Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 10:53 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Przypowieści Salomona. 
Autor Wiadomość
Post Re: Przypowieści Salomona.
Post usunięty na prośbę autorki. R.


So lis 23, 2013 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Odpowiedź na usunięty post.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So lis 23, 2013 3:41 pm
Zobacz profil
Post Re: Przypowieści Salomona.
Post usunięty na prośbe autorki.R.


N lis 24, 2013 11:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Odpowiedź na usunięty post.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N lis 24, 2013 7:13 pm
Zobacz profil
Post Re: Przypowieści Salomona.
Post usunięty na prośbe autorki.R.


N lis 24, 2013 8:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Odpowiedź na usunięty post.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N lis 24, 2013 9:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Przypowieści Salomona.
@wujo44

Mniej personalnie, nie szafujmy słowami jak "kłamstwo, oskarżenie ", tak na przyszłość.


Wt lis 26, 2013 8:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przypowieści Salomona.
guardangel napisał(a):


Co do dogmatu o nieomylności papieża z 1870...
-określa zobowiązującą cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności , z tą moralnością u papieży jest krucho, wiem zaraz powiedzą ... bym rzucił kamieniem, ale mam takie nie inne zdanie na podstawie takich a nie innych zachowań.


Tam wcześniej pisałeś ,aby kroczyć pod górę drogą pełną przeciwności.
Taka przeciwność to własnie ta powyższa wątpliwość ,którą wielu ludzi nie tyle jak Ty - stara się zrozumieć i jakoś ze sobą pogodzić ,ale zwyczajnie przyjmuje to na wiarę.Mówimy też ,że tak po prostu "wierzyć" jest trudno ,ale patrząc na Twoje dylematy dochodzę do wniosku ,że taka prosta zwykła "wiara" i ufność ,wbrew rozumowi to błogosławieństwo ,gdyż czyni człowieka szczęśliwym.To Ci ciąży na duchu.Jeśli nie nauczysz się tej drogi dla "prostaczków" ,za chwilę pojawi się kolejna wątpliwość i będzie tak do końca Twoich dni.Musisz się z tym uporać.


Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem. Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.

posłuchaj komentarza do tego fragmentu z ust samego Piotra
od (3:55)
http://www.youtube.com/watch?v=A8JnV7qLU6A#t=249
Tak było od samego początku ,jednak bramy piekielne nie przemogą Kościoła.
Słuchaj ,słuchaj ... :)

Cytuj:
-Jeśli zaś ktoś, co nie daj Boże, odważy się tej naszej definicji przeciwstawić, niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych. - a na koniec groźba ekskomuniki czyli duchowe ukamieniowanie więc gdzie słowa "kto bez grzechu niech pierwszy kamieniem rzuci".

Pozdrawiam G.A.


To jest złe porównanie.Człowiek który nie trwa na jednomyślnej nauce ,sam siebie wyklucza ze społeczności wiernych.Często ostra groźba ekskomuniki ,jest na tyle mocna iż człowiek potrafi się opamiętać .

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt lis 26, 2013 10:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Robur napisał(a):
@wujo44

Mniej personalnie, nie szafujmy słowami jak "kłamstwo, oskarżenie ", tak na przyszłość.

NIestety takie są fakty ( i to udowodnione ), a że się komuś to nie podoba i tobie też, to już trudno. I niestety usuwając te wpisy największą szkodę rozbisz autorce ! Myślisz, że jak coś się usunie, to tego nie będzie ?

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt lis 26, 2013 6:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Przypowieści Salomona.
wujo44 napisał(a):
Robur napisał(a):
@wujo44

Mniej personalnie, nie szafujmy słowami jak "kłamstwo, oskarżenie ", tak na przyszłość.

NIestety takie są fakty ( i to udowodnione ), a że się komuś to nie podoba i tobie też, to już trudno. I niestety usuwając te wpisy największą szkodę rozbisz autorce ! Myślisz, że jak coś się usunie, to tego nie będzie ?
Jakoś nie zauważyłeś, że stało się to na prośbę autorki, tym samym twoje odpowiedzi straciły odniesienie. Po prostu twoje zachowanie jest dla Marii-Magdaleny zbyt impertynenckie i uznała, że ta wymiana zdań nie powinna mieć miejsca.
Z faktami i tym co z tego wynika jest jak sądzie. Adwokaci powiadają - jest prawda i prawda sądowa.


Śr lis 27, 2013 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Robur napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Robur napisał(a):
@wujo44

Mniej personalnie, nie szafujmy słowami jak "kłamstwo, oskarżenie ", tak na przyszłość.

NIestety takie są fakty ( i to udowodnione ), a że się komuś to nie podoba i tobie też, to już trudno. I niestety usuwając te wpisy największą szkodę rozbisz autorce ! Myślisz, że jak coś się usunie, to tego nie będzie ?
Jakoś nie zauważyłeś, że stało się to na prośbę autorki, tym samym twoje odpowiedzi straciły odniesienie. Po prostu twoje zachowanie jest dla Marii-Magdaleny zbyt impertynenckie i uznała, że ta wymiana zdań nie powinna mieć miejsca.
Z faktami i tym co z tego wynika jest jak sądzie. Adwokaci powiadają - jest prawda i prawda sądowa.

Autorka ma prawo żądać usunięcia swoich postów, natomiast na podstawie którego punktu regulaminu usunąłeś moje ?

Usunąłeś je, aby historia kłamstw, które pisze Maria-Magdalena nie była widoczna.

Normalny, nawrócony, narodzony na nowo chrześcijanin, jak się go "złapie" na kłamstwie, to się przyznaje do tego i mówi " masz rację, mój błąd". Nie wydaje ci się, że tak powinna toczyć cię dyskusja ?
Przecież to w świecie nawet jest uważane za normalne, nie mówiąc o chrześcijanach.
Zasada jest prosta i jasna : Mt 12:37 bw "Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony."
Myślisz, że jak usunąłeś posty Marii-Magaleny, to ww. zdanie straci swoją treść 8) Największą krzywdę wyrządasz jej !!!
Dla Marii-Magdaleny moje zachowanie jest zbyt impertynenckie, ale wiesz dobrze, że moje zachowanie nie odnosi się do niej, a do tego co piszę. Jesteś w stanie uchwycić różnicę - dogmagać się - i to ostro -wytłumaczenie ze zdań, które się napisało i to w kontekście Słowa, od bycia impertynenckim wobec osoby.
Czy zarzut wobec poglądów drugiej strony, że są fałszywe, a w konsekwencji stwierdzenie, osoba taka kłamie oznacza, że ktoś jest impertynencki ? Jeśli tak myślisz, to polecam poczytać co to słowo oznacza !
Moje zachowanie wobec jej poglądów wynika ze Słowa 2Tm 4:2 bw "Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem."
Nie powinny mieć miejsca rzeczy, które ona napisała. A skoro już napisała, to jesteśmy na forum i proszę się z tego wytłumaczyć : nie potrafisz, nie umiesz, nie masz racji, no to na następny raz 3 razy sie zastanowisz i przemyślesz sprawę za czym coś będziesz twierdził. Uważasz, że w tym jest coś złego.
Ona za pół roku "zapomni" o sprawie, bo znowu się jej udało i dalej będzie pisać na zasadzie " pleć pleciugo, aby dlugo". Diabeł :twisted: będzie ją "wspierał" w tym, aby NIE czytała Słowa, NIE analizowała go, NIE zatanawiała się nad nim, NIE potrfiła się nim posługiwać w argumentacji. On będzie ją wspierała, aby przepisywała coś co nie ma znaczenia.
I jak odczytujesz swoje zachowanie w takiej sytuacji ? Co by się stało, gdyby te jej posty pozostały ? Zmusiłoby to ją do zastanowienia, a tak ... nic z tego nie będzie.
Rzecz ma się tak : Ef 6:12 bw "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich."
Ja nie toczę boju z krwią i ciałem Marii-Magdaleny.
Cytuj:
Z faktami i tym co z tego wynika jest jak sądzie. Adwokaci powiadają - [i]jest prawda i prawda sądowa.[/

No popatrz, kto by pomyślał, a ja uważałem, że chrześcijanie to "cytują" np. takie słowa :
J 14:6 bw "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Ef 4:25 bw "Przeto, odrzuciwszy kłamstwo, mówcie prawdę, każdy z bliźnim swoim, bo jesteśmy członkami jedni drugich."
Flp 4:8 bw "Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały."

To co napisałeś bardziej mi pasuje do Piłata, który "pyta" Jezusa, co to jest prawda :
J 18:38 bw "Rzekł do niego Piłat: Co to jest prawda?"

Myślę, że nie "zniesiesz" mojego postu i wyląduje w niebycie, ale cóż tak juz jest :D Zapisałem go sobie ...

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Śr lis 27, 2013 6:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przypowieści Salomona.
guardangel napisał(a):
Jakie są wasze przemyślenia po przeczytaniu tej Księgi?

Kto mądry, niech słucha i pomnaża naukę, a rozumny niech zdobywa wskazówki.
Przyp. 1.5

Bojaźń Pana jest początkiem poznania; głupcy gardzą mądrością i karnością.
Przyp1.7

Nabywaj mądrości, nabywaj rozumu! Nie zapominaj słów moich ust i nie uchylaj się od nich!
Przyp.4.5

Bać się Pana- znaczy nienawidzić zła; nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy. U mnie jest rada i zdrowy rozsądek; mam rozum, mam także moc.
Przyp. 8.13-14

Nasza wiedza i jej nabywanie, nie jest niczym innym jak opanowaniem suchych faktów, lecz mądrość jest umiejętnością postrzegania ludzi, wydarzeń i sytuacji w taki sposób w jaki widzi je Bóg. W Księdze Przypowieści Salomona, Salomon odsłania Boże postrzeganie kwestii ważnych i przyziemnych, zwyczajnych, a także sytuacje z życia codziennego.
Wydaje się, że żaden temat nie został pominięty przez króla Salomona. Sprawy odnoszące się do kwestii osobistych, relacji seksualnych, biznesu, zamożności (bogactwa), charytatywności, ambicji, dyscypliny, długu, wychowywania dzieci, charakteru, alkoholu, polityki, zemsty, dobroci są tematami poruszanymi w bogatej kolekcji tych wszystkich przysłów.
Taki cel przyświecał napisaniu tej księgi... zgadzacie się ze mną?
Zgadzam się z Tobą w tym względzie całkowicie i przyznam się, że "ksiegi mądrościowe"(Prz; Koh; Mdr; Syr) były jednymi z pierwszych, które przeczytałem w całości będąc młodym człekiem...i do których teraz także wciąż chętnie wracam...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr lis 27, 2013 10:01 pm
Zobacz profil
Post Re: Przypowieści Salomona.
Witaj G.A
czy w wolnym tłumaczeniu - Aniele Stróżu :)

sahcim :)

Podczas ostatniej Adoracji dostałam takie oto słowa:Jr31,35-37

Byłoby mi niezmiernie miło, gdybyście pomogli mi w interpretacji tego Słowa?

Pozdrawiam serdecznie.
M-M


Śr lis 27, 2013 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Przypowieści Salomona.
wujo44 napisał
Cytuj:
Autorka ma prawo żądać usunięcia swoich postów, natomiast na podstawie którego punktu regulaminu usunąłeś moje ?
Na podstawie uniwersalnego punktu zwanego logiką. Nie ma postu, nie ma odpowiedzi. Masz podobny problem co niektórzy polegający na odsądzaniu od czci wiary, czyli zakładaniu że ktoś na pewno kłamie. Sytuacja innego rozumienia, czy intencji nie jest brana pod uwagę, skoro już tak martwisz się o kondycje duchową Marii –Magdaleny. Na pewno ta troska o duchowy rozwój Marii - Magdaleny godna jest zauważenia i zrozumienia. Niemniej dobry obyczaj też zobowiązuje. Dlatego inaczej zwracamy się do kobiet, inaczej mężczyzn. Zapewne studiując dogłębnie PŚ, a zwłaszcza Ewangelie zauważyłeś ten różny styl zwracania się u Jezusa Chrystusa, co warto brać pod uwagę.
Cytuj:

Myślę, że nie "zniesiesz" mojego postu i wyląduje w niebycie, ale cóż tak juz jest :D Zapisałem go sobie ...

Zniosłem pijąc przy tym aromatyczną kawę z bombą kaloryczną w postaci łyżeczki cukru, co mi się należało jak psu miska po morderczej grze w futsal wczoraj wieczorem. :-D Myślę, że twój przekaz do Marii-Magdaleny ubrany w odpowiednią formę będzie na pewno trafiał do niej o wiele lepiej, bo chyba o to chodzi, nieprawdaż ?


Cz lis 28, 2013 11:02 am
Zobacz profil
Post Re: Przypowieści Salomona.
wujo44
św. Michale Archaniele
wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nasza obrona. Niech go Bóg pogromić raczy pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu Zastępów Anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen


Cz lis 28, 2013 6:34 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL