Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 2:24 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Aleja napisał(a):
Słucham tej konfercji z umieszczonym linkiem... i ksiadz mowi ze przeklenstwo działa....... jestem w szoku... bo w zyciu nie przypuszczalam ze szatan ma taka moc ze wystarczy ze czlowiek cos powie a on to wykonuje :/ w dodatku silniej dziala jak jest wypowiadane w dniu chrztu czy ślubu :/ co jzu w ogole wydaje sie paradoksalne....




Nigdy nie słyszałaś o mszach o uwolnienie,takie msze są często odprawiane w kościołach.Jeżeli wierzysz że Bóg jest i ma moc uzdrawiania ,dlaczego nie wierzysz,że jest diabeł i tez ma moc niszczenia.O tym się tak często słyszy w kościele,kiedy księża mówią o inteligencji diabła.


Śr gru 04, 2013 8:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Cytuj:
Jeżeli wierzysz że Bóg jest i ma moc uzdrawiania ,dlaczego nie wierzysz,że jest diabeł i tez ma moc niszczenia.O tym się tak często słyszy w kościele,kiedy księża mówią o inteligencji diabła.

Masz racje moim zdaniem jest podstępny i ma nad nami dzieki temu władze,gdybyśmy potrafili życ bez grzechu pierdorodnego pewnie byśby te podstępy zauważali a tak zamknęły nam sie klapki na oczach i stracilismy tezz dar którymi w raju obdarzył nas Bóg.Dlatego wydaje mi się ,że wciąż diabeł panuje na Ziemi a my mamy Boga by z nim walczyć ,jednak nadejdzie taki dzień,że Bóg zatrfuje a bestia zostanie strącona do piekła.Jakie będzie wtedy nasze życie wydaje mi się ,że lepsze tzn. grzech nadal będzie obecny ale my będziemy mocniejsi i diabeł nie będzie już działał tak podstępnie tu na Ziemi.Bo teraz często dobro jawi nam się jako zło i odwrotnie zatraciliśmy zdolność oceny przez zerwanie jabłka przez Ewe,taka jest moim zdaniem istota grzechu pierworodnego.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr gru 04, 2013 8:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
tesia napisał(a):
bergamotka,zobacz film na you tube który podał jasny,tam mówi ksiądz ,a księdza wiedza jest większa niż.....Modlić się zawsze można,tylko czy w takiej chwili byś się modliła, gdyby ktoś zabił ci twoich bliskich?Nie oszukujmy się, jesteśmy tylko ludźmi.Napisałaś,że nasze prośby Bóg nie koniecznie spełni ,ale przekleństwa wysłucha i karę spuści.W tych dwóch wypadkach są to prośby.Jeżeli gwałciciel ,zwróci sie do Boga i do tych ,którym wyrządził krzywdę i jeżeli oni jemu wybaczą, wtedy i Bóg wybaczy.Kiedy idziesz do spowiedzi musisz wybaczyć i przeprosić bliźniego za krzywdy ,które mu wyrządziłaś, bo inaczej spowiedź nie ma sensu.


Za przeproszeniem ale nie ma czegos takiego ze musisz przeprosic bliznich bo spowiedz nie ma sensu... i gdzie jest powiedziane ze Bog wybaczy tylko jesli tych ktorych skrzywdzilas wybacza Tobie?

Nie słyszałam :( wiem ze szatan działa podstepnie ale nie wiedzialam ze za pomocy jakiejsc wrózki zwykły czlowiek moze na kogos sprowadzic nieszczescie :(


Śr gru 04, 2013 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Aleja napisał(a):
tesia napisał(a):
bergamotka,zobacz film na you tube który podał jasny,tam mówi ksiądz ,a księdza wiedza jest większa niż.....Modlić się zawsze można,tylko czy w takiej chwili byś się modliła, gdyby ktoś zabił ci twoich bliskich?Nie oszukujmy się, jesteśmy tylko ludźmi.Napisałaś,że nasze prośby Bóg nie koniecznie spełni ,ale przekleństwa wysłucha i karę spuści.W tych dwóch wypadkach są to prośby.Jeżeli gwałciciel ,zwróci sie do Boga i do tych ,którym wyrządził krzywdę i jeżeli oni jemu wybaczą, wtedy i Bóg wybaczy.Kiedy idziesz do spowiedzi musisz wybaczyć i przeprosić bliźniego za krzywdy ,które mu wyrządziłaś, bo inaczej spowiedź nie ma sensu.


Za przeproszeniem ale nie ma czegos takiego ze musisz przeprosic bliznich bo spowiedz nie ma sensu... i gdzie jest powiedziane ze Bog wybaczy tylko jesli tych ktorych skrzywdzilas wybacza Tobie?

Nie słyszałam :( wiem ze szatan działa podstepnie ale nie wiedzialam ze za pomocy jakiejsc wrózki zwykły czlowiek moze na kogos sprowadzic nieszczescie :(



jakiej wróżki o czym ty piszesz celowo tak przekomarzasz sie czy na prawde nie wiesz o czym mowa. Czy tutaj jest mowa o jakiejś wróżce?


Śr gru 04, 2013 8:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Cytuj:
ie słyszałam :( wiem ze szatan działa podstepnie ale nie wiedzialam ze za pomocy jakiejsc wrózki zwykły czlowiek moze na kogos sprowadzic nieszczescie :(

Moim zdaniem grzech ma tendencje do rozwijania sie tzn grzech rodzi grzech łaska Boga rodzi łaske.Ci ludzie którzy wróżą często nie wiedza ,że to jest złe .Albo też wyznają Boga ale mimo tego wróżą.Nie zdają sobie sprawy gdyby mieli tę swiadomosc nie robili by tego .Moim zdaniem prawdziwe proroctwa są jedynie w Bibli i przepowiedniach świetych tylko oni moim zdaniem dzięki Bogu mogli zajrzeć za kurtyne przyszłosc mogli wiedzieć co się stanie oczywiscie zgodnego z wolą Boża.Wszystkie inne przepowiednie wrózenie są równiez odsłonieciem kurtyny ale tej szatana.Skąd osoby wróżące mają dar widzenia przyszłosc i czy to co wywróżone jest zawsze dobre.Mojej mamie kiedyś wywróżono ,że straci dziecko i będzie musiała o nie walczyć na ile to prawda a na ile sama sobie tak zakodowała ,że tak się stanie? Ewidentna pułapka diabłe.Znam tez wróżki które przepowiadają związesz się z męzczyzną spokasz miłosc swojego życia wszystko fajnie ale często tym męzczyzną jest rozwodnik kobieta rozbija małżenstwo i wszystcy są nieszczęsliwi chociaż początkowo kobieta w to wierzy i dzieję się tak jak przepowiedziała wróżka.Moim zdaniem te wszystkie przepowiednie od wróżek nie zbudują ludzkiego szcześcia.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr gru 04, 2013 8:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
jeszcze do Alei,jeżeli ty droga Alejo idziesz do spowiedzi nie przebaczając bliźnim,to po co tam idziesz,a później pewnie idziesz też do komunii,przecież to świętokractwo.Mnie tak uczono,a może teraz się coś zmieniło ,a ja nie jestem na czasie?


Śr gru 04, 2013 9:07 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Ja nie napisałam ze nie przebaczam bliźnim wiec czemu tak piszesz :> czytaj uwaznie.

Źle napisalam wrózki - mam na mysli osobe ktora podaje i nazywa sie wróżką a w rzeczywistości współpracuje z szatanem (nieświadome społeczenstwo nazywa takie osoby wrózka czy tam inne nazwy). Nie mniej jednak sens jest taki ze jestem w szoku ze moze przyjsc zwykły czlowiek do człowieka i wywoalac takie nieszczescia - słowami, przekleciami itp :/


Śr gru 04, 2013 9:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Napisałaś tak:za przeproszeniem,ale nie ma czegoś takiego,że musisz przeprosić bliźnich,bo spowiedź nie ma sensu....Prosto i wyraźnie ,a ja czytam ze zrozumieniem.


Śr gru 04, 2013 9:41 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
przebaczyc bliźnim a ich przeprosić to chyba dwie różne rzeczy?


Śr gru 04, 2013 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
jeszcze chcą się odnieść do pana/i merss.Otóz ja jestem ochrzczoną wyznania Rzymsko Katolickiego,wierzę w Boga staram się przestrzegać dziesięć Boskich Przykazań,znam dogmaty Kościoła Katolickiego,ale ze wszystkimi się nie zgadzam,Bo Biskupi i księża to są tylko ludźmi i mylą się taka jak ja i Ty.Może ty merss masz większe wykształcenie niż ja ,ale ja większe doświadczenie ,bo już dość długo żyję na tym łez padole.ja piszę prosto i nie owijam w bawełne,nie rozpisuję sie i nie gubię wątku.Jeżeli się Tobie nie podobam ,możesz mnie wyrzucić z katolika,jak uznasz że naruszyłam warunki regulaminu.Wtedy zostanie tak zwane kólko wzajemnej adoracji.


Śr gru 04, 2013 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Aleja napisał(a):
przebaczyc bliźnim a ich przeprosić to chyba dwie różne rzeczy?


Spowiedź nie jest ważna jeżeli nie przebaczymy nie przeprosimy ,jeżeli jesteś katoliczka to wiesz ,a moze nia wcale nie jesteś.Żyja w gniewie ze swoim bratem siostra czy teściowa a ida do spowiedzi po co tam idą obgadac ja do księdza.Zna sie wielu takich co niedziela do komunii a w domu piekło,synowę traktuje gorzej niż psa.Szkoda mi takich ludzi.


Śr gru 04, 2013 9:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
tesia napisał(a):
Aleja napisał(a):
przebaczyc bliźnim a ich przeprosić to chyba dwie różne rzeczy?


Spowiedź nie jest ważna jeżeli nie przebaczymy nie przeprosimy ,jeżeli jesteś katoliczka to wiesz ,a moze nia wcale nie jesteś.Żyja w gniewie ze swoim bratem siostra czy teściowa a ida do spowiedzi po co tam idą obgadac ja do księdza.Zna sie wielu takich co niedziela do komunii a w domu piekło,synowę traktuje gorzej niż psa.Szkoda mi takich ludzi.


Nie przeprosić kogos nie znaczy isc do spowiedzi w gniewie na kogos. O czym ty mówisz?
Ja przez słowo przeprosić rozumiem : pojsc do kogos osobiście i powiedzieć przepraszam cie za to i za to. - nie jest to wymagane zeby spowiedz byla wazna ! Oczywiscie w rzeczywistosci jak komus przebaczymy to czesto przepraszamy ale nie musimy tego robic czasem wystarczy zwykla rozmowa czy inne postepowanie - w zaleznosci od sytuacji.


Śr gru 04, 2013 10:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
To inaczej rozumiemy wiare i to co Kościół nakazuje.Jeżeli wyrządziłaś krzywde drugiej osobie, to jesteś winna ,wiec należy krzywdę naprawić przez podanie ręki.Ja nie piszę o kłótniach męża z żoną ,bo oni już rano są pogodzeni i wówczas nikt nikogo nie przeprasza, bo nie ma za co.Można iść śmiało do spowiedzi.


Śr gru 04, 2013 10:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
No to moze przytocz jakis fragment mowiacy, ze jesli nie przeprosisz kogos to spowiedz jest nie wazna.


Śr gru 04, 2013 11:12 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL