Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 12:48 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Jak się bronic przed gender? - konferencja 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Małgosia,

Cytuj:
Jak widać nie znasz mężczyzn. Oni są wzrokowcami.


Nie twierdziłam nigdzie, że nie są.
Znam (też?) kobiety i wiem, że sporo z nich z przyjemnością patrzy na przystojne męskie twarze (o innych, równie atrakcyjnych częściach ciała, przez skromność nie wspomnę :)

Cytuj:
A na marginesie: tam, gdzie jest przystojny, młody ksiądz (jeśli nie jest nudziarzem), frekwencja młodych dziewcząt i kobiet też jest większa (ale niewierzące nie przychodzą do kościoła), chociaż niekoniecznie jest to spowodowane jakimś podtekstem :)


Jakoś mi się nie wydaje. Ładna buzia szybko się opatrzy, jej oglądanie nie jest warte poświęcania godziny czasu, czy to buzia męska czy damska. Raczej chodzi o to, że młody człowiek często ma większy zapał do pracy, a starsi statystycznie częściej są wypaleni - a co za tym idzie, nieciekawi.

_________________
you will find me if you want me in the garden unless it's pouring down with the rain
http://www.twojagieldaofert.pl


N kwi 13, 2014 11:35 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Małgosiu,

już Ci kiedyś dziękowałem za przypomnienie listu Jana Pawła II do kobiet.
Mam ogromną satysfakcję, widząc w słowach papieża, tego papieża, moje własne oceny roli i znaczenia kobiet w społeczeństwie.
Ale nawet wielki Jan Paweł II, którego niezwykłe oddanie i uwielbienie Maryi, matki Jezusa było powszechnie znane, nie odważył się na wyciągnięcie konsekwencji z własnych słów. Nie zaproponował kobietom niczego więcej w Kościele, aniżeli "służba". Czyli tego, co kobiety robiły od zawsze: sprzątały i gotowały.
Jeżeli chcemy kogoś naprawdę traktować z szacunkiem i po partnersku, nie wypychamy go do kuchni, ale uzgadniamy z nim nasze plany.


N kwi 13, 2014 11:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Małgosia napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):
Tak w ramach ciekawostki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Izab ... a-Kowalska

Szata deko nieciekawa ale chyba jest na kim zawiesić wzrok. :D :D :D

Mariawici nie są Kościołem a sektą.


A katolicy są sektą . :D :D :D
Małgosia odrobina powagi, kto ma oceniać kto sektą a kto kościołem.
Z tego co pamiętam Mariawici są legalną wspólnotą wyznaniową - Kościołem zarejestrowaną w Polsce.
Miej deko szacunku dla braci w wierze, jutro to będzie kościół latającego potwora spaghetti czy kościół rycerzy Jedi.
Bardziej rozsądne i pociągające kościoły czy religie niż katolicyzm i deko lepiej trzymające się realiów.


N kwi 13, 2014 11:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Ja nie widzę kobiet w koronkowej nocnej bieliźnie biegających po ulicach. Te sprawy są zarezerwowane dla strony zainteresowanej - najlepiej męża.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N kwi 13, 2014 11:49 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
lidka napisał(a):
Zdaje sobie sprawe, ze wszedzie zdarzaja sie przypadki oszustw, naduzywania ludzkiej naiwnosci.. manipulacja, ale to co mowi o sobie ze jest przedstawicielem jedynego, prawdziwego pelnego milosci Boga... czyni z zycia innych horror...pedofilia, oszustwa... sciaganie majatkow, pieniedzy..


To o czym piszesz to na bardzo dużą skalę i skutecznie realizują politycy. Mając władzę i media można skutecznie manipulować społeczeństwem i czerpać nieograniczone profity i za błędy nie odpowiadać.
Co do pedofilii to bardzo łatwo na necie znalezć legalnie działające organizację pedofilskie.Partia Zielonych w Niemczech jakiś czas temu dążyła nawet do legalizacji pedofilii.
Widocznie są potrzebne skoro nie zakazuje się ich działalności.


N kwi 13, 2014 12:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
exeter napisał(a):
Nie zaproponował kobietom niczego więcej w Kościele, aniżeli "służba". Czyli tego, co kobiety robiły od zawsze: sprzątały i gotowały.

Że co???????? kanon 228 Kodeksu Prawa Kanonicznego:
"różnorodność możliwości, w jakich kobieta może być obecna w Kościele. Ma ona bowiem prawo do udziału w soborze, w synodach biskupich i diecezjalnych na prawach doradcy lub gościa. Może zasiadać w radach duszpasterskich diecezji i parafii, w radach do spraw ekonomicznych, może nawet pełnić funkcję ekonoma diecezjalnego bądź zarządcy. Ma prawo także pracować w sądzie kościelnym, np. jako sędzia, rzecznik sprawiedliwości i obrońca węzła małżeńskiego przy procesach o orzeczeniu nieważności małżeństwa, jako audytor, asesor, notariusz czy adwokat.

W czasie sprawowania liturgii kobieta ma prawo pełnić funkcję lektora, komentatora, kantora, od 1984 roku ma także prawo być ministrantką, choć w Polsce jedynie diecezja opolska i gliwicka wyraziły do tej pory na to zgodę.

Kobieta może też czynnie uczestniczyć w nauczaniu Kościoła jako katechetka w szkołach, teolog na wyższych uczelniach, misjonarka i katechistka. Prawo pozwala na wypełnianie tych wszystkich wymienionych przeze mnie funkcji przez kobiety."

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA ... bieta.html

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N kwi 13, 2014 1:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
kropeczka_ns napisał(a):
/..../
Jeżeli to dziecko gimnazjalne mające mamę owszem bogatą, wykształconą, na stanowisku, prawie jej nie widuje w domu - to oglądnijcie sobie obowiązkowo "Salę samobójców". Kto jeszcze nie oglądał.

Przykro mi bardzo: https://www.youtube.com/watch?v=GndehHIqGvE
Oglądacie na własne ryzyko., Uwaga na Miecia.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


N kwi 13, 2014 1:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
"sylvian"

Cytuj:
To o czym piszesz to na bardzo dużą skalę i skutecznie realizują politycy. Mając władzę i media można skutecznie manipulować społeczeństwem i czerpać nieograniczone profity i za błędy nie odpowiadać.
Co do pedofilii to bardzo łatwo na necie znalezć legalnie działające organizację pedofilskie.Partia Zielonych w Niemczech jakiś czas temu dążyła nawet do legalizacji pedofilii.
Widocznie są potrzebne skoro nie zakazuje się ich działalności.
[/quote]

Jak dodalam nie przecze ze nie dzieje sie zle rowniez i w innych odlamach naszego swiata.. Jedyne co mam do zarzucenia tzw.kosciolowi, ze czyni rzeczy absolutnie przeciwne zasadom swojej wiary ze juz nie wspomne o ich Bogu ktory podobno jest sama miloscia...probujac oszukiwac i otumaniac swoich wyznawcow.. nie szukajac daleko proba wyjasnienia pedofilii przez abp Michnika i proba obwiniania za to dzieci, druga sprawa unikanie w bardzo perfindny sposob odpowiedzialnosci za swoje przestepstwa... niestety szczegolnie widoczne to w Polsce.


N kwi 13, 2014 3:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
lidka napisał(a):
proba wyjasnienia pedofilii przez abp Michnika

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Michnik arcybiskupem z mianowania lidki :D :D :D . Udzieliłaś mu sakry? :lol:
tak to jest, jak chce się pokazać swoją mądrość, a wychodzi słoma z butów.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N kwi 13, 2014 3:45 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Małgosia,

lidka miała na myśli Michalika. Przejęzyczenie. Sądzę, że też się tego domyśliłaś.
Na forach często tak jest, że jak się nie ma czego przyczepić, to się czepia ortografii, składni albo przejęzyczeń.
A słoma z butów? Kiedyś to sugerowało wiejskie pochodzenie - cóż złego w pochodzeniu ze wsi? To ma być obraźliwe?

_________________
you will find me if you want me in the garden unless it's pouring down with the rain
http://www.twojagieldaofert.pl


N kwi 13, 2014 3:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Małgosia napisał(a):
lidka napisał(a):
proba wyjasnienia pedofilii przez abp Michnika

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Michnik arcybiskupem z mianowania lidki :D :D :D . Udzieliłaś mu sakry? :lol:
tak to jest, jak chce się pokazać swoją mądrość, a wychodzi słoma z butów.



Michalik chyba dosyć podobny co by popełnić takową omyłkę ?
Zastanów się na słomą co z butów wyłazi i zobacz czy się sama o nią nie potkniesz ?


N kwi 13, 2014 3:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
znaLezczyni napisał(a):
lidka miała na myśli Michalika.

To, kogo miała na myśli jest jedną sprawą, a to, że nie ma zielonego pojęcia o wierze i Kościele, a chce uchodzić za autorytet, to druga. Jesli chce się wypowiadać autorytatywnie, powinna sprawdzać to co pisze.
Odniosłam się do całokształtu jej wypowiedzi w czasie całego mojego pobytu na forum.
znaLezczyni napisał(a):
Kiedyś to sugerowało wiejskie pochodzenie - cóż złego w pochodzeniu ze wsi?

Nic złego. ja też pochodzę ze wsi i mało tego, że się nie wstydzę, ale jestem dumna.
Teraz to powiedzenie oznacza kogoś, kto coś tam słyszał, że dzwoni, ale nie wie w którym kościele a wypowiada się jak ekspert.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N kwi 13, 2014 3:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
To że Michalik się skompromitował jak większość naszego kleru wyższego szczebla , do papieża Jana Pawła II włącznie jest faktem.
Powinni wiedzieć kiedy nie należy się odzywać, mają swoje za pazurami i powinni ponieść tego konsekwencje.


N kwi 13, 2014 4:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
kiedyś art-33 napisał(a):
do papieża Jana Pawła II włącznie jest faktem.

Może przynajmniej bł. Jana Pawła II (niedługo świętego) zostaw w spokoju i zacznij naprawiać świat od siebie.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N kwi 13, 2014 4:19 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
kiedyś art-33 napisał(a):
To że Michalik się skompromitował jak większość naszego kleru wyższego szczebla , do papieża Jana Pawła II włącznie jest faktem.
Powinni wiedzieć kiedy nie należy się odzywać, mają swoje za pazurami i powinni ponieść tego konsekwencje.
Dla kogo oczywiste dla tego oczywiste. Pomyłka z Michnikiem ma charakter frojdowski. Jak pisałem takiej samej argumentacji używa Gazeta Wyborcza a wy jesteście hipokrytami.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


N kwi 13, 2014 5:06 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL