Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 4:33 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
 Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lip 15, 2014 11:15 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
Bóg biblijny jest sprzeczny sam w sobie i nie może istnieć.

Niektóre przykłady z filmu mojego autorstwa:
1. Bóg stwarza coś z niczego. Mamy tu jakby logiczną sprzeczność 0+0=1. Czy można stworzyć coś z niczego?
2. Bóg jest wszechwiedzący i od dnia Twojego urodzenia wie czy pójdziesz do nieba czy do piekła. Poza tym daje ci wolną wolę. Jak to możliwe byś miał wolną wolę gdy bóg wie co zrobisz jutro, czy pójdziesz do nieba czy piekła?
3. Bóg jest nieśmiertelny i wszechmogący. Skoro może wszystko to może popełnić samobójstwo ale nie może tego zrobić bo jest nieśmiertelny. Może więc popełnić samobójstwo czy nie?

Inne przykłady sprzeczności boga biblijnego i wyjaśnienia można znaleźć na moim filmie na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=lw-5M6lgCM8


So lip 19, 2014 10:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
Aj aj aj..
Sądzisz że jesteś jakiś oryginalny w swoich tezach?
Sądzę że spieszyłeś z tym swoim objawieniem, tak bardzo, że nie zdążyłeś zapoznać się z tym co tu na tym forum jest wałkowane..
No niestety, wymyśl coś bardziej oryginalnego - wierzę osobiście że potrafisz..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lip 20, 2014 1:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
mlecyq napisał(a):
Bóg biblijny jest sprzeczny sam w sobie i nie może istnieć.

Niektóre przykłady z filmu mojego autorstwa:
1. Bóg stwarza coś z niczego. Mamy tu jakby logiczną sprzeczność 0+0=1. Czy można stworzyć coś z niczego?
2. Bóg jest wszechwiedzący i od dnia Twojego urodzenia wie czy pójdziesz do nieba czy do piekła. Poza tym daje ci wolną wolę. Jak to możliwe byś miał wolną wolę gdy bóg wie co zrobisz jutro, czy pójdziesz do nieba czy piekła?
3. Bóg jest nieśmiertelny i wszechmogący. Skoro może wszystko to może popełnić samobójstwo ale nie może tego zrobić bo jest nieśmiertelny. Może więc popełnić samobójstwo czy nie?(...)




PeterW napisał(a):
(...)No niestety, wymyśl coś bardziej oryginalnego - wierzę osobiście że potrafisz..



I ja w to głęboko wierzę ;) :P ;)

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


N lip 20, 2014 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
mlecyq napisał(a):
Bóg biblijny jest sprzeczny sam w sobie i nie może istnieć.

Niektóre przykłady z filmu mojego autorstwa:
1. Bóg stwarza coś z niczego. Mamy tu jakby logiczną sprzeczność 0+0=1. Czy można stworzyć coś z niczego?
2. Bóg jest wszechwiedzący i od dnia Twojego urodzenia wie czy pójdziesz do nieba czy do piekła. Poza tym daje ci wolną wolę. Jak to możliwe byś miał wolną wolę gdy bóg wie co zrobisz jutro, czy pójdziesz do nieba czy piekła?
3. Bóg jest nieśmiertelny i wszechmogący. Skoro może wszystko to może popełnić samobójstwo ale nie może tego zrobić bo jest nieśmiertelny. Może więc popełnić samobójstwo czy nie?

Chwalisz się logiką, a w trzech zdaniach popełniłeś trzy błędy logiczne (i to dość "szkolne"):

ad.1.
Nie wiem jaką masz orientację w fizyce współczesnej - jeśli choć niewielką, to powinieneś wiedzieć że cząstki wciąż powstają i nikną (i to w skali cząsteczkowej nie zachowując praw zachowania masy i energii). Wszechświat jest taką własnie fluktuacją na wielką skalę, w 100% zgodną z fizyką.

ad.2.
Tu pomyliłeś WIEDZĘ Boga z INTERWENCJĄ. Błąd logiczny częsty u "antyteistów".

ad.3.
Tu już zupełna kompromitacja. Błąd tkwi w semantyce pytania.
Inne wersje tego paradoksu:- wersja Epidemesa z Krety (niemal 6 wieków przed narodzeniem Chrystusa!). Epidemes, sam będąc kreteńczykiem, powiedział "Kreteńczycy zawsze kłamią". I teraz - kłamał czy nie?
  bo jeśli mówił prawdę, to znaczy ze kłamał... :)  Niektórzy nazywają ten paradoks "paradoksem kłamcy"
- wersja XIX wieczna: "W miasteczku jest fryzjer, który goli wszystkich mężczyzn, którzy nie golą się sami. Czy goli on samego siebie?"
- współczesna wersja "ateistyczna" - "Czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie jest w stanie podnieść?"

Rozważaniem tego rodzaju zagadnień zajmuje się tzw. metamatematyka, a duże zasługi położył tu polski (choć od 1939 roku żyjący w USA) logik Alfred Tarski
(nawiasem mówiąc uważany za jednego z najwybitniejszych logików w dziejach - szkoda że o takich ludziach nie czyta się w gazetach, zamiast o różnych gwiazdkach
aktorskich i muzycznych). Zbeletryzowany wykład jego rozumowania jest np. tu http://usfiles.us.szc.pl/pliki/plik_1366928758.pdf (uprzedzam - jeśli przypadkiem
nie pasjonujesz się tą dziedziną, to jest to dość nudne... :)

Bardzo spłycając zagadnienie; problem paradoksów tego rodzaju tkwi nie w samym zagadnieniu, którego dotyczą, a w ułomnościach języka w którym są sformułowane.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 20, 2014 11:18 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lip 15, 2014 11:15 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
Barney napisał:
ad.1.
Cytuj:
Nie wiem jaką masz orientację w fizyce współczesnej - jeśli choć niewielką, to powinieneś wiedzieć że cząstki wciąż powstają i nikną (i to w skali cząsteczkowej nie zachowując praw zachowania masy i energii). Wszechświat jest taką własnie fluktuacją na wielką skalę, w 100% zgodną z fizyką.

Nie było mowy o cząsteczkach. Była natomiast mowa o istnieniu czegokolwiek (szersze spojrzenie proponuję). Czy uważasz więc, że bóg stworzył coś z niczego?

ad.2.
Cytuj:
Tu pomyliłeś WIEDZĘ Boga z INTERWENCJĄ. Błąd logiczny częsty u "antyteistów".

To, że napisałeś, że popełniłem błąd logiczny nie oznacza, że tak jest. Możesz wyjaśnić gdzie ten niby błąd jest?

ad.3.
Cytuj:
Tu już zupełna kompromitacja. Błąd tkwi w semantyce pytania.
Inne wersje tego paradoksu:- wersja Epidemesa z Krety (niemal 6 wieków przed narodzeniem Chrystusa!). Epidemes, sam będąc kreteńczykiem, powiedział "Kreteńczycy zawsze kłamią". I teraz - kłamał czy nie?
  bo jeśli mówił prawdę, to znaczy ze kłamał... :)  Niektórzy nazywają ten paradoks "paradoksem kłamcy"

Gdyby kłamali zawsze to on nie mógłby tego powiedzieć. Więc odpowiedź jest oczywista, że nie mówił prawdy bo z chwilą mówienia o tym gdyby powiedział prawdę wykluczyłby możliwość kreteńczyków wiecznie kłamiących.

Cytuj:
- wersja XIX wieczna: "W miasteczku jest fryzjer, który goli wszystkich mężczyzn, którzy nie golą się sami. Czy goli on samego siebie?"

Co jeśli fryzjer jest łysy i nie potrzebuje golenia. Wtedy może golić wszystkich mężczyzn, którzy nie golą się sami bo sam nie potrzebowałby tego. W każdym razie pozwolę sobie wytłumaczyć inne założenia.
Załóżmy więc, że jestem fryzjerem i wcześniej siebie goliłem. Wykluczam siebie z grupy wszystkich tych którzy się sami nie golą. Ogoliłem już wcześniej samego siebie i tym samym zgoliłem osobę która goli się sama. Gdy się goliłem (goliłem pewną osobę- samego siebie) tym samym można uznać, że zdanie ,,golę wszystkich którzy się nie golą sami" nie jest prawdziwe. Dziwnie to językowo zabrzmi ale wygląda to tak: zgoliłem kogoś kto się sam zgolił (czyli samego siebie). Dokładnie w tym samym czasie gdy się goliłem, goliłem tak naprawdę osobę która w tym samym czasie się sama goliła. Stwierdzenie: ,,Golę osoby które się same nie golą" jest więc nieprawdziwe a sytuacja niemożliwa.
Załóżmy też inną możliwość. Będąc fryzjerem nie goliłem się nigdy sam. Przynależę więc do zbioru osób które nie golą się same. Z chwilą gdy mówię: ,,golę osoby które same siebie nie golą" wykluczam siebie ze zbioru tych osób bo siebie nie golę. Jeśli przed tym stwierdzeniem ogolę się to też wykluczam siebie, tym razem ze zbioru golenia osób które się same nie golą (bo właśnie ogoliłbym taką osobę- czyli siebie samego).
Powinienem więc zacząć od samego siebie. Przed ogoleniem się jeśli tak powiem będzie to nieprawda. Z chwilą golenia się (a tym bardziej po) wykluczam siebie spod zbioru tych osób które się nie golą i mówię nieprawdę, że golę wszystkich którzy się sami nie golą (bo z pierwszą chwilą golenia siebie jeśli jestem prawdomówny nie mógłbym tak powiedzieć). Gdy natomiast golę wszystkich prócz siebie, również wykluczam siebie ze zbioru golenia wszystkich osób które się same nie golą. Również nie mówiłbym wtedy prawdy. Ogólnie więc nie jest to możliwe by golić wszystkich którzy się nie golą bo musiałbym natychmiast ogolić samego siebie i nie można by powiedzieć wtedy jako prawdę, że golę wszystkich którzy się nie golą bo już czyn byłby dokonany na samym sobie.

Cytuj:
- współczesna wersja "ateistyczna" - "Czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie jest w stanie podnieść?"

Problem bierze się stąd, że nadajecie mu sprzeczne same w sobie cechy, ukazując w ten sposób irracjonalność.


N lip 20, 2014 3:19 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 6:41 pm
Posty: 751
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
mlecyq napisał(a):
1. Bóg stwarza coś z niczego. Mamy tu jakby logiczną sprzeczność 0+0=1. Czy można stworzyć coś z niczego?

Po pierwsze, nie 0+0=1 tylko jak już 0+1=1. Po drugie, Bóg - wiecznie istniejący - stwarza mocą swojej woli co tylko chce. Gdzie tu brak logiki?
Cytuj:
2. Bóg jest wszechwiedzący i od dnia Twojego urodzenia wie czy pójdziesz do nieba czy do piekła. Poza tym daje ci wolną wolę. Jak to możliwe byś miał wolną wolę gdy bóg wie co zrobisz jutro, czy pójdziesz do nieba czy piekła?

A to jest pytanie stare i w sumie nadal ciekawe. Być może - ale nie bierz tego za oficjalne zdanie KK - Bóg może wiedzieć, czy zasługujemy na piekło lub niebo, ale nie chce wiedzieć? Bo gdyby wiedział, że ktoś będzie potępiony, nie pozwoliłby temu komuś się urodzić - tak, czy nie? (To pytanie do mądrzejszych ode mnie użytkowników forum).
Cytuj:
3. Bóg jest nieśmiertelny i wszechmogący. Skoro może wszystko to może popełnić samobójstwo ale nie może tego zrobić bo jest nieśmiertelny. Może więc popełnić samobójstwo czy nie?

Oczywiście, że może - ale nie chce, bo jest Bogiem życia, a nie śmierci. Mógłby się pozbawić dowolnego ze swoich boskich przymiotów, ale tego nie robi, bo taka jest Jego wola, którą nam objawił.


N lip 20, 2014 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
mlecyq napisał(a):
Bóg biblijny jest sprzeczny sam w sobie i nie może istnieć.

Niektóre przykłady z filmu mojego autorstwa:
1. Bóg stwarza coś z niczego. Mamy tu jakby logiczną sprzeczność 0+0=1. Czy można stworzyć coś z niczego?
2. Bóg jest wszechwiedzący i od dnia Twojego urodzenia wie czy pójdziesz do nieba czy do piekła. Poza tym daje ci wolną wolę. Jak to możliwe byś miał wolną wolę gdy bóg wie co zrobisz jutro, czy pójdziesz do nieba czy piekła?
3. Bóg jest nieśmiertelny i wszechmogący. Skoro może wszystko to może popełnić samobójstwo ale nie może tego zrobić bo jest nieśmiertelny. Może więc popełnić samobójstwo czy nie?

Inne przykłady sprzeczności boga biblijnego i wyjaśnienia można znaleźć na moim filmie na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=lw-5M6lgCM8


Angielszczyzną operujesz dobrze, ale mógłbyś się doszkolić z filozofii to byś przestał forumowiczu opowiadać takie rzeczy.
Odpowiadając krótko na twoje pytania.
ad 1) Bóg może wszystko, stąd jest Bogiem - jest poza naszym rozumowaniem, nie obejmują Go prawa fizyki, te prawa są dla nas, a Jego nie obowiązują na tyle,żeby miały Go ograniczać. To lekcja z filozofii chrześcijańskiej nr 1, a poniżej dalsze...

ad 2) Kolejny niefart mości Marcinie, Bóg jest poza czasem, jest w WIECZNOŚCI - nie wiem czy znasz taką kategorię pojęciową jak czas (i czym jest czas? Polecam lekturę dzieł Newtona, Einsteina i innych o czasie - jak masz czas to polecam jakiś dobry podręcznik z filozofii przyrody) i WIECZNOŚĆ. Jeśli nie, to zapraszam do zgłębienia tego wątku i wtedy będziesz dobrze wiedział, że Bóg ma całość dziejów, niejako "przed Sobą" widzi wiele możliwych opcji twojej przyszłości i twojego życia -> On wskazuje ci możliwe najlepsze rozwiązania twojego życia, masz do pomocy chóry anielskie (to tez temat, który warto abyś sobie zgłębił w Sumie Teologicznej u św. Tomasza)

ad 3) Paradoks kartki papieru, ew. kłamcy. na jedno wychodzi.

naprawdę dobrze chcesz, chcesz coś dobrze zrobić, ale pięknie było by jakbyś wykazał osobiście dużo więcej zaangażowania w lekturę sprawdzonych dzieł teologicznych, poczynając marcinie od Summy Teologicznej św. Tomasza z Akwinu i dobrej modlitwy.
Wielu rzeczy o Bogu się nie dowiesz, bo Bóg jest Bogiem i ma swoje tajemnice, to może uznać tylko człowiek pokorny, także życzę ci abyś swój wysiłek przekierował na działanie pro-kościelne zaraz po tym jak dostąpisz łaski głębokiego nawrócenia, czego ci życzę.

p.s. Bóg pisze się z dużej litery, mimo wszystko nawet jeśli nie wierzysz kieruj wysiłek na to, aby uwierzyć, o to proszę; bo tych, którzy na Kościół źle mówią i negują istnienie Boga jest już niestety wielu, warto budować Ciało Chrystusa, niż być po drugiej stronie.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N lip 20, 2014 10:22 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
Cytuj:
Czy można stworzyć coś z niczego?


Jasne, że można np.

n = 0
2 do potęgi 0 równa się 1


N lip 20, 2014 10:37 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lip 15, 2014 11:15 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
Solano napisał
Cytuj:
Po pierwsze, nie 0+0=1 tylko jak już 0+1=1. Po drugie, Bóg - wiecznie istniejący - stwarza mocą swojej woli co tylko chce. Gdzie tu brak logiki?


Już wyjaśniam dlaczego tak uważam. Założenie jest takie:
1. Istniał tylko Bóg.
2. Obok boga była nicość lub bóg był wszystkim.
3. Bóg postanawia coś stworzyć.
4. Bóg nie ma niczego poza nim z czego mógłby stwarzać bo istnieje tylko on.
5. Nie stwarza więc niczego, jedyne co moze to zmienić część siebie.
6. Zmieniając cześć siebie niczego nie stwarza tylko sam się zmienia.
7. Gdy się zmienia to wszystko i tak jest nim, tylko zmienioną postacią (choroby, wirusy, mordercy, złodzieje itp.)
8. W takim zestawieniu bóg miałby pretensje do samego siebie, i będąc wszechwiedzący specjalnie stwarza sytuacje złe by się złościć i sam siebie karać.

Cytuj:
Bóg może wiedzieć, czy zasługujemy na piekło lub niebo, ale nie chce wiedzieć? Bo gdyby wiedział, że ktoś będzie potępiony, nie pozwoliłby temu komuś się urodzić - tak, czy nie?


Wie wszystko, skoro tak to wie np. od 1 dnia urodzenia czy zasługujemy na niebo lub piekło i tym samym życie nie ma sensu...
Jeśli nawet nie chce wiedzieć to tylko dlatego, że nie może bo gdyby mu sie zachciało to by skreślił czyjeś życie z góry a tego nie może zrobić rzekomo. Więc nie ma sytuacji by wiedział bo spisałby na straty daną osobę. To tak jakby mówił wiecie mogę się teleportować ale mi się nie chce. Wystarczy, że użyję jakichś paranormalnych umiejętności które uważam, że posiadam. Nie mogę tego zrobić bo złamałbym prawa grawitacji. Bóg natomiast jeśli potrafiłby znać przyszłość złamałby prawa wolnej woli więc nie może tego zrobić przez co staje się ograniczony.

Cytuj:
Oczywiście, że może - ale nie chce, bo jest Bogiem życia, a nie śmierci.

Hmmm odpowiedź może się wydać trywialna ale taka prawda- skoro to Bóg życia dlaczego to dlaczego uważa życie za tak małostkowe? Tyle wojen i cierpień raczej na coś zupełnie innego wskazuje.

Cytuj:
Mógłby się pozbawić dowolnego ze swoich boskich przymiotów, ale tego nie robi, bo taka jest Jego wola, którą nam objawił.
Nie mógłby bo by nie był logiczny. Zadam wię inne pytanie: skoro może popełnić samobójstwo będąc nieśmietelnym to czy może stworzyć kwadratowe koła?


Paniczdomi napisał
Cytuj:
Bóg może wszystko stąd jest Bogiem - jest poza naszym rozumowaniem, nie obejmują Go prawa fizyki, te prawa są dla nas...

Czy Bóg może nawet to co logicznie niemożliwe? 3+3= 8 ?

Cytuj:
nie wiem czy znasz taką kategorię pojęciową jak czas (i czym jest czas? Polecam lekturę dzieł Newtona, Einsteina i innych o czasie...

Dziwne, że podajesz się na niesamowicie inteligentnego naukowca który zdecydowanie wie więcej niż Ty na temat fizyki i jest po przeciwnej stronie do tego w co wierzysz. Cytat Einsteina: "Moim zdaniem idea osobowego Boga jest dziecinna. Może Pan nazywać mnie agnostykiem. Nie podzielam zapału zawodowych ateistów spowodowanego głównie bolesnym aktem wyzwolenia się z pęt religijnej indoktrynacji, jakiej byli poddani za młodu. Wolę postawę pokory wobec słabości naszego intelektualnego zrozumienia natury i własnego istnienia". Skoro tak się orientujesz w fizyce i zgadzasz się z Einsteinem to dlaczego Twój wniosek na temat boga jest sprzeczny z jego wnioskiem? Cóż, dziwne, że się zasłaniasz naukowcem który uważa Twoje wyobrażenia za dziecinne.

Cytuj:
Bóg ma całość dziejów, niejako "przed Sobą" widzi wiele możliwych opcji twojej przyszłości i twojego życia

To że wiem, że ktoś może jutro kogoś zabić lub nie niczego nie determinuje. Wiedza o tym, że mogę zajrzeć w przyszłość i coś wiem już nie pozostawia możliwości zmian. Czy Bóg posiada taką wiedzę? Jeśli nie jest ograniczony.

Cytuj:
On wskazuje ci możliwe najlepsze rozwiązania twojego życia
Nie sądze by przeznaczanie czasu na modlitwy, biblie, cos sprzecznego, w pewnych kwestiach niszczącego jest najelpszym rozwiazaniem.


Cytuj:
to tez temat, który warto abyś sobie zgłębił w Sumie Teologicznej u św. Tomasza)

Cytaty Twojej swietosci- Tomasza
„Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
„Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)

Mi już wystarczy jego dyskryminacyjnego podejścia. Myślę, że racjonalne kobiety również mają dość jego i wielu innych świętości pseudonaukowego rozumowania.

Cytuj:
ale pięknie było by jakbyś wykazał osobiście dużo więcej zaangażowania w lekturę sprawdzonych dzieł teologicznych, poczynając marcinie od Summy Teologicznej św. Tomasza z Akwinu i dobrej modlitwy.

Czy uważasz, że jest on dobrym odniesieniem względem pojmowania rzeczywistości gdy podaje argumenty w stylu: „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)
Wybacz ale tok myślenia tej osoby jest zbyt dyskryminacyjny, nielogiczny i bazuje na dziwnym, wręcz szkodliwym wyobrażeniu.

Cytuj:
także życzę ci abyś swój wysiłek przekierował na działanie pro-kościelne zaraz po tym jak dostąpisz łaski głębokiego nawrócenia, czego ci życzę.

Dziękuję za życzenia, wydają się być szczere. W zasadzie to chciałbym żeby istnał Bóg i żebyśmy sobie fajnie żyli w jakimś tam niebie bez przemocy i dyskryminacji, jednak póki nic na to nie wskazuje i widzę, że w historii ludzkości religia przyniosła i wciąż przynosi wiele przemocy i dyskryminacji i jeśli nigdy tutaj nie stworzymy czegoś na podobę ,,nieba" nigdy się tego nie doczekamy.


Pn lip 21, 2014 9:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
mlecyq napisał(a):
Już wyjaśniam dlaczego tak uważam. Założenie jest takie:
1. Istniał tylko Bóg.
2. Obok boga była nicość lub bóg był wszystkim.
3. Bóg postanawia coś stworzyć.
4. Bóg nie ma niczego poza nim z czego mógłby stwarzać bo istnieje tylko on.
5. Nie stwarza więc niczego, jedyne co moze to zmienić część siebie.
6. Zmieniając cześć siebie niczego nie stwarza tylko sam się zmienia.
7. Gdy się zmienia to wszystko i tak jest nim, tylko zmienioną postacią (choroby, wirusy, mordercy, złodzieje itp.)
8. W takim zestawieniu bóg miałby pretensje do samego siebie, i będąc wszechwiedzący specjalnie stwarza sytuacje złe by się złościć i sam siebie karać.


Ad. 1 Skoro istniał tylko Bóg, nie mogła istnieć nicość :)
Ad. Skoro jeszcze nic nie stworzył to był sam jeden
Ad. 2 Bóg stwarza w momencie wypowiadania słowa
Ad. 3 Bóg stwarza z niczego a z Siebie rodzi Słowo
Ad. 4 Skoro może stworzyć coś z niczego, to nie może stać się stworzeniem, które stwarza
Ad. 5 Stwarza wszystko nie stając się stworzeniem
Ad. 6 Bóg jest niezmienny
Ad. 7 jw. (choroby, wirusy, mordercy, złodzieje - to skutek grzechu, grzech wprowadził chaos, cierpienie, śmierć, starość - Bóg tego nie planował)
Ad. 8 Bóg jest Miłością i pełnią szczęścia, nie ma w Nim nic ze zła, nawet najmniejszej plamki, jest Święty, czysty - dlatego nie może być jednocześnie zły.

Zły jest diabeł a w nim z kolei nie ma ani plamki dobra...

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn lip 21, 2014 11:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
Cytuj:
Cytaty Twojej swietosci- Tomasza
„Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
„Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)

Mi już wystarczy jego dyskryminacyjnego podejścia. Myślę, że racjonalne kobiety również mają dość jego i wielu innych świętości pseudonaukowego rozumowania.


Co akurat te cytaty maja wspólnego z tematem "logiczności Boga"?

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn lip 21, 2014 11:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
Cytuj:
Czy uważasz, że jest on dobrym odniesieniem względem pojmowania rzeczywistości gdy podaje argumenty w stylu: „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)
Wybacz ale tok myślenia tej osoby jest zbyt dyskryminacyjny, nielogiczny i bazuje na dziwnym, wręcz szkodliwym wyobrażeniu.


W każdej epoce ludzie popełniają pomyłki w nauce...
Św. Tomasz też nie jest wyjątkiem, ale to, że ktoś w jednej sprawie się myli, nie znaczy, że w każdej.



Cytuj:
widzę, że w historii ludzkości religia przyniosła i wciąż przynosi wiele przemocy i dyskryminacji i jeśli nigdy tutaj nie stworzymy czegoś na podobę ,,nieba" nigdy się tego nie doczekamy.


Chrześcijaństwo nie przyniosło żadnej przemocy ani dyskryminacji, wręcz przeciwnie.

To ludzie, którzy nie wprowadzali Ewangelii w życie czynili zło (i nadal je czynia) a nie religia.

To dzięki chrześcijaństwu, człowiek zaczął myśleć o godności życia ludzkiego - przed chrześcijaństwem, ludzkość była prymitywna i ludzkie zycie nie stanowiło żadnej wartości - ten prymitywizm zaczyna wracać, tam gdzie odrzuca się Boga.

Nie bądź naiwny, ludzie nigdy nie stworzą nieba na ziemi - bo z natury są bardziej skłonni do zła niż dobra (defekt spowodowany grzechem pierworodnym)

Po to Jezus przyszedł na świat, urodził się i przyjął ciało z Maryi, potem umarł i zmartwychwstał, żebyś mógł żyć w niebie, na które masz nadzieję w głębi serca.

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn lip 21, 2014 11:42 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
mlecyq napisał(a):
Czy Bóg może nawet to co logicznie niemożliwe? 3+3= 8 ?


Nooo.. Może. Cudowne rozmnożenie chleba i rybek..
Logika jest dla ludzi. Bóg jest Bogiem

Cytuj:
Dziwne, że podajesz się na niesamowicie inteligentnego naukowca który zdecydowanie wie więcej niż Ty na temat fizyki i jest po przeciwnej stronie do tego w co wierzysz. Cytat Einsteina: "Moim zdaniem idea osobowego Boga jest dziecinna..."


No OK. To jest pogląd Einsteina. Uważasz go za nieomylnego?


Cytuj:
Wiedza o tym, że mogę zajrzeć w przyszłość i coś wiem już nie pozostawia możliwości zmian. Czy Bóg posiada taką wiedzę? Jeśli nie jest ograniczony.

No ale zapomniałeś o jednym, zasadniczym. Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Został obdarzony wolną wolą, a to znaczy że ma (prawie) pełną swobodę w kreowaniu własnego życia i ograniczonego modyfikowania otoczenia. To Ty jako człowiek decydujesz o sobie. Masz prawo zadecydować dobrze, masz prawo zadecydować źle - to jest Twoja suwerenna decyzja. Innymi słowy swoją przyszłość kreujesz sam, no chyba że poprosisz Boga o pomoc.


Cytuj:
Cytaty Twojej swietosci- Tomasza
„Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)


Czy ktoś uważa że św. Tomasz był nieomylny?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lip 21, 2014 12:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
PeterW napisał(a):
Logika jest dla ludzi. Bóg jest Bogiem


Bóg jest logiczny, ale niezrozumiały dla człowieka.

8 Bo myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami -
wyrocznia Pana.
9 Bo jak niebiosa górują nad ziemią,
tak drogi moje - nad waszymi drogami
i myśli moje - nad myślami waszymi.
Iz 55

Cytuj:
Innymi słowy swoją przyszłość kreujesz sam, no chyba że poprosisz Boga o pomoc.


Czy to znaczy, że jak poproszę Boga o pomoc, to już nie kreuje swojej przyszłości sama?

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn lip 21, 2014 12:46 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg biblijny nie może istnieć- wyklucza go logika
_as_ napisał(a):
PeterW napisał(a):
Logika jest dla ludzi. Bóg jest Bogiem


Bóg jest logiczny, ale niezrozumiały dla człowieka.


No można to i tak ująć :)

Cytuj:
Cytuj:
Innymi słowy swoją przyszłość kreujesz sam, no chyba że poprosisz Boga o pomoc.



Czy to znaczy, że jak poproszę Boga o pomoc, to już nie kreuje swojej przyszłości sama?


No może użyłem zbytniego skrótu myślowego. W takim przypadku Bóg pomaga Ci wybrać dobrze.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lip 21, 2014 1:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL