Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:24 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 dzieci z gwałtu i in-vitro 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
Barney napisał(a):
Grzechem jest niegodny sposób zapłodnienia.
Niegodny czego, poczęcia?

Barney napisał(a):
Człowieka się płodzi, a nie produkuje. Ani nawet hoduje.

Jedno i drugie, jeśli jest świadomym i celowym działaniem, jest siebie warte.
Natomiast in vitro w swoim założeniu jest pójściem krok dalej, jeśli ciało kobiety nie jest w stanie począć, bądź utrzymać nowego życia. Zatem intencje są tak samo dobre w jednym, tak i drugim przypadku- pragnienie dziecka(wyłączam tu tworzenie nadliczbowych zarodków). Pragnienie dziecka realizuje się poprzez okoliczności, które temu sprzyjają. Jeśli wiemy, jak się robi dzieci i pragniemy dziecka, z założenia produkujemy je. Partnerów uważamy za wspólników, a nasze ciała, za narzędzia produkcji. Nie tak miało być w zamiarze Boga, ale cóż, jedno wypływa z drugiego. Jeśli wolno pragnąć dziecka i realizować to pragnienie osobie płodnej, to dlaczego nie wolno osobie niepłodnej?


Śr gru 18, 2013 11:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
Moim zdaniem osoby nie płodne mają pochowany lęk przed posiadanym dzieckiem albo w przeszłosci wypierane chęcie jego posiadanania ja tutaj naprawde polecałabym komuś jakiś uzdrowicieli tylko dobrych .

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr gru 18, 2013 12:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
mindmonkey napisał(a):
Moim zdaniem osoby nie płodne mają pochowany lęk przed posiadanym dzieckiem albo w przeszłosci wypierane chęcie jego posiadanania ja tutaj naprawde polecałabym komuś jakiś uzdrowicieli tylko dobrych .

Zwykle niepłodne kobiety są chowane pod kloszem, a wykolejonym nie brak płodności. Dla uzyskania płodności potrzeba upokorzeń, podobnie jak Sara, żona Abrahama była upokorzona przez niewolnicę. :)
Zobacz dużą analogię w 235 odcinku "Ukryta prawda".

http://tvnplayer.pl/seriale-online/ukry ... 23280.html


Śr gru 18, 2013 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
@jojota, to co zaprezentowałaś to kierunek zwany utylitaryzmem. Nie musze chyba dodawać że leży on daleko od chrześcijaństwa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 18, 2013 9:26 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
Barney napisał(a):
@jojota, to co zaprezentowałaś to kierunek zwany utylitaryzmem. Nie musze chyba dodawać że leży on daleko od chrześcijaństwa.

Uff... Jak to dobrze, że nie dodałeś, że leży on daleko od chrześcijaństwa. ;) Jeszcze by się kto zorientował. ;)
Ale, czy Jezus nie tłumaczył boskich prawd na tak zwany "zdrowy rozsądek"?
Tam zaś, gdzie są cuda uzdrowieńcze, jedną ze składowych jest upokorzenie.


Cz gru 19, 2013 8:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
Mędrkujesz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz gru 19, 2013 10:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
Barney napisał(a):
Mędrkujesz.

Aha. :)


Cz gru 19, 2013 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
mindmonkey napisał(a):
Absolutnie nie uwazam tylko ze nosi ten grzech w sobie w formie dziedziczenia,.



Grzech w fprmir dziedziczenia, mam rozumieć, ze to dziecko, poczęte z gwaltu, w przyszłości będzie zgwałcone, albo kogoś zgwałci?


Pt gru 20, 2013 9:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
tesia napisał(a):
Grzech w fprmir dziedziczenia, mam rozumieć, ze to dziecko, poczęte z gwaltu, w przyszłości będzie zgwałcone, albo kogoś zgwałci?


Może, aż tak daleko trudno przewidywać.
Raczej chodzi o to, że skutki grzechu dotykają również bliskich. Niefortunne słowo dziedziczenia. Logiczne że będzie ono obarczone brzmieniem grzechu swego ojca, być może i serii grzechów matki, która w odpowiedzi na ogromna krzywdę jakiej doznała w wyniku owego czynu popełnia wobecdo tego dziecka.

Natomiast słoność do gwałcenia lub bycia zgwałconym, nie zapominajmy że ma geny gwałciciela i ofiary gwałciciela, co za tym idzie przy odpowiednim splocie okoliczności i przy założeniu, że akurat rozdanie genów było bardzo pechowe dla niego (czyli otrzyma wszystkie składowe i warunkująca zachowanie ilość nie będzie zachowana) może zarówno gwałcić lub być gwałcone. Może nawet bardziej prawdopodobne, że może być ofiara gwałciciela będzie wychowane w środowisku ofiary.

Chociaż, żeby to było tak oczywiste i proste

Zwykle dzieci np alkoholików mają problemy z nałogami, pakują się często w równie dysfunkcyjne związki w jakich się wychowały. Jest grupa ludzi mówiących, że własnie takie powielanie skłonności rodziców do pewnych zachowań to dziedziczenie grzechów międzypokoleniowe.


N gru 22, 2013 12:52 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: dzieci z gwałtu i in-vitro
mindmonkey napisał(a):
Moim zdaniem osoby nie płodne mają pochowany lęk przed posiadanym dzieckiem albo w przeszłosci wypierane chęcie jego posiadanania ja tutaj naprawde polecałabym komuś jakiś uzdrowicieli tylko dobrych .


Może być tak, ale może być wręcz przeciwnie owa niepłodność może być przejawem błogosławieństwa i szczególnego powołania. Nie zawsze to, że ktoś coś chce a nie otrzymuje jest od razu odblaskiem jakiego poranienia.

Nie zapominajmy też o czysto fizyko chemicznych źródłach niepłodności chociażby od eksperymentów z dopingiem, wszystkimi terapiami lekami i całą gamą czynników chemicznych i fizycznych co do których niema już wątpliwości że oddziaływają na płodność i co do których jeszcze tego nie stwierdzono. Wybacz, ale cóż tu doszukiwać się lęku przed posiadaniem.


N gru 22, 2013 1:03 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL