Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:38 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Nie wiem czy slyszeliscie o tym w wiadomosciach.Mysle, ze papiez powinien zaczac od siebie.Watykan jest najbogatszym krajem na swiecie.Czas najwyzszy aby otworzyc reke i udzielic potrzebujacym...Mysle, ze taki wspanialy przyklad bylby wspanialym p[rzykladem godnym nasladowania przez bogaczy...


Śr maja 28, 2014 1:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Też tak sądzę.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr maja 28, 2014 7:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
A te dane o bogactwie Watykanu to skąd? Jaki jest jego chociażby roczny budżet? No bo że jest właścicielem bezcennych zabytków to jasne, ale chyba nie chodzi o to by je wyprzedawać - a może jednak, w końcu bez takiej Piety może się obyć i jeszcze zaoszczędzi na konserwacji i zabezpieczeniu. I warto byłoby uwzględnić też jakie są jego wydatki. I jeszcze na co. Bo bez tego to trąci tanim populizmem. Osobiście danych takowych nie znam zatem chętnie poznam.


Śr maja 28, 2014 9:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
bergamotka napisał(a):
A te dane o bogactwie Watykanu to skąd? Jaki jest jego chociażby roczny budżet? No bo że jest właścicielem bezcennych zabytków to jasne, ale chyba nie chodzi o to by je wyprzedawać - a może jednak, w końcu bez takiej Piety może się obyć i jeszcze zaoszczędzi na konserwacji i zabezpieczeniu. I warto byłoby uwzględnić też jakie są jego wydatki. I jeszcze na co. Bo bez tego to trąci tanim populizmem. Osobiście danych takowych nie znam zatem chętnie poznam.



Bergamotko, a myślisz że Papież wzywając najpierw robił wycenę majątkową tych których wzywał? Szacował jakieś majątki?

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr maja 28, 2014 9:34 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 6:41 pm
Posty: 751
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał(a):
Watykan jest najbogatszym krajem na swiecie.

Ech... Kolego Zygmuncie, skąd taki wniosek? Pół minuty googlowania i mamy:

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,6216,budzet-stolicy-apostolskiej-i-watykanu-na-plusie.html

Z artykułu jasno wynika, że w 2011 roku dochody Watykanu wyniosły 245 mln euro + gubernatorat Watykanu 256 mln euro. Dla porównania, dochody państwa polskiego to ok. 300 mld złotych rocznie, czyli jakieś 150 razy więcej niż w państwie papieskim. Przypuszczam, że większości z tych dochodów w budżecie Watykanu nie da się w inny sposób zagospodarować niż dzisiaj.

Sprzedaż paru zabytków muzealnych (rzeźb, malowideł itd.) pewnie jednorazowo przyniosłoby parędziesiąt mln euro... Więc byłaby to zagrywka populistyczna. Pytanie, o ile spadłyby wtedy wpływy z turystyki.

Poza tym pewna część jest już wydawana na cele charytatywne. Nie znalazłem jednak informacji, jaka część.


Śr maja 28, 2014 9:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Metanoja, z tytułu wątka wynika że papież wezwał do sprawiedliwego podziału dóbr. Ty miedzy innymi uważasz że dając dobry przykład powinien zacząć od siebie - zatem czynisz zarzut że do tej papieże tego nie robili. Nie obchodzą mnie ci których wezwał papież - nie sądzę też że imiennie wywoływał kogokolwiek do tablicy. Sądzisz że jego zarzuty były bezpodstawne? Nawet jeśli to nie powód żebyśmy sami formułowali bezpodstawne zarzuty. Wzięliśmy się za rozliczanie Watykanu z jego bogactw i stosunku do problemów społecznych, w tym ubóstwa to skończmy może ten temat zanim przejdziemy do kolejnych uwag pod adresem papieża.


Śr maja 28, 2014 9:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Bergamotko, ale nikt nie stawia zarzutów, ani Papież, ani ja i Zygmunt. To wezwanie. I nie rozumiem dlaczego niby mamy przestać się odzywać, zamilknąć. Czy robimy coś złego? Co?

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr maja 28, 2014 10:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Solano napisał(a):
dochody Watykanu wyniosły 245 mln euro + gubernatorat Watykanu 256 mln euro
Solano napisał(a):
Przypuszczam, że większości z tych dochodów w budżecie Watykanu nie da się w inny sposób zagospodarować niż dzisiaj

Bardzo mnie ciekawi w jaki sposób dzisiaj zagospodarowane jest owe pół miliarda?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr maja 28, 2014 10:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Metanoja napisał(a):
Bergamotko, ale nikt nie stawia zarzutów, ani Papież, ani ja i Zygmunt. To wezwanie.

Jasne. Rodzi się jednak pytanie po co ten wątek i te wezwania skoro nie ma żadnych uwag? "Jest super. Jest super. Więc o co ci chodzi?"
Metanoja napisał(a):
I nie rozumiem dlaczego niby mamy przestać się odzywać, zamilknąć.

Wręcz przeciwnie, zadałam przecież pytania i liczę na konkrety.
Póki jednak bazujemy na takim poziomi ogólności że w zasadzie można wszystko to jako swój wkład podaję https://www.youtube.com/watch?v=vKZTxdiLXOs
Metanoja napisał(a):
Czy robimy coś złego? Co?

Sama to rozważ w swoim sumieniu. Osobiście nie biorę się jeszcze za zabiegi na bliźnich bo mam do usunięcia ze swoich oczu to i owo.Takich pytań nie powinno się zresztą zadawać raczej osobie która miała problemy ze skrupułami a ja do nich należę.


Śr maja 28, 2014 11:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
bergamotka napisał(a):
Metanoja napisał(a):
Bergamotko, ale nikt nie stawia zarzutów, ani Papież, ani ja i Zygmunt. To wezwanie.

Jasne. Rodzi się jednak pytanie po co ten wątek i te wezwania skoro nie ma żadnych uwag? "Jest super. Jest super. Więc o co ci chodzi?"


Bergamotko, nikt tu nie musi pisać, jak nie chce. A w rozmowie nie widzę nic złego.

Metanoja napisał(a):
I nie rozumiem dlaczego niby mamy przestać się odzywać, zamilknąć.

Cytuj:
Wręcz przeciwnie, zadałam przecież pytania i liczę na konkrety.


No więc odpowiedziałam, że Papież wzywał nie robiąc wycen przez rzeczoznawców, więc niby dlaczego ktokolwiek miałby uzasadniać i wyceniać konkretnie majątek Watykanu, żeby w ogóle mógł się odezwać i nie zostało to potraktowane bezzasadnie jako stawianie zarzutów.

Metanoja napisał(a):
Czy robimy coś złego? Co?
Cytuj:
Sama to rozważ w swoim sumieniu. Osobiście nie biorę się jeszcze za zabiegi na bliźnich bo mam do usunięcia ze swoich oczu to i owo.Takich pytań nie powinno się zresztą zadawać raczej osobie która miała problemy ze skrupułami a ja do nich należę.


Bergamotko, w tym kontekście akurat sumienie mi nie wyrzuca i rzeczywiście nie widzę tu nic złego. Przykazanie mówi, by grzesznych napominać, więc proszę Cię otwórz mi oczy, jeśli widzisz w moim postępowaniu w tym wątku coś złego. Nie potraktuję tego jako wytykanie belki w cudzym oku, wręcz będę Ci wdzięczna za uczciwą krytykę i napomnienie.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr maja 28, 2014 11:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Solano napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
Watykan jest najbogatszym krajem na swiecie.

Ech... Kolego Zygmuncie, skąd taki wniosek? Pół minuty googlowania i mamy:

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,6216,budzet-stolicy-apostolskiej-i-watykanu-na-plusie.html


To co tu podales kolego nie ma znaczenia.Watykan ma wielkie bogactwo nagromadzone przez cale wieki.Panowal nad krolestwami tego swiata.Intronizowal i detronizowal krolow.Kosciol nigdy nie placil podatkow, ale za to chetnie wyciagal reke po pieniadze.Dzis Watykan ma wielkie udzialy w przemysle naftowym, showbiznesie itd...


Śr maja 28, 2014 3:30 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 6:41 pm
Posty: 751
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
^No pewnie, że fakty nie mają znaczenia. Bo w końcu jeśli fakty są sprzeczne z teorią, to tym gorzej dla faktów, co nie? 8)


Śr maja 28, 2014 3:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
No ale jak mi wykazesz, ze KK jest biedny ?? Przeciez Watykan kontroluje wszystko i wszystkich.Moze zaprzeczysz mi ?? :)


Śr maja 28, 2014 9:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 6:41 pm
Posty: 751
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Wszystko i wszystkich, szczególnie miliony ateistów, lewicowe i socjalistyczne rządy, Unię Europejską oraz Microsofta i Googla. Cóż, nie wiem, jak mógłbym zaprzeczyć :wink: :wink:


Śr maja 28, 2014 10:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Cytuj:
To co tu podales kolego nie ma znaczenia.
Tak myślałem. Fakty nie mają znaczenia... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
Watykan ma wielkie bogactwo nagromadzone przez cale wieki.Panowal nad krolestwami tego swiata.Intronizowal i detronizowal krolow.Kosciol nigdy nie placil podatkow, ale za to chetnie wyciagal reke po pieniadze.
A konkretnie? Komu miał "płacić podatki" ?
Cytuj:
Dzis Watykan ma wielkie udzialy w przemysle naftowym, showbiznesie itd...
Chyba nie takie "wielkie" skoro dodane do dochodów z 30 budynków i 1700 mieszkań w Rzymie, składek diecezji z całego świata, darowizn i dochodów z turystyki dają razem budżet 260 mln $ rocznego przychodu.

Dla porównania i uzmysłowienia o czym w ogóle mówimy, parę budżetów:
  • Uniwersytet Warszawski 360 mln $ (prawie 1,4 razy tyle co Watykan)
  • Uniwersytet Harvarda 1,3 mld $ (5 x tyle co Watykan)
  • budżet Microsoft na same badania 4,7mld $ (18 razy więcej)
  • budżet Warszawy 4,25 mld $ (16 razy więcej niż Watykan)
  • Bydgoszcz 0,5 mld $ (prawie 2 x tyle co Watykan)

Przy czym, o ile wiem, Bydgoszcz nie prowadzi akcji misyjnej, charytatywnej i edukacyjnej na kilku kontynentach...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 28, 2014 11:15 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL