Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 10:40 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
*****************************
Jacek. J. napisał:
A gdzie tak pisze że muszą zboczyć anioła który In nadje imię? Przynależność do Izraela duchowego [144000] określa Bóg poprzez ducha świętego który to duch świadczy wraz z naszym duchem że mamy takie powołanie tak jak to pisze w cytowanym powyżej liście do Rzymian 8:16
*****************************


W Biblii pisze, że Aniołowie mają Ich opieczętować.
Skoro nauczacie o 144000 i bierzecie to dosłownie, a nie w przenośni, to Ci ludzie powinni
Aniołów widzieć i powinni to być etniczni potomkowie Abrahama, zważywszy, że pominięto tam potomków Dana. Albo ten fragment odczytujecie cały dosłownie, albo cały w alegorii.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn paź 29, 2012 1:07 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał(a):
*****************************
Jacek. J. napisał:
A gdzie tak pisze że muszą zboczyć anioła który In nadje imię? Przynależność do Izraela duchowego [144000] określa Bóg poprzez ducha świętego który to duch świadczy wraz z naszym duchem że mamy takie powołanie tak jak to pisze w cytowanym powyżej liście do Rzymian 8:16
*****************************


W Biblii pisze, że Aniołowie mają Ich opieczętować.
Skoro nauczacie o 144000 i bierzecie to dosłownie, a nie w przenośni, to Ci ludzie powinni
Aniołów widzieć i powinni to być etniczni potomkowie Abrahama, zważywszy, że pominięto tam potomków Dana. Albo ten fragment odczytujecie cały dosłownie, albo cały w alegorii.



I twój –widzi mi się- warunek jest tu miarodajny;) albo-albo? Wyobrażasz sobie że opieczętowanie przez aniołów musi być tak jak w np. urzędzie skarbowym ? To jest przy pobraniu pieczątki petit musi widzieć urzędnika. Innej możliwości nie widzisz? Powiem tak. To dość prymitywne postrzeganie. A spytam jeśli pozwolisz kogo w takim razie twoim zdaniem wyobraża to grono 144000 wybranych?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pn paź 29, 2012 8:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sahcim napisał:

ale ja wcale nie twierdzę, że TEN, który nazywa siebie zgodnie z wolą swojego Ojca imieniem JA JESTEM czyli JHWH:
"Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś..." jest tą samą osobą co Bóg Ojciec...to Ty tak sadzisz, że ja tak wierzę.

Przepraszaam! Powinienem zaznaczyć ża takie odniosłem wrażenie, a nie napisać to w formie stwierdzenia.


Dla mnie Syn Boga, który mówi o sobie JA JESTEM(patrz Biblia) jest różną od Ojca Osobą tej samej istoty, którą nazywam Bóg...

Rozumiem! A co rozumiesz pod słowiem "Istota"?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pn paź 29, 2012 9:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Przepraszaam! Powinienem zaznaczyć ża takie odniosłem wrażenie, a nie napisać to w formie stwierdzenia.
nic nie szkodzi...zdarza się :)
zatem jeszcze raz ponawiam pytanie:
Kim dla Świadka Jehowy jest Osoba(Byt), która będąc w postaci ludzkiej mówi o sobie, że otrzymała od swojego Ojca(Świętego świętych) IMIĘ (Jana 10:11), które jest imieniem BOGA na wieki/na najdalsze pokolenia (Wyj 3:13-15) ??
Cytuj:
Rozumiem! A co rozumiesz pod słowiem "Istota"?
Byt osobowy...http://www.cotojest.info/istota_784.html

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn paź 29, 2012 9:53 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Jesteś zwolennikiem rozmowy na „ norze, siekiery”, wszystkie chwyty dozwolone? „ krew ma sikać strumieniami”?...Dobre. ale jeśli tylko taka forma „chrześcijańskiej” rozmowy jest ci kontent to służę.

Jak to się ma do przykazania miłości? Czy nie obejmuje ono wszystkich ludzi? Jak ŚJ je rozumieją?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn paź 29, 2012 11:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
hen napisał(a):
*****************************
Jacek. J. napisał:
A gdzie tak pisze że muszą zboczyć anioła który In nadje imię? Przynależność do Izraela duchowego [144000] określa Bóg poprzez ducha świętego który to duch świadczy wraz z naszym duchem że mamy takie powołanie tak jak to pisze w cytowanym powyżej liście do Rzymian 8:16
*****************************


W Biblii pisze, że Aniołowie mają Ich opieczętować.
Skoro nauczacie o 144000 i bierzecie to dosłownie, a nie w przenośni, to Ci ludzie powinni
Aniołów widzieć i powinni to być etniczni potomkowie Abrahama, zważywszy, że pominięto tam potomków Dana. Albo ten fragment odczytujecie cały dosłownie, albo cały w alegorii.



I twój –widzi mi się- warunek jest tu miarodajny;) albo-albo? Wyobrażasz sobie że opieczętowanie przez aniołów musi być tak jak w np. urzędzie skarbowym ? To jest przy pobraniu pieczątki petit musi widzieć urzędnika. Innej możliwości nie widzisz? Powiem tak. To dość prymitywne postrzeganie. A spytam jeśli pozwolisz kogo w takim razie twoim zdaniem wyobraża to grono 144000 wybranych?


Tych których opieczętowali Aniołowie, a ponieważ dalej w Apokalipsie pisze o ludziach,
którzy otrzymali nowe imię, to te imiona mogli dostać ci których opieczętowano.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Wt paź 30, 2012 12:00 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sahcim napisał:

Cytuj:
Kim dla Świadka Jehowy jest Osoba(Byt), która będąc w postaci ludzkiej mówi o sobie, że otrzymała od swojego Ojca(Świętego świętych) IMIĘ (Jana 10:11), które jest imieniem BOGA na wieki/na najdalsze pokolenia (Wyj 3:13-15)

Synem Bożym
Mat 16: 13 A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, zaczął pytać swych uczniów: „Jak ludzie mówią, kim jest Syn Człowieczy?” 14 Oni rzekli: „Niektórzy mówią, że Janem Chrzcicielem, inni: Eliaszem, jeszcze inni: Jeremiaszem lub jednym z proroków”. 15 Powiedział im: „A wy jak mówicie, kim jestem?” 16 Odpowiadając, Szymon Piotr rzekł: „Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego”. 17 Na to Jezus rzekł do niego: „Szczęśliwy jesteś, Szymonie, synu Jonasza, gdyż nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz mój Ojciec, który jest w niebiosach

Jak widać z tej relacji Biblijnej uczniowie Jezusa uważali go po prostu za Syna Bożego. I Pan Jezus pochwalił ich za taką odpowiedź. Trzeba pamiętać że uczniami Pana Jezusa byli prości ludzie bez wykształcenia filozoficznego, więc nie ma mowy o tym by roztrząsali naturę Chrystusa, jego istotę czy inaczej byt osobowy. Dla nich był po prostu Chrystusem Synem Bożym i to wszystko.



Szkoda że nie samodzielnie odpowiedziałeś na moje pytanie. W ewentualnej konfrontacji zawsze w takiej sytuacji będziesz mógł zrzucić odpowiedzialność za tą filozofię na Arystotelesa, Tomasza z Akwinu i jeszcze tam kogoś. Ale niech będzie! Rozumiem że jest to dla ciebie niezbędnik by wierzyć w Boga? Bez tego nie byłbyś w stanie pojąć istoty Boga? Czegoś innego uczy Biblia.

BWP1Kor 1: 1:18 Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
1:19 Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
1:20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego świata? Czyż nie uczynił Bóg mądrości świata głupstwem?
1:21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawiać wierzących.
1:22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości,
1:23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan;
1:24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków – Chrystusem, mocą i mądrością Bożą.
1:25 To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.
1:26 Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Według oceny ludzkiej niewielu tam mędrców, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych.
1:27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców; upodobał sobie w tym, co niemocne, aby mocnych poniżyć,
1:28 i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co [w ogóle] nie jest, wyróżnił Bóg, by to, co jest, unicestwić,
1:29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.
1:30 Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem,
1:31 aby jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi.

2:1 Tak też i ja przyszedłszy do was, bracia, nie przybyłem, by błyszcząc słowem i mądrością dawać wam świadectwo Boże.
2:2 Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.

2:3 I stanąłem przed wami w słabości i w bojaźni, i z wielkim drżeniem.
2:4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości
2:5, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.


Ty pokazujesz że opierasz swoją wiarę na mądrości ludzkiej filozofii filozofów greckich i nie tylko greckich – tak to rozumiem. Czyli daremne by było z mojej strony prosić cię o uzasadnienia tego co rozumiesz pod pojęciem „istota” Biblią?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt paź 30, 2012 9:42 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Soul33 napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Jesteś zwolennikiem rozmowy na „ norze, siekiery”, wszystkie chwyty dozwolone? „ krew ma sikać strumieniami”?...Dobre. ale jeśli tylko taka forma „chrześcijańskiej” rozmowy jest ci kontent to służę.

Jak to się ma do przykazania miłości? Czy nie obejmuje ono wszystkich ludzi? Jak ŚJ je rozumieją?


Ale to nie ja chcę inicjować ostry sposób prowadzenia rozmowy. Acz kol wiek jeśli ktoś będzie chciał rozmawiać na „noże” choć niechętnie służę mu jako adwersarz.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt paź 30, 2012 9:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał(a):
Tych których opieczętowali Aniołowie, a ponieważ dalej w Apokalipsie pisze o ludziach,
którzy otrzymali nowe imię, to te imiona mogli dostać ci których opieczętowano.


toteż ja nie neguję tego faktu tylko twoje "albo, albo"

Cytuj:
Albo ten fragment odczytujecie cały dosłownie, albo cały w alegorii.

ale żeby ci pokazać że twoje ultimatumw "albo,albo" nie jest tu miarodajne poprosiłem o odpowiedzenia na pytanie kogo twoim zdaniem wyobraża to grono 144000 wybranych?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt paź 30, 2012 9:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał:

Cytuj:
Kim dla Świadka Jehowy jest Osoba(Byt), która będąc w postaci ludzkiej mówi o sobie, że otrzymała od swojego Ojca(Świętego świętych) IMIĘ (Jana 10:11), które jest imieniem BOGA na wieki/na najdalsze pokolenia (Wyj 3:13-15)
Synem Bożym
słusznie odpowiedziałeś...a kim co do natury jest zrodzony(Hbr 1:5), a nie stworzony jak pozostali synowie, SYN BOGA, mający w posiadaniu IMIĘ BOGA i NATURĘ BOGA(Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził) dla Świadka Jehowy...? np. taki Jacek.J będący co do natury człowiekiem nie może zrodzić bytu innego co do natury jak tylko człowieka... :roll:
Cytuj:
Szkoda że nie samodzielnie odpowiedziałeś na moje pytanie.
jak najbardziej samodzielnie...używając tak jak Ty poniżej słów ludzi mądrzejszysz od siebie...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt paź 30, 2012 10:03 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Ale to nie ja chcę inicjować ostry sposób prowadzenia rozmowy. Acz kol wiek jeśli ktoś będzie chciał rozmawiać na „noże” choć niechętnie służę mu jako adwersarz.

To nie był zarzut wobec Ciebie, choć widzę teraz, że mógł tak zabrzmieć. Ja taką postawę rozumiem, jeśli ktoś jest niewierzący i ma określone poglądy. Wiem jednak, że Jezus mówił o nadstawianiu drugiego policzka i przykazaniu miłości. I piszę zupełnie poważnie, nie słyszałem, ani nie czytałem, jak to rozumieją Świadkowie Jehowy. Dlatego pytam.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt paź 30, 2012 10:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1063
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J, czy świadkowie nadal uważają, że Jezus i Archanioł Michał to jedna i ta sama osoba?


Wt paź 30, 2012 10:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
hen napisał(a):
Tych których opieczętowali Aniołowie, a ponieważ dalej w Apokalipsie pisze o ludziach,
którzy otrzymali nowe imię, to te imiona mogli dostać ci których opieczętowano.


toteż ja nie neguję tego faktu tylko twoje "albo, albo"

Cytuj:
Albo ten fragment odczytujecie cały dosłownie, albo cały w alegorii.

ale żeby ci pokazać że twoje ultimatumw "albo,albo" nie jest tu miarodajne poprosiłem o odpowiedzenia na pytanie kogo twoim zdaniem wyobraża to grono 144000 wybranych?



Oficjalnego stanowiska Kościoła w tej sprawie nie znam.
Ze swej strony uważam, że należy to rozumieć tak jak to jest napisane.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Wt paź 30, 2012 11:53 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sahcim napisał:

Cytuj:
słusznie odpowiedziałeś...a kim co do natury jest zrodzony(Hbr 1:5), a nie stworzony jak pozostali synowie, SYN BOGA, mający w posiadaniu IMIĘ BOGA i NATURĘ BOGA(Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził) dla Świadka Jehowy...? np. taki Jacek.J będący co do natury człowiekiem nie może zrodzić bytu innego co do natury jak tylko człowieka...

a to zależy. W życiu jedno rodzonego Syna Bożego wyróżniamy trzy okresy jego istnienia. Pierwszy od zrodzenia do przyjścia na ziemię jako człowiek. Czas takiego istnienia bliżej nie określony. Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski. Drugi gdy był człowiekiem. Czas tego istnienia ściśle określony trzydzieści trzy lata i sześć miesięcy. Istniał jako byt-istota ludzkim z natury człowiek. Trzeci od śmierci jako człowiek do dziś to jest jakieś…? -Licząc od dnia urodzin tj. połowa października – 1978 lat i sześć miesięcy – o ile dobrze policzyłem. Istnieje jako byt- istota ponownie duchowa z natury ponownie Boskiej. Lecz teraz ma większe…? Stanowisko bo jest Królem w Królestwie Bożym. Ale jest to funkcja na czas określony. W stosownym czasie odda tą funkcję swojemu Ojcu Bogu Jehowie.

1Kor 15: 20 Teraz jednak Chrystus jest wskrzeszony z martwych — pierwocina tych, którzy zapadli w sen śmierci. 21 Skoro bowiem śmierć jest przez człowieka, to i zmartwychwstanie umarłych jest przez człowieka. 22 Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. 23 Ale każdy we własnym szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności. 24 Następnie — koniec, gdy przekaże królestwo swemu Bogu i Ojcu, obróciwszy wniwecz wszelki rząd oraz wszelką władzę i moc. 25 Bo on musi królować, aż Bóg położy wszystkich nieprzyjaciół pod jego stopy. 26 Jako ostatni nieprzyjaciel ma zostać unicestwiona śmierć. 27 Albowiem Bóg „podporządkował wszystko pod jego stopy”. Ale gdy mówi, iż ‛wszystko zostało podporządkowane’, jest oczywiste, że z wyjątkiem tego, który mu wszystko podporządkował. 28 A gdy już wszystko będzie mu podporządkowane, wtedy również sam Syn podporządkuje się temu, który mu wszystko podporządkował, tak by Bóg był wszystkim dla każdego.


O który z tych trzech okresów życia Syna Bożego pytasz?

Cytuj:
jak najbardziej samodzielnie...używając tak jak Ty poniżej słów ludzi mądrzejszysz od siebie...


? ja używam słów Bożych nie ludzi mądrzejszych od siebie. Powołuję się na Biblię to jest Słowo Boże. Nie przypominam sobie żebym powoływał się na słowa jakichś ludzi…? Mądrzejszych;) ty natomiast powołujesz się na mądrość ludzi. Zasugerowałem ci żebyś uzasadnił co rozumiesz pod pojęciem „istota” Biblią Ti jest mądrością Bożą nie ludzką, ale wątpię żeby to było w ogóle możliwe do wykonania. I wygląda że mam rację

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz lis 01, 2012 8:27 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Soul33 napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Ale to nie ja chcę inicjować ostry sposób prowadzenia rozmowy. Acz kol wiek jeśli ktoś będzie chciał rozmawiać na „noże” choć niechętnie służę mu jako adwersarz.

To nie był zarzut wobec Ciebie, choć widzę teraz, że mógł tak zabrzmieć. Ja taką postawę rozumiem, jeśli ktoś jest niewierzący i ma określone poglądy. Wiem jednak, że Jezus mówił o nadstawianiu drugiego policzka i przykazaniu miłości. I piszę zupełnie poważnie, nie słyszałem, ani nie czytałem, jak to rozumieją Świadkowie Jehowy. Dlatego pytam.


ŚJ mają bardzo pacyfistyczne nastawienie do jakiejkolwiek przemocy

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz lis 01, 2012 8:33 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL