Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:16 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Babcia i wnuki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Post Re: Babcia i wnuki
biedronka napisał(a):
Brygido, pewnie jesteś jego ulubioną babcią.

Generalnie to uważam, ze babcia jest do kochania. Moje dziewczynki mają dwie babcie emerytowane nauczycielki, na szczęście przynajmniej jedna z nich nie zastanawia się, czy będą geniuszami- maja być zdrowe i radosne. zawsze powtarzam, ze ktoś liście na ulicy zamiatać musi


Mitem jest, że to babcie rozpuszczają wnuków. Tak było z poprzednim pokoleniem babć i dziadków. Teraz, gdy panuje zasada, że dziecko nawet nie może dostać klapsa, bardziej wymagające stały się babcie i dziadkowie niż rodzice.
Gdy moje dzieci były w wieku szkolnym, to ja miałam więcej do powiedzenia niż dzieci, teraz jest odwrotnie i to niestety dotyczy dzieci mojej córki również.
Od poniedziałku czekam na wnuka, aby przyszedł do mnie pouczyć się angielskiego. Do dnia dzisiejszego rodzice nie zdołali go do tego namówić.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Śr sty 29, 2014 2:18 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Babcia i wnuki
Brygida napisał(a):
JolaSz napisał(a):
Jest jakaś taka dziwna prawidłowość, że wnuki bardziej kochają babcię od mamy, niż od taty.
Ja wiedząc o tym, będę kiedyś się bardzo starała :)
A swoją drogą, to mój wnuś jest najpiękniejszy i najcudowniejszy ze wszystkich wnusiów na świecie ... (tak podobno ma każda babcia) :)


Ja natomiast widzę nie tylko zalety, ale również wady, szczególnie mojego wnuka, który niechętnie garnie się do nauki.

Wiesz, mój ma 1,5 roku, więc mogę sobie na taki bezgraniczny zachwyt pozwolić, tym bardziej, że jedyny na razie :)


Śr sty 29, 2014 6:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Babcia i wnuki
Moje dzieci nie kochają babć bardziej od rodziców, bo nie mają aż tak dużego kontaktu. Tzn nasze kontakty sa regularne, ale na zasadzie odwiedzin, a nie jakiegoś stałego przebywania razem.
Brygida napisała że babcie nie rozpieszczają :wink: pewnie zależy jaka babcia, każda jest inna.
Moje obie "mamy" z założenia nie wtrącają się w nasze małżeńskie sprawy i w wychowanie dzieci. Jestem za to wdzięczna zwłaszcza teściowej :brawo: bo nie zawsze tak jest. Moja teściowa potrafiła nas wygonić jako młode małżenstwo i zmusić do zamieszkania osobno (mnie się wtedy wydawało że mi krzywdę robi!! A to było fundamentem naszych dobrych relacji!!). Kiedy zdarzyło mi się poskarżyć na męza (a jej syna) ona wysłuchała, nie skomentowała, na koniec zapytała- jak się już wygadałaś, to wracaj do niego i postarajcie się porozumieć :wink: napewno potraficie :wink: Nie myliła się.
Chwali naszych synków, jest z nich dumna, to widać. Chwali też nasze podejście do wychowania dzieci.
Ja pamiętam skrajnie inną sytuację z dawnego sąsiedztwa. Teściowa pilnowała tam małych dzieci. Cały czas komentowała niedobrą synową, a z dziećmi postępowała calkowicie nierozsądnie, pasła słodyczami itp. Ich najmłodsza córka cały czas ma problem z dużą nadwagą która się zaczeła w tym okresie. Pamiętam jak ta sąsiadka ze łzami w oczach mi się zwierzała jak bardzo by chciała żeby stać ją było na obca nianię która będzie zajmowała się dziećmi według zaleceń matki w nie wbrew niej... :|

_________________
Ania


Cz sty 30, 2014 12:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL