Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 4:37 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
nad samym soba to raczej każdy moze panować.


Wcześniej stwierdziłeś, że nad Bogiem nie panuje, już zmieniłeś zdanie ?

ja napisał(a):
Ale Biblia nie mówi że panuje nad sobą tylko że jest podporzadkowany Bogu.


Biblia nie mówi, że Jezus jest podporządkowany Bogu Ojcu, tak mówi herezja zwana subordynacjonizmem.

ja napisał(a):
Nie był równy Bogu wtedy kiedy był wpostaci bożej (czyli kiedy był w niebie)a nie ludzkiej .
Taki jest sens tych slow.


Zaprzeczasz w tym momencie nauce Pisma świętego, które wyraźnie mówi, że Jezus przed wcieleniem, kiedy przebywał w postaci Bożej był równy Ojcu.

Flp 2,5-8
"(5) To bowiem w sobie czujcie co i w Chrystusie Jezusie, (6) który będąc w postaci Bożej, nie uważał za grabież równości swej z Bogiem."

ja napisał(a):
A to juz są twoje dowolne dywagacje nie majace uzasadnienia w Biblii.


Taka jest nauka św.Pawła zawarta w Liście do Filipian a nie moje dywagacje.To, że Ci ona nie pasuje to już inna sprawa.


ja napisał(a):
I znowu wyrywanie z kontekstu.
Bogów w Biblii opiosanych jest mnóstwo .
I Paweł dobrze o tym wiedział bo o tym mówił i spotykał sie z tym na co dzień.


Co jest wyrwane z kontekstu ? Św.Paweł wyraźnie pisze, że nie ma na świecie żadnych bożków ani żadnego boga, oprócz Boga jedynego.

1 Kor 8,4
"(4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego."[/quote]

ja napisał(a):
Allah jest Bogiem dla muzułmanów, dla hindusów jakis Budda a dla ciebie Jezus.


Błąd.Dla chrześcijan Bogiem jest Ojciec, Syn i Duch Święty.

ja napisał(a):
Ale prawdziwy a nie wymyslony Bóg jest jeden .


Owszem, prawdziwy Bóg jest jeden i jest to Ojciec, Syn i Duch Święty.

ja napisał(a):
Biblia opisuje go jako JHWH a po polsku Jehowa.


Jak już coś to co najwyżej "Jahwe" a nie żaden "Jehowa".


N cze 30, 2019 9:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):


Biblia nie mówi, że Jezus jest podporządkowany Bogu Ojcu, tak mówi herezja zwana subordynacjonizmem.

Sam jezus o tym mówi i to w Biblli jest napisane zatem dyskusja na ten temat jest bez sensu.



ja napisał(a):
Nie był równy Bogu wtedy kiedy był wpostaci bożej (czyli kiedy był w niebie)a nie ludzkiej .
Taki jest sens tych slow

Zaprzeczasz w tym momencie nauce Pisma świętego, które wyraźnie mówi, że Jezus przed wcieleniem, kiedy przebywał w postaci Bożej był równy Ojcu.

nauka ludzka o tym mówi a nie Biblijna.

Cytuj:
"(4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego."

Allah jest Bogiem dla muzułmanów, dla hindusów jakis Budda a dla ciebie Jezus.

Błąd.Dla chrześcijan Bogiem jest Ojciec, Syn i Duch Święty.

No tak ale to bzdury o których walsnie pisał Paweł.
Dla niego był jeden Bóg JHWH.


ja napisał(a):
Ale prawdziwy a nie wymyslony Bóg jest jeden .

Owszem, prawdziwy Bóg jest jeden i jest to Ojciec, Syn i Duch Święty.

Tak według ciebie . Wedlug Pawła był Jeden Bóg JHWH.


ja napisał(a):
Biblia opisuje go jako JHWH a po polsku Jehowa.

Jak już coś to co najwyżej "Jahwe" a nie żaden "Jehowa".


Niestety nie masz pojęcia o tym zatem sie nie wypowiadaj.
A zanim cos napiszesz poczytaj na ten temat .dzisiaj to bardzo łatwe.

"W roku 1940 młody Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) napisał dwa dramaty oparte na motywach biblijnych: Hiob oraz Jeremiasz, w których wielokrotnie występuje imię Jehowa. Również Faustyna Kowalska (św. Faustyna) zamieściła imię Jehowa w swoim Dzienniczku."

https://tetragram.fandom.com/pl/wiki/Im ... iteraturze

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


N cze 30, 2019 10:26 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
A ciekaw jestem jak zanegujesz wyznanie Tomasza

J20
24 Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę». 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» 27 Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!» 28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» 29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»

Jakbyś nie zauważył Jezus nie wyciąga z błędu Tomasza a jedynie potwierdza, że jego wyznanie jest prawdziwe.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 30, 2019 10:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
A ciekaw jestem jak zanegujesz wyznanie Tomasza

J20
24 Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę». 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» 27 Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!» 28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» 29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»

Jakbyś nie zauważył Jezus nie wyciąga z błędu Tomasza a jedynie potwierdza, że jego wyznanie jest prawdziwe.


Jak zwykle wyciągnięcie jednej wypowiedzi z kontekstu Biblii i dowolna interpretacja co zrobił albo czego nie zrobił Jezus i co miał na myśli.
Jezusa oskarżano że jest synem Bezlzebuba , że ma demona, że jest grzesznikiem a Jezus im nie tłumaczył że gadają bzdury.
czyli skoro im nie tłumaczył że to bzdury to zgodnie z tym co napisałes :
Jakbyś nie zauważył Jezus nie wyciąga ich z błędu a jedynie potwierdza, że ich wyznanie jest prawdziwe

Zgodnie z tym zdaniem według ciebie Jezus jest synem belzebuba i jest grzesznikiem. Bo nie wyprowadzał ich z błędu.
A dlaczego nie wyprowadzał ich z błedu ?
Bo i tak by tego n ie zrozumieli.
"Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie"

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


N cze 30, 2019 11:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Kłamiesz. Masz cały kontekst wypowedzi zacytowany a w nim wyznanie Tomasza.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 30, 2019 11:49 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Sam jezus o tym mówi i to w Biblli jest napisane zatem dyskusja na ten temat jest bez sensu.


Po pierwsze, Jezus piszemy z wielkiej litery.Jesteś na forum katolickim i tutaj obowiązują Cię "Zasady pisowni słownictwa religijnego".

Po drugie, zacytuj fragment w którym Jezus mówi, że jest podporządkowany Ojcu.

ja napisał(a):
nauka ludzka o tym mówi a nie Biblijna.


Zadziwiające stwierdzenie, biorąc pod uwagę fakt, że zacytowałem Ci fragment Biblii mówiący, że Jezus przed wcieleniem, kiedy przebywał w postaci Bożej był równy Ojcu, który sobie z mojej wypowiedzi wyciąłeś.Przypomnijmy:

Flp 2,5-8
"(5) To bowiem w sobie czujcie co i w Chrystusie Jezusie, (6) który będąc w postaci Bożej, nie uważał za grabież równości swej z Bogiem."

ja napisał(a):
No tak ale to bzdury o których walsnie pisał Paweł.
Dla niego był jeden Bóg JHWH.


Gdybyś nie zauważył, Jezus jest JHWH, a święty Paweł uważał Chrystusa za Boga:

Rz 9,5
"(5) Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen."


ja napisał(a):
Tak według ciebie . Wedlug Pawła był Jeden Bóg JHWH.


Nie według mnie, a według Biblii.


ja napisał(a):
Niestety nie masz pojęcia o tym zatem sie nie wypowiadaj.


No proszę, znalazł się samozwańczy moderator.Nie Ty decydujesz o tym, czy mogę się wypowiadać czy nie.


ja napisał(a):
A zanim cos napiszesz poczytaj na ten temat .dzisiaj to bardzo łatwe.

"W roku 1940 młody Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) napisał dwa dramaty oparte na motywach biblijnych: Hiob oraz Jeremiasz, w których wielokrotnie występuje imię Jehowa. Również Faustyna Kowalska (św. Faustyna) zamieściła imię Jehowa w swoim Dzienniczku."

https://tetragram.fandom.com/pl/wiki/Im ... iteraturze


Karol Wojtyła, w roku 1940 nie miał wiedzy, że jest to dziwoląg filologiczny, miał wtedy 19 lat.Wikipedia na którą się powołałeś mówi, że Karol Wojtyła, jako młodzieniec, fascynował się przede wszystkim twórczością Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida:

"Potem przedmiotem trwałej fascynacji stał się romantyzm, zwłaszcza Juliusz Słowacki oraz Cyprian Kamil Norwid".

Zarówno Słowacki jak i Norwid w swoich utworach używali czasem terminu "Jehowa". Nie byli oni prawdopodobnie świadomi tego, że w Kościele katolickim już dawno temu, między innymi przez księdza Jakuba Wujka, skrytykowano, że forma "Jehowa" jest błędna i jest używana przede wszystkim przez heretyków. Ponadto, w obu dramatach Karola Wojtyły z roku 1940 termin "Jehowa" pojawia się tylko 5 razy, a imię Jahwe aż 32 razy.

Natomiast jeśli chodzi o świętą siostrę Faustynę, to termin "Jehowa" w Dzienniczku nie należał do słów objawionych siostrze przez Jezusa. Były to wyłącznie słowa siostry Faustyny.Natomiast co warto zaznaczyć, to to, że do słów objawionych przez Jezusa i Matkę Bożą należą te, które zwierają słowo "Trójca":

"ujrzałam Matkę Najświętszą w dziwnej, pięknej jasności. Szata Jej biała z szarfą (32) niebieską – która mi powiedziała: Wielką mi radość sprawiasz, kiedy wielbisz Trójcę Świętą za udzielone mi łaski i przywileje – i znikła zaraz” (Dzienniczek św.Siostry Faustyny pkt. 564)

A tutaj słowa Jezusa.Słowa pogrubione są słowami objawionymi:

"Dziś usłyszałam te słowa w duszy: (...) Wiedz o tym, córko moja, że cała Trójca Święta ma w tobie szczególne upodobanie swoje, dlatego iż żyjesz wyłącznie wolą Bożą"


N cze 30, 2019 12:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):
ja napisał(a):
Sam jezus o tym mówi i to w Biblli jest napisane zatem dyskusja na ten temat jest bez sensu.

Po pierwsze, Jezus piszemy z wielkiej litery.Jesteś na forum katolickim i tutaj obowiązują Cię "Zasady pisowni słownictwa religijnego".

Nie znam takich zasad .
I dlatego koncze z toba dyskusję.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


N cze 30, 2019 12:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Simon napisał(a):
Po pierwsze, Jezus piszemy z wielkiej litery.Jesteś na forum katolickim i tutaj obowiązują Cię "Zasady pisowni słownictwa religijnego".

Nie znam takich zasad .

No cóż, znałem kiedyś Świadka Jehowy który rzucił studia na V roku, bo "nie warto się już uczyć, bo wkrótce będzie Armageddon". To było jakieś 40 lat temu, w międzyczasie ów Świadek zorientował się, ze to był kolejny fejkowy termin "Świadków", wrócił na uczelnię i zaliczył ostatni rok ;)
Ale Świadka, który najwidoczniej nie skończył pierwszych klas podstawówki (skoro nie wie że imiona należy pisać z wielkiej litery) jeszcze nie znałem, jesteś pierwszy :mrgreen:
Cytuj:
I dlatego koncze z toba dyskusję.

I słusznie. Po wykazaniu przez adwersarza ignorancji w tak podstawowej sprawie wycofanie się i zaprzestanie reklamowania własnej ignorancji jest jak najbardziej na miejscu ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Ostatnio edytowano N cze 30, 2019 12:30 pm przez Barney, łącznie edytowano 2 razy



N cze 30, 2019 12:26 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Nie znam takich zasad .


"Ignorantia legis non excusat".Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem i nie zwalnia Cię z jego przestrzegania.

Regulamin:

"III Formatowanie i grafika

12. Na forum obowiązują ponadto "Zasady pisowni słownictwa religijnego" (PAN, 2004). W chrześcijaństwie nazwy Boga (Bóg, Pan Bóg, Trójca) jak i Osób Boskich (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty) piszemy zawsze wielką literą. Taka pisownia obowiązuje na całym forum, o ile nie ma jednoznacznego odwołania do innej religii.(...)"

ja napisał(a):
I dlatego koncze z toba dyskusję.


Typowe zachowania Świadków Jehowy.Jak się wykaże kłamstwo oraz to, że Biblia zaprzecza temu co głosicie to uciekacie od dyskusji.


N cze 30, 2019 12:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Spokojnie wróci. Już wielokrotnie odchodzili ale jak pójdzie pare postów które przykryją te udowodnione kłamstwo to wrócą i będą rżnąć głupa jak to już wielokrotnie widzieliśmy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 30, 2019 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
Spokojnie wróci. Już wielokrotnie odchodzili ale jak pójdzie pare postów które przykryją te udowodnione kłamstwo to wrócą i będą rżnąć głupa jak to już wielokrotnie widzieliśmy.


A ja nigdzie nie odchodzilem i nie odchodze .
Tyle że jak ktos dyskutuje o pierdołach to szkoda mi na to czasu.
Po prostu tych co mnie obrażaja , szkaluja lub pisza kłamstwa ignoruje i tyle. Dlatego niektorych postów nawet nie widzę i nie czytam.
I jest tutaj paru takich co z nimi nie dyskutuję.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


N cze 30, 2019 5:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
To może zacznij analizę fragmentu który podałem gdzie ewidentne Tomasz apostoł nazywa Jezusa Bogiem a Jezus potwierdza to.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 30, 2019 6:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Sahcim pisze;
Cytuj:
Nie kłam, bo gdybym ominał te twoje wyjaśnia, to nie byłoby pod nim tych pytań o osobę Boską będącą Ojcem Jezusa
To gdzie jest twój komentarz do wersetu 1 Koryntian 8:6?
Jak to gdzie ?...toż pod twoim wpisem, w którym właśnie zacytowałeś 1 Kor 8:6, kończącym się słowami: Podsumowując. Określenie "Jeden Bóg" w rozumieniu pisarzy Biblii odnosi się tylko i wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.
masz moje slowa:
To twój wymysł nie mający oparcia w Biblii gdyż pisarze Biblii wyznający Bogiem wyłącznie Jahwe nie nazywaliby Bogiem kogoś nie będącego osobą Boga Jahwe, a jak widać w Piśmie nazywają
Cytuj:
Bo to brednia żeby Bóg był jednocześnie pośrednikiem samego siebie.
Skoro to jest wg ciebie brednia, to dlaczego wyznajesz jedynego Pośrednika(Jezusa) za swojego Pana i Boga...hę ??
Cytuj:
Skoro Jezus jest Bogiem po co miałby być sam dla siebie pośrednikiem?
Jeżeli jedyny Pośrednik(Jezus) nie jest dla ciebie Bogiem, to na jakiej podstawie wyznajesz Go swoim Panem i Bogiem ?
Cytuj:
Może ty nie rozumiesz pojęcia "pośrednik
Jeżeli ty rozumiesz, to możesz wyjaśnić po co osobie Boga/Stwórcy potrzebny był "pośrednik" przez którego wszystko zostało stworzone w takim sensie, że bez Niego nic się nie stało(zostało stworzone) z tego co się stało...?
Cytuj:
Co to za tajemniczy ewangelista. Cytat proszę.
Czyżbyś nie znał cytatu Ewangelisty Jana 17, 5: A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał ??
Cytuj:
z tak zbudowanym zdaniem to nie na forum dyskusyjne tylko do kabaretu.
Masz jakiś problem z odczytaniem czy po prostu udajesz idiotę?
Cytuj:
Przymiotnik "odwieczny" jest zaledwie sugestią tłumacza BT. Dlaczego nie zacytowałeś tego wersetu z Biblii Wujka? Też katolicki przekład i ma mniej zafałszowań
A dlaczegóż miałbym cytować z Biblii Wujka skoro w przekładzie ŚJ(Nowego Świata) można przeczytać ten werset z Izajasza w takim oto tłumaczeniu: Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju
Cytuj:
Jeśli już to "ojciec przyszłego wieku"
Czyli co...przekład ŚJ jest źle przetłumaczony ??
Cytuj:
Dawid jak każdy Izraelita znał proroctwo dotyczące Szilo czyli pomazańca który ma przyjść i wyzwolić Izraelitów od śmierci. W tych słowach wykazuje wiarę w Szilo który ma przyjść i z wyprzedzeniem nazywa go swoim panem.
A czy Pomazańcem dla Dawida wg ciebie jest osoba Boska(jego Pan I Bóg) czy osoba ludzka(człowiek) w którym wg Dawida nie należy pokładajć ufności gdyż nie ma u niego wybawienia...?
Cytuj:
W Biblii pisze wyraźnie i jednoznacznie;

1 Kor 8:6  dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy.

Czyli jest jednoznacznie zdefiniowanie kto to jest Jeden Bóg to Ojciec!!! Jehowa. Kolejna odrębna osoba to jeden pośrednik między Ojcem a ludźmi Jezus Chrystus.
Zatem jeżeli ta odrębna od Boga Ojca Osoba, będącą jedynym pośrednikiem, nie jest tym samym co do natury Bogiem Jahwe co Ojciec, to na jakiej podstawie wyznajesz Ją swoim Panem i Bogiem...?
Cytuj:
Werset 7 opisuje osobę Jezusa Chrystusa co do tego nie ma wątpliwości. Werset 8 to "podpis" osoby, autora tych słów czyli Boga Ojca Jehowy.
Czyli co...wg ciebie osoba która w wizji Jana przychodzi nie jest tą samą osobą którą nazywasz swoim Panem i Bogiem ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N cze 30, 2019 7:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
To może zacznij analizę fragmentu który podałem gdzie ewidentne Tomasz apostoł nazywa Jezusa Bogiem a Jezus potwierdza to.

Już to napisałem.
Jezus nic nie potwierdził.
Miczeniem nie można niczego potwierdzić. Tak jak milczeniem nie potwierdził kiedy mówili o nim że jest synem Bezlebuba i grzesznikiem.
Natomiast wielokrotnie mówił że jest posłuszny Ojcu i nic nie robi z wlasnej inicjatywy tylko robi to co mu Ojciec polecił.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


N cze 30, 2019 7:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
No to przeczytaj dokładnie
28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» 29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»
Wyżej masz cały fragment.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 30, 2019 8:24 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL