Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:30 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Szymon Hołownia 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
sahcim napisał(a):
Mógłbyś zatem wyjaśnić na czym opierasz swoją warunkową tezę, że nie znający Boga człowiek po spotkaniu Hołowni nie zostałby katolikiem...?

Być może się mylę. Daj Boże. Szymon próbuje ewangelizować. Należy nam się modlić o sukcesy w tej dziedzinie. Pozdrawiam:)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N mar 09, 2014 8:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Szymon Hołownia
ciach- kto miał przeczytać, przeczytał. Teraz tnę. (merss)

_________________
you will find me if you want me in the garden unless it's pouring down with the rain
http://www.twojagieldaofert.pl


Pn mar 10, 2014 10:11 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
Tylko jak tu olać ITI, kiedy to jest mocodawca? Szymon Hołownia nie może odciąć się od własnej branży, będąc w tej branży.
No, chyba, że wszedł do jaskini potwora, by go ugodzić w serce, wtedy rozumiem :wink:

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pn mar 10, 2014 10:20 am
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
ciach- j/w


Pn mar 10, 2014 10:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
ciach- offtop

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pn mar 10, 2014 11:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
Tak sobie trochę myślę nad Religia TV. Kiedy oglądałam, nie filtrowałam treści przez żaden pryzmat, ufałam.
Teraz zaś przypominam sobie, że często trafiałam na nudy albo tematy mało istotne. Dwa razy byłam zaciekawiona, raz było to piękne świadectwo nawróconego więźnia, drugi raz historia Joanny d'Arc.
Często (może miałam pecha?) trafiałam na nuuudy. Aż dziw bierze, bo nawet ja, prosty człowiek, gdybym miała taką stację, wykorzystałabym ją na maksa, pokazując całe piękno i bogactwo wiary katolickiej. Myślę, że niejeden mądry, mający wiele do powiedzenia człowiek, potrafiący przykuć uwagę, dałby się zaprosić do takiego programu.
Raz trafiłam na Hołownię dyskutującego z kimś o jakiś mało znaczących (z punktu widzenia naszego rozwoju) sprawach.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pn mar 10, 2014 2:23 pm
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
ciach- czy to przesilenie wiosenne, że jedno ad personam goni następne? Obcasy pościeram od tego biegania.


Pn mar 10, 2014 3:10 pm
Post Re: Szymon Hołownia
Merss dobrze już zaczynam rozumieć, co się dzieje, więc napiszę to samo, jednak inaczej.

Każde urządzenie ma przyciski, mogą one służyć do wyłączenie lub spowodowania zmiany, warto z tego skorzystać, a nie katować się nudą.
Raczej nie pokuszę się o to by pouczać kogoś jak robić dobrą telewizję - znam się na Photoshoopie (choć i to jest bardzo kontrowersyjne - bo od dwóch tygodni są tacy którzy chcą mi udowodnić, że moje 20 lat pracy w poligrafii i jakieś 19 w Photoshopie nic nie znaczy i oni mi pokarzą jak to się robi, jak porównuję proofy [wydruki kontrolne] widz, że jest zupełnie odwrotnie - ale moją pracę ocenia, ktoś kto ma stracić kawałek swojej pracy na rzecz zespołu, w którym ja pracuję) - przepraszam za dygresję.
Pan Hołownia nie pracuje już w ITI i w Newsweeku też nie - więc tym bardziej nie ma, co się nad tym rozwodzić.
Tu jednak pokuszę się "krytykę". Czytam aktualnie książkę Panów Hołowni i Prokopa (tę ostatnio wydaną) - hm... zacząłem czytać i to po dwóch miesiącach leżenia jej na półce- nie to nie brak czasu. Zawsze pierwsze co robię z książką, gazetą czy albumem - to je oglądam (naprawdę jest wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia) - książka to już od strony przedtytułowej mi się nie podoba, cała kompletna żenada jak dla mnie, styl łamania (znaczy cały układ graficzno-typograficzny) jest straszny (może nawet potworny), ja lubię starą polską szkołę łamania, ale z drugiej strony wiem, że teraz młodzi ludzie cenią sobie właśnie taki wygląd czytanych pozycji wydawniczych, nie zależnie od ich rodzaju gatunku czy jak to tam inaczej nazwać. Ponieważ interesuje mnie treść, a nie forma - to czytam (choć jest to dla mnie trudne).
Ja mam bardzo podobne widzenie wiary, Boga jak Szymon, więc jakoś znoszę tę niedogodność.

Jak rozumiem Stacji mam nie polecać?


Pozdrawiam.

PS.
Merss jak będziesz tak narzekać (to mimo, że z kasą u mnie ostatnio krucho) kupię fleki (takie do docięcia - byś miała zajęcie i cięła gumę, ą nie posty :) ) i wyślę (pewnie na Berdyczów) - ale może do Ciebie trafią.


Wt mar 11, 2014 10:23 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Szymon Hołownia
Ja tam lubię teksty Hołowni. W Monopolu na zbawienie pisze o łasce uświęcającej.

Łaska uświęcająca to wewnętrzne światło, które sprawia, że człowiek widzi drogę do nieba i może nią iść. To otwarcie kanału, na którym nadaje Bóg a utrata łaski to zmiana kanału. Bóg nie przestaje mówić, ale nie jesteś w stanie go słyszeć. To nie tak, że przed grzesznikiem otwiera się piekielna otchłań (...) człowiek ma bowiem wciąż w sobie moralny GPS- sumienie, które może sensownie poprowadzić go dalej i sprawić, że kiedyś, gdy zdecyduje się wrócić na kanał Pana Boga, okaże się, że nie ma do nadłożenia wiele drogi. (...)
Sumienie ma każdy, ale ten kto nie wierzy w Boga używa go jako zbioru moralnych prawd, etycznych wskazań. Sumienie w rozumieniu chrześcijańskim to coś więcej niż wewnętrzny kontroler moralności (rządzi się prawem miłości)


Wt mar 11, 2014 11:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Szymon Hołownia
Ja tam myślę, że nie da się pogodzić lojalności wobec niedobrych sympatii czy układów z Bogiem.

Zastanawia mnie wściekła reakcja Sz. Hołowni na zakaz wypowiedzi nałożony swego czasu na ks. Bonieckiego (związanego z Tygodnikiem Powszechnym , który skręcił na lewo, a w sprawach wiary czynił zamęt) w związku z aferą związaną z Nergalem.
W innym tekście Hołowni związanym z nawróceniem Frytki, krytyka pośrednio dotyczyła (jak zrozumiałam, być może się mylę, to jakiś Kościół protestancki o którym na daną chwilę nic nie wiem) konserwatywnego chrześcijaństwa.

Ps. Tu nie chodzi o lincz Nergala, ks. Bonieckiego czy Hołowni, ale o jakąś przejrzystość co do osób związanych z Kościołem.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pn mar 17, 2014 12:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL