Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:15 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ojcze Nasz - modlitwa siedmiu próśb 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
To jest niesamowite...co wy macie z tym homoseksualizmem?
Kościół traktuje jako grzech; seks pozamałżeński, a nawet seks który nie służy prokreacji! Dlaczego niby miałby traktować sex homoseksualny jakoś specjalnie?
Nie chce obrazac antyklerykałow, ale większość to jakieś przypadki schizofreniczne...coś sobie ubzdurają i tym żyją.

Uwagę Merss przeczytałem pôźniej, ale jak widać...podobne wnioski. Jak zawsze oględniej. ;)


N lut 09, 2014 11:18 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N cze 23, 2013 9:11 pm
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
merss napisał(a):
Nobody napisał(a):
Naprawdę potrzeba danych, aby uwierzyć/stwierdzić że to prawda?? :wink:

Bez nich bedę ciachać jako wyobrażenia i domniemane objawy wytwórcze mózgu. Od następnego postu. Okres ochronny zakończony.



Czyli będziesz też ciachać wszystkie posty o wierze w Boga? Jego istnienia jeszcze nikt nie udowodnił, czyli są to "objawy wytwórcze mózgu". A forum, mimo że katolickie, powinno być sprawiedliwe, czyli jeśli zaczniesz kasować moje zdania/opinie bo nie będą potwierdzone danymi, to proszę o konsekwencje.


N lut 09, 2014 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Nobody napisał(a):
merss napisał(a):
Nobody napisał(a):
Naprawdę potrzeba danych, aby uwierzyć/stwierdzić że to prawda?? :wink:

Bez nich bedę ciachać jako wyobrażenia i domniemane objawy wytwórcze mózgu. Od następnego postu. Okres ochronny zakończony.



Czyli będziesz też ciachać wszystkie posty o wierze w Boga? Jego istnienia jeszcze nikt nie udowodnił, czyli są to "objawy wytwórcze mózgu". A forum, mimo że katolickie, powinno być sprawiedliwe, czyli jeśli zaczniesz kasować moje zdania/opinie bo nie będą potwierdzone danymi, to proszę o konsekwencje.


Ty nie pytaj o Boga...najpierw uporządkuj swoje wiadomości które można przeczytać w książce do religii w szkole podstawowej, i wcale tutaj nie chodzi o nic metafizycznego, ale o rzeczy podstawowe jak 10 przykazan np.


N lut 09, 2014 11:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Czy homoseksualizm mieści się w temacie "Przyjdź Królestswo Twoje"? Jakos wydaje mi się, że to inny temat...

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn lut 10, 2014 12:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
No cóż.. Niektórym się wszystko z jednym kojarzy.. ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lut 10, 2014 3:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
To ciekawe? Na moje pytanie zasadniczo odpowiedziała tylko mindmonkey. Barney co prawda również odpowiedział ale nie na moje pytania. Jak nie pytałem kiedy przyjdzie Królestwo Boże bo do tego chciałbym żeby każdy sam doszedł. Z całą pewnością królestwa Bożego nie było jeszcze gdy Pan Jesus wypowiadał te słowa bo inaczej nie kazał by się modlić o jego przyjście. Przyjście królestwa Bożego nierozerwalnie łączy się z pojawieniem się króla tego królestwa Pana Jezusa. [paruzja]. Zatem ważne jest ustalić kiedy nastąpi lub nastąpiła paruzja [przyjście Jezusa w charakterze króla] bo w tym czasie Królestwo Boże zacznie panować

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


So lut 15, 2014 8:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Barney napisał(a):
Luk 17:20-21 bt " Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest."

Prośba "Przyjdź Królestwo Twoje" odnoszą się do teraźniejszości - o jej przemianę się modlimy.

Łk 11:20 bt "A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże."

Rz 14:17 bt "Bo królestwo Boże – to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym."

Czyli twoim zdaniem Królestwo już panuje? W takim razie dlaczego się modlisz " przyjdź Królestwo twoje"

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


So lut 15, 2014 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jacek.J napisał(a):
Z całą pewnością królestwa Bożego nie było jeszcze gdy Pan Jesus wypowiadał te słowa bo inaczej nie kazał by się modlić o jego przyjście.

To mnie zawsze fascynuje w śJ. Chrystus powiedział, że Królestwo Boże już jest wśród ludzi...

Luk 17,20-21
"Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest."

Łk 11,20
"A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże."

Rz 14,17
"Bo królestwo Boże – to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym."


... a śJ będzie twierdził, że nie ma co na to patrzeć, bo na pewno Królestwa Bożego wśród ludzi nie było ani nie ma, ponieważ...
Jacek.J napisał(a):
Przyjście królestwa Bożego nierozerwalnie łączy się z pojawieniem się króla tego królestwa Pana Jezusa.


Czyli Jezus sobie, a śJ sobie i absolutnie nie jest ważne to, że Chrystus nauczał zupełnie inaczej, niż to TS podaje. :D


So lut 15, 2014 8:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jacek.J napisał(a):
Barney napisał(a):
Luk 17:20-21 bt " Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest."

Prośba "Przyjdź Królestwo Twoje" odnoszą się do teraźniejszości - o jej przemianę się modlimy.

Łk 11:20 bt "A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże."

Rz 14:17 bt "Bo królestwo Boże – to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym."

Czyli twoim zdaniem Królestwo już panuje? W takim razie dlaczego się modlisz " przyjdź Królestwo twoje"
Panuje? Nie. Tego Jezus nie powiedział.
Ale powiedział za to że "jest".
Słowo "przyjdź" oznacza kilka rzeczy: zarówno tęsknotę za Paruzją jak i prośbę by Królestwo panowało w moim sercu i życiu oraz w sercu i życiu innych ludzi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lut 15, 2014 9:54 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Yarpen napisał

Cytuj:
Luk 17,20-21
"Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest."


http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 7/verse/21

Narodowi związanemu przymierzem z Jehową oznajmił, że „dopełnił się wyznaczony czas” i przybliżyło się Królestwo Boże (Mk 1:14, 15). Żeby ustalić, w jakim sensie Królestwo się „przybliżyło”, warto zwrócić uwagę na słowa, które Jezus wyrzekł do faryzeuszy: „Królestwo Boże jest pośród was” (Łk 17:21). W dziele The Interpreter’s Dictionary of the Bible (red. G. A. Buttrick, 1962, t. 2, s. 883) tak skomentowano ten werset: „Często cytuje się go jako przykład ‚mistycyzmu’ i ‚duchowości’ Jezusa, ale interpretacja ta opiera się głównie na starym tłumaczeniu ‚wewnątrz was’” (Bg, Dy, KJ). „Zaimek ‚was’ (hymòn) występuje tu w liczbie mnogiej (Jezus zwraca się do faryzeuszy — w. 20). (...) Teoria, według której królestwo Boże jest wewnętrznym stanem umysłu, czyli stanem osobistego zbawienia, pozostaje w sprzeczności z kontekstem tego wersetu oraz ze sposobem, w jaki przedstawia tę naukę cały NT”. Ponieważ słowo basileía („królestwo”) może się też odnosić do „godności królewskiej”, Jezusowi najwyraźniej chodziło o to, że on sam znajdował się wśród nich jako królewski przedstawiciel Boga, namaszczony przez Niego do sprawowania władzy. Jezus nie tylko był obecny w takim charakterze, ale też otrzymał władzę dokonywania dzieł stanowiących przejaw królewskiej mocy Boga oraz miał przygotować kandydatów na stanowiska w swym przyszłym Królestwie. Mógł zatem powiedzieć, że Królestwo się „przybliżyło”: w zasięgu ręki były wtedy niezwykłe perspektywy.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


So lut 15, 2014 10:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Od kiedy to komentarz jest argumentem? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lut 15, 2014 10:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Jacek.J napisał(a):
Yarpen napisał

Cytuj:
Luk 17,20-21
"Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest."


http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 7/verse/21

Narodowi związanemu przymierzem z(...)

I co z tego ma wynikać? Komentarz, który przytoczyło TS w rozdziale Wnikliwego Poznawania Pism na temat Królestwa Bożego, to interpretacja tego autora, a nie objawienie od Boga. W innym komentarzu do tego wersu, który ja posiadam, jest jasno stwierdzone, że wypowiedź Chrystusa należy rozumieć dosłownie.
I co dalej?

Poza tym:
Nadal nic się nie zmieniło w tym, a nawet sam to potwierdziłeś, ze dla śJ ważniejsze jest to, co podaje Towarzystwo Strażnica, a nie jednoznaczne słowa Chrystusa. :(


So lut 15, 2014 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Dlaczego tak wszyscy tesknia za monarchia... to przezytek, proponuje - Przyjscie republiki niebianskiej... bardziej sprawiedliwe .... :D Jestem cakowicie przeciwna absolutyzmowi wladzy zarowno na ziemi jak i w niebie...amen :no:


N lut 16, 2014 10:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Sorry Lidka - ale to ma szczęście Twój, nie nasz, problem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 16, 2014 12:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Przyjdź Królestwo twoje
Papiez w jakims kazaniu mowil, ze niedlugo przyjdzie Chrystus w chwale.Biblia dokladnie nie okresla mowi tylko, ze pod koniec dziejow.Gdzies spotkalam sie z notatkami, ze wystepuje co 1000 czy 100 lat niektorzy nawet prowadza specialne obliczenia w tym kierunku.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N lut 16, 2014 5:20 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL