Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:43 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dziwny tekst 
Autor Wiadomość
Post Re: Dziwny tekst
Jak to nie?
Przeczytaj dokładnie, bo mi się nie chce tłumaczyć jak... no sam wiesz jak.

Załóż okulary i czytaj:

(2) Tedy rzekł Pan do mnie: Nie bój się go; bom go dał w ręce twoje, i wszystek lud jego, i ziemię jego, i uczynisz mu, jakoś uczynił Sehonowi, królowi Amorejskiemu, który mieszkał w Hesebon. (3) Dał tedy Pan, Bóg nasz, w ręce nasze i Oga, króla Basańskiego, i wszystek lud jego, i poraziliśmy go, tak że nie zostało po nim nikogo.

(6) I spustoszyliśmy je, jakośmy uczynili Sehonowi, królowi Hesebońskiemu, wytraciwszy wszystkie miasta, męże, niewiasty i dzieci. (7) Tylko wszystkie bydła i łupy z miast rozebraliśmy między się.


Wt gru 10, 2013 8:11 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 3:42 pm
Posty: 492
Płeć: mężczyzna
Post Re: Dziwny tekst
nesto napisał(a):
Jak to nie?
Przeczytaj dokładnie, bo mi się nie chce tłumaczyć jak... no sam wiesz jak.

Załóż okulary i czytaj:

(2) Tedy rzekł Pan do mnie: Nie bój się go; bom go dał w ręce twoje, i wszystek lud jego, i ziemię jego, i uczynisz mu, jakoś uczynił Sehonowi, królowi Amorejskiemu, który mieszkał w Hesebon. (3) Dał tedy Pan, Bóg nasz, w ręce nasze i Oga, króla Basańskiego, i wszystek lud jego, i poraziliśmy go, tak że nie zostało po nim nikogo.

(6) I spustoszyliśmy je, jakośmy uczynili Sehonowi, królowi Hesebońskiemu, wytraciwszy wszystkie miasta, męże, niewiasty i dzieci. (7) Tylko wszystkie bydła i łupy z miast rozebraliśmy między się.
Proszę wskazać te słowa, które mówią, że te dzieci JHWH kazał zabijać
(nakazał, a nie tylko pozwalał).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)


Wt gru 10, 2013 9:15 pm
Zobacz profil
Post Re: Dziwny tekst
Elbrus napisał(a):
Proszę wskazać te słowa, które mówią, że te dzieci JHWH kazał zabijać
(nakazał, a nie tylko pozwalał).

Gdyby "pozwalał" już nie miałbyś prawa nazywać go Miłością.
Tymczasem on ROZKAZUJE zabić dzieci:

(2) Pan, Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości.

Przypominam, że "obłożyć klątwą" to świadome złe tłumaczenie, aby wierni nie zauważyli prawdziwego znaczenia rozkazu Boga. Rozkaz brzniał: WYRŻNIESZ WSZYSTKICH W PIEŃ. Nie oszczędzisz nikogo, nie okażesz litości!

Dziwi mnie, że takiego Boga nazywasz Miłością :-D
Spojrzałbyś w oczy matkom, których dzieci na ich oczach były przebijane mieczami izraelitów? Recytowałbyś im teksty o Miłości Bożej?
A może w końcu zdasz sobie sprawę, że te teksty i rozkazy przypisywane Bogu, są wymysłem fanatycznych i okrutnych kapłanów. Niektóre nawet powiedzmy śmiało psychopatycznych kapłanów:

(56) Kobieta u ciebie najbardziej delikatna i tak rozpieszczona, że nie chciała nawet postawić stopy na ziemi wskutek delikatności i rozpieszczenia, złym okiem spojrzy na męża swego łona, na syna i córkę, (57) ze względu na łożysko, które wyszło z jej łona, lub na dzieci urodzone przez siebie, gdyż jeść je będzie w ukryciu wobec braku wszystkiego w czasie oblężenia, w nędzy, jakimi cię uciśnie wróg we wszystkich twych miastach. (58) Jeśli nie będziesz wypełniał wszystkich słów tego Prawa - zapisanych w tej księdze - bojąc się chwalebnego i straszliwego tego Imienia: Pana, Boga swego, (59) Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami. (60) Sprawi, że przylgną do ciebie wszystkie zarazy Egiptu: drżałeś przed nimi, a one spadną na ciebie.
(Ks. Powt. Prawa 28:54-60, Biblia Tysiąclecia)

To groźby Boga? A może groźby kapłanów, którzy chcieli trzymać za twarz owieczki?
Jak uważasz? Bóg groził swoim ludziom, że będą pożerali własne dzieci?
Ależ miłość bije od tego tekstu... :-D


Cz gru 12, 2013 8:00 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 3:42 pm
Posty: 492
Płeć: mężczyzna
Post Re: Dziwny tekst
nesto napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Proszę wskazać te słowa, które mówią, że te dzieci JHWH kazał zabijać
(nakazał, a nie tylko pozwalał).

Gdyby "pozwalał" już nie miałbyś prawa nazywać go Miłością.
Wszystko zależy od definicji Miłości.
Jeśli wg kogoś pozwalanie na zabijanie (czy nawet rozkazywanie zabijania) dzieci
nie przeczy Miłości, to wg niego nie przeczy i tyle.

nesto napisał(a):
Tymczasem on ROZKAZUJE zabić dzieci:

(2) Pan, Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości.

Przypominam, że "obłożyć klątwą" to świadome złe tłumaczenie, aby wierni nie zauważyli prawdziwego znaczenia rozkazu Boga. Rozkaz brzniał: WYRŻNIESZ WSZYSTKICH W PIEŃ. Nie oszczędzisz nikogo, nie okażesz litości!
Dla ułatwienia odbioru wytłuszczę:
viewtopic.php?p=895529#p895529
Elbrus napisał(a):
Może i kazał, ale w zacytowanym przez ciebie fragmencie nie zostało nic takiego zawarte.
a zacytowany fragment to:
viewtopic.php?p=895428#p895428
nesto napisał(a):
(2) Tedy rzekł Pan do mnie: Nie bój się go; bom go dał w ręce twoje, i wszystek lud jego, i ziemię jego, i uczynisz mu, jakoś uczynił Sehonowi, królowi Amorejskiemu, który mieszkał w Hesebon. (3) Dał tedy Pan, Bóg nasz, w ręce nasze i Oga, króla Basańskiego, i wszystek lud jego, i poraziliśmy go, tak że nie zostało po nim nikogo.

(6) I spustoszyliśmy je, jakośmy uczynili Sehonowi, królowi Hesebońskiemu, wytraciwszy wszystkie miasta, męże, niewiasty i dzieci. (7) Tylko wszystkie bydła i łupy z miast rozebraliśmy między się.
Proszę więc o wskazanie w tym właśnie fragmencie, że te dzieci JHWH kazał zabijać.

nesto napisał(a):
Spojrzałbyś w oczy matkom, których dzieci na ich oczach były przebijane mieczami izraelitów? Recytowałbyś im teksty o Miłości Bożej?
Nie recytuję tekstów o Miłości Bożej.

nesto napisał(a):
Dziwi mnie, że takiego Boga nazywasz Miłością :-D
Przecież nie nazywam*. Co więc miałoby cię dziwić?
Odnosisz się do czegoś, czego nie ma.
*A jeśli nazywałby, to tylko jako przytoczenie czyjejś opinii/świadectwa.

nesto napisał(a):
Jak uważasz? Bóg groził swoim ludziom, że będą pożerali własne dzieci?
nesto napisał(a):
A może w końcu zdasz sobie sprawę, że te teksty i rozkazy przypisywane Bogu, są wymysłem fanatycznych i okrutnych kapłanów.
Nie muszę sobie z tego zdawać sprawy,
bo nie uważam, że rozkazy przypisywane Bogu pochodzą od Niego.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)


Cz gru 12, 2013 8:22 pm
Zobacz profil
Post Re: Dziwny tekst
Dyskutować można z kimś, kto chce coś przedyskutować.
Wydaje mi się, że ty akurat dyskutować nie chcesz, ale raczej chcesz bronić owego Boga, który kazał zabijać niewinne dzieci.
Jesteś tutaj takim adwokatem raczej :-D
Bóg jest oskarżany, a - obrońca, wbrew JASNYM dowodom broni oskarżonego..

Zastanawiam się czy warto dalej ciągnąć z tobą temat... Nie widzę w twoich wpisach prawdy. Ale jeszcze raz spróbuję:

(2) Tedy rzekł Pan do mnie: Nie bój się go; bom go dał w ręce twoje, i wszystek lud jego, i ziemię jego, i uczynisz mu, jakoś uczynił Sehonowi, królowi Amorejskiemu, który mieszkał w Hesebon. (3) Dał tedy Pan, Bóg nasz, w ręce nasze i Oga, króla Basańskiego, i wszystek lud jego, i poraziliśmy go, tak że nie zostało po nim nikogo.

(6) I spustoszyliśmy je, jakośmy uczynili Sehonowi, królowi Hesebońskiemu, wytraciwszy wszystkie miasta, męże, niewiasty i dzieci. (7) Tylko wszystkie bydła i łupy z miast rozebraliśmy między się.


Na dodatek zacytowałem inny fragment, gdzie Bóg również ROZKAZAŁ pozabijać dzieci. Ty natomiast udajesz, że Bóg nie rozkazał zabijać dzieci, bo to nie tamten wcześniejszy fragment, bo to inne niewinne dzieci.. Czy ty sam siebie czytasz?

Teraz masz dwa fragmenty, w których Bóg JHWH [Jezus?] rozkazał pozabijać niewinne dzieci. Poszukaj, a znajdziesz takich rozkazów więcej.

ps.
Na wypadek, gdybyś nie rozumiał słowa pisanego.. "Uczynisz mu tak samo jak tamtemu" znaczy "wyrżniesz go w pień", bo tamto królestwo izraelici wyrżnęli do nogi.


Cz gru 12, 2013 8:40 pm
Post Re: Dziwny tekst
Elbrus napisał(a):
Nie muszę sobie z tego zdawać sprawy,
bo nie uważam, że rozkazy przypisywane Bogu pochodzą od Niego.

O i tutaj się z tobą zgadzam, albo Bóg nie jest tym, za kogo uważają go katolicy.


Cz gru 12, 2013 8:48 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 3:42 pm
Posty: 492
Płeć: mężczyzna
Post Re: Dziwny tekst
nesto napisał(a):
Zastanawiam się czy warto dalej ciągnąć z tobą temat... Nie widzę w twoich wpisach prawdy.
I vidze verset. Probował dalej nie będę. Owocnego trollololo.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)


Cz gru 12, 2013 9:04 pm
Zobacz profil
Post Re: Dziwny tekst
Elbrus napisał(a):
nesto napisał(a):
Zastanawiam się czy warto dalej ciągnąć z tobą temat... Nie widzę w twoich wpisach prawdy.
I vidze verset. Probował dalej nie będę. Owocnego trollololo.


Sorki, doczytałem twój post do końca. I jak widzisz przyznałem ci rację jeśli chodzi o przypisywanie Bogu tego co w praktyce orzekali kapłani..

Dlaczego więc "nie widziałeś" za pierwszym razem tego co zacytowałem?
Jest tam jasne polecenie Boga [albo to nie jest Słowo Boga, ale bajki] żeby zamordować dzieci.


Cz gru 12, 2013 9:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Dziwny tekst
Oczywiscie Nesto ze cala Biblia to bajki powiedzmy ladniej mitologia.. wymyslane przez ludzi w zaleznosci od czasu i potrzeb...


Pt gru 13, 2013 8:23 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL