Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 3:01 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
 Ewangelizacja w więzieniu 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 14, 2014 9:57 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Gotania
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Ewangelizacja w więzieniu
Mam łaskę pomagać ks. kapelanowi w więzieniu , na oddziale dla recydywistów.Dopiero zaczynam to robić. Jest to pomoc w przygotowaniu Eucharystii i kilku więźniów kandydatów do bierzmowania.
Trzeba ułożyć jakiś plan przygotowań do tego sakramentu, bo ten sposób w jaki są przygotowywane dzieci z gimnazjum, jest niemożliwy.
Proszę o jakieś rady, sugestie, może ktoś z forumowiczów robił to już kiedyś, chodził do więzienia.


Pt sie 29, 2014 10:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ewangelizacja w więzieniu
Hej Helija,

wpisz proszę sobie w google hasło ewangelizacja w więzieniu, coś tam na pewno wyszukasz. Np.
http://www.orrk.pl/index.php/kongresy-tematyczne/ewangelizacja/materiay-rady-ruchow/197-dowiadczenie-ewangelizacji-w-ronych-rodowiskach-kierunki-ewangelizacji-na-przyszo

Ja nie mam doświadczeń, natomiast wydaje mi się, że najważniejszą rzeczą jest nie tyle samo przygotowanie do bierzmowania (chyba, że w sensie omówienia znaczenia tego sakramentu - o taką pomoc Ci chodzi? wówczas może poszukać informacji o darach Ducha św. np. http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/7darowd_szymik.html i je rozwinąć?), co o nawiązanie kontaktu z więźniami, wysłuchanie ich, zrozumienie ich problemów i nawrócenie ich serc, zbliżenie do Boga.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pt sie 29, 2014 2:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ewangelizacja w więzieniu
Ja bywalam tam, przy okazji praktyk na studiach mialam wyglaszalać nawet pogadankę - szczęśliwie ostatecznie wychowawca odczytal ja przez radiowęzeł. Pisze szczęśliwie bo raczej z osoby ktore to robily z entuzjazmem nie wspominaly. Nie pisze tego by Cie zniechęcić ale raczej myślę ze lepiej nie mieć zbyt wysokich oczekiwań choć najpewniej z racji tego ze będziesz miala do czynienia z osobami zaangażowanymi religijnie będą one jednak latwiejsze w kontakcie. Tyle ze - to nie są moje uprzedzenia ale raczej raczej doświadczenie - są to często w najlepszym wypdku osoby na pograniczu normy intelektualnej i emocjonalnej, z ubogim słownictwem, bez znajomości nawet podstawowych faktów, stad przekaz dla nich powinien być raczej prosty. No i to ze są to recydywiści wskazywaloby na pewna demoralizację zatem warto zwrócić uwagę by nie popaść w ich oczach w naiwność czy oderwanie - np. podając im jakieś przyklady czy motywując. Myślę ze jeśli jest taka możliwość warto samych zainteresowanych zapytać jak sobie to wyobrażają, jakie sa ich oczekiwania, itp.


Pt sie 29, 2014 7:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ewangelizacja w więzieniu
Polecam tego doświadczonego księdza:
Tomasz Pietrzak TChr kapelan Zakładu Karnego

http://www.swkatarzyna.goleniow.pl/inde ... i=13&zag=2

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt paź 07, 2014 7:30 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 14, 2014 9:57 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Gotania
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ewangelizacja w więzieniu
dziękuję


Śr paź 08, 2014 2:48 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL