej na inne fałszywki, z którymi nikt nikomu nie zagwarantuje, że do czynienia miał nie będzie.


Kościół jak na razie nie wypowiedział się definitywnie na temat Garabandal. Jeśli uważa Pani inaczej, to zachęcam do zacytowania stosownego dokumentu. Jak na razie władze kościelne orzekły, że "nie stwierdzono nadprzyrodzoności". Jest to ostrożna formuła nie będąca jednak równoznaczną z potępieniem tychże objawień gdyż zostawiająca otwartą furtkę na przyszłość. Krytycy Garabandal pokroju księdza Józefa Warszawskiego czy pana Jana Bodakowskiego (uważający Garabandal za dzieło diabła) sami w sobie nie są głosem Kościoła, myślę, więc że "doszukiwanie się" przeciwargumentów wobec Garabandal jak ten z Józefem Lomangino jest jak najbardziej wskazane.


Pn wrz 29, 2014 7:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
MJ napisał:
Oto Niewiasta od kilkuset lat ukazuje sie,

********************************************

To Prawda.

********************************************

MJ napisał:
A Blogoslawieni sa ci, ktorzy niczego nie widza i nie slysza, lecz Prawde poznaja i wierza w Boze Slowa.

********************************************

Kazanie na Górze jest dostępne dla każdego.
Nie trzeba rozpoznawać i szukać zbyt daleko.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn wrz 29, 2014 7:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Merime napisał(a):
Kościół jak na razie nie wypowiedział się definitywnie na temat Garabandal.
Ależ wypowiedział się, że nadzwyczajności nie stwierdzono.
Tutaj masz chronologie wydarzeń
http://kosciol.wiara.pl/doc/491345.Gara ... m-wydarzen

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn wrz 29, 2014 9:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
  • Garabandal zostały ocenione negatywnie przez biskupa miejsca - orzeczenie zostało przyjęte przez Święte Oficjum które stwierdziło że to jest wystarczające
  • Objawienia w Garabandal ustały po negatywnym orzeczeniu Kościoła.
  • Głowna "widząca", Conchita przyznała : "„chciałam powiedzieć jakiemuś księdzu, że nie widziałam Matki Najświętszej, miałam zamiar wyznać przed biskupem, ze było to przywidzenie, sen lub kłamstwo. Później (...) w Pampelunie (...) powiedziałam biskupowi, że nigdy nie widziałam Matki Bożej, że okłamywałam wszystkich przez cały czas. (...) Te wątpliwości trwały pięć lub sześć dni. Od tego czasu pozostały we mnie niejasności i niepewność. Czekam na cud, ażeby stwierdzić, czy to jest prawdziwe, czy nie”
  • W czasie "objawień" występowały dość typowe dla szatańskich imitacji cudów zjawiska: znajomość cudzych grzechów, telepatia, jasnowidzenie, kontakty spirytystyczne, pismo ekstatyczne, odnajdywanie zgubionych przedmiotów, lewitacja itd. Wizjonerki traciły kontrolę nad swoim ciałem, były zmuszane przez demona do marszów i biegów, rzucane na kolana lub bezwładnie na glebę. Marsze i biegi wizjonerek polegały na kluczeniu po wsi, nocą, w błocie, czasami tyłem, na kolanach lub pośladkach, rozkraczonymi nogami i rękami. Demon wprowadzał też wizjonerki w ekstatyczne kołysanie i balansowanie ciałem.Były pierwszymi tak dokładnie udokumentowanymi zdarzeniami (filmy, zdjęcia i nagrania dźwiękowe, spisane zeznania światków i relacje).
  • "Objawienia" miały więcej fałszywych proroctw - choćby znak na niebie który przyćmi Fatimę - i figa, nic takiego się nie wydarzyło, podobnie nie spełniła się przepowiednia że będzie jeszcze tylko 3 papieży (więc już BVI obalił to kłamstwo szatańskie).
  • Demon udający „anioła” przybrał postać ośmioletniego chłopca z brzydką pełną nienawiści twarzą. W innej wizji występował „trójkąt na świetlistym czerwonym tle” z patrzącym okiem i podpisem ze wschodnich liter.
  • Charaterystyczne jest że te same środowiska propagują Garabandal, Medjugorie i rojenia Vassuli Ryden
  • Co ciekawe, oba "wielkie" fałszywe "objawienia" rozpoczęły się podobnie - od wybrania się na... kradzież owoców

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn wrz 29, 2014 9:42 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So wrz 27, 2014 9:02 pm
Posty: 24
Płeć: mężczyzna
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Jockey napisał(a):
Merime napisał(a):
Kościół jak na razie nie wypowiedział się definitywnie na temat Garabandal.
Ależ wypowiedział się, że nadzwyczajności nie stwierdzono.
Tutaj masz chronologie wydarzeń
http://kosciol.wiara.pl/doc/491345.Gara ... m-wydarzen


Przyjrzałem się bliżej temu artykułowi:
"26 sierpnia 1961: Pierwsza nota ordynariatu santanderskiego: «Do chwili obecnej nie ma żadnych podstaw do stwierdzenia, że wydarzenia mają charakter nadprzyrodzony». (...)
24 listopada 1961: Druga nota ordynariatu: «Do chwili obecnej objawienia nie mogą być uznane za prawdziwe i autentyczne». (bp Doroteo Fernandez) (...)
7 października 1962: Trzecia nota ordynariatu santanderskiego, zgodna z wcześniejszymi. (bp Eugenio Beitia Adazabal) (...)
8 lipca 1965: Czwarta nota ordynariatu zgodna z wcześniejszymi. (...)
17 marca 1967: Piąta i ostatnia nota ordynariatu santanderskiego podważająca prawdziwość wszystkich wydarzeń i orędzia. (bp Vincente Puchol Montis)"
Noty I i II użyły określenia "do tej pory" co sugeruje, że sprawa Garabandal pozostaje otwarta. Noty III i IV były zgodne z wcześniejszymi. Jeśli chodzi o notę piątą, to samo zanegowanie autentyczności objawień nie musi być równoznaczne z potępieniem ich i zakazem ich propagowania.
Następca biskupa, który zanegował objawienia w Garabandal, ogłosił ich sprawę za otwartą:

Cytuj:
Po swoim przybyciu do Santander (3 grudnia 1977) jako nowy biskup, J. A. del Val, znalazł się w niewygodnej sytuacji związanej z tym, że odziedziczył po swoim poprzedniku negatywne stanowisko wobec Garabandal. Nie pozwolił się jednak zniewolić. Od początku ogłosił swoją ‘otwartość’ wobec sprawy Garabandal, co znaczyło, że nie uważał jej za zamkniętą. (...) Watykan dał mu znać, że inicjatywa ciąży na miejscowym biskupie, który jednak został zapewniony o znalezieniu w Rzymie szerokiego wsparcia.


źródło: http://www.voxdomini.com.pl/of_ks/kosagar.html


Wt wrz 30, 2014 9:27 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So wrz 27, 2014 9:02 pm
Posty: 24
Płeć: mężczyzna
Post Re: Objawienia w Garabandal ostatecznie fałszywe?
Barney napisał(a):
W czasie "objawień" występowały dość typowe dla szatańskich imitacji cudów zjawiska: znajomość cudzych grzechów, telepatia, jasnowidzenie, kontakty spirytystyczne, pismo ekstatyczne, odnajdywanie zgubionych przedmiotów, lewitacja itd. Wizjonerki traciły kontrolę nad swoim ciałem, były zmuszane przez demona do marszów i biegów, rzucane na kolana lub bezwładnie na glebę. Marsze i biegi wizjonerek polegały na kluczeniu po wsi, nocą, w błocie, czasami tyłem, na kolanach lub pośladkach, rozkraczonymi nogami i rękami. Demon wprowadzał też wizjonerki w ekstatyczne kołysanie i balansowanie ciałem.Były pierwszymi tak dokładnie udokumentowanymi zdarzeniami (filmy, zdjęcia i nagrania dźwiękowe, spisane zeznania światków i relacje).
[*]"Objawienia" miały więcej fałszywych proroctw - choćby znak na niebie który przyćmi Fatimę - i figa, nic takiego się nie wydarzyło, podobnie nie spełniła się przepowiednia że będzie jeszcze tylko 3 papieży (więc już BVI obalił to kłamstwo szatańskie).
[*]Demon udający „anioła” przybrał postać ośmioletniego chłopca z brzydką pełną nienawiści twarzą. W innej wizji występował „trójkąt na świetlistym czerwonym tle” z patrzącym okiem i podpisem ze wschodnich liter.
[*]Charaterystyczne jest że te same środowiska propagują Garabandal, Medjugorie i rojenia Vassuli Ryden
[*]Co ciekawe, oba "wielkie" fałszywe "objawienia" rozpoczęły się podobnie - od wybrania się na... kradzież owoców


Objawienia w Garabandal są moim zdaniem mistyfikacją ze strony dziewczynek a nie działaniem diabła. "Cuda" z Garabandal to tricki stosowane przez iluzjonistów. Większość objawień działa się w nocy, gdy jest słaba widoczność, "mały cud eucharystyczny" miał miejsce w Garabandal właśnie w nocy i przypuszczalnie wizjonerka Conchita odlepiła ze swojego podniebienia skradzioną wcześniej z tabernakulum hostię (była o to oskarżana przez księży) i wystawiła ją w ciemnościach na języku imitując cud. Jeśli chodzi o np. odnajdywanie przedmiotów to dziewczęta miały oddawać właścicielom ich obrączki i medaliki. W wiejskich społecznościach obrączki są jednak prymitywnie wykonane, większość osób ma je wykonane według podobnego schematu i możliwe, że oddane obrączki trafiały do niewłaściwych właścicieli, którzy jednak nie zauważyli różnicy. Inni z kolei po zauważeniu pomyłki mogli siedzieć cicho bojąc się zarzucić dziewczynkom oszustwo wobec rozentuzjazmowanego tłumu.
Jeśli chodzi o Znak w Garabandal - miał on wydarzyć się za życia Józefa Lomangino i właśnie śmierć tego pana ostatecznie przekreśliła objawienia garabandalskie. Jeśli chodzi o przepowiednię o 3 papieżach, to był w niej jeszcze czwarty, który miał panować krótko (Jan Paweł I?) i dlatego Conchita go nie wliczała w rachubę. Potem miał po tych papieżach nastąpić koniec czasów nie będący końcem świata, tylko końcem epoki (miało pojawić się ogólnoświatowe Ostrzeżenie będące ujawnieniem grzechów każdego człowieka na ziemi oraz Znak w Garabandal) a więc dalej mogli być jacyś jeszcze papieże. Widać tu jednak, że przepowiednia uległa pewnej modyfikacji, co znów stawia pod znakiem zapytania autentyczność orędzi z Garabandal.


Wt wrz 30, 2014 9:43 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL