Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:33 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Pytania do Świadków Jehowy
Witam!
Przypomnę. jestem Świadkiem Jehowy i chciałbym ponowić zaproszenie do rozmowy o ŚJ. Jeśli macie jakieś pytania które chcielibyście zadać ŚJ bez zobowiązań typu ponownie wizyty w waszych domach to serdecznie zapraszam. Przy czym zastrzegam sobie że nie chcę prowadzić dyskusji w formie walki kto ma rację na argumenty. Moim celem jest przybliżenie tego w co wierzą ŚJ i dlaczego. motywuje mnie do tego fakt że mówi się o ŚJ wiele nieprawdziwych rzeczy które tworzy się poprzez złośliwe plotki i oszczerstwa. Jeśli ktoś będzie się upierał by mocno dyskutować na jakiś temat to w ostateczności się zgodzę lecz nie chętnie. Kategorycznie nie podejmę żadnych tematów celem których jest szkalowanie, obgadywanie czy wyciąganie brudów innych religii czy wyznań. Mam nadzieje że w rozmowach okażecie prawdziwie chrześcijańską postawę i wykażecie się szacunkiem.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Śr paź 24, 2012 12:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
To ja mam pytanie. Macie jakieś statystyki, że takie nagabywanie ludzi w ich własnych domostwach ma jakiś sens. Tzn, że jakoś strasznie dużo ludzi przyłącza się do waszych szeregów przez te "łapanki"? Dużo więcej niż przystępuje do innych wyznań. Mnie się osobiście nie wydaje żeby ten rodzaj hm... zachęty był aż tak efektywny i w ogóle uważam, że do Wiary można nakłaniać jakoś zupełnie inaczej... ciszej i bardziej... przez świadectwo niż wykłady ale właśnie, jak wyżej, czy ciekawe czy macie jakieś wymierne dane, że to prowadzi do pożądanego skutku?

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Śr paź 24, 2012 1:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Ja tez, ja tez! :mrgreen:
Pierwsze pytanie to tak troche bardziej do Ciebie: jestes tego wyznania od urodzenia, czy jakby to nazwac :cfaniak: ,,z odzysku''?
A drugie to czy SJ sie modla i jak wyglada przykladowo modlitwa?


Śr paź 24, 2012 7:39 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2002 11:42 pm
Posty: 539
Lokalizacja: Olkusz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Cytuj:
Witam!
Przypomnę. jestem Świadkiem Jehowy i chciałbym ponowić zaproszenie do rozmowy o ŚJ. Jeśli macie jakieś pytania które chcielibyście zadać ŚJ bez zobowiązań typu ponownie wizyty w waszych domach to serdecznie zapraszam. Przy czym zastrzegam sobie że nie chcę prowadzić dyskusji w formie walki kto ma rację na argumenty. Moim celem jest przybliżenie tego w co wierzą ŚJ i dlaczego. motywuje mnie do tego fakt że mówi się o ŚJ wiele nieprawdziwych rzeczy które tworzy się poprzez złośliwe plotki i oszczerstwa.

Czyli trochę tak jak na wewnętrznych spotkaniach 'dyskusyjnych'. 'Porozmawiajmy proszę, ale bez sięgania do trudnych (czyt. niedozwolonych) argumentów, podnoszenia wątpliwości, czy podważania doktryny ŚJ. Po prostu usiądźmy wygodnie i rozmawiajmy pogodnie i zgodnie...' Dobre.


Śr paź 24, 2012 9:14 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Eli napisał(a):
argumentów, podnoszenia wątpliwości, czy podważania doktryny ŚJ. Po prostu usiądźmy wygodnie i rozmawiajmy pogodnie i zgodnie...' Dobre.

Tak rozpoczyna się spotkania mające na celu zwerbowanie nowych czlonków do wszelkich sekt. Wszyscy jesteśmy chrześciajanami i tacy sami...
Potem byli ŚJ opowiadają, że rozliczali się z pracy ewangelizacyjnej-liczba rozdanych broszurek, odbytych spotkań, nie wiem...teraz dojdzie liczba biorących udział w dyskusji?


Śr paź 24, 2012 9:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Slyszalam, powiem wiecej widzialam osobiscie.. ze czlonkowie SJ bardzo sobie pomagaja nawzajem... szczegolnie w trudnych zyciowych sytuacjach.. czy jest to ogolnie przyjete we wszystkich grupach, czy po prostu spotkalam ludzi z jakiejs wyjatkowej grupy.


Śr paź 24, 2012 9:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Cóż, mnie z kolei, ponieważ nieco wypadłem "z obiegu" około 2008 roku, bardzo interesuje jakie nastąpiły zmiany w doktrynie ŚJ przez te cztery lata.


Śr paź 24, 2012 10:09 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2002 11:42 pm
Posty: 539
Lokalizacja: Olkusz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
merss napisał(a):
Tak rozpoczyna się spotkania mające na celu zwerbowanie nowych czlonków do wszelkich sekt. Wszyscy jesteśmy chrześciajanami i tacy sami...
Potem byli ŚJ opowiadają, że rozliczali się z pracy ewangelizacyjnej-liczba rozdanych broszurek, odbytych spotkań, nie wiem...teraz dojdzie liczba biorących udział w dyskusji?

Słusznie. Najważniejsza jest wola podania 'prawdy'. Czyli: ja głosiłem a że odrzucili to już ich sprawa. Tak, czy inaczej punkt dla mnie.

Zastanawiające jest nawet, czy: „propozycja-odmowa” nie jest obecnie najważniejszym mottem działalności ŚJ. Planeta Ziemia jest w końcu bytem gabarytowo ograniczonym i przy pewnym, 'optymistycznym' zwiększeniu liczby wiernych nie wystarczy dla wszystkich.


Śr paź 24, 2012 11:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Eli napisał(a):
Czyli trochę tak jak na wewnętrznych spotkaniach 'dyskusyjnych'. 'Porozmawiajmy proszę, ale bez sięgania do trudnych (czyt. niedozwolonych) argumentów, podnoszenia wątpliwości, czy podważania doktryny ŚJ. Po prostu usiądźmy wygodnie i rozmawiajmy pogodnie i zgodnie...' Dobre.

Nie no, dajmy koledze szansę pokazać ten styl rozmowy. Wszak napisał, że choć niechętnie ale dyskusję nawet o tych niewygodnych podejmie...

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Śr paź 24, 2012 2:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
A może kontynuować rozmowę w wątkach już wcześniej otwartych?
1.Dlaczego uważam, że Świadkowie Jehowy są religią prawdziwą? - viewtopic.php?p=768266#p768266
2,Po co ludzie się modlą ?- viewtopic.php?p=769983#p769983.
3. Świadkowie Jehowy - viewtopic.php?p=700061#p700061
4. Co robić z Jehowcami chodzącymi od domu do domu? Naśladować! - viewtopic.php?p=739171#p739171


Śr paź 24, 2012 2:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Przepraszam, jeszcze raz :wink:
Osobiście mój stosunek do SJ jest raczej pozytywny. Znam kilku a ostatnio jeden z nich pracował dla mnie przy remoncie domu i okazał sie dobrym fachowcem i sumiennym pracownikiem. Doceniam także ich wzajemną pomoc i poczucie wspólnoty co widać zwłaszcza na obczyźnie. Oni rzeczywiście się starają nie piją nie kradną co nie o wszystkich Polakach-katolikach można powiedzieć.
Jednak ostatnio zetknąłem się z czymś co mnie mocno zniesmaczyło.
Obejrzyjcie ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=OYF6Kd1Yh5M
Czy nie sądzicie że to lekka przesada?
A może to nie dzieło SJ tylko jakaś prowokacja?


Śr paź 24, 2012 2:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2002 11:42 pm
Posty: 539
Lokalizacja: Olkusz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Cytuj:
Osobiście mój stosunek do SJ jest raczej pozytywny. Znam kilku a ostatnio jeden z nich pracował dla mnie przy remoncie domu i okazał sie dobrym fachowcem i sumiennym pracownikiem. Doceniam także ich wzajemną pomoc i poczucie wspólnoty co widać zwłaszcza na obczyźnie.

Eryku
Nie chcę przesadzać, ale nie odbiega daleko od prawdy stwierdzenie, że on ten dom remontował dla... siebie. Ty, my i reszta świata jest z przeznaczonego na unicestwienie obozu szatana. Ziemia i wszystkie dobra natomiast będą rozdzielone między jedynych prawdziwych wiernych, jedynych pozostawionych przy życiu, między Świadków Jehowy.


Śr paź 24, 2012 7:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Pytanie do ŚJ.
Żyje jeszcze ktoś z tych, co to mają iść do Nieba

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Cz paź 25, 2012 12:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
joannabw napisał(a):
Ja tez, ja tez! :mrgreen:
Pierwsze pytanie to tak troche bardziej do Ciebie: jestes tego wyznania od urodzenia, czy jakby to nazwac :cfaniak: ,,z odzysku''?
A drugie to czy SJ sie modla i jak wyglada przykladowo modlitwa?


Cytat z pamięci:
„Panie Boże, który zamieszkujesz niedostępne dla nas Niebiosa.”

Więcej nie pamiętam, ale to słyszałem na własne uszy.
Z tym, że zamiast „Panie Bożę” mogło być „Boże Ojcze”, nie pamiętam dokładnie, tyle lat.
Ale ten fragment „który zamieszkujesz niedostępne dla nas Niebiosa.” słyszałem na pewno.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Cz paź 25, 2012 1:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał(a):
Pytanie do ŚJ.
Żyje jeszcze ktoś z tych, co to mają iść do Nieba
To chyba marne szanse bo tam bardzo ekskluzywne grono jest przewidziane... :x :)

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Cz paź 25, 2012 1:06 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL