Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 9:07 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
kacperek29 napisał(a):
Jacek.J, czy świadkowie nadal uważają, że Jezus i Archanioł Michał to jedna i ta sama osoba?


Tak. Przy tej okazji uzasadnię dlaczego tak uważamy. W 1 liście do Tesaloniczan czytamy słowa Pawła odnoszące się do Pana Jezusa;

16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą i ci, co umarli w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi.

Jest tu mowa o tym że Pan Jezus zstąpił z głosem archanielskim. Ujawnia to fakt że Pan Jezus przed stąpieniem na ziemię był archaniołem. Przedrostek „arch-”, oznaczający „główny” lub „naczelny”, wskazuje, że archanioł — naczelny anioł — może być tylko jeden. W Piśmie Świętym słowo „archanioł” nigdy nie występuje w liczbie mnogiej. Niektórzy twierdzą że Pan Jezus zstąpił z głosem od archanioła w tym znaczeniu „z głosem archanielskim” ale to by znaczyło że w hierarchii w niebie był lub jest jakiś naczelny anioł wyżej postawiony niż sam jedno rodzony Syn Boży, a to raczej jest nie do przyjęcia. Natomiast w liście Judy 9 czytamy

Judy9 Kiedy zaś archanioł Michał miał zatarg z Diabłem i toczył spór co do ciała Mojżesza, nie śmiał go osądzić obelżywymi wyrazami, lecz rzekł: „Niech cię zgromi Jehowa

Pisze tu że archanioł Michał miała zatarg… Zatem archanioł którym jest Pan Jezus ma też inne imię Michał. Chyba że to jakiś inny archanioł który ma na imię Michał. Ale naczelny anioł „arch- anioł” może być tylko jeden. Więc bardzo dużo przemawia za tym że Michał to inne imię Pana Jezusa. Nie jest to nic niezwykłego. W Biblii Pan Jezus proroczo został nazwany jeszcze innym imieniem Immanuel [Emmanuel]
Mat 1: 18 A z narodzinami Jezusa Chrystusa było tak: Kiedy jego matka, Maria, była przyrzeczona w małżeństwo Józefowi, okazało się, zanim się połączyli, że jest brzemienna za sprawą ducha świętego. 19 A ponieważ Józef, jej mąż, był prawy i nie chciał z niej uczynić publicznego widowiska, zamierzał się z nią potajemnie rozwieść. 20 Ale gdy już to przemyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Jehowy, mówiąc: „Józefie, synu Dawida, nie lękaj się wziąć Marii, swej żony, do domu, bo to, co zostało w niej poczęte, jest za sprawą ducha świętego. 21 Urodzi ona syna, a ty masz go nazwać imieniem Jezus, on bowiem wybawi swój lud od ich grzechów”. 22 A wszystko to się stało, żeby się spełniło, co Jehowa powiedział przez swego proroka, mówiąc: 23 „Oto dziewica będzie brzemienna i urodzi syna, i nazwą go imieniem Immanuel”, co w tłumaczeniu znaczy: „Z nami jest Bóg”.

Dla porównania imię Michał znaczy „któż jest jak Bóg”

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz lis 01, 2012 9:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał:

Cytuj:
Oficjalnego stanowiska Kościoła w tej sprawie nie znam.

Kościoła? Nie wiem o jaki kościół ci chodzi. Jeśli np. chodzi ci o KrK to Kościół ten twierdzi że 144000 jest symbolicznym określeniem ogółu wszystkich wybawionych. Ale naszym zdaniem kłuci się to z logiką tekstu tej wypowiedzi z Objawienia.

Cytuj:
Ze swej strony uważam, że należy to rozumieć tak jak to jest napisane.

A, cha! Czyli podobnie jak my że jest to liczba literalna bo tak to jest napisane. Różnimy się tylko tym że ty uważasz iż odnoszą się te słowa do etnicznych potomków Abrahama, a my że do uczniów Chrystusa nie koniecznie narodowości Żydowskiej.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz lis 01, 2012 9:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
a to zależy. W życiu jedno rodzonego Syna Bożego wyróżniamy trzy okresy jego istnienia. Pierwszy od zrodzenia do przyjścia na ziemię jako człowiek. Czas takiego istnienia bliżej nie określony. Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski.
a czy byt boski oznacza wg. Ciebie Boga co do natury w takim rozumieniu jak rozumiesz określenie byt ludzki zrodzony z człowieka to człowiek...czy byt boski w znaczeniu jako posiadający pewne cechy upodabniające ów byt do Boga i należący do Niego ale nie będącym z natury Bogiem, podobnie jak niektórym bytom niższego rzędu(zwierzętom) ludzie przypisują ludzkie cechy jednak nie są one ludźmi co do natury gdyż nie są zrodzone z ludzi...??
Cytuj:
Drugi gdy był człowiekiem. Czas tego istnienia ściśle określony trzydzieści trzy lata i sześć miesięcy. Istniał jako byt-istota ludzkim z natury człowiek.
a czy w tym czasie trzydziestu i trzech lat Syn Boży nie przestawał jednocześnie być boskim bytem(co do natury) gdy za swoją przyjął również ludzką naturę w osobie Jezusa noszącego ŚWIĘTE IMIĘ Jego Ojca JHWH...??
Cytuj:
Trzeci od śmierci jako człowiek do dziś to jest jakieś…?(...) Istnieje jako byt- istota ponownie duchowa z natury ponownie Boskiej
czyli jest tym, którego nazywamy z woli Jego Ojca "JA JESTEM"- JHWH...??
Cytuj:
O który z tych trzech okresów życia Syna Bożego pytasz?
szczególnie o ten pomiędzy przebywaniem u Ojca czyli okres Wcielenia...posiadał w tym okresie naturę Boga(którą posiadał jako Logos/Słowo) poczynając się w łonie Dziewicy Maryi i rodząc się jako człowiek czy nie...??
Cytuj:
ja używam słów Bożych nie ludzi mądrzejszych od siebie. Powołuję się na Biblię to jest Słowo Boże.
a skąd Ty wiesz, że te(a nie inne) księgi, które składają się na Biblię, to akurat jest Słowo Boże, jeżeli ani jedna litera w Biblii nie została spisana bezpośrednio ręką boską...no chyba że masz jakiś cytat z Biblii potwierdzający które księgi są tym Słowem... :D
Cytuj:
Zasugerowałem ci żebyś uzasadnił co rozumiesz pod pojęciem „istota” Biblią Ti jest mądrością Bożą nie ludzką, ale wątpię żeby to było w ogóle możliwe do wykonania. I wygląda że mam rację
już napisałem, że używając określenia istota miałem na uwadze byt osobowy i podałem odnośnik w którym podano definicje.
Skwitowałeś to jednak uwagą iż oczekiwałeś mojej samodzielnej odpowiedzi, a teraz znowu oczekujesz abym wyjaśniał/uzasadniał Ci Biblią...
Skoro jednak oczekujesz biblijnego uzasadnienia pojęcia Istoty/Bytu osobowego, zamieszkującego Niebo, to proszę bardzo...poczytaj sobie o istotach duchowych z wieloma twarzami, świadczącymi o złożoności osób jednego bytu/istoty w wizjach Ezechiela czy Jana...poza tym masz rownież o istotach jako bytach żyjących jednego gatunku w Ks. Rodz. 2:19, 8:1, 9:11, 9:17, Ks. Kpł. 11:10, Ks. Ps. 139:15, Ks.Mdr.Syr. 13:15,16, 16:30, Ks. Dan. 14:5

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lis 02, 2012 12:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
hen napisał:

Cytuj:
Oficjalnego stanowiska Kościoła w tej sprawie nie znam.

Kościoła? Nie wiem o jaki kościół ci chodzi. Jeśli np. chodzi ci o KrK to Kościół ten twierdzi że 144000 jest symbolicznym określeniem ogółu wszystkich wybawionych. Ale naszym zdaniem kłuci się to z logiką tekstu tej wypowiedzi z Objawienia.

Cytuj:
Ze swej strony uważam, że należy to rozumieć tak jak to jest napisane.

A, cha! Czyli podobnie jak my że jest to liczba literalna bo tak to jest napisane. Różnimy się tylko tym że ty uważasz iż odnoszą się te słowa do etnicznych potomków Abrahama, a my że do uczniów Chrystusa nie koniecznie narodowości Żydowskiej.


Mam takie odczucie, że Ci wybrani, to Ci którzy zostali zabici, bądź też zostaną dopiero zabici za Wiarę.

Z tego co pamiętam, to ta liczba była już pełna w 1914 roku i wydało mi się dziwne,
że Bóg wybrał tak nagle całą grupę i to w tej samej praktycznie okolicy i w tym samym czasie.
Dziwiło mnie też, że wszyscy dożywali spokojnie swoich dni, pisma wskazują, że raczej zostaną
zabici za Wiarę. Co u Was jest raczej trudne, bo za bardzo karku nie nadstawiacie.
W naszym Kościele bez przerwy giną kapłani, zakonnicy, siostry zakonne i zwykli ludzie za Wiarę.
Swoje zdania ludzie mogą mieć różne, ale tłumaczyć to tak lub tak, to mógłby jedynie Prorok.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pt lis 02, 2012 1:37 am
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Świadkowie Jehowy zupełnie nie mają racji uważając Jezusa za Archanioła Michała.
Jest to jednym z największych dziwactw z jakimi się spotkałem poznając różne pomysły na interpretację Biblii.
Jezus to człowiek, nie jakiś "wcielony" byt typu Archanioł czy Bóg Stworzyciel itp.
Człowiek - taki sam jak my - z tym, że Bóg go wybrał, ukształtował i wylał na niego swojego Ducha jak głosi Pismo.


Pt lis 02, 2012 9:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
To mnie zaciekawiło:

Jacek.J napisał(a):
Drugi gdy był człowiekiem. Czas tego istnienia ściśle określony trzydzieści trzy lata i sześć miesięcy. Istniał jako byt-istota ludzkim z natury człowiek. Trzeci od śmierci jako człowiek do dziś to jest jakieś…? -Licząc od dnia urodzin tj. połowa października – 1978 lat i sześć miesięcy – o ile dobrze policzyłem

Pytania:
1. Skąd wiesz, że Jezus w chwili ukrzyżowania miał 33 lata i 6 miesięcy?
2. Na jakiej podstawie oszacowałeś, że Chrystus zmarł w roku 33?

3. Skoro Herod Wielki zmarł w 4 r. p.n.e., a Chrystus miał wg. Ciebie żyć 33,5 roku, to z racji na to, że narodzenie Chrystusa miało miejsce za życia tego króla, data śmierci przesuwa się o co najmniej cztery lata, czyli najpóźniej na rok 29. To jak to jest w rzeczywistości?


Pt lis 02, 2012 9:40 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sahcim napisał:

Cytuj:
a czy byt boski oznacza wg. Ciebie Boga co do natury w takim rozumieniu jak rozumiesz określenie byt ludzki zrodzony z człowieka to człowiek...czy byt boski w znaczeniu jako posiadający pewne cechy upodabniające ów byt do Boga i należący do Niego ale nie będącym z natury Bogiem, podobnie jak niektórym bytom niższego rzędu(zwierzętom) ludzie przypisują ludzkie cechy jednak nie są one ludźmi co do natury gdyż nie są zrodzone z ludzi...

a jakie to ma znaczenie co ja uważam? Ja mogę sobie uważać tak, albo tak. ważne jak jest naprawdę. A z biblii nie wynika nic w sprawia bytu Boga czy Syna Bożego. To tylko ludzie uzbrojeni w oręż filozofii usiłują narzucić Boskiej naturze jakieś ramy ograniczenia w zakresie możliwości, zdolności pojmowania ludzkiego umysłu. Cokolwiek nie stwierdzisz będzie to tylko filozoficznie gdybanie bo nie ma w tej sprawie żadnego potwierdzenia od Boga w jego słowie Biblii. Ale zwarzywszy że jesteś Katolikiem –a Katolicy lubią uzupełniać Boga w tym w czym Bóg się nie wypowiada jako jego Spiritus-movens żeby rzec taką macie naturę;)) odpowiem na chybił trafił według mnie byt Boski oznacza Boga co do natury w takim rozumieniu jak rozumiemy byt ludzki zrodzony z człowieka.

Cytuj:
a czy w tym czasie trzydziestu i trzech lat Syn Boży nie przestawał jednocześnie być boskim bytem(co do natury) gdy za swoją przyjął również ludzką naturę w osobie Jezusa noszącego ŚWIĘTE IMIĘ Jego Ojca JHWH...


Stanowczo nie. Z prostej przyczyny. Żeby okup jaki złożył Pan Jezus miał odpowiednią wartość musiał on być w stu procentach człowiekiem. Gdyby Pan Jezus będąc człowiekiem był bytem Boskim lub choćby natury Boskiej okup byłby nieadekwatny do zawinionego grzech Adama. A wówczas ofiarna śmierć Pana Jezusa była by daremna. [Chyba że chciałbyś uznać również Adama za byt Boski, a co za tym idzie również jego potomstwo. To by znaczył że jesteśmy bogami…? Przynajmniej w jakiejś części?]. Wynika to z wypowiedzi Pawła z 1 Kor 15: 20

20 Teraz jednak Chrystus jest wskrzeszony z martwych — pierwocina tych, którzy zapadli w sen śmierci. 21 Skoro bowiem śmierć jest przez człowieka, to i zmartwychwstanie umarłych jest przez człowieka. 22 Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.

Nie bez powodu użyto w Biblii sowa „okup” to znaczy równowartość. Gdyby Pan Jezus był bytem więcej niż człowiekiem jego ofiara byłaby przewartościowana. Adam przez swój grzech zamknął swemu potomstwu drzwi do życia wiecznie w raju. I sytuacja pozornie stałe się bez wyjścia bo aby otworzyć te drzwi do życia wiecznego w raju potrzebne było zadość uczynienie złożone z identycznego bytu jak Adam. Niestety po grzechu Adama na ziemi zostało tylko niedoskonałe potomstwo Adama, więc nikt fizycznie nie był w stanie zapłacić okupu z takiego samego życia jak Adama. Ale Bóg „znalazł” sposób. Przeniósł życie swojego Syna do łona kobiety [człowieka] i urodził się jeden taki sam doskonały człowiek jak Adam można rzec jego bliźniacza kopia w stu procentach człowiek Jezus. Tylko on jeden w całym wszechświecie był w stanie odkupić ludzkość z niewoli grzechu przez dobrowolne złożenie swojego życia jako ofiarę-okup i on to zrobił. Jest największym bohaterem w całym wszechświecie. Jest wiele podobieństw między Adamem i Jezusem. Obaj byli mężczyznami, Adam nie miał ludzkiego ojca urodził się za sprawą Boga, Jezus[człowiek] też nie miał ludzkiego ojca urodził się za sprawą Boga. Adam był doskonały, Jezus z tego powodu że nie spłodził go człowiek też był doskonały. Adam stal się ojcem wielkiej rodziny ludzkiej, Jezus stał się ojcem wielkiej rodziny duchowej. Niestety Adam przyczynił się do śmierci wszystkich ludzi, Jezus przyczynił się do życia wszystkich ludzi [ktokolwiek tego chce]
1Kor 15:. 45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to fizyczne, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba.

Cytuj:
czyli jest tym, którego nazywamy z woli Jego Ojca "JA JESTEM"- JHWH...

a gdzie w Biblii pisze że z woli Boga syn Boży nazywa się „ ja jestem”? dodajesz coś od siebie.

Cytuj:
szczególnie o ten pomiędzy przebywaniem u Ojca czyli okres Wcielenia...posiadał w tym okresie naturę Boga(którą posiadał jako Logos/Słowo) poczynając się w łonie Dziewicy Maryi i rodząc się jako człowiek czy nie...

jeśli tak to na marne poszła ofiara pana Jezusa i dla nas nie pozostaje żadna nadzieja. Zatem jedzmy i pijmy bo jutro pomrzemy.

Cytuj:
a skąd Ty wiesz, że te(a nie inne) księgi, które składają się na Biblię, to akurat jest Słowo Boże, jeżeli ani jedna litera w Biblii nie została spisana bezpośrednio ręką boską...no chyba że masz jakiś cytat z Biblii potwierdzający które księgi są tym Słowem...


a to coś nowego?! To teraz Katolicy negują Boskość Biblii przypisując jej autorstwo ludziom? To o czym my tu rozmawiamy?;)))

Cytuj:
Skoro jednak oczekujesz biblijnego uzasadnienia pojęcia Istoty/Bytu osobowego, zamieszkującego Niebo, to proszę bardzo...poczytaj sobie o istotach duchowych z wieloma twarzami, świadczącymi o złożoności osób jednego bytu/istoty w wizjach Ezechiela czy Jana...poza tym masz rownież o istotach jako bytach żyjących jednego gatunku w Ks. Rodz. 2:19, 8:1, 9:11, 9:17, Ks. Kpł. 11:10, Ks. Ps. 139:15, Ks.Mdr.Syr. 13:15,16, 16:30, Ks. Dan. 14:5

Chyba zbyt zawile piszę dla ciebie bo mnie nie zrozumiałeś. Rozmawiamy –zgodnie z twoim wątkiem- o bycie- istocie i naturze Syna Bożego. Skoro twierdzisz że Pan Jezus [człowiek] był istotą Boską udowodnij to Biblią. Po co mi udowadniasz że w niebie żyją istoty boskie. To masło maślane. Odnośnie wizji Ezechiela wizja to obraz rzeczy nie prawdziwych używane by w obrazowy sposób przepowiedzieć przyszłość. Mądrości Syracha to apokryf nie jest to księga natchniona. Nigdy nie była wspomniana przez Jezusa czy apostołów.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt lis 02, 2012 11:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
*****************************
Jacek. J. napisał:
a to coś nowego?! To teraz Katolicy negują Boskość Biblii przypisując jej autorstwo ludziom? To o czym my tu rozmawiamy?;)))
*****************************

Jak pobędziesz trochę na forum, to zrozumiesz że to wszystko nie jest takie proste.
Większość, którzy mają wpisane katolik, to uznaje ewolucje za prawdziwą, a stworzenie
Adama w tej ewolucji przypisuje Bożej interwencji, czyli uważa, że Bóg przerobił małpę
na człowieka. Dlatego interpretują Biblię tak jak im akurat pasuje. Tu panuje modernizm.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


So lis 03, 2012 1:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
********************************
Jacek. J. napisał:
Chyba zbyt zawile piszę dla ciebie bo mnie nie zrozumiałeś. Rozmawiamy –zgodnie z twoim wątkiem- o bycie- istocie i naturze Syna Bożego. Skoro twierdzisz że Pan Jezus [człowiek] był istotą Boską udowodnij to Biblią. Po co mi udowadniasz że w niebie żyją istoty boskie. To masło maślane. Odnośnie wizji Ezechiela wizja to obraz rzeczy nie prawdziwych używane by w obrazowy sposób przepowiedzieć przyszłość. Mądrości Syracha to apokryf nie jest to księga natchniona. Nigdy nie była wspomniana przez Jezusa czy apostołów.
********************************

W Księdze Malachiasza Bóg w dwóch miejscach mówi kim jest Jezus Chrystus,
ale tak jak Bóg sprawił, że cały naród Izraelski zapomniał samogłosek i stąd dzisiaj nikt
nie wie jak Bóg powiedział do Mojżesza, tak też bez łaski Bożej mało kto potrafi to odczytać.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


So lis 03, 2012 1:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
a jakie to ma znaczenie co ja uważam? Ja mogę sobie uważać tak, albo tak. ważne jak jest naprawdę. A z biblii nie wynika nic w sprawia bytu Boga czy Syna Bożego.
8O...a to że Bóg jest duchem nic Ci nie mówi odnośnie bytu Boga...
poza tym Boga jako byt osobowy poznajemy na podstawie Jego cech o których możesz przeczytać w Biblii...http://zis.faithweb.com/cechy_boga.html
Cytuj:
odpowiem na chybił trafił według mnie byt Boski oznacza Boga co do natury w takim rozumieniu jak rozumiemy byt ludzki zrodzony z człowieka.
zatem jak napisałeś o istnieniu Jednorodzonego Syna Boga zanim zstąpił od Ojca: >>Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski<<, to mam rozumieć, że wg. Ciebie jest Bogiem co do natury takim samym jaj Bóg Ojciec...?
Cytuj:
Stanowczo nie. Z prostej przyczyny. Żeby okup jaki złożył Pan Jezus miał odpowiednią wartość musiał on być w stu procentach człowiekiem.
a kto twierdzi, że Jednorodzony Syn Boży(Bóg co do natury i istota duchowa) nie przyjął 100% natury ludzkiej jako swojej stając się takim, jak Adam przed upadkiem...?
Cytuj:
Gdyby Pan Jezus będąc człowiekiem był bytem Boskim lub choćby natury Boskiej okup byłby nieadekwatny do zawinionego grzech Adama. A wówczas ofiarna śmierć Pana Jezusa była by daremna.
a to niezwykła logika, że gdy okup przewyższa cene jaka jest potrzebna, to jest daremny... 8O możesz mi wytłumaczyć skąd taką logikę wziąłeś...?
Ps. a żeby Ci naświetlić w jakim stopniu wartość Ofiary Jezusa przewyższa cenę za nasze odkupienie, to zacytuję Ci ewangeliste Jana:
Umiłowani, już jesteśmy dziećmi Bożymi a jeszcze nie okazało się, czym będziemy. Wiemy, że gdy objawi się (Chrystus), podobni do niego będziemy, jako że zobaczymy go takim, jakim jest.(1J.3:2) tak więc wg. słów Jana będziemy podobni do Jezusa, który jest bytem boskim...
Cytuj:
a gdzie w Biblii pisze że z woli Boga syn Boży nazywa się „ ja jestem”? dodajesz coś od siebie.
Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś..."(Jana 10:11)
Cytuj:
jeśli tak to na marne poszła ofiara pana Jezusa i dla nas nie pozostaje żadna nadzieja.
uzasadnisz tą swoją teorię cytatem z Biblii, czy mam Ci wierzyć na słowo...? :D
Cytuj:
a to coś nowego?! To teraz Katolicy negują Boskość Biblii przypisując jej autorstwo ludziom?
nie wysilaj się, tylko daj cytat Pisma który mówi jakie/które pisma/księgi są natchnienie Duchem Świętym... :D
Cytuj:
Rozmawiamy –zgodnie z twoim wątkiem- o bycie- istocie i naturze Syna Bożego. Skoro twierdzisz że Pan Jezus [człowiek] był istotą Boską udowodnij to Biblią.
to kto jest Twoim Panem...Jednorodzony Syn Boga, Bóg prawdziwy zrodzony(Hbr1:5), a nie stworzony, z Boga prawdziwego, czy "tylko" człowiek...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So lis 03, 2012 2:53 am
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Czy kłamanie (bezczelne) leży w ludzkiej naturze?
Gdzie Jezus ma imię Boga? Gdzie Jezusowi nadano (dano) imię Boga?
Czy wam już do reszty wystrzeliła palma?


N lis 04, 2012 8:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
nesto napisał(a):
Gdzie Jezus ma imię Boga? Gdzie Jezusowi nadano (dano) imię Boga?

No przecież Ci zacytował:

Jn 17,11
11. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.
(BT)


Ostatnio edytowano N lis 04, 2012 8:59 pm przez Yarpen Zirgin, łącznie edytowano 1 raz



N lis 04, 2012 8:56 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
(11) I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my. (12) Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.
Stara Biblia Gdańska J17.11-12

Czy kłamstwo trynitarne posuwa się tak daleko, aby fałszować CELOWO Biblię?

Fałszerstwo:

(11) Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.
Obecna Katolicka Biblia Tysiąclecia


N lis 04, 2012 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Będziemy się przerzucać na przekłady?

Biblia Brzeska (1563)

Joh 17:11 bb "(11) A jużem nie jest na świecie, jedno oni na świecie są. Jać już do ciebie idę. Ojcze święty zachowajże je przez imię twoje, ty któreś mnie podał, aby byli jedno tak jako i my."


Biblia Gdańska (1632)

Joh 17:11 bg "(11) A nie jestem więcej na świecie, ale oni są na świecie, a ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj je w imieniu twojem, któreś mi dał, aby byli jedno, jako i my."


Nowa Biblia Gdańska

Joh 17:11 bgn "(11) Nie jestem dłużej na świecie, bo ja idę do Ciebie, a oni są na świecie. Ojcze Święty zachowaj ich w Twym Imieniu, które mi dałeś, aby byli jedno jak my."


Nowa Biblia Gdańska (ŚTB) (2011)

Joh 17:11 nbg-pl "(11) Nie jestem dłużej na świecie, bo ja idę do Ciebie, a oni są na świecie. Ojcze Święty zachowaj ich w Twym Imieniu, które mi dałeś, aby byli jedno jak my."


Biblia Poznańska (1974/75)

Joh 17:11 bp "(11) Nie jestem już na świecie, ale oni są na świecie. Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w imię Twoje, które Mi dałeś, aby byli jedno jak my."


Przekład Dosłowny (2002)

Joh 17:11 bpd "(11) I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, Ja zaś do Ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które mi dałeś, aby byli jedno — jak My."


Biblia Warszawsko-Praska (1997)

Joh 17:11 br "(11) Ja nie jestem już na świecie, ale oni pozostają nadal na świecie. Ja zaś wracam do Ciebie, Ojcze Święty, strzeż ich mocą Twojego imienia, tego imienia, które i Mnie dałeś, aby tak jak My stanowili jedno."


Biblia Tysiąclecia (1965/84)

Joh 17:11 bt "(11) Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno."


Biblia Warszawska (1975)

Joh 17:11 bw "(11) I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my."


NT w przekł. Kowalskiego (1956)

Joh 17:11 kow "(11) Odtąd nie jestem już na świecie, lecz oni są na świecie, a ja odchodzę do ciebie. Ojcze święty, zachowaj ich w imię twoje, które mi dałeś, aby byli jednością jak my."


Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Joh 17:11 bug "(11) A nie jestem już na świecie, ale oni są na świecie, a ja idę do ciebie. Ojcze święty, zachowaj w twoim imieniu tych, których mi dałeś, aby byli jedno jak i my."


Różnica jest jedynie w dwóch przekładach. Natomiast na koniec najlepsze, bo przekład, który stworzyli skrajni antytrynitarianie, czyli Świadkowie Jehowy:


Przekład Nowego Świata (1997)

Joh 17:11 nwt-pl "(11) "I już nie jestem na świecie, ale oni są na świecie, a ja przychodzę do ciebie. Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, żeby oni byli jedno, tak jak my."


N lis 04, 2012 9:04 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Czyli potwierdziłeś, że chodzi o ludzi, których Bóg dał Jezusowi..
Aby Bóg zachował ich w imieniu swoim..
A tłumaczenie BT jest zwyczajnie FARMAZONEM.
Feeeeeeee
Fałszowanie Bibli !


N lis 04, 2012 9:07 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL