Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:25 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ojcze Nasz - modlitwa siedmiu próśb 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
mindmonkey napisał(a):
Papiez w jakims kazaniu mowil, ze niedlugo przyjdzie Chrystus w chwale.Biblia dokladnie nie okresla mowi tylko, ze pod koniec dziejow.Gdzies spotkalam sie z notatkami, ze wystepuje co 1000 czy 100 lat niektorzy nawet prowadza specialne obliczenia w tym kierunku.


I w tym się z Papieżem zgadzam. Cała rzecz w tym żeby ten " pod koniec dziejów" nie przeoczyć i dobrze go rozpoznać bo w tedy pojawi się Jezus [paruzja] i zacznie panować Królestwo Boże. To dość istotna sprawa zwarzywszy na nasze wybawienie. Pan Jezus jednoznacznie ostrzegał

Mat 24 36 36 „O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec. 37 Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. 38 Bo jacy byli w owych dniach przed potopem — jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, 39 i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich — tak będzie z obecnością Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwaj będą w polu: jeden będzie wzięty, a drugi pozostawiony; 41 dwie będą mleć w żarnach: jedna będzie wzięta, a druga pozostawiona. 42 Dlatego czuwajcie, gdyż nie wiecie, którego dnia wasz Pan przyjdzie.

Dlatego spytałem "jak wyobrażacie sobie ten moment w którym przyjdzie królestwo Boże na ziemię? Co w tedy się wydarzy? Jak będzie wyglądało życie? Jacy będą ludzie?" aby każdy komu zależy na wybawieniu nastawił swój umysł na tryb czuwania i wyczekiwania by nie popełnić tego błędu co ludzie za dni Noego którzy; "39 i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop". Żeby rozpoznać paruzję trzeba mieć świadomość na co zwrócić uwagę.mindmonkey Jak dobrze rozumiem ma taki bardziej idylliczny obraz paruzji Jezusa i początku panowania Królestwa Bożego, a pozostali?
 

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


N lut 16, 2014 6:46 pm
Zobacz profil
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Przyjdź Królestwo twoje! U mnie jest tak, jeśli czuję się spokojny wyluzowany, zajmuję się tym co jest nie tylko dla mnie użyteczne. To uważam że jest we mnie Królestwo Boga.


N lut 16, 2014 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jacek.J napisał(a):
Cała rzecz w tym żeby ten " pod koniec dziejów" nie przeoczyć i dobrze go rozpoznać bo w tedy pojawi się Jezus [paruzja] i zacznie panować Królestwo Boże. To dość istotna sprawa zwarzywszy na nasze wybawienie.
Nieprawda. Jezus zalecał coś całkiem innego - mianowicie bycie nieustannie przygotowanym na Jego Paruzję.
Nie po to by jej nie "przeoczyć" (cóż za surrealizm!) tylko by nie Pan nie zastał nas nieprzygotowanymi.

Cytuj:
Pan Jezus jednoznacznie ostrzegał

Mat 24 36 36 „O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec. 37 Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. 38 Bo jacy byli w owych dniach przed potopem — jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, 39 i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich — tak będzie z obecnością Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwaj będą w polu: jeden będzie wzięty, a drugi pozostawiony; 41 dwie będą mleć w żarnach: jedna będzie wzięta, a druga pozostawiona. 42 Dlatego czuwajcie, gdyż nie wiecie, którego dnia wasz Pan przyjdzie.
Ano właśnie. Dlatego zupełnie nie rozumiem dlaczego Świadkowie Jehowy udawali że wiedzą kiedy Jezus przyjdzie. Czy to tylko pycha, czy po prostu chwyt werbunkowy?

Cytuj:
Dlatego spytałem "jak wyobrażacie sobie ten moment w którym przyjdzie królestwo Boże na ziemię? Co w tedy się wydarzy? Jak będzie wyglądało życie? Jacy będą ludzie?" aby każdy komu zależy na wybawieniu nastawił swój umysł na tryb czuwania i wyczekiwania by nie popełnić tego błędu co ludzie za dni Noego którzy; "39 i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop". Żeby rozpoznać paruzję trzeba mieć świadomość na co zwrócić uwagę.mindmonkey Jak dobrze rozumiem ma taki bardziej idylliczny obraz paruzji Jezusa i początku panowania Królestwa Bożego, a pozostali?
 
Coś Ci się Jacku pozajączkowało. Owszem, ZANIM nadszedł Potop, współcześni Noego o nim nie wiedzieli - ale zapewniam CIę, że jak już był, to go zauważyli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dlatego nie roztaczaj nam tutaj wizji tego, że ktoś "nie zauważy" paruzji...

Zresztą jestem zdziwiony kolejną zmianą nauki ŚJ. Bo dotąd to raczej krzepili się oni obrazami jak to Bóg wygubi wszystkich nie-świadków (czego raczej trudno nie zauważyć...). W przeznaczonej dla dzieci (!) książeczce Od raju utraconego do raju odzyskanego przedstawili dla swoich milusińskich taki pokrzepiający obraz zniszczenia nie-SJ: "Martwe ciała będą wszędzie - od jednego końca świata do drugiego. Jehowa mówi: >>Sięgnę po miecz przeciw mieszkańcom ziemi<<. Rozrzucone, niepogrzebane i nieopłakane ciała będą dla ziemi niczym nawóz."
Nic dziwnego że cieszyła ich taka wizja, skoro Strażnica z 15.7.1955 (wyd ang.) ubolewała: "Można spryskać pole chemikaliami, które zabiją chwasty, lecz pozostawią plony; bardzo źle, że nie można zasypać miast bombami, które unicestwią złych, lecz nie naruszą niewinnych"

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 16, 2014 7:07 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
witoldm napisał(a):
Przyjdź Królestwo twoje! U mnie jest tak, jeśli czuję się spokojny wyluzowany, zajmuję się tym co jest nie tylko dla mnie użyteczne. To uważam że jest we mnie Królestwo Boga.


czyli mamy drugi głos pozytywnie kojarzony z Przyjściem Pana Jezusa z Królestwie Bożym.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


N lut 16, 2014 7:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jacek.J napisał(a):
witoldm napisał(a):
Przyjdź Królestwo twoje! U mnie jest tak, jeśli czuję się spokojny wyluzowany, zajmuję się tym co jest nie tylko dla mnie użyteczne. To uważam że jest we mnie Królestwo Boga.


czyli mamy drugi głos pozytywnie kojarzony z Przyjściem Pana Jezusa z Królestwie Bożym.
Aż się boję zapytać o co Ci chodzi :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 17, 2014 12:52 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Barney

Cytuj:
Aż się boję zapytać o co Ci chodzi


;) nie lękaj się człowiecze! Chodzi mi o to że generalnie na to pytanie wszyscy ludzie - w znaczniej większości Katolicy- z którymi rozmawiam kojarzą sobie przyjście Pana Jezusa z wszystkim co najlepsze. A przecież o to już kiedyś pytano samego Jezusa " co będzie znakiem twego przyjścia"

Mat 24:3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego na osobności uczniowie, mówiąc: „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?”- po Katolicki "końca świata"

I Pan Jezus odpowiada;

4 A Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: „Baczcie, żeby was nikt nie wprowadził w błąd; 5 bo wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: ‚Ja jestem Chrystusem’; i w błąd wprowadzą wielu. 6 Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec.
7 „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim. 8 Wszystko to jest początkiem dręczących boleści.
9 „Wtedy ludzie będą was wydawać na ucisk i będą was zabijać, i ze względu na moje imię będziecie przedmiotem nienawiści wszystkich narodów. 10 Wtedy też wielu się zgorszy i jedni drugich będą zdradzać, i będą jedni drugich nienawidzić. 11 I powstanie wielu fałszywych proroków, i wielu wprowadzą w błąd; 12 a z powodu wzrostu bezprawia miłość większości oziębnie. 13 Ale kto wytrwa do końca, ten zostanie wybawiony. 14 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec.
[...] oczywiście odpowiedź Jezusa kończy się na 51 wersecie tego rozdziału
Jak wiecie to jest proroctwo ….! Nie ŚJ tylko Pana Jezusa;) proroctwa są nie po to by swoim tekstem wypełnić kartki Biblii żeby nie były puste tylko po to by ludzie je czytali i wypatrywali spełnienia się tych proroctw. Zatem czy to o czym tu mówił Pan Jezus się już spełniło czy może dopiero się spełni. Inaczej! Czy współczesnej historii nie można by utożsamić z tym proroctwem? Dodam że odnośnie tych czasów Tymoteusz pisał tak;

2Tym3 A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia. 2 Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, 3 wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci, 4 zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga, 5 zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy; i od tych się odwróć. 6 Z nich bowiem wywodzą się mężczyźni, którzy chytrze wciskają się do domów i uprowadzają jako swych jeńców słabe kobiety obarczone grzechami, wiedzione rozmaitymi pragnieniami, 7 takie, które zawsze się uczą, a jednak nigdy nie potrafią dojść do dokładnego poznania prawdy.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


N lut 23, 2014 5:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jacek.J napisał(a):
Chodzi mi o to że generalnie na to pytanie wszyscy ludzie - w znaczniej większości Katolicy- z którymi rozmawiam kojarzą sobie przyjście Pana Jezusa z wszystkim co najlepsze. A przecież o to już kiedyś pytano samego Jezusa " co będzie znakiem twego przyjścia"
(...)

1.
Jacku, tym razem pomieszałeś znaki przyjścia Jezusa z samą paruzją.
2.
Cieszę się z Twojej obserwacji że "wszyscy ludzie - w znaczniej większości Katolicy- z którymi rozmawiam kojarzą sobie przyjście Pana Jezusa z wszystkim co najlepsze" - obawianie się Paruzji jest to czyste pogaństwo, zaś jej oczekiwanie zawsze było przymiotem chrześcijan. To najpiękniejsze świadectwo o katolikach, jakie kiedykolwiek usłyszałem z ust Świadka Jehowy :mrgreen:
3
Jeśli uważasz że błędem jest kojarzenie Paruzji "pozytywnie" to po co się o przyjscie Królestwa Bożego modlisz?
Jakiś absurd.
Chociaż... Świadkowie Jehowy nie modlą się modlitwą Ojcze Nasz..., prawda?

Cytuj:
(...)
Zatem czy to o czym tu mówił Pan Jezus się już spełniło czy może dopiero się spełni. Inaczej! Czy współczesnej historii nie można by utożsamić z tym proroctwem? Dodam że odnośnie tych czasów Tymoteusz pisał tak;

2Tym3 A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia. 2 Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, 3 wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci, 4 zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga, 5 zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy; i od tych się odwróć. 6 Z nich bowiem wywodzą się mężczyźni, którzy chytrze wciskają się do domów i uprowadzają jako swych jeńców słabe kobiety obarczone grzechami, wiedzione rozmaitymi pragnieniami, 7 takie, które zawsze się uczą, a jednak nigdy nie potrafią dojść do dokładnego poznania prawdy.


4
Jeśli poczytasz trochę świadectw historycznych, to zobaczysz że w każdym wieku z minionych od śmierci Jezusa, wiele osób wskazywało na to proroctwo podobnie jak Ty, uważając że "teraz to już pasuje" :mrgreen:
Zamiast takich spekulacji i dziecinady z przepowiadaniem coraz to nowych fałszywych terminów Paruzji, lepiej zastosować się do rady Jezusa być być w stałej gotowości:
"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie."/Mt 24,42/

5
Kilkanaście lat temu pewna moja (aktualna) znajoma siedziała sama w domu (mąż pracował) i chyba trochę się nudziła. Zaczęli ją odwiedzać Twoi, Jacku, współwyznawcy i po pewnym czasie została Świadkiem Jehowy.
Dlatego też z powyższego proroctwa, jakoś tak osobiście jeden wydaje mi się spełniać specyficznie teraz:
"Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane różnorakimi pożądaniami, takie, co to ciągle się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy." /2Tm 3:6-7 bt/
:wink:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 23, 2014 10:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
[quote="Jacek.J"] proroctwa są nie po to by swoim tekstem wypełnić kartki Biblii żeby nie były puste tylko po to by ludzie je czytali i wypatrywali spełnienia się tych proroctw.[/color] Otóż to Jacek...W PNŚ jest takie proroctwo Izajasza(9:6)
Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju....i tu pytanie:
ŚJ nauczają, że Jezus rozpoczął już swoje królowanie na ziemi, ale w sposób niewidzialny, zatem kiedy ŚJ zaczną wyznazywać Jezusa Chrystusa zgodnie z proroctwem Potężnym Bogiem...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N lut 23, 2014 1:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Barney
Cytuj:
2.
Cieszę się z Twojej obserwacji że "wszyscy ludzie - w znaczniej większości Katolicy- z którymi rozmawiam kojarzą sobie przyjście Pana Jezusa z wszystkim co najlepsze" - obawianie się Paruzji jest to czyste pogaństwo, zaś jej oczekiwanie zawsze było przymiotem chrześcijan.

Ale ja nie twierdzę że obecności Jezusa należy się obawiać. Wręcz przeciwnie należy jej z utęsknieniem wyczekiwać. Natomiast z słów Jezusa z Mar 24 rozdział jednoznacznie wynika że nie będzie to przyjemna rzecz
Cytuj:
3
Jeśli uważasz że błędem jest kojarzenie Paruzji "pozytywnie" to po co się o przyjscie Królestwa Bożego modlisz?

To Pan Jezus wyjaśnia w dalszych słowach swego proroctwa

Cytuj:
32 „A od drzewa figowego jako przykładu nauczcie się tej rzeczy: Gdy tylko jego gałązka staje się miękka i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. 33 Podobnie też wy, gdy to wszystko ujrzycie, wiedzcie, że jest on blisko, u drzwi.


Czyli choć wydarzenie zwiastujące obecność Jezusa będą dramatyczne mimo wszystko to dobra nowina dla uczniów Jezusa ponieważ dowodzi to bliskości Królestwa Bożego

Cytuj:
4
Jeśli poczytasz trochę świadectw historycznych, to zobaczysz że w każdym wieku z minionych od śmierci Jezusa, wiele osób wskazywało na to proroctwo podobnie jak Ty, uważając że "teraz to już pasuje"


I po to właśnie jest to proroctwo by wykazywać czujność. W minionych wiekach szczerzy ludzie dopatrywali się w wydarzeniach mających miejsce za ich czasów być może spełnianie się słów Jezusa. Brakowało jednak im tego że w tym proroctwie są opisane różne wydarzenia następujące jedno po drugim na globalną skalę co teraz ma miejsce począwszy od I wojny światowej

Cytuj:
lepiej zastosować się do rady Jezusa być być w stałej gotowości:
"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie."/Mt 24,42/


1.Co twoim zdaniem znaczy czuwać?
2.po co twoim zdaniem jest to proroctwo Jezusa?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pn lut 24, 2014 1:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jezus mówi o "czuwaniu" nie po to by "nie przegapić" Paruzji, ani też nie w jakimś innym celu, tylko w takim sensie, że nalezy być gotowym na Jego przyjście - i Jezus jasno mówi na czym to polega: na "rozdawaniu żywności o właściwej porze" (Mt 24,45). O co chodzi możemy wywnioskować, czytając co jest tego przeciwieństwem: Mat 24:48-51 bt "(48) Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: Mój pan się ociąga [z powrotem], (49) i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, (50) to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. (51) Każe surowo go ukarać i wyznaczy mu miejsce z obłudnikami. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."
Czuwanie polega także na tym, by "być gotowym" i "mieć biodra przepasane" (ŁK 12,35) co z kolei oznacza : Ef 6:14-18 bt "(14) Stańcie więc do [walki], przepasawszy biodra wasze prawdą i przyoblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, (15) a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju. (16) W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. (17) Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże – (18) wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie najusilniej i proście za wszystkich świętych"

Z pewnością nie jest "czuwaniem" czynienie się fałszywym prorokiem i ciągłe przepowiadanie terminu Paruzji wg swoich imaginacji.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 24, 2014 1:23 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
sahcim napisał(a):
zatem kiedy ŚJ zaczną wyznazywać Jezusa Chrystusa zgodnie z proroctwem Potężnym Bogiem...???


a gdzie tak pisze że należy Jezusa Chrystusa wyznawać Potężnym Bogiem? w proroctwie tym pisze jasno i wyraźnie że [Jezusa] będzie się tak nazywać z imienia. " potężny Bóg. To że Jaś ma na nazwisko "Kowalski" nie znaczy że automatycznie musi być kowalem. Pokazuje to tylko że najprawdopodobniej któryś z jego przodków był kowalem. Czyli Jaś ma nazwisko po pra-Ojcu

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pn lut 24, 2014 1:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał(a):
zatem kiedy ŚJ zaczną wyznazywać Jezusa Chrystusa zgodnie z proroctwem Potężnym Bogiem...???


a gdzie tak pisze że należy Jezusa Chrystusa wyznawać Potężnym Bogiem? w proroctwie tym pisze jasno i wyraźnie że [Jezusa] będzie się tak nazywać z imienia.
no więc dlaczego ŚJ nie nazywają Jezusa imieniem Potężny Bóg skoro proroctwo mówi, że będą Go zwać...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lut 24, 2014 1:42 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
sahcim napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał(a):
zatem kiedy ŚJ zaczną wyznazywać Jezusa Chrystusa zgodnie z proroctwem Potężnym Bogiem...???


a gdzie tak pisze że należy Jezusa Chrystusa wyznawać Potężnym Bogiem? w proroctwie tym pisze jasno i wyraźnie że [Jezusa] będzie się tak [b]nazywać z imienia.
no więc dlaczego ŚJ nie nazywają Jezusa tak, jak mówi proroctwo że będą Go nazywać...???


Jak to nie?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pn lut 24, 2014 1:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jacek.J napisał(a):
Jak to nie?
Nie udaj Jacku, że nie rozumiesz...chodzi mi o to dlaczego ŚJ nie nazywają Jezusa imieniem Potężny Bóg skoro proroctwo Izajasza mówi, że zwać Go będą takim imieniem...??? no chyba, że wykażesz tutaj Ty jako jeden z przedstawicieli śJ, że w sposób zgodny z proroctwem Izajasza nazywasz Syna Bożego Poteznym Bogiem...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lut 24, 2014 1:55 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
sahcim napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Jak to nie?
Nie udaj Jacku, że nie rozumiesz...chodzi mi o to dlaczego ŚJ nie nazywają Jezusa imieniem Potężny Bóg skoro proroctwo Izajasza mówi, że zwać Go będą takim imieniem...??? no chyba, że wykażesz tutaj Ty jako jeden z przedstawicieli śJ, że w sposób zgodny z proroctwem Izajasza nazywasz Syna Bożego Poteznym Bogiem...



Chodzi ci że stricte nie nazywamy Jezusa Potężnym Bogiem? To jest proroctwo więc tytuł [imię] potężny Bóg ma swoje symboliczne znaczenie. Podobnie Katolicy nie nazywają Jezusa cudownym doradcą, wiekuistym Ojcem czy nie nazywają Jezusa z imienia Immanuel

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pn lut 24, 2014 2:17 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL