Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:07 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Szymon Hołownia 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
W organizacji, która liczy ponad miliard członków, tylko jeden człowiek jest nieomylny i to pod pewnymi warunkami (w sprawach wiary i moralności i to wtedy, gdy zdecyduje się odpalić broń atomową w postaci formuły nauczania ex cathedra).

No to rozumiem, nauczanie ex cathedra obowiązuje, co do reszty - hulaj dusza.
To teraz już wiem dlaczego niektórzy zachowują się (za przeproszeniem) jak pieski spuszczone z łańcucha.

Fajny wytrych.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt mar 07, 2014 8:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
merss napisał(a):
Propaganda jest tak silna na TRWAM, że ja często tego nie trawię. Nauczyłam się nie słyszeć. Hołownię natomiast czytałam z zainteresowaniem i kupowałam kolejne jego książki. Najbardziej przypadła mi do gustu Tabletki z krzyżykiem.

Nieco oftopicznie.. Dla mnie Trwam jest nieco przynudnawe.. A co nie mogę im wybaczyć, to opracowanie Ewangelii wg. św. Jana (film). Wersja na yotubie - wg. mnie na prawdę fajna - dubbing aktorski, osobno narrator (Ferency), a wersja made by Lux Veritas.. wrr.. lektor, mówiący w sposób "kościelny" - beznamiętny (i narrację i kwestie bohaterów).. Cały klimat sp.. ny.. W wersji "yotubowej" można znaleźć pewne "smaczki" w samym tekście Ewangelii bo odegrane w pewien sposób, które czytane beznamiętnie jakoś gdzieś znikają..

Co do meritum. Z jednej strony Hołownia fajnie pisze, w sposób i prosty i żywy, ale nie sposób w pewnym stopniu nie zgodzić się z Cejrowskim (w konfrontacji obu panów na temat aborcji). Obu ich lubię. Jeden w sposób prosty omawia niuansy wiary, drugi w prosty sposób opowiada o radości życia prostych ludzi z dala od naszej "wspaniałej" cywilizacji. Obaj się jakoś uzupełniają.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt mar 07, 2014 9:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
Bardzo rzadko oglądam telewizję. Mąż przywołuje mnie jak dojrzy coś ciekawego i uzna, że mnie to zainteresuje. Dotyczy to min telewizji TRWAM (Rozmowy niedokończone, jak są ciekawe) i WC. Lubię również obu panów, potyczki w sprawie aborcji nie znam i jakoś mnie to nie kręci. O obu panach słyszałam też sporo zlego. To mnie jednak nie interesuje. Ludzie muszą gadać oceniając jako paskudów, inaczej musieliby myśleć. Któryś z ludzi telewizji wyznał, że Hołownia doprowadził go do Boga. Może doprowadzi/ł i następnych.


Pt mar 07, 2014 9:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
merss napisał(a):
Ludzie muszą gadać oceniając jako paskudów, inaczej musieliby myśleć.

No niestety. A każdy człowiek jest tylko człowiekiem (z bagażem takich czy innych słabości). Ważne jest (powinni być) co ofiarowuje innym ludziom (obojętne, czy to pisarz, obieżyświat, naukowiec, dziennikarz itp). Niestety obecnie dzieje się coś niedobrego. Nieważne co dobrego ktoś tam zrobił, szmatławce (i ludzie - ich klienci) doszukują się takich czy innych skandali i skandalików.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt mar 07, 2014 9:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Szymon Hołownia
"merss"

Cytuj:
@lidka
A gdyby był znany w innych krajach, zarzut dotyczłby tego, że narzuca innym swoją wizję świata a świat go nie słucha, bo książki się słabo sprzedają. Straciłaś kobieto kontakt z rzeczywistością; czytam osobę, która żyje w bajkowym świecie własnych myśli. Nie przepuści też okazji, by sypnąć piaskiem po oczach katolikom. Przymus jakiś czy cuś?
[/quote]


Jak zwykle Merss lubisz przesadzac... jesli juz stracilam tak jak twierdzisz kontakt z rzeczywistoscia... to chyba tylko z ta Polska katolicka - ktore nie ma zadnego znaczenia w naszym swiecie i bardzo odbiega od realiow tego swiata... Ja zadalam grzecznie pytanie - poniewaz nigdy nie slyszalam o tym czlowieku... ty jak zwykle zamiast w miare kulturalnego zachowania oferujesz swoja katolicka grzecznosc i wyrozumialosc :mrgreen:


Pt mar 07, 2014 11:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
Grzecznie zadane pytanie dotyczyłoby działalności a nie sarkastycznego stwierdzenia, że nie słyszano o Hołowni w świecie. Sława nie jest miarą wartości literatury, ale jej popularności. Nie muszą iść w parze. Literatury o charakterze religijnym mamy tony w każdym kraju. Można wybierać.
Z opinii niewierzących jednak wiem, że ani Halik ani Hołownia nie trafili do nich. Piszą więc dla tych, którzy jeszcze nie utracili wiary. Można zaczynać i od nich swoją przygodę z życiem.
Cytuj:
ty jak zwykle zamiast w miare kulturalnego zachowania oferujesz swoja katolicka grzecznosc i wyrozumialosc

Jestem i będę wredna, najwredniejsza z modów, które były, są i będą. To mój znak rozpoznawczy. Mało było czasu, by się o tym przekonać, czy używasz falszywego kodu podświadomości? Mam to osobiście i systematycznie wykładać? Mogem.


Pt mar 07, 2014 11:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Szymon Hołownia
ciach- offtop (merss)


So mar 08, 2014 5:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
Gdybym był poganinem i spotkałbym Hołownię, to raczej nie zostałbym katolikiem. Nie wiem co głosi Hołownia, ale nie jest to katolicyzm rzymski, którego Hołownia raczej nie zna zbyt dobrze. Hołownia jest gwiazdą pop, ale raczej nie prorokiem przemawiającym w imię Pana. Nie zdziwię się jak Hołownia za jakiś czas będzie popierał związki partnerskie, in vitro itd.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So mar 08, 2014 5:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
Pokusiłam się jednak, by zajrzeć za firankę.

Z opinii niewierzących jednak wiem, że ani Halik ani Hołownia nie trafili do nich. Piszą więc dla tych, którzy jeszcze nie utracili wiary. Można zaczynać i od nich swoją przygodę z życiem.

To może zacznę od księdza Bonieckiego, którego bronił Hołownia.
ciach- to wątek o Hołowni, załóż o ks. Bonieckim jak chcesz o tym pisać (merss)

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So mar 08, 2014 10:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
merss

Zapomniałam o Tobie. Napisałaś: Piszą więc dla tych, którzy jeszcze nie utracili wiary.

W takim towarzystwie szybko ją utracą, w każdym bądź razie na tyle się wykoślawią, że zostaną im wyobrażenia, że wierzą, choć od wiary odejdą.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So mar 08, 2014 10:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
ciach- offtop (merss)

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So mar 08, 2014 12:08 pm
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
Mały Książę napisał(a):
... Nie wiem co głosi Hołownia, ale nie jest to katolicyzm rzymski, którego Hołownia raczej nie zna zbyt dobrze.... .


To się nie wypowiadaj, będziesz wiedział - powiedz - tak postępuję rozsądni ateiści, niekatolicy, katolicy - proste to, ale jak widać trudne.

Lidka
jeśli nie znasz człowieka to tu nie szukaj sposobu na jego poznanie jak widzisz katolicy są różni :) . Są racy nawet, co ze wszystkiego zrobią politykę w imię słusznej sprawy i w imię... (jednak jestem katolikiem). Nie jest znany tylko w Polsce, a czy są tłumaczenia nie wiem (nie interesuje mnie to, bo ja to nawet polski - słabo znam).


No muszę za pracę się brać.



Pozdrawiam


So mar 08, 2014 3:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
Mały Książę napisał(a):
Gdybym był poganinem i spotkałbym Hołownię, to raczej nie zostałbym katolikiem.
Skoro już wypowiadasz się w imieniu pogan, to mógłbyś uzasadnić dlaczego będąc poganianiem, po spotkaniu Hołowni, nie uwierzył byś mu i raczej nie zostałbyś katolikiem tak jak on ?
Cytuj:
Nie wiem co głosi Hołownia, ale nie jest to katolicyzm rzymski, którego Hołownia raczej nie zna zbyt dobrze.
W tej kwestii podpisuje się pod komentarzem JarStary...
Cytuj:
(...) jest gwiazdą pop, ale raczej nie prorokiem przemawiającym w imię Pana.
Takie same komentarze pisali(i piszą) wrogowie Kościoła pod adresem ostatnich trzech papieży...
Cytuj:
Nie zdziwię się jak Hołownia za jakiś czas będzie popierał związki partnerskie, in vitro itd.
Ja natomiast zdziwił bym się gdybyś miał rację...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So mar 08, 2014 8:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
No widzisz, bo nie czytałeś tego co wykasowała merss, a co w sposób dosyć jasny ukazuje pazurek Hołowni, który rzucił się jak lew na tych, którzy nie popierają działalności kreciej księdza Bonieckiego (to ten m.in od Nergala), głównie kapłanów Kościoła Katolickiego.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So mar 08, 2014 8:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
Ewa Agnieszka napisał(a):
No widzisz, bo nie czytałeś tego co wykasowała merss, a co w sposób dosyć jasny ukazuje pazurek Hołowni, który rzucił się jak lew na tych, którzy nie popierają działalności kreciej księdza Bonieckiego (to ten m.in od Nergala), głównie kapłanów Kościoła Katolickiego.
Nie znalazłem EA w wypowiedziach ani wymienionego przez Ciebie księdza, ani Hołowni nic, co mogłoby wskazywać, że któryś z nich jest za legalizacją związków partnerskich czy in vitro więc posadzenie Hołowni o to, uważam za dyrdymały "nawiedzonych".

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So mar 08, 2014 9:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL