Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 1:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona
 Jak się bronic przed gender? - konferencja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Kosiarz a co by ci przeszkadzało jak by jakaś dziołcha chciała i została księdzem, biskupem czy papieżem ?
Gdzie jest jakiś problem przecie to nie dogmat wiary.
To że się kiedyś takowe pojawią to tylko kwestia czasu, kiedyś czarny prezydent USA wykraczał poza fikcję literacką a na dzień dzisiejszy jest to realna rzeczywistość.


So kwi 12, 2014 8:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Czy przeszkadzało...to takie samo pytanie, czy będzie mi przeszkadzało, że dzisiaj pada deszcz. Coja mam do powiedzenia? ;) mogę wyrazić tylko swój pogląd. Z jednej strony dobrze, że sobie pada, z drugiej źle. Dobrze, bo plony, źle bo nie mogę wypoczywać na łonie natury... :-)

Kościół jest zbudowany na pewnych dogmatach, ale także tradycji, które mnie jako konserwatyście, pasują, gdy są niezmienne. Więc z mojej strony, żadnych uprzedzeń do osoby duchownej kobiety nie ma.
Chodzi o pewne tradycje, i dogmaty.


So kwi 12, 2014 8:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Kosiarz konserwatyzm konserwatyzmem, świat się zmienia bez względu na nasze widzimisię.
Też wolał bym żeby się nic nie zmieniało ale czas robi swoje, to co jest dzisiaj jutro nie ma racji bytu, z nostalgią wspominam czasy kiedy (będąc w gościach) zostałem przyłapany na robieniu sobie jajecznicy, została postawiona na nogi cała żeńska część domowników bo nie do pomyślenia było żeby facet w domu gdzie kobiet było ze cztery sobie osobiście śniadanie pitrasił.

Tradycja jest zmienna, to co dzisiaj jest nowością i przewrotem kopernikańskim jutro będzie taką samą tradycją.


So kwi 12, 2014 9:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Właściwie to skoro pan w sukience może paradować publicznie, dlaczego tego nie rozszerzyć na inne preferencje, np. sado-macho. Wyobraźmy sobie spacerek dominy z zainteresowanym panem. Ona w skórach, z pejczem, on na smyczy, na kolanach, poszczekując żałośnie.

art

Nie ekscytuj się tak. Może te dawne pokolenia w sposób prawie proroczy przewidziały następstwa, no bo zobacz na dzisiejsze trendy.

Czy można by część postów przenieść do tematu o gender?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So kwi 12, 2014 9:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Od początku cywilizacji człowieka robimy to samo, spożywamy, wydalamy, rozmnazamy się, poznajemy świat, doświadczamy go. Rodzimy się i umieramy. To są podstawy.

Tradycja jest zmienna, co nie znaczy, źe wszystko jest zmienne, ze wszystko podlega relatywizacji. Co wynika z praw naturalnych. Przecież nie pisalem, źe rola kobiety w Kościele nie może ulec zmianie. Pisałem o swoich konserwatywnych poglądach na ten temat. ;)


So kwi 12, 2014 9:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Kosiarz niezmienna to może być grawitacja ( a i tego nie jestem pewien).
Nie ma jakiegoś kanonu praw naturalnych bo te są umowna i zależy jak je zdefiniujemy.
Sam też jestem konserwatystą ale na swój sposób. :D :D :D


So kwi 12, 2014 9:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Wyobraźmy sobie jeszcze inną scenę: dwuletni smyk na widok takich panów w kieckach, uparł się na kieckę, robi sceny przy sklepowych wystawach. Rodzice twardo odmawiają. Przyuważa to jakiś gorliwiec i dzwoni w odpowiednie miejsce. Jak zostaną potraktowani rodzice, niereformowalni, odmawiający dziecku jego świętego prawa do wyboru tego kim chce być?
Czy to nie będą zamordyści, w okrutny sposób ograniczający "naturalną" skłonność dziecka, a więc czyniący mu psychiczną krzywdę?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So kwi 12, 2014 10:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
kiedyś art-33 napisał(a):
Kosiarz niezmienna to może być grawitacja ( a i tego nie jestem pewien).
Nie ma jakiegoś kanonu praw naturalnych bo te są umowna i zależy jak je zdefiniujemy.
Sam też jestem konserwatystą ale na swój sposób. :D :D :D


Tutaj nie bardzo. Bo to, że przestaniesz traktować murzyna jak niewolnika, nie uczyni z niego bialego. Bo to nie ma nic do rzeczy. Jezeli uczynisz kobietę księdzem, nie będzie mężczyzną, a dalej kobietą...chyba sie zgodzisz..:) Jakieś tam prawa naturalne są i są zdefiniowane.
I walka lewicy z tą "grawitacją" mnie się nie podoba. Jeżeli "grawitacja" - prawa naturalne, ulegnie zmianie, to i człowiek upadnie/zginie.


So kwi 12, 2014 10:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
kosiarz napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):
Kosiarz niezmienna to może być grawitacja ( a i tego nie jestem pewien).
Nie ma jakiegoś kanonu praw naturalnych bo te są umowna i zależy jak je zdefiniujemy.
Sam też jestem konserwatystą ale na swój sposób. :D :D :D


Tutaj nie bardzo. Bo to, że przestaniesz traktować murzyna jak niewolnika, nie uczyni z niego bialego. Bo to nie ma nic do rzeczy. Jezeli uczynisz kobietę księdzem, nie będzie mężczyzną, a dalej kobietą...chyba sie zgodzisz..:) Jakieś tam prawa naturalne są i są zdefiniowane.
I walka lewicy z tą "grawitacją" mnie się nie podoba. Jeżeli "grawitacja" - prawa naturalne, ulegnie zmianie, to i człowiek upadnie/zginie.


Lecisz Kosiarz deko stereotypami, niewolnik czarny (murzyn), ksiądz mężczyzna .
Świat się nie zawalił że przez wieki niewolnik miał kolor biały , czarny tylko przez krótką część dziejów. Jeśli kobieta zostanie księdzem nie stanie się mężczyzną tylko księdzem kobietą.
To że zbitka pojęciowa ksiądz dla ciebie znaczy mężczyzna to jest tylko kwestia definicji.
Ty definiujesz swoje prawa naturalne w swój sposób, masz do tego prawo ale to nie jest jakaś uniwersalna i raz dana definicja.


So kwi 12, 2014 10:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Troszkę nie rozumiesz. To ja pokazuje, ze zmieniając tradycję, stereotypy, nie zmienisz praw naturalnych. Jeżeli stereotypem jest włożenie palców do gniazdka elektrycznego, bo prąd porazi, zabije, to jic nie da jeżeli będziesz chciał ten stereotyp zmiienić, prąd tak samo zadziała.

Zmieniając księdza mężczyzne na kobiete księdza, nic nie zmienisz., prócz przełamania pewnej tradycji czy dogamatu, pewnego prawa. Więc na tym zależy lewicy, by zabić, zniszczyc to co nas od tysiecy lat uczy Kościół, Bóg. I tak jest we wszystkich dziedzinach życia.
Rzym upadł, nie dlatego, że był konserwatywny, ale że był hedonistyczny.


So kwi 12, 2014 10:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
kosiarz napisał(a):
Troszkę nie rozumiesz. To ja pokazuje, ze zmieniając tradycję, stereotypy, nie zmienisz praw naturalnych.

Raz, że nie ma uniwersalnej definicji "praw naturalnych". To sztuczny twór, do którego każdy sobie wkłada wszystko co mu się żywnie podoba. Jesteś tylko jednym z wielu na to przykładem. Dwa, żadna znana mi definicja jakkolwiek pokraczna i ideologicznie zwichrowana, nie zakłada, że bycie księdzem wynika z prawa naturalnego.


So kwi 12, 2014 12:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
kosiarz napisał(a):
Troszkę nie rozumiesz. To ja pokazuje, ze zmieniając tradycję, stereotypy, nie zmienisz praw naturalnych. Jeżeli stereotypem jest włożenie palców do gniazdka elektrycznego, bo prąd porazi, zabije, to jic nie da jeżeli będziesz chciał ten stereotyp zmiienić, prąd tak samo zadziała.

Zmieniając księdza mężczyzne na kobiete księdza, nic nie zmienisz., prócz przełamania pewnej tradycji czy dogamatu, pewnego prawa. Więc na tym zależy lewicy, by zabić, zniszczyc to co nas od tysiecy lat uczy Kościół, Bóg. I tak jest we wszystkich dziedzinach życia.
Rzym upadł, nie dlatego, że był konserwatywny, ale że był hedonistyczny.


Rzym upadł nie dlatego że był hedonistyczny , był zbyt konserwatywny żeby się zmienić.
Nawet papier toaletowy wie że trzeba się rozwijać, a Rzymowi się rolka skończyła.
Osławieni Wizygoci byli chrześcijańskimi obywatelami Rzymu, napływowymi ale jednak obywatelami. Kosztowało to rozpierduchę cesarstwa ale to i tak było skazane na klęskę.
Jak siadasz na tyłku bo już ci się wydaje że jest fajnie i wiesz wszystko to prosta recepta na koniec.


So kwi 12, 2014 12:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
Cytuj:
Raz, że nie ma uniwersalnej definicji "praw naturalnych".


Dla Ciebie nia ma, dla ludzkości choćby prawo do życia jest takim prawem. Na szczęście prawa natury sa. Znamiennym jest, że nagle to ludzie definiują wszystko, nawet prawa natury, a prawa moralne dla mungena są naturalne, nabyte itp... :D ta lewicowa przewrotność, pokrętność...

Cytuj:
Dwa, żadna znana mi definicja jakkolwiek pokraczna i ideologicznie zwichrowana, nie zakłada, że bycie księdzem wynika z prawa naturalnego.


Nigdzie nie napisalem, że wynika, wręcz przeciwnie...

By znieść stereotyp murzyn niewolnik, nikt nie wpadł na pomysł by wybielić murzyna, czy zrobić białych niewolnikow dla równowagi..prawda?
Dlaczego niby dla równowagi mamy robić kobiety księżmi, gornikami, żołnierzami? Nic na siłę.

Cytuj:
Rzym upadł nie dlatego że był hedonistyczny , był zbyt konserwatywny żeby się zmienić.


Daleko idąca hipoteza...rozpastwienie, korupcja, rozwiązłość, hedonizm...bog-człowiek, a nawet koń, nie wiem skąd masz inne dane.


So kwi 12, 2014 1:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
kosiarz napisał(a):

Daleko idąca hipoteza...rozpastwienie, korupcja, rozwiązłość, hedonizm...bog-człowiek, a nawet koń, nie wiem skąd masz inne dane.


Oj Kosiarz ten rozpasany i hedonistyczny Rzym dopóki taki był miał się dobrze, a nawet bardzo dobrze.
Popadł w problemy jak mu tego zabrakło.


So kwi 12, 2014 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronic przed gender? - konferencja
A teraz rozpasany Gender pełną gębą.

http://www.youtube.com/watch?v=eM8Ss28zjcE


So kwi 12, 2014 2:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL