Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:12 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
sahcim napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
Wszystko bardzo pieknie, ale dlaczego biskupi sa bartdzo bogaci i zyja ponad stan :?:
Widziałeś(spotkałeś się) tutaj na forum z jakiegoś biskupa Zygmuncie, że tutaj wylewasz swoje niezadowolenie...???


Przeciez jest bardzo glosne, ze w Stanach byl wielki bunt przeciwko wysokiej rangi duchownym z powodu wprowadzki do 3mln $ rezydencji, a tyle jest luydzi bezdomnych... i laknoacych chleba.Nie wspomne o krajach trzeciego swiata ktorym pomoc finansowa moglaby bhyc okazana.A co do osobistych doswiadczen....kiedys poprosilem ksiedza o to abym sie moghl wyspowiadac.Potraktowal mnie po grubiansku.Dzwonilem do biskupa aby sie poskarzyc.Biskup wcale do telefonu, poprostu mnie olal.Tak powinni postepowac pasterze :?: :?: :?:

sahcim napisał(a):
Jeśli widzisz jakąś niesprawiedliwość pośród którychś z biskupów, to idź i upomnij osobiście życzliwie lub napisz do takowego...

Gadka do Wladka...juz raz probowalem i mowy nie bylo aby z nim porozmawiac.Pan Jezus by ze mna tak nie postapil.
sahcim napisał(a):
Zygmunt'] Dla mnie jest to bardzo razace.Jezeli nasladuja Pana Jezusa to po co im prawnicy, adwokaci, teologowie.Przeciez Pan Jezus nie mial takowych.[/quote]

[quote="sahcim napisał(a):
Pan Jezus miał i ma w swoim Kościele zarówno jednych, jaki drugich i trzecich, bo to Kościół powszechny w którym każdy ma swoje miejsce i coś do dania z talentów, które otrzymał zatem skończ już z tym malkontenctwem i zacznij sam dawać coś pożytecznego od siebie dla Kościoła, bo narzekaczy jest już w nim pod dostatkiem...


Ja dla kosciola dalem wilele datkow, ale to wszystko i tak zostalo roztrwonione na adwokatow...


N cze 01, 2014 4:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmuś, co w Ciebie wstąpiło?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N cze 01, 2014 9:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał
Cytuj:
Ja dla kosciola dalem wilele datkow, ale to wszystko i tak zostalo roztrwonione na adwokatow...

To kwestia fatalnego amerykańskiego sytemu prawniczego opartego na tamudyzmie.


N cze 01, 2014 11:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
I wychodzi. Kogoś ksiądz w konfesjonale potraktował "mocno" (wcale nie powiedziane że niesłusznie, bo mamy tylko subiektywne odczucie Zygmunta -ale przyjmijmy na chwilę że to Zygmunt miał rację) i zaraz wszystko jest źle - cały Kosciół, finanse Kościoła, księża powinni pracować za darmo etc.
Sorry, ale straszny banał...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N cze 01, 2014 11:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Ewa Agnieszka napisał(a):
Zygmuś, co w Ciebie wstąpiło?


A co mialo wstapic :?: Mowie tylko prawde.



Robur napisał(a):
Zygmunt napisał
Cytuj:
Ja dla kosciola dalem wilele datkow, ale to wszystko i tak zostalo roztrwonione na adwokatow...

To kwestia fatalnego amerykańskiego sytemu prawniczego opartego na tamudyzmie.


Wiesz co mialem na mysli kolego Robur.Kosciol nonstop podtyka ci koperty na datki.Bardzo chcialbym pomoc potrzebujacym, ale datki najczesciej laduja tam gdzie nie powinny, a ja nie mam zamiaru placic za tych, ktorzy nawazyli piwa i skrzywdzili wiele mlodych osob.



Barney napisał(a):
I wychodzi. Kogoś ksiądz w konfesjonale potraktował "mocno" (wcale nie powiedziane że niesłusznie, bo mamy tylko subiektywne odczucie Zygmunta -ale przyjmijmy na chwilę że to Zygmunt miał rację) i zaraz wszystko jest źle - cały Kosciół, finanse Kościoła, księża powinni pracować za darmo etc.
Sorry, ale straszny banał...


Nie prawda.Ksiadz byl w zakrystii i siedzial tam cala godzina podczas gdy inny ksiadz odprawial msze.Kiedy poszedlem do zakrystii i poprosilem o to aby mnie wyspowiadal to ze zloscia powiedzial "NIE MA MNIE DLA NIKOGO".Jak bys sie czul gdyby ksiadz w ten sposob cie potraktowal :?:

Oczywiscie, ksieza winni czynic posluge absolutnie za darmo.Darmo otrzymali, wiec za darmo powinni poslugiwac.Ich zaplata jest w niebie.No jezeli juz tak bardzo chca miec zaplate za posluge to powinni udac sie do Watykanu bo tam sa wielkie bogactwa nabyte przez wszystkie wieki.


N cze 01, 2014 12:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał(a):
Oczywiscie, ksieza winni czynic posluge absolutnie za darmo.Darmo otrzymali, wiec za darmo powinni poslugiwac.Ich zaplata jest w niebie.No jezeli juz tak bardzo chca miec zaplate za posluge to powinni udac sie do Watykanu bo tam sa wielkie bogactwa nabyte przez wszystkie wieki.


Chłopie.. Dałem Ci już stosowny cytat, ale oczywiście co tam PŚ, Zygmunt ma zawsze rację.
Bo tako rzecze Zygmunt: taki księżulo jeden z drugim powinien żywić się manną z nieba a wodą z kałuży popijać i BASTA.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N cze 01, 2014 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał(a):
A co do osobistych doswiadczen....kiedys poprosilem ksiedza o to abym sie moghl wyspowiadac.Potraktowal mnie po grubiansku.Dzwonilem do biskupa aby sie poskarzyc.Biskup wcale do telefonu, poprostu mnie olal.Tak powinni postepowac pasterze (...)
Gadka do Wladka...juz raz probowalem i mowy nie bylo aby z nim porozmawiac.Pan Jezus by ze mna tak nie postapil.
Pan Jezus powiedził do Piotra "„Idź precz, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie”...
Cytuj:
Ja dla kosciola dalem wilele datkow, ale to wszystko i tak zostalo roztrwonione na adwokatow...
Drogi Zygmuncie wydzielałeś na Kościół z darów materialnych, które dał Ci Bóg i teraz tutaj poczytujesz to sobie za zasługę... :( Ciekawe co by do Ciebie na taką postawę powiedział Chrystus...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N cze 01, 2014 4:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
PeterW napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
Oczywiscie, ksieza winni czynic posluge absolutnie za darmo.Darmo otrzymali, wiec za darmo powinni poslugiwac.Ich zaplata jest w niebie.No jezeli juz tak bardzo chca miec zaplate za posluge to powinni udac sie do Watykanu bo tam sa wielkie bogactwa nabyte przez wszystkie wieki.


Chłopie.. Dałem Ci już stosowny cytat, ale oczywiście co tam PŚ, Zygmunt ma zawsze rację.
Bo tako rzecze Zygmunt: taki księżulo jeden z drugim powinien żywić się manną z nieba a wodą z kałuży popijać i BASTA.


Racja, bo umartwione cialo = swieta posluga, swieta posluga to taka jaka Pan Jezus Chrystus uznaje.Nie wystarczy ubierac sie w pupure i szkarlat i prowadzic posluge w/g swego widzimisie, ale poslugiwac darmo bo darmo od Pana sie otrzymalo i za darmo powinno sie poslugiwac.Mysle, ze sie rozumiemy. :)



sahcim napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
A co do osobistych doswiadczen....kiedys poprosilem ksiedza o to abym sie moghl wyspowiadac.Potraktowal mnie po grubiansku.Dzwonilem do biskupa aby sie poskarzyc.Biskup wcale do telefonu, poprostu mnie olal.Tak powinni postepowac pasterze (...)
Gadka do Wladka...juz raz probowalem i mowy nie bylo aby z nim porozmawiac.Pan Jezus by ze mna tak nie postapil.
Pan Jezus powiedził do Piotra "„Idź precz, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie”...
Cytuj:
Ja dla kosciola dalem wilele datkow, ale to wszystko i tak zostalo roztrwonione na adwokatow...
Drogi Zygmuncie wydzielałeś na Kościół z darów materialnych, które dał Ci Bóg i teraz tutaj poczytujesz to sobie za zasługę... :( Ciekawe co by do Ciebie na taką postawę powiedział Chrystus...


To znaczy, ze gdybym prosil Pana Jezusa o to aby sie wyspowiadac do Pan powiedzialby do mnie IDZ PRECZSZATANIE :?: :?: :?: !! Ciekawe rozumowanie.Otoz kolego Pan Jezus tak by nie postapil gdyz widzac moje skruszone serce powierdzial by do mnie odpuszczaja ci sie grzechy

Wydzielalem z darow na kosciol lecz nie mam zamiaru tego poczytywac sobie jako zasluge, ale kiedy stwierdzilem, ze biskupi zyja ponad stan a nasi ksieza rozbijaja sie samochodami wartymi ponad $50 tys. to powiedzialem sobie, ze teraz na nich kolej aby cokolwiek dla bliznich uczynic, a powiadam ci, ze wielu jest potrzebujacych.


N cze 01, 2014 6:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Czyżby elity się odzywały czy jaki czort?
Mnie już po zajęciu konta FYM-a, a także czymś dziwnym co się stało z pewnym portalem, który lubiłam odwiedzać, a także po tym co spotykam na tutejszym portalu oraz w życiu osobistym, niewiele chyba zdziwi.
Mogłabym nawet Obcego (może być i ze starciem decydującym, a co tam) spotkać na korytarzu, albo ufo zobaczyć nad głową, Szuwarek może mi nawet z kibelka wyskoczyć. He, he :idea:

Ps. Jak ktoś myśli, że wypłucze własne szatki w tych popłuczynach, to jest to dla mnie zwyczajnie żałosne.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N cze 01, 2014 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał(a):
To znaczy, ze gdybym prosil Pana Jezusa o to aby sie wyspowiadac do Pan powiedzialby do mnie IDZ PRECZSZATANIE :?: :?: :?: !! Ciekawe rozumowanie.
Do Piotra tak powiedział pomimo, że ten chciał dobrze z jego perspektywy...
Cytuj:
Otoz kolego Pan Jezus tak by nie postapil gdyz widzac moje skruszone serce powierdzial by do mnie odpuszczaja ci sie grzechy
Gdyby Twoje serce było skruszonego, to nie byłoby w nim tego ducha...
Cytuj:
Wydzielalem z darow na kosciol lecz nie mam zamiaru tego poczytywac sobie jako zasluge, ale kiedy stwierdzilem, ze biskupi zyja ponad stan a nasi ksieza rozbijaja sie samochodami wartymi ponad $50 tys. to powiedzialem sobie, ze teraz na nich kolej aby cokolwiek dla bliznich uczynic, a powiadam ci, ze wielu jest potrzebujacych.
No więc skoro powiedziałeś sobie koniec z dawaniem na utrzymanie kościoła, to czemu o tym trąbisz tutaj na publicznym forum...szukasz klakierów dla swojej decyzji czy to jakaś forma agitacji antykościelnej...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N cze 01, 2014 8:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
sahcim napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
To znaczy, ze gdybym prosil Pana Jezusa o to aby sie wyspowiadac do Pan powiedzialby do mnie IDZ PRECZSZATANIE :?: :?: :?: !! Ciekawe rozumowanie.
Do Piotra tak powiedział pomimo, że ten chciał dobrze z jego perspektywy...

Jak mozesz porownywac moja sytacje do sytuacji Sw. Piotra :?: Piotr chcial dobrze z ludzkiego punktu widzenia i stad Pan go skarcil.Ja na posluge ksiezy patrze z bozego punktu widzenia, a Pan powiedzial; "Ptaki maja gniazda, lisy maja jamy a Syn Czlowieczy nie ma gdzie by glowe sklonil".Niech duchowni wczytaja sie w ten tekst i niech nie porzadaja milionowych domow, ale zadowola sie kacikiem bo nawet Pan Jezus takowego nie mial.
sahcim napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
Otoz kolego Pan Jezus tak by nie postapil gdyz widzac moje skruszone serce powierdzial by do mnie odpuszczaja ci sie grzechy
Gdyby Twoje serce było skruszonego, to nie byłoby w nim tego ducha...

Widze, ze sedzia sie tu znalazl.... 8O 8O 8O
sahcim napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
]Wydzielalem z darow na kosciol lecz nie mam zamiaru tego poczytywac sobie jako zasluge, ale kiedy stwierdzilem, ze biskupi zyja ponad stan a nasi ksieza rozbijaja sie samochodami wartymi ponad $50 tys. to powiedzialem sobie, ze teraz na nich kolej aby cokolwiek dla bliznich uczynic, a powiadam ci, ze wielu jest potrzebujacych.
No więc skoro powiedziałeś sobie koniec z dawaniem na utrzymanie kościoła, to czemu o tym trąbisz tutaj na publicznym forum...szukasz klakierów dla swojej decyzji czy to jakaś forma agitacji antykościelnej...???

Nie antykoscielnej, ale antyniemilosiernej, bo nie ladnie jest zyc ponad stan nie zauwazajac braci w potrzebie...


Pn cze 02, 2014 12:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Cytuj:
Nie antykoscielnej, ale antyniemilosiernej, bo nie ladnie jest zyc ponad stan nie zauwazajac braci w potrzebie...

Po pierwsze, udowodniłem Ci liczbami że księża nie żyją - jako tacy - ponad stan. Czy sie zdarzają tacy co żyją? Owszem, podobnie jak urzędnicy, murarze i księgowi.

Po drugie, udowodniłem Ci że nieprawdą jest, jakoby księża mieli pracować za darmo (nawiasem mówiąc, jakoś nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy propagująca podobne hasła Twoja Matka pracuje za darmo?).

Po trzecie, dysproporcja pomiędzy - nawet "bogatym" księdzem (nie mówiąc już o przeciętnym) i Tobą jest znacznie mniejsza niż pomiędzy Tobą a wieloma ludźmi których mijasz na ulicy (nie mowiąc już o ludziach na świecie, którzy wręcz umierają z biedy).
Czemu zatem im nie pomagasz - a wyrzucasz księżom że nie wyrównują dużo mniejszej (o ile w ogóle istnieje) nierówności?
Cytuj:
Ja na posluge ksiezy patrze z bozego punktu widzenia, a Pan powiedzial; "Ptaki maja gniazda, lisy maja jamy a Syn Czlowieczy nie ma gdzie by glowe sklonil"
"Z bożego punktu widzenia" to byłoby, gdybyś patrzył tak NA SIEBIE.
Nawiasem mówiąc: wszyscy pamiętają zalecenia bycia ubogim (oczywiście nei stosując tego do siebie, tylko do duchowieństwa - czemu?) - jakoś wszyscy zapominają o tym, co Jezus powiedział już dając ostatnie polecenia apostołom przed śmiercią:
"I rzekł do nich: Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?
Oni odpowiedzieli: Niczego. (36)
Lecz teraz – mówił dalej – kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i niechaj kupi miecz!"
/Łk 22,35-36/
Cytuj:
Widze, ze sedzia sie tu znalazl.... 8O 8O 8O
Czemu się dziwisz? Bierzesz się do sądzenia innych, to i sam podlegasz sądowi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 02, 2014 5:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Barney napisał(a):
Cytuj:
Nie antykoscielnej, ale antyniemilosiernej, bo nie ladnie jest zyc ponad stan nie zauwazajac braci w potrzebie...

Po pierwsze, udowodniłem Ci liczbami że księża nie żyją - jako tacy - ponad stan. Czy sie zdarzają tacy co żyją? Owszem, podobnie jak urzędnicy, murarze i księgowi.

Po drugie, udowodniłem Ci że nieprawdą jest, jakoby księża mieli pracować za darmo (nawiasem mówiąc, jakoś nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy propagująca podobne hasła Twoja Matka pracuje za darmo?).

Po trzecie, dysproporcja pomiędzy - nawet "bogatym" księdzem (nie mówiąc już o przeciętnym) i Tobą jest znacznie mniejsza niż pomiędzy Tobą a wieloma ludźmi których mijasz na ulicy (nie mowiąc już o ludziach na świecie, którzy wręcz umierają z biedy).
Czemu zatem im nie pomagasz - a wyrzucasz księżom że nie wyrównują dużo mniejszej (o ile w ogóle istnieje) nierówności?


Po pierwsze nie wierze w twoj bilans jaki powyzej podales.Zawsze dziwilo, ze glosiciele ewangelii tj. ksieza zyja lepiej niz reszta, a przeciez Pan Jezus nawet rozdawal jalmuzne nic nie zatrzymaujac dla siebie poza wydatkami na zywnosc dla Siebie i apostolow.Tak tez powinni czynic ksieza a nie uganiac sie wielkie posiadlosci.

Po drugie ksieza mieli pracowac za strawe, cele i habit a nie kilkumilionowe posiadlosci.

Po trzecie dysproporcja mniedzy mna a ksiedzem jest ogromna.Ksiadz jezdzi nowym autem wartm ponad $50 tys. Ja mu tego nie zazdroszcze.Niech sobie jezdzi.Poprostu jestem w stanie zadowolic sie starym gratem.
Barney napisał(a):
[quote="Zygmunt]"Ja na posluge ksiezy patrze z bozego punktu widzenia, a Pan powiedzial; "Ptaki maja gniazda, lisy maja jamy a Syn Czlowieczy nie ma gdzie by glowe sklonil"[/quote]"Z bożego punktu widzenia" to byłoby, gdybyś patrzył tak NA SIEBIE.
Nawiasem mówiąc: wszyscy pamiętają zalecenia bycia ubogim (oczywiście nei stosując tego do siebie, tylko do duchowieństwa - czemu?) - jakoś wszyscy zapominają o tym, co Jezus powiedział już dając ostatnie polecenia apostołom przed śmiercią:
"I rzekł do nich: Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?
Oni odpowiedzieli: Niczego. (36)
Lecz teraz – mówił dalej – kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i niechaj kupi miecz!"
/Łk 22,35-36/
[quote]Widze, ze sedzia sie tu znalazl.... 8O 8O 8O [/quote]Czemu się dziwisz? Bierzesz się do sądzenia innych, to i sam podlegasz sądowi.[/quote][/quote]


To powyzsze odnies do ksiezy bo ja na braki nie narzekam. Jahwe jest moim Pasterzem, nie brak mi niczego.Sadowi podlegasz rowniez i ty bo juz mnie osadziles.


Pn cze 02, 2014 7:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Często księżą żyją bardzo biednie. Czy zazdrościsz im pieniędzy?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn cze 02, 2014 7:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał(a):
Barney napisał(a):
Cytuj:
Nie antykoscielnej, ale antyniemilosiernej, bo nie ladnie jest zyc ponad stan nie zauwazajac braci w potrzebie...

Po pierwsze, udowodniłem Ci liczbami że księża nie żyją - jako tacy - ponad stan. Czy sie zdarzają tacy co żyją? Owszem, podobnie jak urzędnicy, murarze i księgowi.

Po drugie, udowodniłem Ci że nieprawdą jest, jakoby księża mieli pracować za darmo (nawiasem mówiąc, jakoś nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy propagująca podobne hasła Twoja Matka pracuje za darmo?).

Po trzecie, dysproporcja pomiędzy - nawet "bogatym" księdzem (nie mówiąc już o przeciętnym) i Tobą jest znacznie mniejsza niż pomiędzy Tobą a wieloma ludźmi których mijasz na ulicy (nie mowiąc już o ludziach na świecie, którzy wręcz umierają z biedy).
Czemu zatem im nie pomagasz - a wyrzucasz księżom że nie wyrównują dużo mniejszej (o ile w ogóle istnieje) nierówności?


Po pierwsze nie wierze w twoj bilans jaki powyzej podales.
A jakie masz po temu podstawy, hę?
Jak podałem "twarde" dane, a Ty?
Swoje "bomisięwydaje"? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
Zawsze dziwilo, ze glosiciele ewangelii tj. ksieza zyja lepiej niz reszta, a przeciez Pan Jezus nawet rozdawal jalmuzne nic nie zatrzymaujac dla siebie poza wydatkami na zywnosc dla Siebie i apostolow.
Dziwi Cię coś, co sobie wymyśliłeś.
Ot, "logika" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
Tak tez powinni czynic ksieza a nie uganiac sie wielkie posiadlosci.
A niby czemu księża bardziej niż Ty?

Cytuj:
Po drugie ksieza mieli pracowac za strawe, cele i habit a nie kilkumilionowe posiadlosci.
Nie znam żadnego księdza, który by miał "kilkumilionowe posiadłości".
Po drugie - skąd mniemanie jakoby "księża mieli pracować za strawę, cele i habit"?
Najwyraźniej chłopie pomylił Ci się ksiądz z zakonnikiem (który faktycznie składa śluby ubóstwa). Ksiądz nie jest bardziej zobowiązany do ubóstwa niż Ty.

Cytuj:
Po trzecie dysproporcja mniedzy mna a ksiedzem jest ogromna.Ksiadz jezdzi nowym autem wartm ponad $50 tys. Ja mu tego nie zazdroszcze.Niech sobie jezdzi.Poprostu jestem w stanie zadowolic sie starym gratem.
Z tego co piszesz wygląda wręcz odwrotnie - zazdrość Cię chłopie zżera.
Nie wiem - może jest jakiś ksiądz który jeździ takim samochodem (ja takiego nie znam), ale z całą pewnością przedstawianie czegoś takiego jako normy dla księdza jest bzdurą na resorach.
Barney napisał(a):
[quote="Zygmunt]"Ja na posluge ksiezy patrze z bozego punktu widzenia, a Pan powiedzial; "Ptaki maja gniazda, lisy maja jamy a Syn Czlowieczy nie ma gdzie by glowe sklonil"[/quote]"Z bożego punktu widzenia" to byłoby, gdybyś patrzył tak NA SIEBIE.
Nawiasem mówiąc: wszyscy pamiętają zalecenia bycia ubogim (oczywiście nei stosując tego do siebie, tylko do duchowieństwa - czemu?) - jakoś wszyscy zapominają o tym, co Jezus powiedział już dając ostatnie polecenia apostołom przed śmiercią:
"I rzekł do nich: Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?
Oni odpowiedzieli: Niczego. (36)
Lecz teraz – mówił dalej – kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i niechaj kupi miecz!"
/Łk 22,35-36/[/quote]I co, tego nie skomentowałeś, cwaniaczku?
[/quote][/quote][quote]Widze, ze sedzia sie tu znalazl.... 8O 8O 8O [/quote]Czemu się dziwisz? Bierzesz się do sądzenia innych, to i sam podlegasz sądowi.[/quote][/quote]

To powyzsze odnies do ksiezy bo ja na braki nie narzekam. Jahwe jest moim Pasterzem, nie brak mi niczego.[/quote]To o czym ta cała rozmowa?
Z doświadczenia wiem, że Ci których strasznie "gorszy" bogactwo (zwłaszcza rzekome) są najbardziej uzaleznieni od kasy.[quote]Sadowi podlegasz rowniez i ty bo juz mnie osadziles.[/quote][/quote]
Jaasne, jeżeli "osądzeniem" jest prostowanie czyjegoś fałszywego osądu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 02, 2014 8:34 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL