Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 10:29 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Przypowieści Salomona. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Przypowieści Salomona.
Papież Leon XIII napisał(a):
św. Michale Archaniele
wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nasza obrona. Niech go Bóg pogromić raczy pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu Zastępów Anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

No w końcu ktoś rozwiązał moją zagadkę.. :)


Cz lis 28, 2013 7:26 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 8:54 pm
Posty: 808
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Przypowieści Salomona.
watchman napisał(a):
Papież Leon XIII napisał(a):
św. Michale Archaniele
wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nasza obrona. Niech go Bóg pogromić raczy pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu Zastępów Anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

No w końcu ktoś rozwiązał moją zagadkę.. :)

:-D
A kto teraz zada następną ??

_________________
Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi ... (Łk24,29)


Pt lis 29, 2013 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Robur napisał(a):
wujo44 napisał
Cytuj:
Autorka ma prawo żądać usunięcia swoich postów, natomiast na podstawie którego punktu regulaminu usunąłeś moje ?
Na podstawie uniwersalnego punktu zwanego logiką. Nie ma postu, nie ma odpowiedzi. Masz podobny problem co niektórzy polegający na odsądzaniu od czci wiary, czyli zakładaniu że ktoś na pewno kłamie. Sytuacja innego rozumienia, czy intencji nie jest brana pod uwagę, skoro już tak martwisz się o kondycje duchową Marii –Magdaleny. Na pewno ta troska o duchowy rozwój Marii - Magdaleny godna jest zauważenia i zrozumienia. Niemniej dobry obyczaj też zobowiązuje. Dlatego inaczej zwracamy się do kobiet, inaczej mężczyzn. Zapewne studiując dogłębnie PŚ, a zwłaszcza Ewangelie zauważyłeś ten różny styl zwracania się u Jezusa Chrystusa, co warto brać pod uwagę.


Mówisz logiki, w tym przypadku to chodzi o to co ty nazywasz logiką, a co nią nie jest.
Regulamin jest aktem prawny, a zatem aby usunąć posty należy się odwołać do tej jego części, kóra o tym mówi. Co najwyżej mogłoby być dozwolone usunięcia moich postów w sytuacji, w której ja bym tego żądał lub na to zezwalał A tak, to wracamy do punktu wyjścia, ich usunięcie wynika z faktu ukrycia niewygodnych treści, tj. kłamstw Marii-Magdaleny, z których ona powinna pokutować, a nie ich usuwać.
Ja udowodniłem, że Maria Mgadalena kłamie, i dlatego aby to ukryć należało posty usunąć, bo gdybym nie udowodnił to nie byłoby takiej potrzeby, moje posty mówiłyby przeciwko mnie :D Tu nie chodziło o inne rozumienie, czy intencję.

Biblia nie nakazuje zwracać się inaczej do kobiet i mężczyzn, znowu jakieś zasady ze świata, jeśli ci wypowiadają rzeczy sprzeczne z prawdą ( po postu kłamią ), czy Ewangelią - jeśli jest inaczej to proszę wskazać fragmenty, które o tym mówią.
Cytuj:
Cytuj:
Myślę, że nie "zniesiesz" mojego postu i wyląduje w niebycie, ale cóż tak juz jest :D Zapisałem go sobie ...

Zniosłem pijąc przy tym aromatyczną kawę z bombą kaloryczną w postaci łyżeczki cukru, co mi się należało jak psu miska po morderczej grze w futsal wczoraj wieczorem. :-D Myślę, że twój przekaz do Marii-Magdaleny ubrany w odpowiednią formę będzie na pewno trafiał do niej o wiele lepiej, bo chyba o to chodzi, nieprawdaż ?

Pozwolisz, że formę wybiorę ja, ty nie jesteś od tego.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So lis 30, 2013 10:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Maria-Magdalena napisał(a):
wujo44
św. Michale Archaniele
wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nasza obrona. Niech go Bóg pogromić raczy pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu Zastępów Anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

No cóż Sienkiewicz kiedyś napisał : Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni. (Henryk Sienkiewicz: Potop, tom III, rozdz. 3).
Poproszę o biblijne uzsadnienia modlenia się do aniołów, akurat mamy stworzony do tego wątek.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So lis 30, 2013 10:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przypowieści Salomona.
Nie sądzisz chyba, że po chamstwie jakie okazałeś w rozmowie z Magdaleną, ktoś będzie jeszcze z Tobą dyskutował, łudząc się że chcesz uczciwie i kulturalnie dojść do prawdy?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 30, 2013 12:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Barney napisał(a):
Nie sądzisz chyba, że po chamstwie jakie okazałeś w rozmowie z Magdaleną, ktoś będzie jeszcze z Tobą dyskutował, łudząc się że chcesz uczciwie i kulturalnie dojść do prawdy?

To, czy chcę dojść do prawdy "uczciwie i kulturalnie" pozostawiam innym - to jest twoje zdania, do którego na forum masz prawo - i ja ci za to nie dam ostrzeżenia, chociaż uważam, że to zdania nie jest prawdziwe. Tu jest forum tu się dyskutuje.
Różnica zdań dotyczy m.in. - czy stwiedzenie, że ktoś kłamie jest : chmstwem, czy dozowlonym stwierdzeniem w dyskusji ?
Forum jest miejscem gdzie wymieniamy poglądy, zatem jak najardziej mogą się zdarzyć sytuacjie, w których zarzucamy innym wypowiedzenie tez, które są kłamstwem. Oczywiście druga strona może zarzucać, że jej tezy kłamstwem nie są, ale na tym polega dyskusja.

Zauważ - tu się nikomu nie dzieje krzywda. Ktoś napisał jakieś twierdzenie, ktoś zarzucił że to kłamastwo, i co ? Wydarzyła się rzecz, która w dyskusji na forum pewnie zdarzyła się i zdarzy wielokrotnie. W takiej sytuacji żadna krzywda Marii-Magdalenie się nie dzieje.
Ona cie "wkręca", zrozum to :-D Napisała to co napisała, i zamiast pokutować z tego ( zmienić myslenie ) to ona wzywa na pomoc ciebie, żebyś ją ratował, a ty się dajesz w to wkręcić.
A niech się 3 razy zastanowi zaczym będzie pisać rzeczy, których nie będzie potrafiła uzasadnić z Biblią w ręku.

PS.
Na forum nie ma obowiązku pisania, ale jak się coś napisało, no to niestety ... trzeba to uzasadnić, a to że z Biblią w ręku - ooo i tu jest kłopot.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N gru 01, 2013 11:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Przypowieści Salomona.
Rozczulające jest zawsze, jak ktoś chamstwo uzasadnia dążeniem do prawdy i wolności. Tylko socjalizmu jeszcze brakuje ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N gru 01, 2013 12:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Post Re: Przypowieści Salomona.
Barney napisał(a):
Rozczulające jest zawsze, jak ktoś chamstwo uzasadnia dążeniem do prawdy i wolności. Tylko socjalizmu jeszcze brakuje ;)

Ja jednak bym proponował abyś przeczytał definicję chamstwa,
http://pl.wiktionary.org/wiki/chamstwo
po czym przeanalizował to co pisałem i wskazał na zasadzie "cytat-odniesienie się" i uzasadnił i wskazał to moje chamstwo.
Szkoda tylko, że pokasowałeś to co było pisane.
Swoją drogą to twoje zarzuty są znanym sposobem dyskutowania - zarzucę mu chamstwo niech się broni.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N gru 01, 2013 7:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Przypowieści Salomona.
O! Wreszcie jakiś ciekawy wątek i rozmowa na temat, ale fajnie.

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


N gru 01, 2013 7:16 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL