Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:44 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał(a):
joannabw napisał(a):
Ja tez, ja tez! :mrgreen:
Pierwsze pytanie to tak troche bardziej do Ciebie: jestes tego wyznania od urodzenia, czy jakby to nazwac :cfaniak: ,,z odzysku''?
A drugie to czy SJ sie modla i jak wyglada przykladowo modlitwa?


Cytat z pamięci:
„Panie Boże, który zamieszkujesz niedostępne dla nas Niebiosa.”

Więcej nie pamiętam, ale to słyszałem na własne uszy.
Z tym, że zamiast „Panie Bożę” mogło być „Boże Ojcze”, nie pamiętam dokładnie, tyle lat.
Ale ten fragment „który zamieszkujesz niedostępne dla nas Niebiosa.” słyszałem na pewno.

Dzieki. Co prawda z niecierpliwoscia wyczekuje odpowiedzi od pana. Jacka, ale chyba sie nie doczekam.
Do naszego SJ: Czlowieku zlituj sie. To juz piata kawa odkad przygotowalam sie na tworcza dyskusje :mrgreen:
Moze jeszcze wytlumaczysz po co wierzyc w Boga skoro Niebo i tak jest dla nas zamkniete?
I w ogole ten temat przestaje mi sie podobac.


Cz paź 25, 2012 5:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Trochę się wątek rozwalił, więc wyrzuciłem nabijanie offtopu. Kto chce, może przeczytać komentarze w Koszu, ale tutaj rozwalało ledwo co rozpoczęty topic.

Jako następne połączę topic z jakimś starszym, z listy merss. Jeszcze nie zdecydowałem się, z którym.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz paź 25, 2012 11:25 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
joannaa napisał(a):
To ja mam pytanie. Macie jakieś statystyki, że takie nagabywanie ludzi w ich własnych domostwach ma jakiś sens. Tzn, że jakoś strasznie dużo ludzi przyłącza się do waszych szeregów przez te "łapanki"? Dużo więcej niż przystępuje do innych wyznań. Mnie się osobiście nie wydaje żeby ten rodzaj hm... zachęty był aż tak efektywny i w ogóle uważam, że do Wiary można nakłaniać jakoś zupełnie inaczej... ciszej i bardziej... przez świadectwo niż wykłady ale właśnie, jak wyżej, czy ciekawe czy macie jakieś wymierne dane, że to prowadzi do pożądanego skutku?


Tak są prowadzone statystyki. W skali ogólno światowej jest nas ponad siedem i pół miliona. Co roku przyłącza się do nas około trzystu tysięcy nowych osób. Ale też co roku jest wykluczanych z naszej społeczności około czterdziestu tysięcy głównie za niemoralność. Ile przystępuje do inny wyznań takich statystyk nie prowadzimy;)
Odnośnie tej formy działalności dziwi mnie twój sarkazm. Dokładnie do takiego rodzaju głoszenia ewangelii zobligował nas pan Jezus.
Dzi Apo. 5: 41 Ci więc odeszli sprzed Sanhedrynu, radując się, że zostali poczytani za godnych znoszenia zniewag ze względu na jego imię. 42 I każdego dnia w świątyni oraz od domu do domu w dalszym ciągu bezustannie nauczali i oznajmiali dobrą nowinę o Chrystusie, Jezusie.

20: 20 przy tym nie powstrzymywałem się od mówienia wam wszystkiego, co pożyteczne, ani od nauczania was publicznie i od domu do domu.


Wiem też że inne wyznania chrześcijańskie również prowadzą taką działalność w tym również Katolicy choć nie aż na taką skalę. Słyszałem w audycji radiowej programu pierwszego „wiadomości z Watykanu” że duchowieństwo Katolickie wyraża się bardzo pozytywnie o takiej formie ewangelizacji -oczywiście katolickiej ewangelizacji. Nie mniej forma jest taka sama jak u nas.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt paź 26, 2012 1:12 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
joannabw napisał(a):
Ja tez, ja tez! :mrgreen:
Pierwsze pytanie to tak troche bardziej do Ciebie: jestes tego wyznania od urodzenia, czy jakby to nazwac :cfaniak: ,,z odzysku''?
A drugie to czy SJ sie modla i jak wyglada przykladowo modlitwa?


nie ma ŚJ z urodzenia. Wszyscy są nabyci w tym z odzysku. Ja jestem z odzysku;)
modlimy się dokładnie tak jak uczył Pan Jezus w Mateusza 6:9 z tym że nie powtarzamy formy modlitwy jaką podał Pan Jezus jak mantry tylko myśli w niej zawarte wyrażamy własnymi słowami.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt paź 26, 2012 1:18 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Eli napisał

Cytuj:
Czyli trochę tak jak na wewnętrznych spotkaniach 'dyskusyjnych'. 'Porozmawiajmy proszę, ale bez sięgania do trudnych (czyt. niedozwolonych) argumentów, podnoszenia wątpliwości, czy podważania doktryny ŚJ. Po prostu usiądźmy wygodnie i rozmawiajmy pogodnie i zgodnie...' Dobre.


Rozumiem że ciebie spokojna rozmowa nie interesuje. Jesteś zwolennikiem rozmowy na „ norze, siekiery”, wszystkie chwyty dozwolone? „ krew ma sikać strumieniami”?...Dobre. ale jeśli tylko taka forma „chrześcijańskiej” rozmowy jest ci kontent to służę.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt paź 26, 2012 1:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
bert04 napisał(a):
Jako następne połączę topic z jakimś starszym, z listy merss. Jeszcze nie zdecydowałem się, z którym.

A może wszystkie do kupy zusammen jesli faktycznie takie podobne...

I właśnie chciałam odpowiedzieć Attyli chyba w tamtych "śmieciach". Czy musicie wszystkich moich rozmówców wywalać albo względnie wywalać wątki?

JacekJ.
Dzięki za odpowiedź, ale powczytuję się już jutro bo późno teraz. No i jak się joannabw ucieszy, będzie mogła zaprzestać zapijania się kawami...

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pt paź 26, 2012 1:27 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
lidka napisał(a):
Slyszalam, powiem wiecej widzialam osobiscie.. ze czlonkowie SJ bardzo sobie pomagaja nawzajem... szczegolnie w trudnych zyciowych sytuacjach.. czy jest to ogolnie przyjete we wszystkich grupach, czy po prostu spotkalam ludzi z jakiejs wyjatkowej grupy.



Nie bardzo wiem jak odpowiedzieć na takie pytanie? Powiem tak. W zasadzie nie ma w naszej społeczności podziału na jakieś grupy. Na całym świecie jest jeden program nauczania. W tym samym tygodniu we wszystkich zborach we wszystkich państwach przerabiamy ten sam program. A co za tym idzie stosunek do pomagania sobie nawzajem nie jest przypadkowy tylko świadomie wyuczony. W związku z tym można odpowiedzieć na twoje pytanie; tak we wszystkich zborach jest to ogólne przyjęte jako zasada. Nie wypływa takie zachowanie tylko z przypadkowych zrywów serca, ale jest to ujęte …?doktrynalnie.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt paź 26, 2012 1:40 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cóż, mnie z kolei, ponieważ nieco wypadłem "z obiegu" około 2008 roku, bardzo interesuje jakie nastąpiły zmiany w doktrynie ŚJ przez te cztery lata.



Jestem podejrzliwy więc wietrzę że w podtekście sugestie iż u ŚJ często następują zmiany w doktrynach;)? Niestety nie przypominam sobie żadnych zmian z ostatnich czterech lat. Co nie znaczy że ich nie ma. Po prostu nic w tym momencie nie przychodzi mi do głowy. A może interesuje cię nasz temat który poruszaliśmy jakieś osiem, dziesięć lat temu? Donoszę wiec że nadal uważamy iż słowa „Bóg” i „ Pan” to nie są imiona tylko tytuły. A zatem trzecia „osoba” Trójcy nadal nie ma imienia więc nie jest stricte osobą według definicji słownika w BT.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt paź 26, 2012 2:05 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 4:00 pm
Posty: 190
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Obiło mi się uszy, że ŚJ nie wierzą w to, że dusza człowieka od razu po śmierci jest sądzona, ale człowiek jakby zasypia i czeka na dzień Sądu Ostatecznego. Czy to prawda?


Pt paź 26, 2012 2:13 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał(a):
Pytanie do ŚJ.
Żyje jeszcze ktoś z tych, co to mają iść do Nieba


tak.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt paź 26, 2012 2:16 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
joannabw napisała

Cytuj:
Dzieki. Co prawda z niecierpliwoscia wyczekuje odpowiedzi od pana. Jacka, ale chyba sie nie doczekam.
Do naszego SJ: Czlowieku zlituj sie. To juz piata kawa odkad przygotowalam sie na tworcza dyskusje Moze jeszcze wytlumaczysz po co wierzyc w Boga skoro Niebo i tak jest dla nas zamkniete?
I w ogole ten temat przestaje mi sie podobac.


Po pierwsze pośpiech jest wskazany… ale przy łapaniu pcheł nie w rozmowach religijnych. Nie każdy ma tak dużo czasu by w dowolnych momencie dnia usiąść do komputera i dyskutować. Po to ktoś wymyślił takie fora by każdą dyskusję można było rozciągnąć w czasie dogodnie w stosunku do potrzeb. Ja np. piszę o drugiej nad ranem. Chcesz ze mną podyskutować o tej godzinie np. na czacie?
Drugie. W wielkim skrócie. W Biblii pisze że po śmierci człowiek trafia go grobu, a jego duch wraca do Boga.
Iza 12: ; 6 zanim zostanie usunięty srebrny sznur i rozbije się złota czasza, i stłucze się dzban u źródła, i roztrzaska się koło do czerpania wody z cysterny. 7 Wtedy proch wraca do ziemi, tak jak był, duch zaś wraca do prawdziwego Boga, który go dał.

Natomiast w odpowiednim czasie Bóg wzbudzi zmarłych z zupełnego niebytu […]
Kazn 9: 5 Bo żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie są świadomi niczego ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie. 6 Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość i już po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym, co ma się dziać pod słońcem.

[…]do życia na ziemi i za pewne przywróci im ducha który na czas nie bytu powrócił do Boga. Podobnie proces zmartwychwstania opisuje katechizm KrK. Z tą różnicą że po śmierci nie duch a dusza ludka idzie do Boga [ do nieba] i przebywa tam w raju duchowym razem z Bogiem. Następnie w chwili zmartwychwstania dusze ludzkie będą z powrotem wysyłane w fizyczne ciała na ziemię. Moim zdaniem z tą nauką wiąże się pewna niesprawiedliwość. Bo skoro Jakiś człowiek zasłuży sobie na życie w raju u boku samego Boga to dlaczego w chwili zmartwychwstania jest degradowany z powrotem do o wiele bardziej nikczemnego stanu w odniesieniu do tego u boku Boga w niebie? Wydaje się że skoro Bóg daje możliwość zmartwychwstania to w nagrodę, ale jaka to nagroda powrócić do cielesnego życia na ziemi skoro wcześniej jest się w niebie z Bogiem? To bardziej wygląda e za karę. Może mi to wyjaśnisz?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt paź 26, 2012 3:00 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ryt napisał(a):
Obiło mi się uszy, że ŚJ nie wierzą w to, że dusza człowieka od razu po śmierci jest sądzona, ale człowiek jakby zasypia i czeka na dzień Sądu Ostatecznego. Czy to prawda?


Prawda. Wynika to z wypowiedzi Pawła

Dzi. Apos. 24:13 Nie mogą też dowieść ci tego, o co mnie teraz oskarżają. 14 Lecz wyznaję przed tobą, że zgodnie z drogą, którą oni nazywają ‚sektą’, ja tak właśnie pełnię świętą służbę dla Boga moich praojców, wierząc we wszystko, co ujęto w Prawie i napisano u Proroków; 15 i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych

Jak widać Paweł mówi tu o zmartwychwstaniu prawych jak i nieprawych. Że zmartwychwstaną prawi to jest zrozumiałe, ale dlaczego mają zmartwychwstać nieprawi? Czy to znaczy iż nieprawi wyjdą z piekła? KrK uczy że z piekła nie można wrócić. Biblia uczy że wszyscy ludzie umierają i idą do prochu czyli ziemi tj do grobu. Duch zaś wraca do Boga.
Iza 12: 7 Wtedy proch wraca do ziemi, tak jak był, duch zaś wraca do prawdziwego Boga, który go dał.
Posługując się dzisiejszymi porównaniami można powiedzieć że duch człowieka to m.in. zapisany twardy dysk taki jak w komputerze na którym jest zapisana każda sekunda jago życia. Dysk ten –czyli duch człowieka – wraca do Boga na przechowanie do czasu zmartwychwstania . podczas zmartwychwstania zostaną wskrzeszeni również nieprawi to są ci którzy w chwili śmierci byli złoczyńcami ale nie mieli szansy poznać Pana Jesusa i powziąć decyzji czy chcą mu służyć czy nie. Bo np. zmarli zanim Chrystus przyszedł na ziemię, albo zwyczajne ewangelia do niego nie dotarła. W związku z tym Pan Jezus nie może wydać na nich wyroku ani skazującego na śmierć ani do życia bo nie ma podstaw. I tak nieprawi również zmartwychwstaną otrzymają pełną ewangelię o Panu Jezusie i podejmą decyzję czy chcą służyć Chrystusowi czy nie. I dopiero w tedy można będzie ich osądzić. Tak pisze w Biblii


Obja 20: 11 I ujrzałem wielki, biały tron i zasiadającego na nim. Sprzed niego uciekły ziemia i niebo i już nie znaleziono dla nich miejsca. 12 I ujrzałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem, i otwarto zwoje. Otwarto też inny zwój; jest to zwój życia. I umarli byli sądzeni z tego, co napisano w zwojach, według swych uczynków. 13 I wydało morze umarłych, którzy się w nim znajdowali, i śmierć, i Hades wydały umarłych, którzy się w nich znajdowali, i byli sądzeni każdy z osobna — według swych uczynków. 14 A śmierć i Hades wrzucono do jeziora ognia. To oznacza drugą śmierć: jezioro ognia. 15 A kogokolwiek nie znaleziono zapisanego w księdze życia, tego wrzucono do jeziora ognia.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt paź 26, 2012 3:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jestem ciekawy w jaki sposob radzicie sobie ze starymi rzeczami? Na przyklad ludzie znajduja takie kije i potem nazywaja je bronia lowiecka, a znaleziska datowane na przestrzeni setek tysiecy lat.

Obrazek
Czy udajecie, ze nie istnieja jak Kent Hovind z drzewami starszymi niz 6000 lat, czy jest inne wyjasnienie?

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Pt paź 26, 2012 4:41 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
joannaa
j-bw sie cieszy i juz ma kolejne pytania do Jacka.

1.Dlaczego wyklucza sie ze zborow i jak to wyglada? Czy taki wykluczony moze wrocic? Jesli tak, to co musi zrobic?
2. Kim sa ludzie, ktorzy urodzili sie i wychowali w rodzinie SJ, i ktorzy przyjeli wiare rodzicow? Nie SJ OD URODZENIA?
3. Czy macie obowiazek ewangelizacji? Co z ludzmi, ktorzy maja roznego rodzaju fobie spoleczne i boja sie jakiegokolwiek dialogu?
4. Wierzycie w Trojce sw?


Pt paź 26, 2012 7:54 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2002 11:42 pm
Posty: 539
Lokalizacja: Olkusz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Rozumiem że ciebie spokojna rozmowa nie interesuje. Jesteś zwolennikiem rozmowy na „ norze, siekiery”, wszystkie chwyty dozwolone? „ krew ma sikać strumieniami”?...Dobre. ale jeśli tylko taka forma „chrześcijańskiej” rozmowy jest ci kontent to służę.

Rozumiem, że nie rozumiesz o co w mojej – cynicznej, przyznaję – wypowiedzi chodziło. Chodziło mi o podkreślenie, co tu dużo mówić, ducha totalitaryzmu jakim z Twego, otwierającego wątek, wpisu wionie: [...]jestem Świadkiem Jehowy i chciałbym ponowić zaproszenie do rozmowy o ŚJ. Jeśli macie jakieś pytania które chcielibyście zadać ŚJ bez zobowiązań typu ponownie wizyty w waszych domach to serdecznie zapraszam. Przy czym zastrzegam sobie że nie chcę prowadzić dyskusji w formie walki kto ma rację na argumenty.
Otóż mając w przeszłości styczność z Waszymi braćmi i czytając o Was opinie zaproszenie do spokojnej dyskusji (tym bardziej w świetle wytłuszczonego uwarunkowania) od razu traktuje się się jak zaproszenie do takiej dyskusji w... Parlamencie Północnokoreańskim na przykład. Spokój i pełna zgoda a 'Wielki Brat' nam rękę poda.


Pt paź 26, 2012 8:41 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL