Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 10:27 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 planowanie płci dziecka-grzech? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lut 15, 2012 2:31 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post planowanie płci dziecka-grzech?
cześć :) . Nurtuje mnie bardzo czy zaplanowanie/planowanie płci dziecka jest czymś złym dla Kaścioła katolickiego czy może nie ma nic w tym złego. Modne bowiem teraz jest korzystanie z różnych metod (mniej lub bardziej skutecznych/wiarygodnych), które pozwalają przyszłym rodzicom cieszyć się ukochanym synkiem bądź córką. Żadna z tym metod nie jest oczywiście 100 %skuteczna, co najwyżej 80 %, ale chodzi mi o sam fakt "korzystania" z tych metod. Czy to grzech? Oczywiście, że trzeba się cieszyć każdym dzieckiem, obojętnie jakiej płci, ale jakby to powiedzieć...żadnej zbrodni chyba nie ma w tym, prawda? Dodam że nie praktykowałam ale znam kilka osób którym się udało "trafić" :-D


Pn lut 20, 2012 1:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 21, 2011 6:52 pm
Posty: 180
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
mamuśka napisał(a):
cześć :) . Nurtuje mnie bardzo czy zaplanowanie/planowanie płci dziecka jest czymś złym dla Kaścioła katolickiego czy może nie ma nic w tym złego. Modne bowiem teraz jest korzystanie z różnych metod (mniej lub bardziej skutecznych/wiarygodnych), które pozwalają przyszłym rodzicom cieszyć się ukochanym synkiem bądź córką. Żadna z tym metod nie jest oczywiście 100 %skuteczna, co najwyżej 80 %, ale chodzi mi o sam fakt "korzystania" z tych metod. Czy to grzech? Oczywiście, że trzeba się cieszyć każdym dzieckiem, obojętnie jakiej płci, ale jakby to powiedzieć...żadnej zbrodni chyba nie ma w tym, prawda? Dodam że nie praktykowałam ale znam kilka osób którym się udało "trafić" :-D


Wydaje mi się, że jeśli są to naturalne metody, to nie jest to grzechem.
Gorzej jeśli w grę wchodzi in-vitro. Tam oprócz płci można wybrać sobie kolor oczu czy włosów itp.

Przypomniała mi się taka historia, która w liceum opowiadała nam profesorka od biologii. W Ameryce dwie panie, będące w związku, zapragnęły mieć dziecko. Jedna z nich była niewidoma, więc zażyczyły sobie, żeby ich dziecko też było niewidome. Oczywiście lekarze spełnili tą prośbę.

_________________
Wysławiajmy Pana, bo jest dobry, bo Jego miłosierdzie trwa na wieki!


Pn lut 20, 2012 1:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lut 15, 2012 2:31 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Tak, mam na myśli tylko natuaralne planowanie :)
Metoda która jest jakby wiodąca bo ma najwiekszę szanse na powodzenie polega na tym , żeby współżyć w odpowiednim momencie: chcąć mieć córeczkę ma to być kilka dni przed owulacją kobiety (3-5 dni), natomiast jeśli się pragnie syna, to najlpiej w dniu owalucji bądź zaraz po niej.


Pn lut 20, 2012 2:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 6:44 pm
Posty: 352
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
mamuśka napisał(a):
Tak, mam na myśli tylko natuaralne planowanie :)
Metoda która jest jakby wiodąca bo ma najwiekszę szanse na powodzenie polega na tym , żeby współżyć w odpowiednim momencie: chcąć mieć córeczkę ma to być kilka dni przed owulacją kobiety (3-5 dni), natomiast jeśli się pragnie syna, to najlpiej w dniu owalucji bądź zaraz po niej.

Naprawdę masz problem z rozeznaniem tej kwestii czy chciałaś po prostu pogadać i nie wiedziałaś jak zacząć :wink: ? Może pojawi się jakiś nowy dział "dzieciowy", o czym niedawno była dyskusja, to będzie wiecej okazji do poruszania się wokół tej temtyki.


Pn lut 20, 2012 4:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Mamuśko. Z tymi synusiami to nie żadnego problemu. Z córuchnami jest większy. Znam osobę, która mając syna zapragnęła córuchnę. Po 6 latach starań machnęła ręką: niech się dzieje wola nieba. I natychmiast, ze współżycia w 8 dniu cyklu urodził się chłopczyk. Prawdopodobnie żywotność plemników męża nie pozwalała na przeczekanie do okresu owulacji.
Życzę szczęścia, ta metoda obarczona jest jednak dużym ryzykiem niepowodzenia. Pierwsza faza cyku ulega bowiem przesunięciom a żywotność plemników z chromosomem X może być krótka.


Wt lut 21, 2012 9:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Wychodzi na to, że samo "chcenie" syna czy córki i jakieś tam działania podkołderne niewiele dają. Pan Bóg i tak przydzieli według własnego uznania. Chciałem od początku syna - mam wspaniałą córkę i jestem Bogu wdzięczny, że dokonał takiego przydziału. Teraz po latach nie wyobrażam sobie inaczej. Na postawione w temacie pytanie mogę odpowiedzieć, że planowanie płci naszego potomka samo w sobie nie jest niczym złym, bo jak Bóg bedzie chciał, to da według naszych oczekiwań. Ale brak akceptacji dla Bożego wyboru, lub też brak zaufania dla Bożych planów- to już jest grzech.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Wt lut 21, 2012 10:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Grzechem takie planowanie nie jest, to raczej współpraca z naturą ;)

Grzechem byłoby raczej ingerowanie w naturę, jak wspomniane wcześniej metody czy techniki.

Co do planowania płci - wszystko zależy od regularności cyklu, moi rodzice chcieli mieć po mnie synka i jest mój brat ;) - nawet urodzony tym tygodniu co im "pasowało" :D :lol:

_________________
Cor unum et anima una :)


Wt lut 21, 2012 12:13 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lut 15, 2012 2:31 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Być może i ja skorzystam z tej metody o której pisałam. Jak na razie mam córkę więc chciałabym mieć też syna ale oczywiście nie mam ogromnej na to presji, tylko " co Bóg da". pozdrawiam


Wt lut 21, 2012 6:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Temat PRZENIESIONY

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Wt lut 21, 2012 10:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Cytuj:
Jak na razie mam córkę więc chciałabym mieć też syna ale oczywiście nie mam ogromnej na to presji, tylko " co Bóg da".


Lepiej było by z Nim o tym porozmawiać ,niż szukać pomocy u ludzi na forum.
On zawsze daje ,to co dobre tym ktorzy Go proszą.
Więcej wiary. ;)

Z własnego doświadczenia ,polecam także Nowenne pompejańską zwaną „Nowenną nie do odparcia”.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz mar 08, 2012 12:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
A weź na to spójrz z innej strony.
Po co planować?
Zdaj się na Pana Boga, pomódl się, żeby wybrał za was (małżonków) sam :)
Nie uważasz takiej postawy za postawę bardziej ufną w kierunku Pana Boga?
:)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


So mar 10, 2012 7:34 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
U mnie w rodzinie wszystkie dzieci zaplanowane co do płci i nawet znaku zodiaku. Zrealizowane w 100%. paniczdomi, mamy z żoną z tego powodu ogromną satysfakcję. Problemów z dziećmi nie mniej niż inni...po kilku latach być może zmienilibyśmy założenia...ale mamy jak chcieliśmy i chwała Panu. Nie uważam,że popełniliśmy grzech.


Śr mar 28, 2012 11:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Tak lekko dygresyjnie... znaki zodiaku? astrologia i wiara się kłócą..

_________________
Cor unum et anima una :)


Cz mar 29, 2012 5:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Aquarius napisał(a):
U mnie w rodzinie wszystkie dzieci zaplanowane co do płci i nawet znaku zodiaku. Zrealizowane w 100%. paniczdomi, mamy z żoną z tego powodu ogromną satysfakcję. Problemów z dziećmi nie mniej niż inni...po kilku latach być może zmienilibyśmy założenia...ale mamy jak chcieliśmy i chwała Panu. Nie uważam,że popełniliśmy grzech.


poczytaj źródła na temat.
A poza tym, ty masz co chciałeś, ale skąd wiesz, że Pan Bóg tak chciał?
I co z ciebie za katolik skoro kierujesz się zodiakami?
proszę cię zastanów się nad sobą bracie.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz mar 29, 2012 8:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Znak zodiaku nie ma dla mnie żadnej głębszej treści niż sama nazwa. No może jeszcze powierzchowne stwierdzenia typu: raki lubię a baranów raczej nie. W gazetach horoskopy omijam, astrologią się nie interesuję.


Pt mar 30, 2012 12:05 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL