Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:07 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Sąd Ostateczny 
Autor Wiadomość
Post Re: Sąd Ostateczny
Sąd to nic innego jak poznanie całej prawdy. Wtedy takie stany jak wartościowanie zachowań nie mają znaczenia, jest jak jest. Te nasze obecne wartościowania wynikają z braku znania całej prawdy. Także ziemskie sądy licytują za i przeciw pewnym wartościom. Lecz tylko dlatego, że nie są w stanie wyświetlić całej prawdy. Zatrzymanie się w swoim życiu na ziemi, samo w sobie już wiedzie do sądu nad tym co było. Bo już się więcej u danej osoby tu nic nie wydarzy. Lecz ryzykownym jest twierdzić, że poznawanie tego co było prawdziwe, inaczej sąd nad tym. Będzie jakimś stanem niechcianym niczym tortury, czy stanem chcianym przyjemnością. Owszem dla zachęty teraz, do życia bezkolizyjnego, można się podpierać zarówno zachętą jak i groźbą. Bo taka jest kondycja człowieka, że takie informacje mają wpływ na zachowanie się wielu osób, choć nie jednakowy. A niektórych to niewiele to obchodzi, mają inne swoje słabe strony, którymi można stymulować ich obecne zachowania.


N sty 12, 2014 9:10 pm
Post Re: Sąd Ostateczny
Andy72,
nie wiem, co Bóg wie, bo nie wiem, czy w ogóle jakiś Bóg istnieje.
Nie wiem, czy jest jakimś heroizmem owo "stanięcie w prawdzie", nie sądzę, by to był jakiś wielki kłopot dla większości ludzi. Poza tym jaki ma sens gdybanie o słabiutkich hipotezach nt. tego, co ma niby być po śmierci? O wiele ciekawsze jest to, co jest tu i teraz.
Może lepiej się zastanowić nad sobą tutaj: na ile kto potrafi akceptować siebie i swoje życie.


N sty 12, 2014 9:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Sąd Ostateczny
blobek napisał(a):
Może lepiej się zastanowić nad sobą tutaj: na ile kto potrafi akceptować siebie i swoje życie.

Tak sobie zaplanowal temat wątku. Jak zechce pisać o tym co tu i teraz będzie pisał w innych wątkach... i pisze z gracją. Może zakończysz to przestarzałe formą dyrektorowanie na forum? Sztuczne to i nieprawdziwe jakieś...Jakbyś chciał coś ukryć i wychodzi niepostrzeżenie wbrew blobkowej woli.
Temat bóstw i życia po śmierci zajmował wszystkie znane nam cywilizacje. Jest więc dla człowieka ważny. Ten temat należy do tej właśnie serii.


N sty 12, 2014 9:22 pm
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, za całokształt offtopowania i wklejanie wyciętych postów. OSTZEŻENIE (merss)
Reg. V/5 i IV/4


N sty 12, 2014 9:39 pm
Post Re: Sąd Ostateczny
ciach- offtop. Odejdź proszę od komputera lub zaprzestań tych praktyk (merss)


N sty 12, 2014 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Sąd Ostateczny
Ja gdziesz czytalam, ze diabel mowi patrz na swoje grzechy, natomiast Bog mowi patrz na mojego syna.Jesli taka jest prawda znaczylo by ze polowa katolikow zyje w grzechu ciezkim i ze zle praktykuje wiare.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N sty 12, 2014 11:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 3:42 pm
Posty: 492
Płeć: mężczyzna
Post Re: Sąd Ostateczny
mindmonkey napisał(a):
Ja gdziesz czytalam, ze diabel mowi patrz na swoje grzechy
" Przyjrzyj się dobrze swoim upadkom i pomyśl ile zła wyrządziły Kościołowi."
http://siostrypasjonistki.pl/rozwazania-drogi-krzyzowej.html

"1. Módl się do Ducha Świętego, byś mógł zobaczyć swój grzech i jego konsekwencje w Bożym świetle."
http://www.ekspiacja.torun.paulini.pl/pliki/503eks000win/Kroki_ku_uwolnieniu_z_ciezaru_winy_po_grzechu_aborcji.pdf

"1. Stanąć w prawdzie – każdy z nas tego potrzebuje
(...)
2. Zobaczyć swój grzech"
http://www.jakub.diecezja.swidnica.pl/files/Stanac_w_prawdzie.pdf

"Pozwól mi więc "zobaczyć się w prawdzie, a zatem dostrzec swoje winy, lecz także swoje możliwości, swoje zadania, swoją siłę" (wg ks.Adolfa Janczaka SCJ), bo "często brak nam uczciwego spojrzenia na siebie..."
http://rozaniec.maryjni.pl/wydruki/rozaniec_tom_6_rozdz_7.html

"Kiedy zaczynamy szczerze słuchać Jego słowa, ono oświetla mroki, w których ukrywa się nasz grzech i demaskuje naszą grzeszność przy której nieraz uparcie trwamy. Tylko On, kiedy pozwalamy Mu do nas przemawiać, może nam pokazać nasz grzech. Słowo Boże posiada potrójną moc. Jego moc sprawia, że jesteśmy w stanie wejść w doświadczenie grzechu i przebaczenia całym sobą: umysłem sercem i wolą. Słowo chroni nas przed fragmentarycznością i przed błądzeniem w odkrywaniu prawdy o grzechu. Skłonność do patrzenia na swój grzech tylko fragmentarycznie wynika z naszej grzesznej natury. Nie jesteśmy w stanie o ludzkich siłach zobaczyć naszego grzechu, w całej jego rozciągłości, ponieważ zło jest w pewnym sensie częścią nas samych. Jest jakąś drzazgą wbitą w nasz umysł, serce i wolę. To sprawia, że grzech nasz zasłania nasz umysł, sprawia, że serce staje się twarde i osłabia naszą wolę i chęć odkrywania prawdy o grzechu."
http://wroclaw.biblista.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=346:odkrywanie-prawdy-o-wasnym-grzechu&catid=24:teksty

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)


Pn sty 13, 2014 12:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Sąd Ostateczny
Moim zdaniem te cytaty wynikaja z podszeptow szatana albo zlym nastawieniu, czy nie zrozumieniu przeslania wiary, jeszcze slyszalam taki cytat ile razy diabel przypomni ci o swoim grzechu przypomnij mu o jego przyszlosci.Wedlug Bozych planow czlowiek jest doskonaly tylko narazony na podszepty szatana i diabla.Grzech pierworodny sprawil ze diabel ma wieksza moc.Raczej powinnysmy zwracac uwage, ze Jezus umarl dla Naszego zbawienia po co wiec zamartianie zgrzeszylam jestem winna czy niegodna wszystko to szatan, ktory zbiera zniwa, nawet wsrod ludzi bardzo religijnych a powiedzialabym zwlaszcza. :)

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn sty 13, 2014 12:37 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Sąd Ostateczny
mindmonkey napisał(a):
Ja gdziesz czytalam, ze diabel mowi patrz na swoje grzechy, natomiast Bog mowi patrz na mojego syna.Jesli taka jest prawda znaczylo by ze polowa katolikow zyje w grzechu ciezkim i ze zle praktykuje wiare.

Jak człowiek może ciągle (za podszeptem szatana) patrzeć na swoje grzechy, skoro po spowiedzi tych grzechów już nie ma?
Chyba po to obmywamy swoją duszę w spowiedzi, by odrzucić od siebie grzech i nie wracać do dawnych - grzesznych sytuacji.
Owszem, należy pamiętać czym jest grzech, ale tylko na zasadzie ostrzeżenia (by nie upaść), ale nie na zasadzie ciągłego "posiadania" tego grzechu - tej ułomności.
Człowiek wg mnie robi co innego - oswaja sobie swój własny grzech i po jakimś czasie nie uważa danej sytuacji za grzech. Mało tego próbuje innym tłumaczyć, że źle żyją, nie stosując jego zasad, by w ten sposób tłumaczyć siebie.
I tak można sobie przysposobić wiele grzechów, aż coś w człowieku pęknie, lub mu ktoś coś wreszcie wytłumaczy.
Dlatego tak dobre są rozmowy - te w realu i te na forum też, bo człowiek pod osłoną anonimowości może się szczerze wypowiedzieć i skorygować swoje zachowanie, swoje myśli :)


Pn sty 13, 2014 9:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Sąd Ostateczny
Okazuje sie ze matka natura rowniez za podszeptem szatana plata nan figle jak nie cyklon to trzesienie ziemi, mrozy i sniegi, tajfuny... upaly temperatury przekraczajace 40 stopni C... pozary - ludzie tracacy zycie poprzez wspolprace szatana z Matka Natura i Bog ktory niestety nie potrafi temu zapobiec.. U mnie jutro tylko 43 C + dzisiejsze male trzesienie ziemi - na szczescie nikomu nic sie nie stalo, nie wiadomo jak bedzie wygladal jutrzejszy dzien - co ten niegrzeczny szatan wspolnie z Matka Natura napsoci :( :D


Pn sty 13, 2014 2:07 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Post Re: Sąd Ostateczny
Andy72 napisał(a):
Na przykład wszyscy będą oglądali czyjeś erotyczne fantazje


No to dla róznej maści ekshibicjonistów będzie juz raj, a nie sąd :D


A ogólnie w temacie wątku ...

Rózne wizje Sądu Ostatecznego są osadzone w realiach zywcem wzietych z tego swiata. Nie znamy innych wiec to normalne.

Podobno będzie sąd, tak to zostało nazwane.

Wyobraź sobie, ze cofasz sie w czasie dwa tysiące lat. Opisujesz napotkanemu w przeszłosci człowiekowi akcelerator cząsteczek jakichstam. On go nie widział, ma go opisać, a inni jemu podobni czytając jego opis mają zrozumiec jak działa. :D

Teraz wyobramźy sobie, ze dotyczy to nie akceleratora cząsteczek, tylko czegos z innego wymiaru, którego w głowie poukładać sobie nie umiemy.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Pn sty 13, 2014 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sąd Ostateczny
Cytuj:
Podobno będzie sąd, tak to zostało nazwane.
J 3:19 bt "A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 14, 2014 12:44 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sąd Ostateczny
No właśnie, dobry cytat. Wyobraźmy sobie że umieramy i teraz mamy iśc do Światła i stanąć w Prawdzie, gdzie są znane wszystkie nasze uczynki,myśli, prawdziwe motywy czynów. Wszystko się wyda przed naszymi znajomymi a przede wsztystkim przed Bogiem. Czy w tej chwili nie wybierzemy ciemności?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt sty 14, 2014 12:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Sąd Ostateczny
Jesli nie bedziemy sie w sobie doszukiwac grzesznej natury czyli grac pod dyktando szatana napewno nie z" taka postawa prosto do piekla sie trafia" niestety.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt sty 14, 2014 1:00 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 3:42 pm
Posty: 492
Płeć: mężczyzna
Post Re: Sąd Ostateczny
Barney napisał(a):
Cytuj:
Podobno będzie sąd, tak to zostało nazwane.
J 3:19 bt "A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki."
Ten fragment nie mówi ani o sądzie szczegółowym po śmierci, ani o Sądzie Ostatecznym, ale o sądzie, jaki wykonał Jezus w czasie swojej działalności:

Jak długo jestem na świecie, jestem światłością świata.
(Jana 9:5)

Odpowiedział im więc Jezus:
Jeszcze przez krótki czas przebywa wśród was światłość.
Chodźcie, dopóki macie światłość, aby was ciemność nie ogarnęła.
A kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie.
Dopóki światłość macie, wierzcie w światłość, abyście byli synami światłości.
To powiedział Jezus i odszedł, i ukrył się przed nimi.

(Jana 12:35-36)

Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd,
aby ci , którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi
.

(Jana 9:39)

Ja sam z siebie nic czynić nie mogę.
Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy;
nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.

(Jana 5:30)

Teraz odbywa się sąd nad tym światem.
Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony.

(Jana 12:31)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)


Wt sty 14, 2014 1:15 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL