Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 6:19 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
 Dlaczego chrześcijańska etyka potępia masturbację 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 11:24 am
Posty: 1602
Płeć: mężczyzna
Post Re: Dlaczego chrześcijańska etyka potępia masturbację
Barney napisał(a):
Nie porównuj polucji z masturbacją.

Przecie tu nie chodzi o samą czynność, ale o myśli podczas masturbacji. Takie same pojawiają się w czasie snu - sny erotyczne, który miewa każdy nastolatek. To także część dorastania - podobnie jak włosy pod pachami lub pryszcze.


pawel_jan
Cytuj:
Jeżeli nie jesteś uzależniony to zrób sobie przerwę 3 m-c bez masturbacji czy onanizmu i zobacz czy wytrzymasz.

Zrób sobie przerwę od siku na 3 miesiące, wytrzymasz? Nie? Jesteś UZALEŻNIONY.

_________________
"I don't know about heaven, but i do believe in angels."


Cz lis 14, 2013 10:08 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Post Re: Dlaczego chrześcijańska etyka potępia masturbację
pawel__jan napisał(a):
Poczytałem sobie Wasze wypowiedzi i nie szukajcie wytłumaczeń tam gdzie ich nie ma.


Dokładnie, jasnego wytlumaczenia dla zakazu nie ma. Sa konfabulacje.

pawel__jan napisał(a):
Szatan działa powoli a zgoda na masturbację jest taką kropelką zła w człowieku i jego braku szacunku do siebie .


Domniemania dopasowane do reszty doktryny.

pawel__jan napisał(a):
Ciało człowieka a Święte i nie może być traktowane jak "kibel" do załatwienia swoich potrzeb bo ja tak chcę.

Przestan jesc slodycze, przestan jesc smaczne potrawy dla przyjemnosci, bo robisz kibel ze swojego ciała. Herbate pij bez cukru, kawe tez, nie pij Coca-Coli ani Pepsi. Przeciez mozesz pic tylko wode.

pawel__jan napisał(a):
Jeżeli nie jesteś uzależniony to zrób sobie przerwę 3 m-c bez masturbacji czy onanizmu i zobacz czy wytrzymasz.


Jezeli nie jestes uzalezniony od religii to zrob sobie dwa tygodnie wolnego od wizyt w niedziele w kosciele. Nie mozesz ?
A teraz prosze napisz, jak zracjonalizowałes sobie to, ze nie jest to uzaleznieniem, bo nie wątpię, ze za uzaleznienie tego nie uwazasz.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


N lis 17, 2013 11:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dlaczego chrześcijańska etyka potępia masturbację
Streszczając powyższą odpowiedź: "ja nie wierzę i czuje przymus by każdemu o tym przy każdej okazji i w każdym temacie przypominać - czy mnie o to ktoś pyta czy nie".
Piaskownica.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lis 18, 2013 12:46 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Post Re: Dlaczego chrześcijańska etyka potępia masturbację
Barney napisał(a):
Streszczając powyższą odpowiedź: "ja nie wierzę i czuje przymus by każdemu o tym przy każdej okazji i w każdym temacie przypominać - czy mnie o to ktoś pyta czy nie".
Piaskownica.


Można usunąć słowo "nie", wystepujące po słowie "ja", w Twojej wypowiedzi i bedzie to prawdą. Ma to wtedy nawet swoją nazwe - ewangelizacja lub dawanie swiadectwa swojej wiary.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Pn lis 18, 2013 2:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dlaczego chrześcijańska etyka potępia masturbację
Nieprawda. Ewangelizacja - wbrew niektórym zapaleńcom - nie polega na pakowaniu się przy każdej okazji z butami. Czym innym jest głoszenie (Ewangelii czy swoich poglądów) a czym innych natręctwo i nachalność.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 19, 2013 12:07 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Post Re: Dlaczego chrześcijańska etyka potępia masturbację
Barney napisał(a):
Nieprawda. Ewangelizacja - wbrew niektórym zapaleńcom - nie polega na pakowaniu się przy każdej okazji z butami. Czym innym jest głoszenie (Ewangelii czy swoich poglądów) a czym innych natręctwo i nachalność.


Były w histori przy okazji nawracania miecze, ogień i smierć. Były i buty przy okazji. Mam prawo wyrażać swoje poglady, a ocenianie tego jako nachalnosc... no coż, moze to oznaczać, ze oddziaływuja na Ciebie z dużą siłą. Nie wiem czy nie powinienem odbierać tego jako potwierdzenie moich argumentów, jako pewnego rodzaju komplement.

Ale ja koncze tego offtopa. Jezeli chcesz kontunuować ten temat to zaloz osobny watek. Pojawie sie tam.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Wt lis 19, 2013 8:42 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL