Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 2:06 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
bert04,

Ja tylko chciałam dodać coś na marginesie:

Cytuj:
Ostatnia "strefa bezalkoholowa" w Polsce, to było w Sierpniu 1980 w Gdańsku.


Podczas wizyt papieża JPII też były strefy bezalkoholowe. Podczas którejś z jego wizyt, kiedy był on bodajże w Krakowie, w Zakopanem nie można było kupić sobie piwa. Bo to jedno województwo było.

_________________
you will find me if you want me in the garden unless it's pouring down with the rain
http://www.twojagieldaofert.pl


N cze 16, 2013 6:04 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
Asphodelus napisał(a):
Jakie są postulaty radykalnych islamistów wobec europy i świata to wiemy,


W temacie piszesz fundamentalizm, w treści radykalizm, później fanatyzm, a całość Twojej wypowiedzi cechuje ekstremizm. Mam wrażenie, że większość ludzi nie rozróżnia i nawet nie chce rozróżniać znaczeń tych słów. OK, niech im tam będzie, ale jeśli ktoś zaczyna ich używać to dobrze by było być przynajmniej konsekwentnym. Nie bierz tego do siebie (tylko) bo to ogólna uwaga.


Asphodelus napisał(a):
Islamiści chcą zniszczyć chrześcijaństwo i wprowadzić Szariat. Chrześcijanie chcą zniszczyć ateistów (tyle ze pschomanipulacją lub sankcjami, a nie maczetą).


Wprowadzenie szariatu przez fundamentalistów islamskich oznacza ochronę chrześcijan, a nie ich niszczenie. Ekstremista ignorant może pisać takie brednie oraz brednie o niszczeniu ateistów za pomocą psychomanipulacji - i świadomi staję tutaj w obronie chrześcijaństwa.

Asphodelus napisał(a):
Cytuj:
Jedno jest prawo boże i żaden prezydent tego nie zmieni.
poseł Andrzej Jaworski


Czy pan Jaworski, w swym fanatyźmie i chęci wprowadzenia katolickiego zamordyzmu do Polski różni się czymkolwiek od fanatycznego imama? Owszem, nie morduje i nie wysadza w powietrze, ale cel ma ten sam.


Skoro jesteśmy przy fanatyzmie to może warto się zastanowić co gorsze. Ślepe poddanie się Prawu Boga, w którego się wierzy i którego Prawa (przykazań) chce się przestrzegać czy ślepe niedostrzeganie Boga, w którego się nie wierzy. Czy ateista nie jest aby fanatykiem podążającym za tymi, którzy twierdzą, że "coś czego nie da się udowodnić nie istnieje"?

Zauważmy jeszcze jedno: dla wyznawców Prawa mojżeszowego, dla chrześcijan oraz dla muzułmanów pierwszym i najważniejszym przykazaniem jest "Nie będziesz miał bogów cudzych poza Mną". Bezkompromisowość i stanowczość (jak słowniki definiują radykalizm) jest niezbędna aby zachować to przykazanie i osiągnąć cel naszego życia - zbawienie. Fundamentalizm rozumiany jako przeciwstawianie się zmianom w religii także jest konieczny. Człowiekowi nie wolno dokonywać zmian w religii bo próżna jest cześć oddawana Bogu wg nauki człowieka, która zmienia naukę daną nam od Stwórcy.

Co w takim razie jest problemem. Ktoś już odpowiedział: ekstremizm. Ekstremizm jakim przesycony jest Twój post, ekstremizm nacjonalistów, ekstremizm religijny, ekstremizm w każdej postaci.

Radykalny fundamentalista islamski jest przeciwny ekstremizmowi bo ten pojawia się już za życia proroka Muhammada (pokój z nim). W tamtym czasie objawił się tym, że nad prorokiem stanął człowiek i rozkazał prorokowi być sprawiedliwym. Ekstremistę chciano natychmiast ściąć lecz prorok nie pozwolił i ostrzegł, że tacy ludzie będą stanowić problem i będą się pojawiać aż do czasów ostatecznych.

pozdrawiam

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Pn cze 17, 2013 9:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:22 am
Posty: 1187
Lokalizacja: Pomorze
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
ahmed napisał(a):
Skoro jesteśmy przy fanatyzmie to może warto się zastanowić co gorsze. Ślepe poddanie się Prawu Boga, w którego się wierzy i którego Prawa (przykazań) chce się przestrzegać czy ślepe niedostrzeganie Boga, w którego się nie wierzy. Czy ateista nie jest aby fanatykiem podążającym za tymi, którzy twierdzą, że "coś czego nie da się udowodnić nie istnieje"?

Nie można ślepo nie wierzyć, że czegoś nie ma. Ateistę versus kilku wyznawców różnych wiar można porównać do grupki dzieci, którym oferuje się łakocie. Dzieci ''wierzące'' wybiorą:
-Batonika
-lizaka
-cukierka
Dziecko ''ateista'' nie chce nic jeść, nie chce też zabierać słodyczy ww. dzieciom.



ahmed napisał(a):
Wprowadzenie szariatu przez fundamentalistów islamskich oznacza ochronę chrześcijan, a nie ich niszczenie. Ekstremista ignorant może pisać takie brednie oraz brednie o niszczeniu ateistów za pomocą psychomanipulacji - i świadomi staję tutaj w obronie chrześcijaństwa.

Taaaak. jasne, tylko zmusi się ich do płacenia wysokiego podatku, zakaże budowli kościołów, budowy domów mieszkalnych wyższych niż piętrowe, zakaże pracy w niektórych zawodach...

Wiesz doskonale jak muzułmanie krzywdzą Koptów wiesz doskonale że w AS nie wolno budować kościołów.

Chrześcijańska psychomanipulacja to często działanie domowe, ale i też państwowe, zaczyna się od szantażu ze chrztem dziecka, przez komunię, bierzmowanie, ślub na pogrzebach niewierzących jako katolików z katolickim kapłanem kończąc.

Mówisz o obronie chrześcijan, śmieszne.... chrześcijanom o wiele lepiej żyło się w laickiej Francji, komunistycznej Polsce, czy nawet w niektórych okresach istnienia politeistycznego IR czy politeistycznego WKL. niż teraz w krajach muzułmańskich.


Pn cze 17, 2013 10:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:22 am
Posty: 1187
Lokalizacja: Pomorze
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
boldy napisał(a):
No bez jaj... 15% spadek w ciągu dziesięciu lat to jeszcze nie "pustoszejące".

Ale panika już się zaczęła.

boldy napisał(a):
"Prawda" - moim zdaniem jest to (wybacz) tylko Twoja opinia... (dodatkowo wypadałoby jakoś przeprosić za kłamliwe stwierdzenie / pomyłkę - jakoby religia miała być obligatoryjna.

Jakoś kiedyś im na tym nie zależało- teraz nagle się obudzili, i choc jeśli nawet miała by być nieobowiązkowa, to i tak godzi w równość wobec prawa.

boldy napisał(a):
Aspodelus - jak Cię lubię - zdecyduj się raz zarzucasz katolikom, że "zdziadzieli" zatracili instynkt walki (w kontekście islamizacji Europy), teraz masz pretensje, że znaczymy "swój" teren..

Tylko, ze to w ogóle nie zapobiega islamizacji. Stawiacie bowiem krzyże pod nosem ateistów, niewierzących i innowierców (nie muzułmanów) wywołując ich wnerw, a muzułmanów się boicie jak diabeł święconej wody. Chrześcijanie w UE a także papież nie zrobili nic, by zapobiec islamizacji.



boldy napisał(a):
A jak ta tendencja została przez Ciebie zmierzona? Owszem jest jakaś część ludzi, którzy mają takie poglądy, ale (przynajmniej z tego co pisze D. w Bogu urojonym) takie uogólnienie to chya częściej spotykane w stanach jest...

http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C5%82odz ... zechpolska
Cytuj:
odwołuje się do kanonu zasad Jedynej, Prawdziwej, Świętej Wiary Katolickiej, wypowiada wojnę doktrynom głoszącym samowolę, liberalizm, tolerancjonizm i relatywizm oraz dąży do zbudowania katolickiego państwa narodu polskiego[1].

Zaiste, kto nie katolik, ten nie jest Polakiem, temu wojnę wypowiedziano, i tego się zwalczać będzie!


Pn cze 17, 2013 10:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:22 am
Posty: 1187
Lokalizacja: Pomorze
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
Marlow napisał(a):
Przemówił chłop do obrazu a obraz doń ni razu.
Tak by można streścić pisaninę Asphodelusa.
Czyli jest tak jak napisałem. Asphodelus nie wie, co kryje się za postulatami u supremacji szariatu. :D
Za to zdążył góglnąć kto szariat głosi.

To mnie mądralo oświeć.

Marlow napisał(a):
Sęk w tym, że katolicy powinni bezwarunkowo podporządkować się opinii jakże światłych specjalistów i Boże broń, w żadnym wypadku nie powinni zakłócać spokoju sumień państwa jaśniełoświeconych.
Najważniejsze że postemp jest.

A dlaczego mieli by zakłócać? Katolików do In Vitro nikt nie zmusza, nie chcą, to nie poddają się temu zabiegowi. To Piecha chce przyporządkować wszystkich, aby nie było wolności w tej kwestii.

Marlow napisał(a):
Skoro nie tylko lekcję religii katolickiej mają miejsce w szkołach, to chyba logicznym jest, że protestanci na ten przykład będą mieli również prawo do matury z ich wersji religii..

Biskupi wyraźnie mówili o swojej religii, nie jest w ich interesie by na maturze była inna religia niż ich religia.

Marlow napisał(a):
A co do religioznawstwa... :D
Dziesięć razy lepsza lekcja religii niż religioznawstwo napisane pod patronatem Baumanów, Koraszewskich, Hartmanów, czy innych Tabiszów. :D

Dowody?

Marlow napisał(a):
Oczywiście że tak, do pudła ich wszystkich, a co. Dał nam przykład towarzysz Bauman jak Polskę spod faszyzmu wyswobodzić mamy. :D
Za to różnym pajacom pokroju człowieka motyla, w nagrodę za odwagę i bezprzykładne zwalczanie "katofaszyzmu" dożywotnia katedrę gender.
Porządek musi być. :D

Można było wezwać policje po tego pana-motyla.

Marlow napisał(a):
Właściwie to na tej głupocie wynikającej wprost z wyp Asphodelusa powinienem zakończyć ...ale dodam tylko, ze takie właśnie "głupoty" pokazują kto tu jest realnym zamordystą.

Może argument do tych wypocin?

Marlow napisał(a):
To straszne i przerażające, Dawid też? :D

On teraz jest szefem Frondy.

Marlow napisał(a):
Oczywiście że nie uświadczysz.
Tyle, że nie dlatego, że ateista bądź agnostyk nie może być true patriotą, co stara się tutaj zainsynuować dzielny oswobodziciel umęczonych mas ludowych, ale dlatego, że trudno duchowych spadkobierców KPP i politruków i innych fejginiątek, zaliczyć do grona patriotów.

Po prostu to jest fakt socjologiczny, że jakieś dwie trzecie osób deklarujących się jako ateiści bądź agnostycy ma w głowkach na różne odcienie czerwieni wymalowane.
Najlepszy przykład.
Tytuł jednego z wątków na (ir)Racjonaliście pl: "jak przekonać racjonalistów do wolnego rynku". :D

Publikują tam różni ludzie, wolnorynkowcy też.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6190
http://www.racjonalista.pl/kk.php?s=609 ... ef9n17eoa1



Marlow napisał(a):
Ale jesteś pewien?
A może powodują dyskomfort psychiczny a co za tym idzie depresję, albo jakąś inną czerwonkę? :D

Jak daleko mieszkasz od kościoła mój drogi?

Marlow napisał(a):
Nie Pisowców, tylko harcerzy jeśli już.
Ale nie to jest tu najważniejsze.
Najważniejsze, ze widać, jak nasz dzielny piewca tolerancji będzie walczył o swoje. Czyli tak jak go nauczono. Np jak towarzysz Bauman nauczał.
Tak wiem, tam jest "wink" ale ten wink spełnia rolę członu pośredniego :evil:

Nie legalny to nielegalny. Należało zatem usunąć nielegalne zgromadzenie. Krzyż ustawili harcerze, fakt, ale zaraz przejął je ''wybawiciel'' JK który wykorzystywał go dla politycznych zagrywek.




Marlow napisał(a):
To straszne, ci wstrętni mieszkańcy wzięli los we własne ręce i postawili na swoim.
Prawdziwy katofaszyzm. :D

nie mieszkańcy, tylko zdecydowana mniejszość mieszkańców.


Marlow napisał(a):
A to o Hare Krishna chodziło w 2000 czy o kapele satanistyczne?
Człowieku, ty bredzisz nawet w takich wydawałoby się prostych sprawach...

Katotalibstwu wszystko przeszkadza, co śmie inaczej patrzeć na świat (i się inaczej bawić).



Marlow napisał(a):
Nie wszystko, tylko to, co faktycznie ma czerwone korzenie
Raz że sam Bauman nigdy nie wyparł się swojej lewicowości, tego kim był przez bardzo długi okres czasu.
Dwa że na swoim ulubionym portaliku masz peany "imama" Koraszewskiego na temat Baumana.

Wiesz, ''wróg mojego wroga jest moim przyjacielem''. Ale Racjonalista to nie jest tylko sam Koraszewski.


Marlow napisał(a):
a było było, bo tak w Krytyce Politycznej napisali. :D

Poczytaj sobie ,co robiono homoseksualistom.

Reszta wieczorem.


Pn cze 17, 2013 11:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
To ja Wam zdradze tajemnice Marlow sie nawrocil... Wczoraj byl u spowiedzi.. Bog tak chcial :mrgreen:


Pn cze 17, 2013 3:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
Szariat jest wprowadzany , aby bronić chrześcijan, ha, ha, ha : :P Jak długo żyję jeszcze nie słyszałam i nie czytałam takich bredni chorego umysłu. Znając dokładnie sytuację chrześcijan, co roku jestem na Bliskim Wschodzie, nie wiem doprawdy czy mam się śmiac czy płakać. Chyba płakac ,bo sytuacja jest :-( TRAGICZNA!!! Nasi chrześcijańscy bracia umierają , albo uciekają. DOKĄDKOLWIEK.A tu na katolickim forum apostaci KŁAMIĄ , KŁAMIĄ I MAMIĄ. To by nie przeszło w islamolandzie.


Pn cze 17, 2013 6:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 1:34 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Z najczarniejszej sotni i reakcji:)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
Asphodelus napisał(a):
To mnie mądralo oświeć.

Nie ma tak dobrze.
To nie ja założyłem temat i nie na mnie spoczywa tutaj obowiązek.
Trzeba było to wyłożyć na samym początku, a nie obwieszczać światu rewelacje, na zasadzie małego Jasia, któremu wszystko się z 4 literami kojarzy.

Skoro tego nie potrafisz, to może napisz, na czym z grubsza polega supremacja prawa koranicznego.

Asphodelus napisał(a):
A dlaczego mieli by zakłócać? Katolików do In Vitro nikt nie zmusza, nie chcą, to nie poddają się temu zabiegowi. To Piecha chce przyporządkować wszystkich, aby nie było wolności w tej kwestii.

Obywatel Piecha ma pełne prawo do głoszenia swoich poglądów i zabiegania o jak największe poparcie społeczne dla nich. Nawet jeżeli z mojego punktu widzenia są one absurdalne.

Natomiast logika postaci: bo ich do tego nikt nie zmusza, ma bardzo krótkie nóżki.
Podaję prosty przykład: ja chce zasuwać po autostradzie 250 km/h, wiem że to niebezpieczne, ale nikt nie ma prawa mi tego zabronić, bo ci co nie chcą, mogą przecież jeździć wolniej.

Natomiast dla Asphodelus wraz z (ir)racjonalistami pl, najlepszym sposobem działania politycznego jest histeria.

Asphodelus napisał(a):
Biskupi wyraźnie mówili o swojej religii, nie jest w ich interesie by na maturze była inna religia niż ich religia.


Specjalnie przejrzałem doniesienia GieW i parówkowego pl na ten temat, i nawet tam nie znalazłem tego, na temat tego, o czym tutaj Asphodelus histeryzuje.
Poproszę więc o konkretny cytat.

Asphodelus napisał(a):
Dowody?

Dowody na co?
Na ich głupotę i absolutny brak rozeznania w temacie?
A weź poczytaj sobie wypociny z działu "Biblia" na tym "zasłużonym" dla religioznawstwa portalu. :D

Asphodelus napisał(a):
Można było wezwać policje po tego pana-motyla.

Policja została wezwana, a pajac został w dwóch instancjach uniewinniony. I tak właśnie wygląda "terror" katolickiej większości.
Asphodelus napisał(a):
Marlow napisał(a):
Właściwie to na tej głupocie wynikającej wprost z wyp Asphodelusa powinienem zakończyć ...ale dodam tylko, ze takie właśnie "głupoty" pokazują kto tu jest realnym zamordystą.

Może argument do tych wypocin?

Spójrz wyżej, właśnie napisałem w czym rzecz.
Jak nie rozumiesz, to już nie mój problem

Asphodelus napisał(a):
On teraz jest szefem Frondy.

Tripple facepalm.
Dawid Wildstein jest szefem Frondy?
ROTFL.

Cytuj:
Hipster Prawica i jej przyjaciele od teraz prowadzą najpoczytniejszy kwartalnik w Polsce. Mateusz Matyszkowicz zastąpił Tomasza Terlikowskiego na stanowisku redaktora naczelnego kwartalnika Fronda.
Dawid Wildstein – filozof, wiceszef działu opinii w GPC, publicysta mediów Gazety Polskiej, szef działu opinii Forum Żydów Polskich, inicjator i animator inicjatywy „Warszawa – miasto dwóch powstań”, publicysta portalu Rebelya.pl i Placu Wolności, członek Hipster Prawicy

Źródło
Jak widać, po raz kolejny Asphodelus pokazuje, że poza histerią to on niewiele potrafi.
D.Wildstein jest jedną z osób wchodzących w skład kolegium redakcyjnego - niech sobie Asphodelus sprawdzi co to jest za twór, a potem histeryzuje - a szefem jest Matyszkowicz Mateusz.

Asphodelus napisał(a):


Ależ oczywiście, że publikują, na zasadzie listka figowego. :D
Sobie porównaj ilość publikacji podobnych do Rudnego, z ilością socjalistycznego chłamu chociażby za ten rok. Odliczanie możesz zacząć od mundralizmówA.Salman. :D
Lub humanistycznej postawy wobec wolnego rynku, samego naczelnego.


Asphodelus napisał(a):
Jak daleko mieszkasz od kościoła mój drogi?

W linii prostej góra jakieś 500 m.

Asphodelus napisał(a):
Nie legalny to nielegalny. Należało zatem usunąć nielegalne zgromadzenie. Krzyż ustawili harcerze, fakt, ale zaraz przejął je ''wybawiciel'' JK który wykorzystywał go dla politycznych zagrywek.

Przecież krzyż mógł tam sobie stać, tylko widocznie komuś bardzo przeszkadzał.

Asphodelus napisał(a):
Marlow napisał(a):
To straszne, ci wstrętni mieszkańcy wzięli los we własne ręce i postawili na swoim.
Prawdziwy katofaszyzm. :D

nie mieszkańcy, tylko zdecydowana mniejszość mieszkańców.


No tak, zapewne ta mniejszość po przegranym referendum, wykonała ze dwa zamachy bombowe na najgłośniejszych oponentach i tym samym wygrała sprawę, czyż nie ? :D


Asphodelus napisał(a):
Katotalibstwu wszystko przeszkadza, co śmie inaczej patrzeć na świat (i się inaczej bawić).

Pytam się więc raz jeszcze.
Co było głównym powodem protestów przeciwko tej imprezie w roku 2000?

Asphodelus napisał(a):
Wiesz, ''wróg mojego wroga jest moim przyjacielem''. Ale Racjonalista to nie jest tylko sam Koraszewski.

Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sam sobie poradzę. :mrgreen:

Reszta też nie lepsza.
Asphodelus napisał(a):
Poczytaj sobie ,co robiono homoseksualistom.

Jak nie kijem go to pałką... :D
Czyli kolejny przejaw histerii.
Przypomnę, ze pierwotnie chodziło o pogromy niewierzących np za publikowanie rewelacji podobnych do Asphodeluosowych w Hiszpanii za gen Franco.

_______________________

lidka napisał(a):
To ja Wam zdradze tajemnice Marlow sie nawrocil... Wczoraj byl u spowiedzi.. Bog tak chcial :mrgreen:


Czy jakże światła ateistka lidka doszła już do tego kto bombardował Londyn rakietami V1 i V2 w 1942 r, oraz kto produkował napalm w czasie IIWŚ?
Czy to zbyt skomplikowane dla truuu ateistki? :mrgreen:

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Pn cze 17, 2013 8:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
Prosze, prosze... nie dosc ze bogobojny to jeszcze do tego wszystko wie, coz ja biedna ateistka przy nim znacze :D niedlugo uslyszymy ze Marlow ma wizje, przeprowiada przyszlosc, naznaczany jest stygmatami... przymierza sie do zostania egzorcysta.... Marlow a moze Ty jestes potomkiem ktoregos z Papiezy?. :mrgreen:


Wt cze 18, 2013 12:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
Najlepsza religia jest rozsadek. Nadmierne wplywy jakiejkolwiek religii, szczegolnie fanatyzm religijny czyni wiele zlego zarowno na polu politycznym jak i spolecznym. Dlatego Panstwo powinno byc neutralne, odzielone konstytucyjnie od instytucji religijnej, jednoczesnie bez nakazow i zakazow wyznawania jakiejkolwiek religii. Takze bez faworyzowania jakiegokolwiek wyznania poprzez jego obecnosc w instytucjach panstwowych.. jak lekcje religii w szkolach, symbole religijne w szkolach i urzedach. Pomimo, ze lata tzw. komunistyczne nie byly najciekawszym czasem dla Polakow, jednakze pomysl z nauczaniem religii poza szkola - najczesciej religie odbywaly sie przy kosciele w soboty, byl bardzo dobrym rozwiazaniem.


Wt cze 18, 2013 12:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
lidka napisał(a):
Pomimo, ze lata tzw. komunistyczne nie byly najciekawszym czasem dla Polakow, jednakze pomysl z nauczaniem religii poza szkola - najczesciej religie odbywaly sie przy kosciele w soboty, byl bardzo dobrym rozwiazaniem.



Nie sadze, w laickiej Kanadzie religia jest nauczana w szkolach I sa 2 systemy szkol, dla chrzescijan I reszty
W USA mamy wogole szkoly roznych religii gdzie katolicy ucza swoje dzieci w szkolach katolickicha protestanci w szkolach protestanckich a zydzi w zydowskich
Monopol szkol panstwowych laickich to jest wlasnie spadek po komunistycznym mysleniu w ktorym siedzisz po uszy

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Wt cze 18, 2013 1:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
lidia
Cytuj:
jednakze pomysl z nauczaniem religii poza szkola - najczesciej religie odbywaly sie przy kosciele w soboty, byl bardzo dobrym rozwiazaniem

Jakos nie chca Cie sluchac wlasni ziomkowie w australii poniewaz tam rowniez system edukacji prowadzony jest przez zwiazki religijne i tak jest
Edukacja katolicka
http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_e ... _Australia
Edukacja protestancka
http://en.wikipedia.org/wiki/Anglican_e ... _Australia

Wiec moze zatrudnisz sie jako ekspert od szkol swieckich w blizej Ci ideowo kraju np Koreii Pln

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Wt cze 18, 2013 1:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
Cytuj:
gabriel napisał(a):
lidia
Cytuj:
jednakze pomysl z nauczaniem religii poza szkola - najczesciej religie odbywaly sie przy kosciele w soboty, byl bardzo dobrym rozwiazaniem

Jakos nie chca Cie sluchac wlasni ziomkowie w australii poniewaz tam rowniez system edukacji prowadzony jest przez zwiazki religijne i tak jest
Edukacja katolicka
http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_e ... _Australia
Edukacja protestancka
http://en.wikipedia.org/wiki/Anglican_e ... _Australia

Wiec moze zatrudnisz sie jako ekspert od szkol swieckich w blizej Ci ideowo kraju np Koreii Pln


Gabrielu w Australii masz wybor - jesli przynalezysz do jakiejs grupy wyznaniowej - rozne odlamy chrzescijanstwa, islam, judaizm mozesz wyslac dziecko do takiej szkoly.. Sa takze szkoly swieckie (w wiekszosci) nie ma tam zadnych lekcji religii i jesli taki twoj wybor wysylasz dziecko do szkoly swieckiej. Takze moj drogi decyzja nalezy do Rodzicow - ewentualnie dziecka.

Jesli chodzi o moje zdanie na ten temat. Uwazam ze nie powinno byc zadnych szkol bazujacych na religiach... to bardzo dzieli mlodych ludzi. Moze kiedys ludzie podejda do tego z wiekszym rozsadkiem, albo calkiem zatraca mozliwosc rozsadnego myslenia :mrgreen:


Wt cze 18, 2013 6:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
lidka napisał(a):
Prosze, prosze... nie dosc ze bogobojny to jeszcze do tego wszystko wie, coz ja biedna ateistka przy nim znacze :D niedlugo uslyszymy ze Marlow ma wizje, przeprowiada przyszlosc, naznaczany jest stygmatami... przymierza sie do zostania egzorcysta.... Marlow a moze Ty jestes potomkiem ktoregos z Papiezy?. :mrgreen:


Skup się może na meritum..........?


Wt cze 18, 2013 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Fundamentalizm katolicki i slamski- różne ale podobne.
Obiecuje, ze postaram sie... chociaz czasami nie jest to latwe zadanie.. :)


Wt cze 18, 2013 10:30 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL