Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 8:55 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
ahmed napisał(a):
Jockey napisał(a):
a słyszałeś o podwójnej naturze Jezusa?
100% Bóg i 100% Człowiek


W którym momencie życia Jezusa (pokój z nim) był on jednocześnie w 100% Bogiem i w 100% człowiekiem?

Od chwili poczęcia w łonie Marii Jezus jest jednocześnie Bogiem i człowiekiem.


N mar 10, 2013 8:22 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lut 14, 2013 7:16 pm
Posty: 74
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
ahmed napisał(a):
Wierzymy, że pewnego Dnia staniemy przed naszym Stwórcą i zostaniemy zapytani o nasze życie.

Ja na ewentualne pytanie dlaczego nie uwierzyłem w Syna Boga, jednorodzonego, dlaczego nie zjadałem jego ciała i dlaczego nie piłem jego krwi, dlaczego nie wierzyłem, że jeden to i dwa i trzy odpowiem mniej więcej tak jak powyżej.

Jeśli zostanę skazany to nigdy nie będę miał poczucia, że zostałem potraktowany sprawiedliwie bo ze sprawiedliwością nie będzie to miało nic wspólnego.


Ludzie na tym forum, przedstawiając czym jest chrześcijaństwo wylewają często wiele pustych słów.
Dlatego zapytam konkretnie, czy usłyszałeś już od kogoś Ewangelię czyli Dobrą Nowinę? Oto ona:
Bóg zbawia (ratuje) grzeszników.
Człowiek w swojej naturze jest grzeszny i przez to oddzielony od Boga, bez nadziei na uzdrowienie tej sytuacji.
Grzech człowieka skazuje go na wieczne potępienie, oddzielenie od Boga.
Bóg zapewnił nam sposób w jaki możemy uzyskać odkupienie:

Jezus zapłacił karę za nasz grzech poprzez złożenie ofiary z samego siebie na krzyżu.
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swojego Jednorodzonego Syna aby każdy, kto w niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne" (J 3,16)
Zbawienie nie jest osiągalne dzięki ludzkim staraniom, lecz dzięki łasce Bożej poprzez dar wiary.
"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia." (Rz 10,9-10)


Ci, którzy wierzą w Chrystusa nie tylko są zbawieni (uratowani) od piekła. Otrzymują nową naturę (2 Kor 5,17), z odmienionym sercem i nowymi pragnieniami, wolą i postawą, które przejawiają się w naszych dobrych uczynkach. To jest owoc Ducha Świętego, który działa w nas w swojej mocy.
Uczynki nigdy nie są sposobem osiągnięcia zbawienia, lecz są dowodem potwierdzającym (Ef 2,10). Ci, którzy są zbawieni dzięki mocy Bożej zawsze będą to manifestować poprzez świadectwo zmienionego życia.


N mar 10, 2013 10:00 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Wiesiek napisał(a):
Bóg zbawia (ratuje) grzeszników.
Człowiek w swojej naturze jest grzeszny i przez to oddzielony od Boga, bez nadziei na uzdrowienie tej sytuacji.
Grzech człowieka skazuje go na wieczne potępienie, oddzielenie od Boga.
Bóg zapewnił nam sposób w jaki możemy uzyskać odkupienie:


Do tego momentu jesteśmy zgodni chyba wszyscy wierzący w Boga.

Wiesiek napisał(a):
Jezus zapłacił karę za nasz grzech poprzez złożenie ofiary z samego siebie na krzyżu.


No i tutaj zaczynają się herezje. Spróbujmy zrozumieć to co napisałeś:
Jezus to Bóg, a więc Bóg złożył ofiarę ... z samego siebie ... samemu sobie?
Doprawdy - nie znam, żadnej innej religii, która głosiłaby takie niedorzeczności.

Wiesiek napisał(a):
Zbawienie nie jest osiągalne dzięki ludzkim staraniom, lecz dzięki łasce Bożej poprzez dar wiary.


Tutaj znowu jesteśmy zgodni. Tego samego uczy prorok taki jak Mojżesz, zapowiedziany w PWT 18:18. Nikt nie wejdzie do raju dzięki swoim uczynkom, a jedynie dzięki łasce Boga Jedynego.

Wiesiek napisał(a):
"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia."


I tutaj właśnie mamy problem. Jezus mówi, że aby uzyskać zbawienie, nie wystarczy nazywać go Panem, a należy raczej wypełniać wolę Boga. Najważniejszym przykazaniem jest zaś "Jest Jeden Bóg".

Wyznanie, że Jezus jest Bogiem jest sprzeczne z wypełnianiem woli Tego, który Jezusa posłał, Tego, do którego Jezus się modlił, Tego, o którym Jezus mówił, że jest większy od niego, Tego, którego naukę głosił, Tego, bez którego nic sam by uczynić nie mógł, Tego, którego nazwał swoim Bogiem i naszym Bogiem, Tego, który jako Jedyny ma wiedzę o Godzinie Sądu ...

Wybacz, że się powtórzę ale współczesne chrześcijaństwo w odmianie rozwiniętej przez Rzymian głosi, że należy uwierzyć w coś czego nie da się zrozumieć, należy następnie wypełniać przykazanie w sposób przeczący jego zachowaniu, a w zamian, Bóg się dla mnie zabije, składając ofiarę samemu sobie z samego siebie.

Wybacz, ale trzeba być ślepym i głuchym aby to przyjąć. Mówię oczywiście o ślepocie o której mówił Jezus ostrzegając przy tym, że jeśli ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną.

Katolicy konsekwentnie zapominają, nie chcą pamiętać lub po prostu kwestionują jedną wielką prawdę. Ich wersja chrześcijaństwa rozwinęła się dzięki narzuceniu jej siłą i przyjęciu jej dekretem, który dotychczasową religię powszechną (dziś znaną jako katolicyzm) zastąpił własną wersją chrześcijaństwa.

Wiesiek napisał(a):
Uczynki nigdy nie są sposobem osiągnięcia zbawienia, lecz są dowodem potwierdzającym (Ef 2,10). Ci, którzy są zbawieni dzięki mocy Bożej zawsze będą to manifestować poprzez świadectwo zmienionego życia.


Prawda. Prawda, która krzyczy - nie ma wierzącego niepraktykującego. Jeśli wierzysz praktykujesz, jeśli mówisz o sobie wierzący nie praktykujący - jesteś hipokrytą.

Bóg Jedyny jest Miłosierny i Litościwy i ZAWSZE akceptujący szczere prawdziwe nawrócenie. Nie musi się przy tym wcielać w człowieka i dawać mu zabić bo to kompletnie nie ma sensu i nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.

2:256 Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia. Bóg jest słyszący, wszechwiedzący!
2:257 Bóg jest opiekunem tych, którzy wierzą; On ich wyprowadza z ciemności ku światłu. A opiekunami tych, którzy nie uwierzyli, są fałszywe bóstwa. One ich wyprowadzą ze światła ku ciemnościom. Tacy są mieszkańcami ognia; oni tam będą przebywać na wieki!

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


N mar 10, 2013 7:28 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lut 14, 2013 7:16 pm
Posty: 74
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
ahmed napisał(a):
Wyznanie, że Jezus jest Bogiem jest sprzeczne z wypełnianiem woli Tego, który Jezusa posłał, Tego, do którego Jezus się modlił, Tego, o którym Jezus mówił, że jest większy od niego, Tego, którego naukę głosił, Tego, bez którego nic sam by uczynić nie mógł, Tego, którego nazwał swoim Bogiem i naszym Bogiem, Tego, który jako Jedyny ma wiedzę o Godzinie Sądu ...


Biblia, która jest dla mnie najwyższym autorytetem bardzo wyraźnie mówi, że Jezus jest Bogiem.
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo" (J1,1)

" A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. " (J1,14)

"Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen."(Rz 9,5)

"Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała, " (Kol 2,8-9)

"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem. Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży! Do aniołów zaś powie:
Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia. Do Syna zaś:
Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego." (Hbr 1,5-8)
"Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał." (J 5,22)

Biblia często na określenie Boga używa rzeczownika liczby mnogiej „Elohim”.
"A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam."(Księga Rodzaju 1,26)
"Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»" (Księga Rodzaju 3,22)
"Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!»" ( Księga Rodzaju 11,7)

Trudno to pojąć: Bóg jest jeden ale występuje pod trzema postaciami.
"A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie»." (Ewangelia wg Mateusza 3,16-17)
"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego." (Ewangelia wg Mateusza 28,19)
"Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!" (2Kor 13,13)

W Ewangelii wg św. Jana 14,16-17 jest opisany moment, w którym Jezus prosi Boga, by ten wysłał Pocieszyciela, Ducha Świętego. Dzięki temu wersetowi wiemy, że Jezus nie twierdził o sobie, że jest Ojcem lub Duchem Świętym.

Nasze umysły są ograniczone. Czy gdybyś żył 200 lat temu i chciał opowiedzieć ludziom o tym jak działają: telefon, telewizja, internet to myślisz, że by cię zrozumieli? Dobrze rozumiemy to co możemy zobaczyć lub dotknąć.

Bóg od początku wymagał krwawych ofiar ze zwierząt, aby zapewnić tymczasowe przebaczenie grzechów i przygotować drogę na przyjście doskonałej ofiary - Jezusa Chrystusa. Ofiary ze zwierząt były ważne ponieważ „I prawie wszystko oczyszcza się krwią według Prawa, a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia [grzechów]” (Hbr 9,22). Gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, to Bóg poświęcił zwierzęta, aby uczynić ludziom odzienie ze skór. Kain i Abel przynieśli zwierzęta na ofiary dla Pana. Ofiara Kaina nie została przyjęta, gdyż przyniósł on płody rolne, natomiast ofiara Abla, jaką były „pierworodne zwierzęta jego trzody”, została przyjęta . Noe złożył Bogu w ofierze zwierzęta gdy powódź ustąpiła.

Zwierzę przeznaczone na ofiarę przede wszystkim miało być bez skazy. Po drugie osoba, która składała ofiarę musiała utożsamiać się ze zwierzęciem. Po trzecie osoba, która składała ofiarę musiała ją zabić. Gdy czynione było to z wiarą, to ofiara ta była przebłaganiem za grzechy.

Cieszę się, że mnie to już nie dotyczy. Za mnie ofiarę złożył Jezus. Jest wystarczająca. Nie trzeba jej powtarzać ani niczym uzupełniać.

"Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście»" (J 14,6-7)


Pn mar 11, 2013 8:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Wiesiek napisał(a):
Biblia, która jest dla mnie najwyższym autorytetem bardzo wyraźnie mówi, że Jezus jest Bogiem.
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo" (J1,1)


Wiele dyskusji było jest i będzie na ten temat. Z mojego punktu widzenia jest tak: jest wiele fragmentów Biblii, które może interpretować jako boskość Jezusa (pokój z nim), ale nie ma ani jednego, w którym Jezus swoimi słowami powiedziałby wyraźnie i jednoznacznie "Jestem Bogiem, czcijcie mnie". Jest za to całe mnóstwo jego wypowiedzi, gdzie wyraźnie i jednoznacznie twierdzi, że Bogiem nie jest, nie jest Mu równy, bez Niego nic nie może.

Biblia nie jest dla mnie autorytetem bo po prostu nie jest wiarygodna. Wierzę, że to co dziś nazywamy Biblią zawiera elementy Słowa Boga ale na pewno nie można jej nazwać Słowem Bożym.

Mamy Słowo przeciwko Słowu - Księgę uznaną za objawioną przez część ludzkości - Koran, oraz Księgę uznaną przez inną cześć ludzkości za natchnioną. Bóg dał nam rozum i serce, a dziś dodatkowo prawie nieograniczony dostęp do informacji. Co z tym zrobimy oczywiście zależy od nas i bez wątpienia będziemy z tego rozliczeni.

Co ludzie zwykle robią kiedy mają rozstrzygnąć, który świadek mówi prawdę? Badają, między innymi, wiarygodność zeznań jednego i drugiego, ich spójność ich zgodność z faktami dającymi się udowodnić naukowymi metodami. Jeśli w tym sporze zestawimy Słowo z Koranu przeciwko Słowu z Biblii to wybieram bez zastanowienia to pierwsze. Jeśli ktoś to zrobił solidnie szczerze, rzetelnie, i wyszło mu inaczej niż mi to pozostaje mi powiedzieć jedynie, że nasze zbawienie jest tylko i wyłącznie w rękach Boga - tego uczy Islam i chrześcijaństwo.

Powtórzę jeszcze raz: mój rozum i moje serce mówi mi wprost, że nie mogę postępować za religią, która każe mi ślepo wierzyć. Niezależnie od ilości cytatów, jakie można przytoczyć z Biblii Trój-jedyny Bóg pozostaje tajemnicą nie do pojęcia przez ludzki umysł. Nie mogę zrozumieć ale muszę uwierzyć. Muszę uwierzyć w coś co przeczy temu co mam dochować na pierwszym miejscu "jest Jeden Bóg". Jak już powiedziałem równie dobrze mogę wstąpić do kościoła spagetti - po prostu wyłączyć zdrowy rozsądek i uwierzyć.

Ja w to nie wchodzę. Wybieram nie to jest z pozoru wygodniejsze i ładniej wygląda - Bóg zabijający się dla mnie aby wybaczyć mi wszystko - ja tylko mam uwierzyć. Wybieram to co będę w stanie bronić w Dniu, kiedy stanę przed moim Stwórcą.

Jak można obronić równanie 1=3? Wszechmocą Boga? Czy dobry Bóg może zrobić coś złego? Czy mądry Bóg może zrobić coś głupiego?

Nie, nie, nie - i to nie ogranicza Jego Wszechmocy ale świadczy o Jego Wielkości.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Wt mar 12, 2013 10:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
ahmed napisał(a):
Jest za to całe mnóstwo jego wypowiedzi, gdzie wyraźnie i jednoznacznie twierdzi, że Bogiem nie jest

To wobec tego proszę Cię, abyś zacytował taką wypowiedź.


Wt mar 12, 2013 11:08 am
Zobacz profil
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Yarpen Zirgin napisał(a):
ahmed napisał(a):
Jest za to całe mnóstwo jego wypowiedzi, gdzie wyraźnie i jednoznacznie twierdzi, że Bogiem nie jest

To wobec tego proszę Cię, abyś zacytował taką wypowiedź.


Kilkadziesiąt razy w rozmowach z tobą cytowałem już chyba różne słowa Jezusa, o których pisze Ahmed. Czyżbyś ich nie zauważył? Podobnie i on cytował. Niesłychane jest to, że ich nadal oczekujesz.

Czy będąc Bogiem:
Jezus modliłby się do Boga?
Umarłby?
Powierzałby mu swego ducha (czyli co? - skoro sam byłby Bogiem)
Wskazałby "Jedynego Prawdziwego Boga" jako kogoś innego?
Siedziałby po swojej prawicy?
Byłby nadal człowiekiem, przez którego Bóg ma sadzić świat?
itp itd aż szkoda pisać w kółko to samo.


Wt mar 12, 2013 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
nesto napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
ahmed napisał(a):
Jest za to całe mnóstwo jego wypowiedzi, gdzie wyraźnie i jednoznacznie twierdzi, że Bogiem nie jest

To wobec tego proszę Cię, abyś zacytował taką wypowiedź.

Kilkadziesiąt razy w rozmowach z tobą cytowałem już chyba różne słowa Jezusa, o których pisze Ahmed. Czyżbyś ich nie zauważył?

Ależ zauważyłem. Także to, że wbrew deklaracji ahmeda, w żadnej z nich Chrystus "wyraźnie i jednoznacznie" nie stwierdził, że Bogiem nie jest. :D

Natomiast skoro podpisujesz się pod tezą ahmeda, to także i Ciebie proszę o zacytowanie fragmentu Pisma Świętego, w którym Jezus "wyraźnie i jednoznacznie twierdzi, że Bogiem nie jest".


Aha... Wypowiedzi, na które się powołujesz w poprzednim postcie, wbrew Twoim tezom, nie są stwierdzeniem Chrystusa, że nie jest Bogiem. Natomiast Zbawiciel umarł jako człowiek, a nie jako Bóg.


Wt mar 12, 2013 1:31 pm
Zobacz profil
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Pewnie - a świstak jest tygrysem.


Wt mar 12, 2013 1:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Czyli nie ma takich fragmentów Pisma Świętego, w których Chrystus "wyraźnie i jednoznacznie twierdzi, że Bogiem nie jest".


Wt mar 12, 2013 1:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli nie ma takich fragmentów Pisma Świętego, w których Chrystus "wyraźnie i jednoznacznie twierdzi, że Bogiem nie jest".
Za to jest wiele w których jednoznacznie mówi że Bogiem jest.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 12, 2013 2:27 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli nie ma takich fragmentów Pisma Świętego, w których Chrystus "wyraźnie i jednoznacznie twierdzi, że Bogiem nie jest".


Zdumiewająca metodologia rozumowania. Doszedłeś do tego na podstawie braku odpowiedzi w wymaganym przez ciebie czasie?


Jezus (pokój z nim) o Janie:

Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. 12 A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. 13 Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. 14 A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść.


Przy okazji, Jan o sobie:

Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, 20 on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. 21 Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie!

Jezus (pokój z nim), zrodzony z niewiasty mówi, że nie jest większy od innego człowieka. Przy okazji twierdzi o Janie coś czego Jan o sobie nie twierdzi.

Tutaj jest wszystko jasno prosto i czytelnie wytłumaczone:

Jezus zaś tak wołał: Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. 45 A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. 46 Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. 48 Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. 49 Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. 50 A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział.

Najwyraźniej jednak Jezus odrzuca przypisywaną mu boskość tutaj:

Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga. 34 Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? 35 Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić 36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?

Tylko, że trzeba to przeczytać samemu w całości i w kontekście. Przeczytać i zastanowić się. Jezus zaprzecza tutaj, że uważa się za Boga.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Wt mar 12, 2013 3:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Żaden z zacytowanych fragmentów nie zawiera stwierdzenia Chrystusa, że nie jest Bogiem.


Wt mar 12, 2013 3:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Ahmed chyba nie zauważa, że Pismo Święte jednak nazywa Jezusa wprost Bogiem (prolog Ewangelii św. Jana). J 1,1 "na początku było Słowo...", J 1,18 – "Słowo było u Boga i zamieszkało wśród nas" .

Sam tytuł Marii z Nazaretu: "Matka Boża" wskazuje na bóstwo Jezusa. Również teksty "Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie … Ojciec, który trwa we Mnie" (J 14, 10. 11) oraz "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30), mówią o współistotności Ojca i Syna.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt mar 12, 2013 3:30 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Jezus Chrystus a pierwszy człowiek Adam, król Dawid
Yarpen Zirgin napisał(a):
Żaden z zacytowanych fragmentów nie zawiera stwierdzenia Chrystusa, że nie jest Bogiem.


Przeczytałeś chociaż?

Żydzi próbują zabić Jezusa (pzn) więc próbują oskarżyć go o bluźnierstwo.
Jezus się broni cytując pisma, na podstawie których miałby prawo nazwać się nawet i bogiem: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? ale nawet wobec tego Jezus mówi o sobie zaledwie "syn boży".

syn boży !! - Ja, Ahmed, muzułmanin, zaświadczam tutaj niniejszym, że Jezus (pokój z nim) syn Marii dziewicy, Mesjasz, Słowo Boga jest synem bożym.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Wt mar 12, 2013 3:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL