Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 12:59 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Simon napisał(a):
ja napisał(a):
Jak na razie nie podałem żadnej doktryny TS a podawałem wersety z Biblii . Z przekładu BT.


Ależ podałeś.Stwierdziłeś, że Chrystus nie był równy Ojcu wtedy, kiedy był w postaci Bożej, wprost zaprzeczając tym stwierdzeniem Pismu, które mówi że był (por.Flp 2,6).

ja napisał(a):
Zatem to wy podajecie mi jako argumenty nie Wersety z Biblii tylko wymysły religiantów którzy swoje interpretacje przelali na papier i uważają je za słowa Boga .


Który z Ojców Kościoła uważał swoje słowa za słowa Boga ?

ja napisał(a):
A to tylko ich i wasze wymysły.


Ojcowie Kościoła mieli bezpośredni kontakt z apostołami lub ich uczniami i przekazują oni to, co od nich otrzymali.A że nauka apostolska którą oni przekazują przeczy wymysłom Twojej organizacji, to już nie nasz problem.

ja napisał(a):
Ja podaje wyjaśnienie oparte tylko na Biblii.


Nie.Ty podajesz wyjaśnienia Towarzystwa Strażnica.

ja napisał(a):
Dlatego to swoje interpretacje musicie podpierać różnymi wyjaśnieniami ojców kościoła ponieważ Biblia wasze interpretacje obala .


Jak do tej pory, to my Ci wykazaliśmy, że Biblia obala Twoje twierdzenia.

ja napisał(a):
Niestety dopóki nie zrozumiesz że tylko słowo Boże ma wartość a nie jakieś wymysły i interpretacje ludzi to będziesz tkwił świadomie lub nieświadomie w kłamstwie.


I tu właśnie dochodzimy do jednego z głównych problemów związanych z Twoją organizacją oraz ogólnie protestantyzmem, mianowicie oderwania ich od historii wczesnego Kościoła i od pierwszych chrześcijan.Niestety, lekką ręką wyrzucacie pierwsze wieki Kościoła i wierzenia chrześcijan przez okno, jeśli nie pasują one do waszej doktryny.

Może jeszcze raz.
Nie interesują mnie co mają do powiedzenia ludzie na temat Boga jeśli ich teorie nie są oparte na Słowie Bożym.
Ludzie wymyślają różne bzdury i potem powstają nauki które nie mają nic wspólnego z Bogiem.
Zatem albo cytuj werset na poparcie swojej tezy albo baw się dalej w piaskownicy z innymi dziećmi..

Składasz samokrytykę?
Przecież to twoje tezy nie maja poparcia w Biblii.
Co ci w tym wątku wielokrotnie udowodniono.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 01, 2019 4:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytajnia do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):
Nie interesują mnie co mają do powiedzenia ludzie na temat Boga jeśli ich teorie nie są oparte na Słowie Bożym.[

Błąd.Nie interesują Cię to i nie przyjmiesz do wiadomości niczego, co zaprzecza naukom głoszonym przez Ciało Kierownicze.

No tak . Mędrzec który wie o wszystkich wszystko się odezwał.
A u was to murzynów biją .

ja napisał(a):
Ludzie wymyślają różne bzdury i potem powstają nauki które nie mają nic wspólnego z Bogiem.[

Owszem, takimi naukami są właśnie nauki głoszone przez organizację do której należysz.

Toteż ja podaje ci wyjaśnienia z Biblii i to Biblii tysiąclecia żebyś nie płakał że to złe tłumaczenie ale ty i tak wiesz lepiej.

A z ludźmi którzy wiedzą lepiej na każdy temat i to bez wiedzy i bez argumentów nie da się dyskutować

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 6:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytajnia do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
No tak . Mędrzec który wie o wszystkich wszystko się odezwał.
A u was to murzynów biją .


A nie jest tak ? Wierzysz że Jezus istniejąc w postaci Bożej miał równość z Ojcem jak mówi Pismo ? Nie wierzysz, bo Ciało Kierownicze podaje Ci, że Chrystus nie jest równy Ojcu.

ja napisał(a):
Toteż ja podaje ci wyjaśnienia z Biblii i to Biblii tysiąclecia żebyś nie płakał że to złe tłumaczenie ale ty i tak wiesz lepiej.


Podajesz mi wyjaśnienia na temat czego ? Nie odpowiedziałeś również na moje pytanie.Na poparcie jakiej tezy mam zacytować fragment biblijny ?

ja napisał(a):
A z ludźmi którzy wiedzą lepiej na każdy temat i to bez wiedzy i bez argumentów nie da się dyskutować


Problem w tym, że przedstawiam Ci argumenty, ale Ty się do nich nie odnosisz i je ignorujesz.


Pn lip 01, 2019 7:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytajnia do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):

A nie jest tak ? Wierzysz że Jezus istniejąc w postaci Bożej miał równość z Ojcem jak mówi Pismo ? Nie wierzysz, bo Ciało Kierownicze podaje Ci, że Chrystus nie jest równy Ojcu.

Gdzie Pismo mówi że Jezus miał rówość z Ojcem.
Reszta bez związku z tematem.


ja napisał(a):
Toteż ja podaje ci wyjaśnienia z Biblii i to Biblii tysiąclecia żebyś nie płakał że to złe tłumaczenie ale ty i tak wiesz lepiej.

Podajesz mi wyjaśnienia na temat czego ? Nie odpowiedziałeś również na moje pytanie.Na poparcie jakiej tezy mam zacytować fragment biblijny ?

Podaje ci wyjasnienia na temat naszej rozmowy czyli w tym wypadku Jezusa.
Masz zacytować fragment na poparcie każdej tezy jaką podajesz.
Opowieści "ojców koscioła" , mądrali z internetu mnie nie interesują. Bo to tylko omylni ludzie.
Mnie interesuje to co ma do powiedzenia Bóg w danej kwestii.

ja napisał(a):
A z ludźmi którzy wiedzą lepiej na każdy temat i to bez wiedzy i bez argumentów nie da się dyskutować

Problem w tym, że przedstawiam Ci argumenty, ale Ty się do nich nie odnosisz i je ignorujesz.

Ty podajesz argumenty w stylu "a u was to murzynów biją".
A wystarczy podać werset który mówi .
"Jezus jest Bogiem jest równy Ojcu i razem z duchem świętym są trójcą".
Albo jakis podobny fragment.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 8:07 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytajnia do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Simon napisał(a):

A nie jest tak ? Wierzysz że Jezus istniejąc w postaci Bożej miał równość z Ojcem jak mówi Pismo ? Nie wierzysz, bo Ciało Kierownicze podaje Ci, że Chrystus nie jest równy Ojcu.

Gdzie Pismo mówi że Jezus miał rówość z Ojcem.
Reszta bez związku z tematem.


ja napisał(a):
Toteż ja podaje ci wyjaśnienia z Biblii i to Biblii tysiąclecia żebyś nie płakał że to złe tłumaczenie ale ty i tak wiesz lepiej.

Podajesz mi wyjaśnienia na temat czego ? Nie odpowiedziałeś również na moje pytanie.Na poparcie jakiej tezy mam zacytować fragment biblijny ?

Podaje ci wyjasnienia na temat naszej rozmowy czyli w tym wypadku Jezusa.
Masz zacytować fragment na poparcie każdej tezy jaką podajesz.
Opowieści "ojców koscioła" , mądrali z internetu mnie nie interesują. Bo to tylko omylni ludzie.
Mnie interesuje to co ma do powiedzenia Bóg w danej kwestii.

ja napisał(a):
A z ludźmi którzy wiedzą lepiej na każdy temat i to bez wiedzy i bez argumentów nie da się dyskutować

Problem w tym, że przedstawiam Ci argumenty, ale Ty się do nich nie odnosisz i je ignorujesz.

Ty podajesz argumenty w stylu "a u was to murzynów biją".
A wystarczy podać werset który mówi .
"Jezus jest Bogiem jest równy Ojcu i razem z duchem świętym są trójcą".
Albo jakis podobny fragment.

Gdybys rozumial tresc Pism to wiedzial bys ze to wynika z tresci.
Caly problem we wszelkich dyskusjach polega na tym ze jedna albo druga strona nie rozumie tresci zawartej w Pismach.
Znaczenia poszczegolnych slow pisanych zmieniaja sie z czasem, natomiast tresc jest ponadczasowa. Slowa to zapis tresci, a nie tresc slowami. Dlatego sola scriptura nie ma racji bytu i gwarancji poprawnosci wlasnie ze wzgledu na zmieniajace sie znaczenia slow-wyrazow pisanych.
We wszystkich denominacjach jeden lub kilka fragmentow jest wlasciwie rozumianych a cala reszta jest woklol nich dobudowywana sztucznie wlasnie poprzez doslownosc dzisiejszych zmienionych znaczen slow.
Innaczej mowiac denominacje to taka fragmentaryczna wiara a reszta calosci jest po prostu dorabiana.
Gdyby tak zlaczyc te prawidlowe fragmenty z wszystkich denominacji to ukazala by sie wlasciwa wiara i jej rozumienie.
Problem w tym ze trzeba by odrzucic wszelkie wymysly dodane do tych prawdziwych fragmentow, ale jak widac na forach nikt nie chce nawet o tym myslec tylko przypisuje bledy innym.


Pn lip 01, 2019 8:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytajnia do Świadków Jehowy
sam2 napisał(a):
Gdybys rozumial tresc Pism to wiedzial bys ze to wynika z tresci.
.

No tak czyli nie mamy takich słów w Biblii o Jezsie a tylko wymysly ludzkie .
No i mądrali ktorzy mówia musiałbys to zrozumieć i jak zrozumiesz to będziesz rozumiał.

Czyli pierdu pierdu ja się zdrzemnę.
A Jezus juz dawno o takich mądralach powiedział.:
10 Mojżesz tak powiedział: Czcij ojca swego i matkę swoją, oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmiercią zginie4. 11 A wy mówicie: "Jeśli kto powie ojcu lub matce: Korban, to znaczy darem [złożonym w ofierze] jest to, co by ode mnie miało być wsparciem dla ciebie" - 12 to już nie pozwalacie mu nic uczynić dla ojca ni dla matki. 13 I znosicie słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie».


A zatem ludzie wymyślają bzdety niezgodne z Biblią i twierdzą że inni nie rozumieja Pism ponieważ tylko oni wykształceni i rozumni moga zdozumiec Pismo Świete.
A Jezus powiedzaiał o nich że przez te wymysły , przez różne tradycje które wymyslają znoszą Slowo Boże. Ponieważ w Słowie Bożym nie ma takich rzeczy.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 9:20 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Gdzie Pismo mówi że Jezus miał rówość z Ojcem.


Tutaj:

Flp 2,5-8
"(5) To bowiem w sobie czujcie co i w Chrystusie Jezusie, (6) który będąc w postaci Bożej, nie uważał za grabież równości swej z Bogiem, (7) ale wyniszczył sam siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi i postawą znaleziony jak człowiek.(8) Sam się uniżył, stawszy się posłusznym aż do śmierci, a śmierci krzyżowej."

ja napisał(a):
Podaje ci wyjasnienia na temat naszej rozmowy czyli w tym wypadku Jezusa.


I te "wyjaśnienia" są sprzeczne z nauką Pisma.

ja napisał(a):
Masz zacytować fragment na poparcie każdej tezy jaką podajesz.


A kto ustalił taki warunek ? Podaj mi proszę ustęp w regulaminie, który zobowiązuje użytkowników, do cytowania fragmentu biblijnego na poparcie każdej tezy jaką stawiają.

ja napisał(a):
Opowieści "ojców koscioła" , mądrali z internetu mnie nie interesują. Bo to tylko omylni ludzie.


Nauczanie Ojców Kościoła nie interesuje Cię dlatego, że zaprzecza ono nauczaniu Ciała Kierowniczego.

ja napisał(a):
Mnie interesuje to co ma do powiedzenia Bóg w danej kwestii.


Tak ? To może zainteresuje Cię w końcu fakt, że Chrystus przed wcieleniem miał równość z Ojcem i dopiero w momencie wcielenia staje się od Niego mniejszy ze względu na swoją ludzką naturę, którą przyjął w momencie wcielenia ?

ja napisał(a):
Ty podajesz argumenty w stylu "a u was to murzynów biją".


Podaję Ci argumenty z Pisma, Ty natomiast je ignorujesz i nie odnosisz się do nich.

ja napisał(a):
A wystarczy podać werset który mówi .
"Jezus jest Bogiem jest równy Ojcu i razem z duchem świętym są trójcą".
Albo jakis podobny fragment.


To, że Jezus jest równy Ojcu możesz przeczytać w np.Flp 2,6 oraz w J 5,18.O tym że Bóg jest jeden, ale w trzech osobach możesz przeczytać tam, gdzie jest mowa o tym, ze Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Św. jest Bogiem i że Bóg jest jeden.

I znowu nie stosujesz się do regulaminu, który przypomnijmy, mówi:

"12. Na forum obowiązują ponadto "Zasady pisowni słownictwa religijnego" (PAN, 2004). W chrześcijaństwie nazwy Boga (Bóg, Pan Bóg, Trójca) jak i Osób Boskich (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty) piszemy zawsze wielką literą. Taka pisownia obowiązuje na całym forum, o ile nie ma jednoznacznego odwołania do innej religii.(...)"


Pn lip 01, 2019 9:25 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytajnia do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
sam2 napisał(a):
Gdybys rozumial tresc Pism to wiedzial bys ze to wynika z tresci.
.

No tak czyli nie mamy takich słów w Biblii o Jezsie a tylko wymysly ludzkie .
No i mądrali ktorzy mówia musiałbys to zrozumieć i jak zrozumiesz to będziesz rozumiał.

Czyli pierdu pierdu ja się zdrzemnę.
A Jezus juz dawno o takich mądralach powiedział.:
10 Mojżesz tak powiedział: Czcij ojca swego i matkę swoją, oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmiercią zginie4. 11 A wy mówicie: "Jeśli kto powie ojcu lub matce: Korban, to znaczy darem [złożonym w ofierze] jest to, co by ode mnie miało być wsparciem dla ciebie" - 12 to już nie pozwalacie mu nic uczynić dla ojca ni dla matki. 13 I znosicie słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie».


A zatem ludzie wymyślają bzdety niezgodne z Biblią i twierdzą że inni nie rozumieja Pism ponieważ tylko oni wykształceni i rozumni moga zdozumiec Pismo Świete.
A Jezus powiedzaiał o nich że przez te wymysły , przez różne tradycje które wymyslają znoszą Slowo Boże. Ponieważ w Słowie Bożym nie ma takich rzeczy.

A kto ci takich bajek naopowiadal ze uwazasz ze w Pismach nie ma takich rzeczy?
Wez sobie Bible do reki i poczytaj ze zrozumienie.m.
Czytaj i rozmyslaj dotad az wszystko co jest w Pismach bedzie w kazdym szczegole zgodne to wtedy zrozumiesz gdzie lezy Prawda w ktorej denominacji.
Oczywiscie logicznym jest ze nie mozna odrzucac zadnych fragmentow czy ksiag dlatego ze cos sie nie zgadza czy jedno zaprzecza drugiemu.
Jakiekolwiek sprzecznosci wynikaja jedynie z blednego rozumienia tresci Pism.
Jak w koncu zrozumiesz tak ze nie bedzie zadnych sprzecznosci wersetow czy ksiag to bedzie to wlasciwe rozumienie Prawd w nich zawartych.
Na poczatek sprawdz czy twoja denominacja uznaje wszystki ksiegi i czy nie odrzuca zadnych fragmentow Pism.
Jesli tak to twoja denominacja jest bledna i powinienes popytac jak inne denominacje rozumieja te odrzucane ksiegi czy fragmenty ksiag.


Pn lip 01, 2019 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytajnia do Świadków Jehowy
sam2 napisał(a):
A Jezus powiedzaiał o nich że przez te wymysły , przez różne tradycje które wymyslają znoszą Slowo Boże. Ponieważ w Słowie Bożym nie ma takich rzeczy.



A kto ci takich bajek naopowiadal ze uwazasz ze w Pismach nie ma takich rzeczy?
Wez sobie Bible do reki i poczytaj ze zrozumienie.m.
Czytaj i rozmyslaj dotad az wszystko co jest w Pismach bedzie w kazdym szczegole zgodne to wtedy zrozumiesz gdzie lezy Prawda w ktorej denominacji.
.


Nastepny wszechwiedzący ale nie pokazujacy w Biblii.
W kazdym szczególe Biblii jest napisane że jezus jest Synem Bozym .
A nie Bogiem wszechmocnym .
Edit i drugie ostrzeżenie za pisanie Jezus z małej litery -J

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 11:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):
I znowu nie stosujesz się do regulaminu, który przypomnijmy, mówi:

"12. Na forum obowiązują ponadto "Zasady pisowni słownictwa religijnego" (PAN, 2004). W chrześcijaństwie nazwy Boga (Bóg, Pan Bóg, Trójca) jak i Osób Boskich (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty) piszemy zawsze wielką literą. Taka pisownia obowiązuje na całym forum, o ile nie ma jednoznacznego odwołania do innej religii.(...)"


Zatem piszcie sobie dalej skarżypyto czepiaający sie rzeczy mało istotnych.
Pisze z telefonu i nieraz nie widze co napisałem . Czepainaie sie takich rzeczy to juz jakaś paranoja .
Zatem ignoruje rozmowę z Tobą.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 11:18 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Więcej Biblii czytaj a mniej bajek z tysiąca i jednej nocy.
Bo to Biblia jest jak miecz a nie opowieści religiantów którzy zawsze byli, są i będą.
I nawet Jezusowi nie wierzyli w to co mówił i robił.
Epifaniusz z Salaminy jest takim samym autorytetem w dziedzinie Biblii jak mój ulubiony chrześcijanin jurny Stefan. Który jedno mówił a drugie robił.
Słowo Boże jest autorytetem a wszystkie wymysły które na nim się nie opierają to bzdura.

Racja. To Biblia jest jak miecz, a nie opowieści religiantów. Dlatego przypominam:

Po pierwsze, w Księdze Objawienia 4:10 starsi upadają przed obliczem Ojca, natomiast w 5:8 upadają PRZED BARANKIEM.

Po drugie, w 4:11 starsi oddają chwałę, szacunek i moc Ojcu, zaś w 5:12 oddają chwałę, szacunek i moc BARANKOWI.

Po trzecie, w 5:13 wszystkie stworzenia oddają szacunek, chwałę i potęgę jednocześnie OJCU I BARANKOWI.

Trudno nie przypomnieć sobie tutaj słów z Ewangelii Jana:

"Aby wszyscy czcili Syna, tak jak czczą Ojca" (Jn 5:23).

A zatem w świetle Biblii powinieneś nie mieć oporu, by upaść przed Panem Jezusem, jak owi starsi. Święci w Biblii oporu nie mają, ty masz. O czym to świadczy, jeśli nie o tym, że zaszczepiono ci diabelską truciznę do duszy?


Wt lip 02, 2019 7:55 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16883
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
https://www.youtube.com/watch?v=LQRQiWFiM6E
W zasadzie w połowie filmiku wyjaśnia, że niektorzy świadkowie wiedzą, że tkwią w fałszu, ale paraliżuje ich lęk.
Gdzie leży prawda?


Wt lip 02, 2019 8:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
jotef napisał(a):
Więcej Biblii czytaj a mniej bajek z tysiąca i jednej nocy.
Bo to Biblia jest jak miecz a nie opowieści religiantów którzy zawsze byli, są i będą.
I nawet Jezusowi nie wierzyli w to co mówił i robił.
Epifaniusz z Salaminy jest takim samym autorytetem w dziedzinie Biblii jak mój ulubiony chrześcijanin jurny Stefan. Który jedno mówił a drugie robił.
Słowo Boże jest autorytetem a wszystkie wymysły które na nim się nie opierają to bzdura.
Racja. To Biblia jest jak miecz, a nie opowieści religiantów. Dlatego przypominam:

Po pierwsze, w Księdze Objawienia 4:10 starsi upadają przed obliczem Ojca, natomiast w 5:8 upadają PRZED BARANKIEM.

Po drugie, w 4:11 starsi oddają chwałę, szacunek i moc Ojcu, zaś w 5:12 oddają chwałę, szacunek i moc BARANKOWI.

Po trzecie, w 5:13 wszystkie stworzenia oddają szacunek, chwałę i potęgę jednocześnie OJCU I BARANKOWI.

Trudno nie przypomnieć sobie tutaj słów z Ewangelii Jana:

"Aby wszyscy czcili Syna, tak jak czczą Ojca" (Jn 5:23).

A zatem w świetle Biblii powinieneś nie mieć oporu, by upaść przed Panem Jezusem, jak owi starsi. Święci w Biblii oporu nie mają, ty masz. O czym to świadczy, jeśli nie o tym, że zaszczepiono ci diabelską truciznę do duszy?


Może nie czytałeś moich wczesniejszych postów.
A w nich pisałem że Bóg ustanowił Syna nad wszystkim i wszystkimi.
Zatem nie ma nic dziwnego że wszyscy także święci w niebie oddaja cześć Barankowi czyli Jezusowi ktory jest królem.
Insynuacje że:"Święci w Biblii oporu nie mają, ty masz" są oszczerstwem wobec mnie ponieważ nigdzie tak nie twierdzilem że Jezusowi nie okazuje szacunku albo że nie naklży mu takowego szacunku i czci oddawać.
.
Dalsza częśc twojego zdania:
O czym to świadczy, jeśli nie o tym, że zaszczepiono ci diabelską truciznę do duszy?
to tylko fantatyczne wycieczki do mojej osoby bez merytorycznych argumentów.
Typowe dla tych ludzi którzy palili na stosie innych ludzi którzy mieli odmienne zdanie.
Byłbyś idealnym inkwizytorem.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 9:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
merss napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=LQRQiWFiM6E
W zasadzie w połowie filmiku wyjaśnia, że niektorzy świadkowie wiedzą, że tkwią w fałszu, ale paraliżuje ich lęk.
Gdzie leży prawda?


Rece opadają .
Tak właśnie są wiarygodne wasze wszyskie informacje .Na dole linki do filmów tego człowieka .
Chrystus urodził się na krymie i niebocentryzm.
On ma widoczne problemy zdrowotne . A jaka cześc ciała jest chora to wchodząc na jego kanał każdy może sie przekonać.
Zatem podawanie tego fimu jako argumentu to strzał w kolano..


https://www.youtube.com/watch?v=XjqscTLRXbI
https://www.youtube.com/watch?v=lKQD2qS ... YXS0_cDqr3

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 9:27 am
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Tak myslac i twierdac stawiasz takze Jezusa w roli inkwizytora bo przeciez nazywal Faryzeuszy plemie zmijowe i napominal Apostolow by strzegli sie przed kwasem Faryzeuszy.


Wt lip 02, 2019 9:32 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL