Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:15 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 375, 376, 377, 378, 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
(...)[Ciach lanie wody - YZ]

A teraz, jak już dałeś upust swojej tendencji do lania wody, odpowiedz na moje pytanie:

robertson napisał(a):
Przy czym o tym, że była to metoda nawracania świadczy wer. 20 z 20 rozdz. DZ.Ap.Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego i nauczałem was publicznie i po d o m a c hB.T wyd.V głosiłem jawnie i udzielałem nauk po domach Roman Brandstaetter

A może sprawdzimy w Biblii jak to nauczanie po domach miało wyglądać?

Łk 10,5-7
5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.


Jak się to ma do praktyki świadków Jehowy, którzy chodzą od domu do domu i pukają do coraz to kolejnych drzwi?


A jak już to zrobisz, to odpowiedz na to pytanie:

W którym miejscu Pisma Świętego zapisano informację, że tzw. Modlitwa Pańska jest "modlitwą wzorcową"?

Po raz drugi przypominam, o pytaniu, czy wysłani po dwóch, chodzili po domach? Przypominam również że ucieczka od odpowiedzi, świadczy przeciw tobie, nie na twoją rzecz. Ponieważ zapewne nie zrozumiałeś pytania, zapytam ponownie. Czy wysłani do głoszenia w parach uczniowie, którzy udali siędo wszystkich miast i osiedli, do których zamierzał się udaćCi, którzy usłyszeli, żegdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw powiedzcie:pokój temu domowi,żeby wykonać wyznaczone im zadanie, chodzili po domach, czy nie? Oni wszyscy mieli udać się wszędzie tam, gdzie sam zamierzał iść. Przy czy usłyszeli, że :"gdziekolwiek w e j d z i e c i e do domu...", to...Zapytam z tej przyczyny, czy chodzili po domach, i czy zanim :weszli do domu" mieli pozdrowić jego mieszkańców?


N wrz 27, 2020 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
(...) [I znowu ciachamy lanie wody i próby odwrócenia kota ogonem do dołu - YZ]

Pytania brzmią:

1)
robertson napisał(a):
Przy czym o tym, że była to metoda nawracania świadczy wer. 20 z 20 rozdz. DZ.Ap.Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego i nauczałem was publicznie i po d o m a c hB.T wyd.V głosiłem jawnie i udzielałem nauk po domach Roman Brandstaetter

A może sprawdzimy w Biblii jak to nauczanie po domach miało wyglądać?

Łk 10,5-7
5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.


Jak się to ma do praktyki świadków Jehowy, którzy chodzą od domu do domu i pukają do coraz to kolejnych drzwi?



2) W którym miejscu Pisma Świętego zapisano informację, że tzw. Modlitwa Pańska jest "modlitwą wzorcową"?


N wrz 27, 2020 2:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
(...) [I znowu ciachamy lanie wody i próby odwrócenia kota ogonem do dołu - YZ]

Pytania brzmią:

1)
robertson napisał(a):
Przy czym o tym, że była to metoda nawracania świadczy wer. 20 z 20 rozdz. DZ.Ap.Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego i nauczałem was publicznie i po d o m a c hB.T wyd.V głosiłem jawnie i udzielałem nauk po domach Roman Brandstaetter

A może sprawdzimy w Biblii jak to nauczanie po domach miało wyglądać?

Łk 10,5-7
5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.


Jak się to ma do praktyki świadków Jehowy, którzy chodzą od domu do domu i pukają do coraz to kolejnych drzwi?



2) W którym miejscu Pisma Świętego zapisano informację, że tzw. Modlitwa Pańska jest "modlitwą wzorcową"?


Po raz kolejny zabierasz się do dyskusji na temat, który pod każdym względem przerasta twoje zdolności. Z oczywistych powodów unikasz odpowiedzi ponieważ jest ona oczywista. Nie ma możliwości pozostawania w obcym domu, jeśli się do niego nie przyszło. Odpowiedź na sposób głoszenia, jest oczywista. W wer. 5 czytamy, gdy wejdziecie do domu, i wer.6i jeśli tam mieszka osoba pragnąca pokoju...to zatrzymajcie się u tego, który pragnie pokojuwer.7 I jeśli w tym domu was ugoszczą, to nie przenoście się z domu do domu
W związku z metodą głoszenia to w Łuk. 9:1-6 czytamy o pierwszym rozesłaniu dwunastu. I w wer.4 czytamy:Gdy do jakiegoś domu w e j d z i e c i e, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić Tak to uczniowie, gdy ich ugoszczono, mieli pozostać w domu gościny, i nie "przechodzić od domu do domu". Niemniej jak czytamy w poleceniu skierowanym do dwunastu, nie mieli pozostawać w domu do którego ich zaproszono długo, ponieważ usłyszelido któregokolwiek domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd wyjdźciewer.4 I pewne jest, ze uczniowie chodzili po domach, z tej przyczyny sens słów:W c h o d z ą c do d o m u, pozdrówcie go. I jeśli ten dom jest godzien, niech spocznie na nim wasz pokójMt.10:12-13. Tak to uczniowie, gdy weszli do jakiegoś domu, to, nie ma mowy, że mieli tam już pozostać i w nim przebywać kosztem innych domów. Mogli w nim zamieszkać, niemniej nie przebywać, kosztem głoszenia. Czytamy przecież w Mt.9:4:"pozostaniecie tam", i pozostaniecie? Nie:" i stamtąd będziecie w y c h o d z i ć". Podobnie w Mk.6:10 czytamy:"Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam...aż stamtąd wyjdziecie". I jak napisał ks.F.Mickiewicz SAC. "W takim domu mieszkali przez cały czas ( albo przynajmniej przez większą część) pobytu w danym mieście i z niego wychodzili na zewnątrz do głoszenia swej nauki".


N wrz 27, 2020 3:08 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Robertsonie może odpowiedz chociaż na jedno moje pytanie, bo widzę twą wolę argumentacji.
Czy to co pisze w biblii o przychodzeniu do domów i nauczaniu praw bożych to. Powinność jednego jedynego Kościoła, mającego spuściznę, dziedzictwo na takie nauczanie? Czy do takich spraw trzeba odrębnych powołań, takich jak wy? A wobec tego co z dziedziczeniem? Przecież biblia ma formę testamentu skierowanego w kierunku, no właśnie do kogo?
Nie może bowiem jeden fragment z biblii przeczyć innemu. Jak to widzisz?


N wrz 27, 2020 3:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
(...)

Personalne wycieczki i już trzeci raz odpowiedź na swoje, a nie na zadane pytania, czyli:
1. Nie jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego świadkowie Jehowy głoszą "od domu do domu" mimo jednoznacznego zakazu Chrystusa w tej kwestii.
2. Nie jesteś w stanie wskazać fragmentu Biblii, w którym zapisano informację, że tzw. Modlitwa Pańska, to "modlitwa wzorcowa".

To może w tym temacie udzielisz wyjaśnienia:

Dlaczego Świadkowie Jehowy głoszą naukę, że Jerozolima została zburzona przez Nabuchodonozora II w roku 607 p.n.e. mimo tego, że posiadane źródła historyczne (między innymi tabliczka VAT 4956, na którą zresztą się powołujecie), wskazują na datę późniejszą o dwadzieścia lat?


N wrz 27, 2020 4:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
merss napisał(a):
@Feelek
Wejdź po statystyki liczby wiernych na forum świadkowskie. Podają je w odniesieniu do różnych państw, łącznie ze sprzedażą sal królestwa i sprawami finansowymi oraz argumentacją.

Jakby nie było są trzecim związkiem wyznaniowym w Polsce.


N wrz 27, 2020 5:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Nie przekładam statystyk na prawdę teologiczną. Moja odpowiedź nie nawiązywała też do tej sprawy, by ich ustawić liczebnie. Sugerowałeś, że aktywność członków koreluje z liczebnością. Już nie. Też nie mogą ukryć tego co bardzo by chcieli u siebie i wyolbrzymić u katolików. Ich byli członkowie, łącznie z najwyższymi mówią, pokazują materiały szkoleniowe.
Aktywność członkow jest też oparta o inne założenia niż mamy do czynienia np. w katolicyzmie. Nie chcę jednak odwracać ról w tym wątku.


N wrz 27, 2020 6:09 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
witoldm napisał(a):
Robertsonie może odpowiedz chociaż na jedno moje pytanie, bo widzę twą wolę argumentacji.
Czy to co pisze w biblii o przychodzeniu do domów i nauczaniu praw bożych to. Powinność jednego jedynego Kościoła, mającego spuściznę, dziedzictwo na takie nauczanie? Czy do takich spraw trzeba odrębnych powołań, takich jak wy? A wobec tego co z dziedziczeniem? Przecież biblia ma formę testamentu skierowanego w kierunku, no właśnie do kogo?
Nie może bowiem jeden fragment z biblii przeczyć innemu. Jak to widzisz?

Nie znam społeczności wierzących, która nie przypisywałaby sobie posiadania spuścizny, czy bycia wierna dziedzictwu pierwszych chrześcijan. I nie wydaje mi się, żeby nakaz"głoszenia" zarezerwowany był, tylko dla nas. Rozumiem sugestie do kwestii "sukcesji". Miałem np. kontakt z tzw."ewangelicznymi chrześcijanami". Według nich, to oni pozostali wierni pierwotnemu nauczaniu i w swoich wierzeniach, wierni pierwotnej spuściźnie. Podobne zdanie przedstawiają tzw."Biblijni chrześcijanie" czemu dają wyraz w ks. "Jaka jest różnica", którą napisał Fritz Ridenour. W tej za nieprawdziwy, niewierny pierwotnemu nauczaniu uznaje katolicyzm, jak i nasze wyznanie. Własne już wierne pierwotnej spuściźnie.

A jeśli idzie o kwestie głoszenia od domu do domu, to odrzucanie jej praktyki, zadaje gwałt, ukazanemu na stronach nowotestamentowej posługi pierwszych chrześcijan. I taki uparty wniosek, że nie chodzili od domu do domu, z powodu okoliczności i prawdy, że po zaproszeniu przez domowników, mieli w nim pozostać, gdy ich zaproszono na posiłek, niezależnie od miejsca itp. To ukazanie swojej niewiedzy. Mam świadomość oporów wielu z was, do uznania prawdy, o głoszeniu przez pierwszych chrześcijan poprzez nauczanie po domach. I tak w Łuk. w przypadku rozesłaniu siedemdziesięciu czytamy,że posłał ich po dwóch, przed swoim obliczem. Potem czytamy, że nie ma potrzeby, żeby zabierali ze sobą żywność, jak i nikogo pozdrawiali. Jak i w w wer.5A do któregokolwiek domu byście weszli, to, jeśli spotkają życzliwych domowników, jedząc i pijąc, co od nich otrzymają, ponieważ pracownik jest godny swojej zapłaty. I przy kwestii posiłków, czytamy, żeby:nie przechodzili z domu do domu. Tak to zostali wysłani po dwóch, do wsi i miast, żeby :"zachodzili do każdego miejsca i odwiedzali ludzi po domach" patrz. N.T Przekład Odzyskiwania. Jak tam czytamy:"Może to służyć za potwierdzenie słuszności tego, jak dzisiaj głosimy ewangelię, chodząc od drzwi do drzwi". Tak to jak czytamy dalej w przypisie, to sam theos:zarządził, że mamy głosić ewangelię, udając się wszędzie do ludzi w ich domach...".
Tak to można występować przeciw oczywistej metodzie głoszenia ewangelii, ujawnionej w natchnionym słowie. I powtarzam, że nieświadomość dawnych zwyczajów, może utrudniać pełne zrozumienie ewangelicznych nakazów, czy zakazów, w tym i tych ujawnionych przy głoszeniu. I jak napisał w swoim komentarzu ks. Franciszek Mickiewicz SAC uczniowie zostali zapewnieni, że:"wszędzie znajdą ludzi życzliwych i gościnnych". niemniej ustalono zasady:"którymi maja się kierować jako goście. Przede wszystkim powinni przyjąć posiłek taki, jaki im podadzą. Nie mogą żywić żadnych roszczeń i oczekiwać wystawnych przyjęć, powinni okazywać wdzięczność za wszystko, z czym z nimi się podzielą mieszkańcy jakiegoś domu (wer.7) lub miasta (wer.8)...". A w związku z uparcie przytaczanym przez ciebie wer:"Nie przenoście się z domu do domu", ks.prof.dr.hab.F.Mickiewicz napisał, ze korzystając z praw gościnności, uczniowie powinni trzymać się powyższej zasady."Ma ona obowiązywać zwłaszcza wtedy, gdy się okaże, że w innym domu znaleźliby lepsze warunki życia. Uczniowie powinni wystrzegać się podobnej praktyki, ponieważ taki czyn byłby uznany za obrazę tych, którzy jako pierwsi ż życzliwością przyjęli wędrownych misjonarzy. wszelka forma wybrzydzania z ich strony byłaby nie tylko obrazą dla gospodarzy domu, ale zgorszeniem dla innych, którzy mogliby posądzić apostołów o interesowność i chęć zysku". Tak to po raz kolejny z wersetu, którego nie rozumiecie, budujecie wywód o nie chodzeniu przez uczniów od domu do domu. Nie jest to jednak nieprawda.


Śr wrz 30, 2020 12:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
A jeśli idzie o kwestie głoszenia od domu do domu, to odrzucanie jej praktyki, zadaje gwałt, ukazanemu na stronach nowotestamentowej posługi pierwszych chrześcijan.

Wobec tego proszę o przytoczenie lub wskazanie sigli stosownych fragmentów Pisma Świętego, w których opisano głoszenie przez chrześcijan "od domu do domu".

Przy okazji zajmij się tą kwestią:

Dlaczego Świadkowie Jehowy głoszą naukę, że Jerozolima została zburzona przez Nabuchodonozora II w roku 607 p.n.e. mimo tego, że posiadane źródła historyczne (między innymi tabliczka VAT 4956, na którą zresztą się powołujecie), wskazują na datę późniejszą o dwadzieścia lat?


Śr wrz 30, 2020 12:29 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson
Taką idpowiedź na me pytania sam znam, niczego mi nowego nie napisałeś. Gdybym żył propagandami, a nie prawdą. To pewne mi ona by wystarczyła jako norma, nie pytał bym o to. Jednym słowem zrobiłeś unik dyplomatyczny. Tym samym jestem skazany na swe doświadczenie w ocenie zachowań Twoich czy ŚJ. Które określa takie zagrywki jak ta, każda myszka tylko swój ogonek chwali.
A w dalszej części przytaczając wersety biblii, oczywiście słusznie. Wysyłasz w świat taką informację, niech każdy weźmie sobie jakiś werset z biblii i zakłada na jego podatawie stowarzyszenie. Głoszące to, co ten fragment oznacza. Oznaczało by to mnóstwo religii na podstawie jednej tylko biblii. A bibblia jest spisana poprzez tylko jeden rodzaj osób, zwanymi apostołami, oraz ich naśladowców. Nie ma innych spuścizn, nie ma innych uczestników głoszenia słowa bożego, oczywiście są i to liczni tacy uzurpatorzy w naszej żeczywistości. Nie oznacza to tego, że robią one prawidłową robotę, nawet wiernie się danego fragmentu trzymając. Bo wszystko ma jednego adresata, jak jednym jest powołujący nas do życia z nim Bóg. Tak jeden jest przez niego powołany Kościół ( właśnie Katolicki z prymatem Piotrowym w Watykanie ).
Nie masz żadnego dowodu na to że jest inaczej. A jeśli tak to zwyczajnie kręcisz.

Gdyby to było dozwolone przez Boga, to ja zakładam zrzeszenie ( Tylko Prawda ), tylko prawda jest u Boga. A jeśli tak to wszystkie inne głoszenia o Bogu muszą upaść ( zostać zniesione ), bo przeczą samemu Bogu.
Chyba przyznasz że tego niczym nie da się podważyć.
Nie, nie ocipiałem, jestem realistą w prawdzie. Widzę cały aspekt głoszenia królestwa bożego. Jeśli królestwo boże ma być głoszone przez wiele źródeł, to powstanie tylko wielka rzeka głoszeń, a nie królestwo boże. Bo Bóg sam zaświadcza, że ostanie się z wszystkich królestw na ziemi tylko królestwo boże. Jedno jedyne na spóściźnie apostolskiej zbudowane. Wszystkie inne upadną. Dlatego że na jednej ziemi i u jednego Boga, nie może istnieć żaden podział na wielość królestw. A wcześniej wielość religii. Wielość królestw skłóca, a nie jednoczy tych którzy zaufali władcy w postaci Boga. Bóg jest władcą prawdy, niczego innego, żadnego innego królestwa nie dopuści do głosu. Bo by niszczył tym samym, swoje królestwo prawdy. A ma ono zaistnieć jako jedyne na ziemi. By był pełny na niej pożądek. Więc pokój i zadowolenie wszystkich bez wyjątku mieszkańców ziemi. O to toczy się jeszcze niestety bój.

Gdybyś tak te sprawy ujął, miałbyś rację. Okazał byś się godnym królestwa bożego prawdy. Niezależnie że nie jesteś po stronie tylko prawdy. Twe uniki plasują Ciebie poza królestwem bożym. Więc poza samym istnieniem. Bo nie będzie żadnego innego istnienia, jak tylko to na Bogu ( prawdzie ) oparte.
Ostatecznie Chrystus przychodząc powtórnie do swego jedynego Kościoła. Zjednoczy w nim tylko tych, co tego zjednoczenia oczekują. Więc znikną wszelkie podziały, a wraz z nimi wszyscy, którzy tej jedności nie zechcą.
No więc co, nadal marzy Tobie się królestwo Jochowych?


Śr wrz 30, 2020 3:42 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
A jeśli idzie o kwestie głoszenia od domu do domu, to odrzucanie jej praktyki, zadaje gwałt, ukazanemu na stronach nowotestamentowej posługi pierwszych chrześcijan.

Wobec tego proszę o przytoczenie lub wskazanie sigli stosownych fragmentów Pisma Świętego, w których opisano głoszenie przez chrześcijan "od domu do domu".

Przy okazji zajmij się tą kwestią:

Dlaczego Świadkowie Jehowy głoszą naukę, że Jerozolima została zburzona przez Nabuchodonozora II w roku 607 p.n.e. mimo tego, że posiadane źródła historyczne (między innymi tabliczka VAT 4956, na którą zresztą się powołujecie), wskazują na datę późniejszą o dwadzieścia lat?


Najpierw ustalmy f a k t, że twoje starania pozbawienia zasadności głoszenia po domach, na podstawie wypowiedzi:"Nie przenoście się z domu do domu" to n i e p o r o z u m i e n i e. A tak naprawdę, n i e p r a w d a. Stwierdzenie to to tylko ostrzeżenie przed niepotrzebnym odrzucaniem gościny, kosztem wypatrzenia korzystniejszej. Słowa te nic, a nic nie miały wspólnego z unikaniem "chodzenia po domach". Rozumiem, że znasz wywody Włodzimierza Bednarskiego z ks. "W obronie wiary", temat:"Służba głoszenia" str.254-258. Ewentualnie tym podobne. W tym i tej, że rozesłanym apostołom itp.nie nakazano nauczać "od domu do domu", lecz zatrzymywać się w jakimś domu na czas zatrzymania się w danej miejscowości. i tej, że:"Zakazał im nawet przechodzenia "z domu do domu".
Tylko, że to nieprawda. Według podanej zasady, mieli pozostać w domu, który udzielił im schronienia, i gościny i tam pozostać, nawet jeśli w swoim głoszeniu natrafiliby na dom z większymi wygodami itp. To i tylko to wynika z wypowiedzi, żeby :"nie przenosili się z domu do domu". Rozumiem też, że wyrosły na podobnych publikacjach, bezrozumnie powtarzasz ich wywody, które wielokrotnie, mijają się z prawdą. Jak cytowana wypowiedź z Łuk.10:7. I nie zamierzam dyskutować o poprawności tłum. Dz.Ap.20:20. O od nie unikania: "mówienia wam wszystkiego, co pożyteczne, ani od nauczania was publicznie i po domach". Nawet jeśli "po domach". To nie ma możliwości uczenia "po domach" nie chodząc po domach, do domów. Jeśli w istocie Dz.Ap.5:42 ze stwierdzeniem:Nie przestawali też codziennie w świątyni i po domach nauczać..."Nie oznacza samo w sobie, że chodzili "od domu do domu", to pewne jest, że tak czynili. Wynika to z Łuk.10:1-12. Jak i tego, że c h o d z i l i. Ja nie mam wątpliwości, że trudno jest "łamać chleb po domach, gdzie byliśmy zebrani", bez przyjścia do tych, takich domów. I tak w Dz.Ap.20:20 czytamy o nauczaniu po domach. W Dz.Ap.2:46 o spotykaniu się po domach. Jedno i i drugie mówi jednak o spotkaniu się w tym , czy innym celu w domach, wierzących, czy nie.I nie zamierzam podawać greckie stwierdzenie, jako możność oddania przez:"od domu do domu". Jest to możliwe. Twierdzenie, że w wer. tych przedstawione są miejsca( domy )chrześcijan, w których umacniano się itp.ponieważ, tak też czyniono. To prawda, jak i to, że w Łuk.10:1-12 mamy opisany przykład głoszenia w domach niewierzących itp.W wer.1 czytamy:"posłał ich po dwóch". Jest siedemdziesięciu[dwóch] i wysyłani byli "po dwóch". Po ilu?"posłał ich po dwóch przed obliczem swoim do każdego miasta i miejsca, dokąd sam miał przyjść". A w wer.5:"A do któregokolwiek domu byście weszli", to uczyńcie, tak, i tak. W przypadku samych apostołów w Łuk.9:2 czytamy:I posłał ich, żeby ogłaszali..." Przy czym w wer.4A do któregokolwiek domu byście w e s z l i, pozostańcie tam i stamtąd wychodźcie To teraz wyjaśnij mi co znaczy to stwierdzenie? "pozostańcie tam i wychodźcie". W wer.6 czytamy, że wyruszywszy, s z l i przez ten teren od wsi, do wsi...". I to to chodzenie, stanowiło głoszenie, i jest dla nas wzorem. Jak czytamy w Dz.Ap.20:25A oto teraz wiem, że wy wszyscy, wśród których c h o d z i ł e m ogłaszając królestwo... Tak czynimy,i my!
A w kwestii nieuprawnionego powoływania się na datę, która nie ma uzasadnienia w świeckich źródłach, to wydaje się, że nie ma, i nie znam sposobności pełnego tego uzasadnienia. Nigdy jednak zagadnienia chronologii i jej sprzeczności ze świecką, nie stanowiła dla mnie istoty prawdy. W przypadku opisów i dat wydarzeń starotestamentowych, istnieje wiele rozbieżności z datami świeckimi. Ta to tylko jedna z nich.

Przy czym w zagadnieniu głoszenia, to wolałbym, żebyś wer.z Łuk.10:7 nie wykorzystywał przeciw jego podaniu i znaczeniu, tylko po to, żeby przeciwstawić się naszemu sposobowi głoszenia. To jest podobne do Łuk.9:1"wysłał ich po dwóch". I uwierz mi, że istniały czasy, i istnieją nadal miejsca, gdzie w istocie :Gdy znajdziemy się w jakimś mieście, nie zmieniamy miejsca pobytu, lecz mieszkamy tylko w jednym domu. Jemy i pijemy co nas poczęstują. Nie krępujemy się korzystać z gościnności, gdyż robotnik ma prawo do zapłaty.patrz. Tłum. Słowo życia. I to to:nie przechodźcie od domu do domu", to nie zamiana miejsca pobytu, jeśli zaznamy czyjejś gościnności. I rozumiemy, że każdy dom, który o d w e d z a m y i nas przyjmuje zasługuje na życzenie mu pokoju.wer.5


Śr wrz 30, 2020 4:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
A jeśli idzie o kwestie głoszenia od domu do domu, to odrzucanie jej praktyki, zadaje gwałt, ukazanemu na stronach nowotestamentowej posługi pierwszych chrześcijan.

Wobec tego proszę o przytoczenie lub wskazanie sigli stosownych fragmentów Pisma Świętego, w których opisano głoszenie przez chrześcijan "od domu do domu".

Przy okazji zajmij się tą kwestią:

Dlaczego Świadkowie Jehowy głoszą naukę, że Jerozolima została zburzona przez Nabuchodonozora II w roku 607 p.n.e. mimo tego, że posiadane źródła historyczne (między innymi tabliczka VAT 4956, na którą zresztą się powołujecie), wskazują na datę późniejszą o dwadzieścia lat?

Najpierw ustalmy f a k t, że (...)

W tym momencie jedynym faktem, który mogę stwierdzić, jest ten, iż nie podałeś fragmentów Pisma Świętego, w których opisano ("ukazano") praktykę głoszenia "od domu do domu" przez pierwszych chrześcijan.

Po przeczytaniu lania wody, które wrzuciłeś w swoim postcie, mogę dodatkowo stwierdzić, że kolejny raz pominąłeś pytanie:

Dlaczego Świadkowie Jehowy głoszą naukę, że Jerozolima została zburzona przez Nabuchodonozora II w roku 607 p.n.e. mimo tego, że posiadane źródła historyczne (między innymi tabliczka VAT 4956, na którą zresztą się powołujecie), wskazują na datę późniejszą o dwadzieścia lat?


Śr wrz 30, 2020 4:13 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jedyne na co cię stać to zakwestionowanie moich wywodów, których nie rozumiesz, i które wykraczają poza twoje zdolności pojmowania. Tylko, że twoje ułomności, to nie jest mój, tylko twój problem. Zwyczajnie nieświadomy znaczenia stwierdzenia:"nie przechodźcie z domu do domu", po W.Bednarskim, czy P.Andruszczaku powtarzasz opinię, która jest niezgodna z prawdą. To nie lanie wody, tylko prawda o znaczeniu wypowiedzi z Łuk.10:7, którego nie znałeś, i które zaprzecza twoim wywodom. Taka jest prawda. Inna to ta, że rozesłano uczniów po dwóch, żeby głosili po domach. To Łuk.10:1-12. I tak w swoim komentarzu ks. prof.dr. Franciszek Mickiewicz SAC, w związku z wer.1 i informacji o tym, że:"wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam zamierzał się udać", napisał, że ich zadanie jest odrobinę odmienne od wysłanych apostołów, i oni to pełnili zadanie zwiastunów. "Swoje zadanie spełniają idąc po dwóch", inaczej niż w przypadku apostołów. Przy czym niewykluczone, że wysłanie ich po dwóch miało znaczenie praktyczne, "miał na myśli stronę czysto praktyczną, to znaczy, że dwom łatwiej jest bronić się przed ewentualnymi niebezpieczeństwami". Ewentualnie szło o to, że według prawa mojżeszowego,:"oraz powszechnej świadomości ludzi starożytnych, konieczni są przynajmniej dwaj świadkowie, by ich świadectwo ( a tym bardzie zeznania przed sądem) można było uznać za prawdziwe. I co istotne -jak napisał prof. nadzw.dr. nauk staro i nowotestamentowych, wykładowca jednej z wyższych uczelni ks. F.Mickiewicz, pewne jest, że w pierwotnym chrześcijaństwie:"ustaliła się praktyka,która z cała pewnością znana była ewangeliście, że apostołowie głosili ewangelię, c h o d z ą c po dwóch albo przynajmniej po d w ó c h". Przykłady tego mamy opisane w Dz.Ap.3:1nn+13:2+15:39+15:40
Tak to rozumiem, że przeciwstawiasz się naszemu sposobowi głoszenia. Pewne jest jednak, że w pierwotnym chrześcijaństwie ustaliła się praktyka, że pierwsi chrześcijanie, głosili ewangelię:"chodząc po dwóch albo przynajmniej po dwóch". Uwierz mi, że ponownie ujawniasz wielkie braki w swojej znajomości egzegezy, czy nawet występujesz przeciw oczywistym prawdom z natchnionego słowa. To tylko świadczy o twojej niewiedzy, jak i upartym argumentowaniu nieprawdy. Rozmowa z tobą poświadcza jednak, że mamy właściwy obraz głoszenia, i praktykę głoszenia.

A jeśli idzie o kwestię zburzenia żydowskiej świątyni, to już rozmawialiśmy n a ten temat. Przy czym to nie ja, tylko ty, nie odpowiedziałeś na zadane pytania. Ja też nie zamierzam udawać znawcę zagadnień kalendarium starożytnych wydarzeń. Polecam jednak do przeczytania ks."Chronologia Biblijna. Porównana z orientalną, żydowską, chrześcijańską" prac. Julian Grzesiak str.31-34. To zagadnienie tym razem przerasta moje zdolności intelektualne, i posiadaną wiedzę, jak i stanowi problem, z którym nie umiem sobie poradzić. Niemniej w podanej książce znajdziesz pewne wyjaśnienia, za... To wszystko co mogę zaoferować, jako wyjaśnienie.


Cz paź 01, 2020 1:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Jedyne na co cię stać to zakwestionowanie moich wywodów, których nie rozumiesz, i które wykraczają poza twoje zdolności pojmowania. Tylko, że twoje ułomności, to nie jest mój, tylko twój problem. Zwyczajnie nieświadomy znaczenia stwierdzenia:"nie przechodźcie z domu do domu", po W.Bednarskim, czy P.Andruszczaku powtarzasz opinię, która jest niezgodna z prawdą. To nie lanie wody, tylko prawda o znaczeniu wypowiedzi z Łuk.10:7, którego nie znałeś, i które zaprzecza twoim wywodom. Taka jest prawda. Inna to ta, że rozesłano uczniów po dwóch, żeby głosili po domach. To Łuk.10:1-12. I tak w swoim komentarzu ks. prof.dr. Franciszek Mickiewicz SAC, w związku z wer.1 i informacji o tym, że:"wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam zamierzał się udać", napisał, że ich zadanie jest odrobinę odmienne od wysłanych apostołów, i oni to pełnili zadanie zwiastunów. "Swoje zadanie spełniają idąc po dwóch", inaczej niż w przypadku apostołów. Przy czym niewykluczone, że wysłanie ich po dwóch miało znaczenie praktyczne, "miał na myśli stronę czysto praktyczną, to znaczy, że dwom łatwiej jest bronić się przed ewentualnymi niebezpieczeństwami". Ewentualnie szło o to, że według prawa mojżeszowego,:"oraz powszechnej świadomości ludzi starożytnych, konieczni są przynajmniej dwaj świadkowie, by ich świadectwo ( a tym bardzie zeznania przed sądem) można było uznać za prawdziwe. I co istotne -jak napisał prof. nadzw.dr. nauk staro i nowotestamentowych, wykładowca jednej z wyższych uczelni ks. F.Mickiewicz, pewne jest, że w pierwotnym chrześcijaństwie:"ustaliła się praktyka,która z cała pewnością znana była ewangeliście, że apostołowie głosili ewangelię, c h o d z ą c po dwóch albo przynajmniej po d w ó c h". Przykłady tego mamy opisane w Dz.Ap.3:1nn+13:2+15:39+15:40
Tak to rozumiem, że przeciwstawiasz się naszemu sposobowi głoszenia. Pewne jest jednak, że w pierwotnym chrześcijaństwie ustaliła się praktyka, że pierwsi chrześcijanie, głosili ewangelię:"chodząc po dwóch albo przynajmniej po dwóch". Uwierz mi, że ponownie ujawniasz wielkie braki w swojej znajomości egzegezy, czy nawet występujesz przeciw oczywistym prawdom z natchnionego słowa. To tylko świadczy o twojej niewiedzy, jak i upartym argumentowaniu nieprawdy. Rozmowa z tobą poświadcza jednak, że mamy właściwy obraz głoszenia, i praktykę głoszenia.

A jeśli idzie o kwestię zburzenia żydowskiej świątyni, to już rozmawialiśmy n a ten temat. Przy czym to nie ja, tylko ty, nie odpowiedziałeś na zadane pytania. Ja też nie zamierzam udawać znawcę zagadnień kalendarium starożytnych wydarzeń. Polecam jednak do przeczytania ks."Chronologia Biblijna. Porównana z orientalną, żydowską, chrześcijańską" prac. Julian Grzesiak str.31-34. To zagadnienie tym razem przerasta moje zdolności intelektualne, i posiadaną wiedzę, jak i stanowi problem, z którym nie umiem sobie poradzić. Niemniej w podanej książce znajdziesz pewne wyjaśnienia, za... To wszystko co mogę zaoferować, jako wyjaśnienie.
I jeszcze jedno, przypominam, o wyjaśnieniu mi sensu wersetu Łuk.9:4A gdy do którego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd wychodźcie


Cz paź 01, 2020 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
[Ciach pierwszy akapit]

Nadal nie ma tego, o co prosiłem, a za to mnóstwo lania wody. Co pokazuje, że jesteś świadomy faktu, że w Biblii zwyczajnie nie ma nawet jednego opisu głoszenia "od domu do domu", a Twój tekst, że tak jest, to zwykłe kłamstwo Ciała Kierowniczego, które bezmyślnie powtarzasz.

Cytuj:
A jeśli idzie o kwestię zburzenia żydowskiej świątyni, to (...)

Dziękuję. Tu też właśnie potwierdziłeś, że bezmyślnie powtarzasz nauczanie Ciała Kierowniczego i sam niczego w tej kwestii nie zgłębiłeś.

Jedna prośba: Jak już odsyłasz do źródeł, to daj namiar na historyka, a nie świadka Jehowy, który tworzy dzieło mające "potwierdzać" nauczanie Towarzystwa Strażnica. Jak będę chciał poczytać bzdury o tym, że np. piramida Cheopsa to "symboliczny ołtarz i świadectwo Boga", to otworzę sobie publikacje Ciała Kierowniczego.


Cz paź 01, 2020 1:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 375, 376, 377, 378, 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL