Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 1:10 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
mindmonkey napisał(a):
Witam wad serdecznie w dzisiejszym dniu.Podepne sie po temat mam nadzieje ze merss mnie nie wyrzuci z forum gdyz bardxo mi zalezy zeby z wami zostac.Chodzi mi mianowicie o klatwe sama kiedys ja rzucilam na dwie osoby a nawet chyba wiecej.Pozniej moze zycie ootoczylo sie tak, ze ktos rzucil ja na mnie.Mowi nie rob drugiemu co tobie nie mile , albo ze zlo wraca dwukrotnie do nas czy klatwa (co nis zmienia faktu ze jest to myslenie buddyjskie karma itd Bog kaze sie milowac.Mama ostatnio mnie przeklnela pewnie nieswiadomie gdyz powiedziala ze umre na stojaco albo ze bede grzebac w smietnikach nie jest , chodz to drugie to raczej ostrzezenie, chec wplyniecia wychowania.Wracajac do klatwy sama jej skutki odczulam na sobie moim zdaniem myslenie jesli rzucilas na mnie klatwe stanie ci sie to samo tzn dziewczyna ktora rzucila na mnie klatwe dswiadcza nieszczesia wiem bo obserwyje co sie u nie dzieje, druga osobs tego nie doswiadcza mysle ze problem jest w podejsciu buddyjskimto jak lancusze zla oredzie szatana, co nie znaczy i nie wyklucza ze serce Boga jest sprawiedliwe.Ostatnio mialam kontakt z wrozka ktora powiedzoala mi ze osoba cyniczna rzucila na mnie urok jakis mezczyzna oraz zawistna kobieta wiecie moze jak dziala urok?Jakie moga byc jego skutki czytalam ze jest wtedy kiedy ktos mysli o nad ze jestesmy brzydcy a nas chwali dla mnie bazuje na klamstwie i na tym aby sie zwiazac sie kims w piewiec sposob sama chyba tez rzucalam uroki w przeszlosci nieswiadomie jak dla mnie wszystkie uroki klatwy orzeklecia bazuja na grzechu i zrodlo ich jest oczywiste szatan, co nie wyklucza tego ze moge chciec je zrozumiec i z nimi walczyc racjonalnie.Biblia mowi nie bedziesz wrozyl przepowiadal gdyz usune cie sprzed oblicza innych moze chodzi o to ze wtedy grzeszymy mieszka e nas szatan i jestesmy szpetni.Biblia nie jest dla mnie tylko droga do zbawienia jest rownies kodeksem drogowym jak zyc zeby nie popasc w tarapaty.Bog chce dla nas dobrze wszystko to zawarte jest w jego slowach, chce zebysmy byli szczesliwi kocha nas calym sercem i uczy jak uchronic sie zla, jak z nim wygrac, moja mama moei ze na swiecie wciaz jest walka dobra ze zlem moim zdaniem jest tak do czasu tzm tak bedzie dopoki szatan besta nie zostanie stracona znowu do piekla.Moim zdaniem stanie sie tak niedlugo.



Właśnie,przekleństwo zaszkodzi osobie przeklinanej,ale wróci też do przeklinającej.Rozmawiałam kiedyś z pewna panią,która opowiadał,że jej sąsiadka zamawiała często u organisty,aby odśpiewał kant do SW.Anatoniego w jakiejś intencji.Jak mi wiadomo kant zamawia się o znalezienie zguby,ale też wielu zamawiało w intencji złej,teraz już nie można tego robić,bo organista nie odśpiewa.Później w rodzinie tej kobiety zaczęły zdarzać się tragedie,prawdopodobnie zło wróciło.


Wt gru 03, 2013 5:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
jotajota napisał(a):
kriz napisał(a):
Aleja napisał(a):
Do tej pory myslalam ze przeklinanie swiadczy tylko o osobie przeklinajacej a nie ma wplywu na osoba przeklinana :/ nie moge uwierzyc, ze Bóg daje taka moc czlowiekowi :/
Ja wciaż tak myślę.
Oczywiście, gdy osoba przeklinana wie o tym, to może to mieć negatywny wpływ, jak każde inne złe traktowanie. Zwłaszcza jeśli związane jest z bliskimi nam osobami i dużymi emocjami.

Przekleństwo nie ma mocy, gdy przeklęty nie oddaje tą samą miarą, a jedynie błogosławi innym.



Tylko co, jeśli przeklęty nie wie, że został przeklęty,bo ktoś sobie go przeklął pod nosem,po cichu.


Wt gru 03, 2013 5:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Czyli nie tylko wypowiadane słowa wobec innej osoby mogą czynić zło, ale myślenie też.Uważam,że zawsze trzeba czynić dobro,kochać bliźnich nie dopuszczać do takich sytuacji,abyśmy coś mówili w złości do naszych bliskich.Ojciec z matka zawsze powinien błogosławić swoje dzieci ,nigdy przeklinać,bo przekleństwo matki jak miecz sieczny.Wtedy mamy pokoleniowe przekleństwa, o których mówi Pismo święte i są tragedie życiowe, nie dające odpowiedzi dlaczego cierpi dziecko ,ono nie winne.Cierpi bo jest ciąg przekleństw i więzy krwi.Takie przekleństwo można przerwać zamawiając msze u uwolnienie.


Wt gru 03, 2013 5:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2011 11:52 pm
Posty: 235
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Myślę, że zawsze osoba przeklęta cierpi, bez względu na to czy wie, że została przeklęta czy nie.

Zresztą sądzę, że jak ktoś przeklina innego człowieka to robi to "pod nosem", a nie krzyczy o tym na całą wieś ;p A jeśli już to są to sporadyczne przypadki.


Niestety takie sytuacje zdarzają się częściej niż człowiek myśli ;/

Dobrze, ze tesia napisała jak można się tego problemu pozbyć. Tesia - ta Msza ma być u egzorcysty zamówiona czy u zwyczajnego księdza w parafii wystarczy?


Wt gru 03, 2013 7:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Jejku... ja nie wiem czy ja winnym świecie żyje jakims... Jak to mozliwe, ze czlowiek "przeklinajac" moze powodowac tragedie innych osob?? Przez to jak jakas magia czy czary... jak moze to miec zwiazek z nasza wiarą???
Wypowiem zaklecie i sie spełni....


Wt gru 03, 2013 7:09 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 11, 2012 10:24 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Aleja napisał(a):
Jejku... ja nie wiem czy ja winnym świecie żyje jakims... Jak to mozliwe, ze czlowiek "przeklinajac" moze powodowac tragedie innych osob?? Przez to jak jakas magia czy czary... jak moze to miec zwiazek z nasza wiarą???
Wypowiem zaklecie i sie spełni....

No wlasnie i to jest niewiedza ludzi, a juz stare babcie wiedzialay jak rzucac przeklecia, z reszta ja do dzisiaj znam takie babki, ktore potrafia ruchem reki kogos przewrocic. Znaja rytuały i jak to nazwalas zaklecia, ale ta sila pochodzi od diabła i tyle.


Sa 2 rodzaje przeklecia.
1. pozytywne, w sensie prosimy Boga aby rzucil przeklecie na kogos złego, zeby dal mu cierpienie albo cos w tym rodzaju, zeby ta osoba zrozumiala, ze zle robi, zeby sie nawrocila itp. jezeli Bog uzna, ze przeklecie przyniesie w przyszlosci korzysci dla tej osoby to rzeczywiscie nas wyslucha i zesle cos na ta osobe poprez nasze "przeklecie" tej osoby.

2. negatywne, przeklinamy kogos, bo chcemy mu zaszkodzic, np. chcemy, zeby szlag trafil chlopaka dziewczyny w ktorej sie podkochujemy itp itd, wtedy szatan automatycznie moze dzialac, tzn my dajemy mu takie prawo i on moze zaszkodzic tej osobie, nawet jezeli my szatana nie przywolujemy to on i tak zawsze zadziala w przypadku tego rodzaju przeklenstwa. stopien krzywdy jaka moze wyrzadzic zalezy od wielu czynnikow, od naszego gniewu podczas przeklinania, od naszej wiary, od wiary osoby przeklinanej, od stopnia naszego polaczenia z diablem. jak ktos ma podpisany z nim cyrograf to diablem poslucha go.
I dodatkow, jezeli przeklinamy osobe spokrewniona, to wtedy tez dajemy duze pole do popisu diabłu, szczegolnei jezeli rodzic przekoina dziecko, ale odwrotnie tez.

Tu macie wyklad o przeklenstwie, poczawszy od sposobow rzucania go poprzez sposoby obrony. Reasumujac przeklentwo to nei jest jednoznaczna sprawa i jego moc zalezy od wielu rzeczy.

http://www.youtube.com/watch?v=4_qViTQLIqs


Wt gru 03, 2013 7:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Jest jeden rodzaj - zły. Życzenie komuś czegoś złego jest złe. Mamy się modlić za tych co nam źle czynią a nie przeklkinać.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt gru 03, 2013 7:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Bóg chyba wie co jest najlepsze dla kogoś.. nie musimy mu chyba mowic zeby na kogos cos zsylal zeby ktos zrozumiał... ??

Czyli jesli osoba jest wierzaca to moze spać na nia przeklenstwo ? - to juz wydaje sie nieco ciezkie do zrozumienia...


Wt gru 03, 2013 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Moim zdaniem jesli osoba jest mocno wierzaca nie.Tylko taka ktora sie wystraszy przeklenstwem czy klatwa ,z punktu widzenia psychologi jest to rodzaj manipulacji.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt gru 03, 2013 8:34 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
"mocno wierzaca" a srednio wierzaca juz nie?
Jesli ktos mocno wierzy tez pewnie sie przestraszy jak uslyszy przeklenstwa w swoja strone - taka juz nasza psychika chyba??

Zawsze jak slyszalam o jakims zaczarowaniu przez cyganke i odczarowaniu to sie smialam ale moze to jednak prawda.... :P co za świat.. prawie jak w Garrym Potterze... ;|


Wt gru 03, 2013 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Właśnie cyganki wróżki stosują takie metody nazywająć to czarami po prostu ciemnogród .Kiedyś palono na stosie za czary im większy postęp tym bardziej wiemy ,że są to metody psychologiczne.Czytałam np w najnowszej wróżce ,że były takie wierzenia np.żeby kapusta była twarda łapano sie za głowy podczas świąt,ze starych podan takie są tradycje dla mnie to nic innego jak pewne zaklinanie rzeczywistosci .Jestesmy połaczeni nicią aka oraz grasicą ze wszystkimi istotami na Ziemi .Wszystko własnie na tym bazuje wszystkie czary i magia.Nić aka podobno decyduje o śmierci tzn to taka nitka która moze byc np złota czarna.Jesli popełnilismy grzech smiertelny pewnie jest czarna co nie znaczy ze jest madrascia Boga :P

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt gru 03, 2013 8:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 7:57 am
Posty: 251
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Grasicą ???? Jeju ja niedowierzam w to co czytam i nie wiem jak sie do tego ustosunkować :) czuje sie jakbym weszła na peron 3 i 3/4 ;D
Czyli to prawda / nieprawda ? Te kapusty, przeklęcia... a nić aka to juz w ogole nie wiem o co chodzi ;D


Wt gru 03, 2013 9:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Dlaczego się z niej wyśmiewasz? Poczułaś się lepsza? Jej wypowiedź jest zgodna z tematem wątku i ma prawo wyrażać swoje opinie. Możesz je poddać krytyce lub dyskretnie przemilczeć. Ona nie ukrywa tego, że choruje, więc należałoby uszanować ją jako człowieka.


Wt gru 03, 2013 9:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Ja sie nie obrazam.Co napisałam jest wziete z ezoteryki oraz jakieś tradycje które opisano we wróżce.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt gru 03, 2013 10:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Skutki przeklęcia przez kogoś bliskiego?
Dlaczego, jako katoliczka, czytasz takie czasopismo? Wpływa to na Ciebie skoro potem piszesz takie posty. One naprawdę nie pasują do tego działu. W pewnym momencie możesz zacząć odchodzić od wiary po takiej nieuporządkowanej lekturze.


Wt gru 03, 2013 10:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL