Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 11:37 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Czy Kościół straszy piekłem? 

Czy czułeś/łaś się kiedyś straszony/ona piekłem przez Kościół?
Tak 54%  54%  [ 14 ]
Nie 46%  46%  [ 12 ]
Liczba głosów : 26

 Czy Kościół straszy piekłem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
watchman napisał(a):
Z prawdą nie wygrasz.. Możesz tylko na nią cyt. "poszczekać.." ;)

Prawdą jest Bóg, a nie MJ. A jeśli chodzi o logikę, to wiele rzeczy można wyjaśnić przy jej pomocy, co nie oznacza, że są prawdziwe.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt lip 26, 2013 8:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
Soul33 napisał(a):
sahcim napisał(a):
to nie masakra intrygowała i wciągneła dziecko ale to, co budziło w nim pozytywne odczucia

Nie tylko to, co budzi pozytywne uczucia może wciągać, ale także to, co budzi uczucia negatywne, np. lęk.
Soul...miałem na myśli dziecko gdyż donaldzika intrygowała i wciągnęła religia kiedy był dzieckiem więc o strachu nie mogło być mowy, bo dziecka strach nie intryguje/wciąga...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lip 26, 2013 8:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
watchman napisał(a):
Z prawdą nie wygrasz.. Możesz tylko na nią cyt. "poszczekać.." ;)
watchman...wskaż jakiś cytat z Pisma gdzie ten który jest Prawdą powiedział do kogoś żeby sobie poszczekał czy żeby odszczekał to, co powiedział...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lip 26, 2013 8:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
Małgosia napisał(a):
Ty po prostu oburzyłeś się, że nie pozwoliłam Ci zrobić wody z mózgu j-bw, a miałam do tego prawo i nawet obowiązek.

Dziękuję Małgosiu za troskę. Myślę, że niepotrzebnie zawrzało w temacie. Po prostu przy rozbieżności myślenia wolałam się wycofać z dyskusji.


Pt lip 26, 2013 8:39 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 1:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
kacperek29 napisał(a):
donaldzik86 Kościół nie popełnił żadnego błędu w tej sprawie. Kościół nie będzie się dostosowywał do czyjegoś widzimisie. Kościół ma prowadzić ludzi do zbawienia.
Biblia mówi jasno:

Cytuj:
1 Kor 6, 9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

Kpł 18, 22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

Tyle, że tak mówią ludzie w Biblii, którzy nie rozumieli zjawiska homoseksualizmu, a nie sam Bóg! Dokładnie tak, jak kiedyś ludzie nie rozumieli, że Afroamerykanie to też normalni ludzie. Nauka, medycyna stoi po stronie homoseksualistów, czy Ci się to podoba czy nie. Więc to nie jest moje byle widzimisię, tylko walka o zwykłą sprawiedliwość, której niestety brak w Kościele.

sahcim napisał(a):
donaldzik...to nie masakra intrygowała i wciągneła dziecko ale to, co budziło w nim pozytywne odczucia, bo inaczej samo(wbrew sobie) by się nie wciągneło w religię...

Tak, to co pozytywne mnie wciągnęło, ale ta masakra piekła poraziła...
Ta wizją wiecznego potępienia nie daje mi normalnie żyć jako homoseksualista. Cały czas mam świadomość, że pójdę do piekła jeśli się zwiążę z innym homo. I to jest wynik katolickiej edukacji w dzieciństwie...
Potraktowałem tą religię na serio jako dziecko i teraz mnie serio trzyma i nie puszcza w myślach.

zefciu napisał(a):
No i po co to całe udawanie, że "Kościół Ci krzywdę zrobił". Nie można prosto z mostu mówić, że chce się wygodnej państwowej posadki nauczyciela etyki?

Kościół nie powinien mącić w głowach dzieci. Religia powinna być w pełni świadomym wyborem od lat 18. :)

zefciu napisał(a):
Żałosne użalanie się nad sobą i zwalanie na innych winy za własne porażki i lęki.

Gdybym nie był edukowany po katolicku, nie miałbym tej strasznej wizji piekła i tak to wygląda. Nie zwalam, tylko piszę jak jest. :)

zefciu napisał(a):
Wiedza, jak by się zachowywało, jak by się było homo jest warunkiem koniecznym dla trollowania? Nie rozumiem.

Obrażasz mnie, i jeszcze nie wiesz o co chodzi. Mam dosyć takich trollów jak Ty. Nara, nie będę sobie psuł nerwów.

_________________
"Żal mi ciebie, mój bracie, Jonatanie. ... Więcej ceniłem twą miłość niżeli miłość kobiet." (2 Sm 1,26)


Pt lip 26, 2013 9:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
donaldzik86 napisał(a):
Ta wizją wiecznego potępienia nie daje mi normalnie żyć jako homoseksualista. Cały czas mam świadomość, że pójdę do piekła jeśli się zwiążę z innym homo. I to jest wynik katolickiej edukacji w dzieciństwie...

Widzisz zatem sam jaka mocna i dobra to nauka..


Pt lip 26, 2013 9:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
Sorki, ale ja jeszcze wrócę do tematu czym się kierować, bojaźnią czy miłością. Ojciec Pio mówił, że bojaźń i miłość są jak dwie siostry, jego słowa gdzieś tam zamieściłam, zaginęły w ferworze dyskusji. Ta duchowość Ojca Pio jest także moją duchowością, więc ja to rozumiem właśnie tak.

Dzisiaj wyczytałam w Dzienniczku św. Faustyny:

"Miłość wypędza z duszy bojaźń. Odkąd umiłowałam Boga całą moją istotą, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość, a Duch Jego -jest spokój. I widzę teraz, że czyny moje, które wynikały z miłości, doskonalsze są niż czyny, które spełniałam z bojaźni".

Wynika z tego, że czyny wynikające z bojaźni, choć mniej doskonałe, również znajdują uznanie w oczach Boga.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt lip 26, 2013 10:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 31, 2002 5:51 pm
Posty: 525
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
donaldzik86 napisał(a):
Cytuj:
1 Kor 6, 9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

Kpł 18, 22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!


Tyle, że tak mówią ludzie w Biblii, którzy nie rozumieli zjawiska homoseksualizmu, a nie sam Bóg! Dokładnie tak, jak kiedyś ludzie nie rozumieli, że Afroamerykanie to też normalni ludzie.


W Piśmie Św. są przedstawione sytuacje, gdzie Pan Jezus rozmawia z kobietami, nawet na osobności, co w ówczesnych czasach budziło wielkie zdziwienie, gdyż kobiety, a już szczególnie te uznane za grzeszne, stały w hierarchii społecznej na poziomie zwierzęcia hodowlanego.
Jak widać, Pan Jezus nie bał sie burzyć konwenansów.
Tu swoim zachowaniem i również słowami, wiele razy dał znak, że kobiety są w godności na równi z mężczyznami.

Jeśli chciałby podkreślić normalność związków homoseksualnych, na pewno by to zrobił.

I wówczas przeczytałbyś o tym w Piśmie Św., gdyż zawiera ono wiele treści "rewolucyjnych" dla czytelnika, więc taki news o normalności homo nie naruszyłby większego tabu, niz te już naruszone (o kobietach; o tym, że Bóg umiera na krzyżu jak najgorszy łotr-skazaniec itd.).

Skoro jednak nie tylko, że nie pochwala homoseksualizmu, a wręcz napiętnuje jako grzeszne zachowanie, to nie ma co dopisywać Panu Bogu przekonań obecnej "nauki".

Cytuj:
Nauka, medycyna stoi po stronie homoseksualistów, czy Ci się to podoba czy nie. Więc to nie jest moje byle widzimisię, tylko walka o zwykłą sprawiedliwość, której niestety brak w Kościele.


Nauka co jakiś czas wycofuje się ze swoich rewelacji. A obecna "nauka" o normalności i naturalności związków homoseksualnych jest po prostu lobbingiem środowisk tym zainteresowanych.
Tak jak unijne absurdy, gdzie marchewka jest uznana za owoc (aby Portugalia mogła mieć dotację do swoich dżemów z marchewki), a ślimaki potraktowano jako ryby (aby Francja miała dotacje do hodowli ślimaków, tak jak inni do ryb).

Pan Jezus uzdrawiał chorych. Wszyscy oni po pierwsze nie zaprzeczali temu, że są chorzy, a po drugie - zwracali się z prośbą o uzdrowienie.
Homoseksualiści, jak zrobią krok 1 i 2 j.w., mogą liczyć albo na uzdrowienie, albo na wsparcie i łaskę od Boga, żeby iść przez życie z godnością dziecka Bożego, niosąc swój krzyż.

Dodam jeszcze, że ci ludzie, którzy akceptują swój krzyż, a nawet więcej - potrafią swój krzyż pokochac, są ludźmi szczęśliwymi.


Pozdrawiam!


Pt lip 26, 2013 10:18 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 1:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
Alicja, słyszałem już chyba wszystko o homoseksualizmie za i przeciw. Można się tak przebijać i tak każdy obstaje przy swoim. Wątek jest konkretny do tego w "Aktualnościach".
watchman napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):
Ta wizją wiecznego potępienia nie daje mi normalnie żyć jako homoseksualista. Cały czas mam świadomość, że pójdę do piekła jeśli się zwiążę z innym homo. I to jest wynik katolickiej edukacji w dzieciństwie...

Widzisz zatem sam jaka mocna i dobra to nauka..

Czuję, że tkwię w próżni, zawieszony pomiędzy tymi, którzy bija się o to, czy homoseksualizm jest normalny czy nie. Mam już tego dość, tyle lat rozważań. U mnie już chyba z 10 lat... Ile jeszcze na litość Boską :( Czasem mam ochotę umrzeć i spytać Boga osobiście po drugiej stronie, o co w tym wszystkim chodzi... Ale spoko, nie zabiję się, nie chcę iść od razu do piekła... :evil: Boże czemu nie dasz mi spokoju... Boże jeśli to czytasz, pomóż mi... :(

_________________
"Żal mi ciebie, mój bracie, Jonatanie. ... Więcej ceniłem twą miłość niżeli miłość kobiet." (2 Sm 1,26)


Pt lip 26, 2013 11:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
donaldzik86 napisał(a):
Boże czemu nie dasz mi spokoju... Boże jeśli to czytasz, pomóż mi...

Myślę, że jeśli prawdziwymi są twoje prośby dostaniesz spokój i uwolnisz się od tego grzechu..


Pt lip 26, 2013 11:52 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 2:14 am
Posty: 134
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
watchman napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):
Boże czemu nie dasz mi spokoju... Boże jeśli to czytasz, pomóż mi...

Myślę, że jeśli prawdziwymi są twoje prośby dostaniesz spokój i uwolnisz się od tego grzechu..



No wlasnie.Przestaniesz kochac osobe ktora teraz jest dla Ciebie wazna w zyciu i znajdziesz Sobie jakas fajna laske:)


A tak na powaznie to czym sie przejmowac z tym pieklem,przeciez wystarczy poczytac posty niektorych katolikow tutaj. :-D
Wedlug ktorych taki Stalin czy Hitler tez moze trafili do nieba jak sie nawrocili lub poprosili po smierci o rozgszeszenie czy cos w tym stylu.Moze teraz nawet wspolistnieja w szczesciu z milionami Swoich ofiar 8)
Pozatym jesli wielu chrzescijan widzi homoseksualizm jako chorobe to jak Bog moglby pokarac chorego czlowieka.Czy byloby to sprawiedliwe??:)


So lip 27, 2013 6:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
chico82 napisał(a):
Pozatym jesli wielu chrzescijan widzi homoseksualizm jako chorobe to jak Bog moglby pokarac chorego czlowieka.Czy byloby to sprawiedliwe??:)

To zaburzenie nie odbiera jasności myślenia. Jest jak choroba przewlekła, trzeba z tym żyć jak leczenie nie pomogło. Często alergia ustępuje z wiekiem, tu też mamy taką sytuację. Biologia wycisza się wraz z wiekiem. Nieutrwalone zachowania seksualne pozwalają na godne życie.
Postawienie na realizację nieuporządkowanych zachowań prowadzi do sytuacji prezentowanej w tym wątku. Poszukuje się drogi odejścia od Boga lub przeinterpretowanie Go na lukrowanego bożka, który tylko kocha i na wszystko pozwala swym słabym stworzenim; Bóg wówczas służy potrzebom człowieka. Mugen i thorwald prezentują taki obraz Boga.
Na razie jest stan walki sumienia ze złem, nastąpi jednak wyciszenie sumienia, jeśli człowiek nie pogodzi się z zaburzeniem i będzie je nazywal normą. Sumienie zmieni swe oblicze i odwróci się, zmienią się wybory woli. Ona wybiera do realizacji tylko dobro.

Pierwiastek boski w człowieku, wybiera zawsze dobro. Nawet zło musi nazwać dobrem, by móc spokojnie funkcjonować.


So lip 27, 2013 7:20 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
donaldzik86 napisał(a):
Czuję, że tkwię w próżni, zawieszony pomiędzy tymi, którzy bija się o to, czy homoseksualizm jest normalny czy nie. Mam już tego dość, tyle lat rozważań. U mnie już chyba z 10 lat... Ile jeszcze na litość Boską :( Czasem mam ochotę umrzeć i spytać Boga osobiście po drugiej stronie, o co w tym wszystkim chodzi... Ale spoko, nie zabiję się, nie chcę iść od razu do piekła... :evil: Boże czemu nie dasz mi spokoju... Boże jeśli to czytasz, pomóż mi... :(


To co przeżywasz to jest właśnie krzyż. Twój własny, osobisty. Każdy ma jakiś. Ty masz taki. Ani gorszy, ani lepszy, ale twój własny. Szanuj go. Powinieneś dać sobie radę. Związanie się z kimś podobnym do Ciebie to już nie dźwiganie krzyża, tylko odrzucenie go i wybranie innego, kto wie czy nie gorszego. Jest ciężko, no ale cóż.
W opisach ewangelicznych nigdzie nie jest powiedziane, że Jezus bity, opluwany i przybijany do krzyża te wszystkie makabryczne doznania uznawał za coś fajnego i przyjemnego. Jakoś znosił to bez entuzjazmu i nie umierał z uśmiechem na ustach..
Tak więc dasz radę. Taka praktyczna porada. Może ten cały popęd, skoro nie może być (nie powinien być) zaspokojony z drugim człowiekiem, może dałoby się przekierować na coś innego? Sport? Nauka? Malarstwo? Literatura? Muzyka? Ogrodnictwo? Prace projektowe? itp? Jeśli robisz to co Cię pasjonuje, jakoś mniej jest czasu na rozmyślanie o "głupotach"..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lip 27, 2013 10:05 am
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
PeterW napisał(a):
To co przeżywasz to jest właśnie krzyż. Twój własny, osobisty. Każdy ma jakiś. Ty masz taki. Ani gorszy, ani lepszy, ale twój własny. Szanuj go. Powinieneś dać sobie radę. Związanie się z kimś podobnym do Ciebie to już nie dźwiganie krzyża, tylko odrzucenie go i wybranie innego, kto wie czy nie gorszego.
No to właśnie trzeba taki krzyż odrzucić i wybrać sobie lżejszy. Bo jeśli może być gorszy, to może też być lepszy. Do odważnych świat należy.


So lip 27, 2013 10:09 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 2:14 am
Posty: 134
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
PeterW napisał(a):
Jeśli robisz to co Cię pasjonuje, jakoś mniej jest czasu na rozmyślanie o "głupotach"..



Czy oby napewno wybrales odpowiednie slowa piszac Swoj post??

Mlody czlowiek ktorzy ma dylemat wplywajacy na Jego codzienne zycie.Zastanawiajacy sie czy oby robi zle ,czy obraza Boga i czy zostanie za to ukarany??To dla Ciebie glupoty??? !!!

Czy oby napewno jestes katolikiem?? :|


So lip 27, 2013 10:15 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL