Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:43 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 200  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 6:41 pm
Posty: 751
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Czy można zmienić tytuł tego wątku? Np. na: "Kreacjonizm biblijny a katolicyzm".


So lis 07, 2015 4:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Solny napisał(a):
Czy można zmienić tytuł tego wątku? Np. na: "Kreacjonizm biblijny a katolicyzm".

To musiałby napisać autor czyli user123 i zmienimy bez problemu

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lis 07, 2015 4:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Ale chyba nie na "kreacjonizm biblijny"?
Tam owa o kreacjonizmie oszołomskim. Biblijny kreacjonizm mówi tylko tyle że Bóg stworzył świat i że był on dobry, oraz że stworzył człowieka i że był on bardzo dobry (przed grzechem pierworodnym).
Tytuł "Kreacjonizm biblijny a katolicyzm" sugerowałby rozbieżność pomiędzy katolicyzmem a Biblią, co jest nieprawdą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 07, 2015 6:48 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 13, 2013 8:43 am
Posty: 411
Lokalizacja: kiedyś płaski Poznań, teraz "biuściaste" Karkonosze.
Płeć: mężczyzna
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Barney napisał(a):
Ale chyba nie na "kreacjonizm biblijny"?
Tam owa o kreacjonizmie oszołomskim. Biblijny kreacjonizm mówi tylko tyle że Bóg stworzył świat i że był on dobry, oraz że stworzył człowieka i że był on bardzo dobry (przed grzechem pierworodnym).
Tytuł "Kreacjonizm biblijny a katolicyzm" sugerowałby rozbieżność pomiędzy katolicyzmem a Biblią, co jest nieprawdą.
Nie miejsce tutaj na spory doktrynalne. Lecz prośbie @Sonego trudno zarzucić biblijną rzeczowość(?)/sola scriptura. Natomiast fakt, iż katolicyzm dorzuca do Biblii; Tradycję, nie czyni jeszcze wystarczających podstaw do określania kreacjonizmu "oszołomstwem".
Zaakceptowana/zaadaptowana TE przez Kongregację Doktryny Wiary oraz zdanie gros uczonych w kwestii ewolucji, nie zmieniają faktu, iż literalne odczytywanie Pisma prowadzi do kreacjonistycznych wypaczeń i @Solny w nazewnictwie swej prośby "Kreacjonizm biblijny a katolicyzm" nie popełnił błędu.
A, że np. Matuzalem dosiadający tyranozaura, to bujda na resorach - to już inna sprawa i nadwierzącym trzeba to wyjaśniać siłą spokoju, a nie spokojem zamykania "ust".

Swoją drogą podziwiam kreacjonistów :D. A podziwiałabym jeszcze bardziej, gdyby wpierw we własnym gronie doszli do konsensusu czy Ziemia/stworzenie ma 6 tys. lat, 40-50 tys. (itp. "kreacje") oraz jaki diabeł i po kiego diabła - podrzuca ciągle nowe kości dinozaurów i homo(jakiś tam)pradziadków ;)?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Obrazek


So lis 07, 2015 10:09 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz paź 29, 2015 5:26 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Nierozumiem Was
Dlaczego moj post nie zostal jeszcze zamieszczony?
O co chodzi?
Dla mnie to bardzo wazne.


So lis 14, 2015 12:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Temat powinien być dyskusyjny. To co napisałeś, to tylko pytania. Gdybyś poszukał na forum, znajdziesz podobne. Poczytaj, być możesz znajdziesz odpowiedzi, dopisz się. Nie oczekuj skondensowanej cudownej odpowiedzi na tyle pytań. Nie kwalifikuje się na nowy temat.
Nawet teraz nie pisałeś w Uwagach, miejscu do tego przeznaczonym, lecz założyłeś nowy temat. Trochę porządku się przyda.


So lis 14, 2015 1:12 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Czy po tak krótkim czasie pobytu na forum, jest możliwość usunięcia mojego konta?Jeżeli tak- rad bym.


N lis 15, 2015 8:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
W regulaminie wyjaśniono specyfikę tego forum. Po raz pierwszy odsyłam do niego i nie wskazuję po raz nty rozwiązania.
Pomysł kiepski, bo spodobaleś mi się. To oznacza, że będzie mi przykro...czytaj jednak regulamin.


N lis 15, 2015 9:23 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
merss napisał(a):
W regulaminie wyjaśniono specyfikę tego forum. Po raz pierwszy odsyłam do niego i nie wskazuję po raz nty rozwiązania.


W regulaminie,,stoi,, że można usunąć konto po skontaktowaniu się z Adminem.
Zdaje się że do tej chwili nie mam możliwości wysyłania wiadomości.
Jeżeli istnieje inna opcja np.mail-wystarczy napisać.
Specyfikę oczywiście ZAUWAŻYŁEM.
Regulamin to jeszcze nie Dekalog-z doświadczenia wiem że na forach prócz sztywnego regulaminu istnieją jeszcze pewne niepisane zasady.
A Mod jest również po to aby pomagać(w miarę uprzejmie),nie tylko kasować,dzielić banami i odsyłać do regulaminu.


N lis 15, 2015 9:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
To oczywiste, ale ja jestem wredna, to też specyfika tego forum. Mam plan i kalendarz banowania, i banowanie oraz nieuprzejmości skrupulatnie realizuję. ;)
Teraz chyba uzyskaleś pełnię wolności. Do dzieła! Z czytaniem wyszło dobrze, wiedziałam, żeś porządniś, ale trochę niecierpliwy.


N lis 15, 2015 9:37 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Czuję się zaszczycony i dziękuję za poświęcony czas.


N lis 15, 2015 9:44 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz paź 29, 2015 5:26 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Robur napisał(a):
Temat powinien być dyskusyjny. To co napisałeś, to tylko pytania. Gdybyś poszukał na forum, znajdziesz podobne. Poczytaj, być możesz znajdziesz odpowiedzi, dopisz się. Nie oczekuj skondensowanej cudownej odpowiedzi na tyle pytań. Nie kwalifikuje się na nowy temat.
Nawet teraz nie pisałeś w Uwagach, miejscu do tego przeznaczonym, lecz założyłeś nowy temat. Trochę porządku się przyda.


Jako kobieta bede probowac :)


N lis 22, 2015 2:38 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 20, 2014 2:17 pm
Posty: 634
Lokalizacja: Czerwonak
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Dlaczego zamknęliście ciekawy wątek dylemat wagonika viewtopic.php?f=12&t=26149

To ciekawe zagadnienie etyczne.

_________________
"Po Darwinie nie jesteśmy już upadłymi aniołami, a co najwyżej robiącymi karierę szympansami" -D.Morris


Cz lis 26, 2015 10:26 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Według mnie z powodów profilaktycznych - na zagadnienie odpowiedziano, ale nie pomogło to w wielowątkowej czkawce autora tematu. Wpisz sobie "Swablu" w wyszukiwarce i poszukaj jego wpisów - wszystkie chyba są o tym samym, jest więc w czym wybierać. :wink:


Cz lis 26, 2015 10:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Uprzedzałam dwukrotnie autora wątku, że jeśli sam go strolluje, ja zmuszona będę zamknąć. W odpowiedzi wzmocniono trollowanie.
O etyce mamy inne wątki (dwa lub trzy), można więc sam problem tam kontynuować i rozwinąć.
Na zapytanie autora wątku odpowiedziano i wskazano podstawę etyczną. W moim przekonaniu wątek nie miał szans na ciekawe rozważania z uwagi na @Swablu.

O wagonikach mamy mnóstwo materiału w internecie, to nic nowego. U nas też to przerabiano, chyba to Eryka był pomysł.


Cz lis 26, 2015 10:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 200  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL