Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:55 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Biblia w wielu miejscach mówi o tym ze Jezus jest Bogiem. Pokazano ci wiele dragkentow nawet tak ewidentnie mówiący jak wyznanie Tomasza. Ale twój wybór.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 01, 2019 9:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):
ja napisał(a):
Tylko nie jest Bogiem wszechmocnym a jego jednorodzonym i pierworodnym Synem.
Tak mówi Biblia. A co ty na temat sądzisz to zwykła interpretacja.


Biblia, wbrew temu co tutaj twierdzisz mówi, że Jezus jest wszechmogący.

Mt 28,18
"(18) Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi."


No własnie to jest to o czym pisze.
wasze zacietrzewienie i brak obiektywizmu powoduje że nie rozumiecie nawet tego co sami cytujecie.
"Dana Mi jest władza:
A kto dał mu ta władzę? Sam sobie ją dał ?
Gdyby był Bogiem wszechmocnym nikt nie musiałby dawać tej władzy.
Otóż to Bóg Jego Ojciec Jehowa dał mu tę władzę.

Fl.2
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył5
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię.


I rzeczywiście Jezus ma imie które przewyzsza wszystko inne . I Bóg dał mu taką władzę.

List do efezjan jeszcze dobitniej o tym mówi.

17 [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia* w głębszym poznaniu Jego samego. 18 [Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych 19 i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących - na podstawie działania Jego potęgi i siły. 20 Wykazał On je,
gdy wskrzesił Go z martwych
i posadził po swojej prawicy6 na wyżynach niebieskich6,
21 ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem7,
i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym
nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym.
22 I wszystko poddał pod Jego stopy8,
a Jego samego ustanowił nade wszystko8 Głową dla Kościoła,



Ten fragment mówi jasno że BÓG Pana Jezusa Chrystusa.
Czyli Jezus ma Boga .

I ten Bóg go wskrzesił I posadził ponad wszystkimi innymi.
I ten Bóg Ojciec Jehowa wszystko poddał pod Jego stopy.

A List do koryntian opisuje jaki będzie finał tego przekazania władzy Synowi.
27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego10. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. 28 A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.



Kiedy mówi się że wszystko zostało przekazane Synowi oznacza to że wszystko ale z jednym wyjatkiem .
Czyli Bóg Jehowa nie został poddany władzy Synowi.
I Syn zostanie poddany Temu (czyli Ojcu ) który mu przekazał wszystko inne.


Konkludując.
Jezus jest królem wszystkiego i wszystkich . ma władze na całym światem .Tylko nad jednym nie ma władzy . Nad Bogiem Jehową.

Tak napisano w Biblii . Reszta to sa dowolne interpretacje religiantów.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 10:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
Biblia w wielu miejscach mówi o tym ze Jezus jest Bogiem. Pokazano ci wiele dragkentow nawet tak ewidentnie mówiący jak wyznanie Tomasza. Ale twój wybór.


Nie ma żadnego fragmentu albo ty zapomniałeś je przytoczyć.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 10:12 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Rżniesz głupa ale to standard

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 01, 2019 10:27 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
No własnie to jest to o czym pisze.
wasze zacietrzewienie i brak obiektywizmu powoduje że nie rozumiecie nawet tego co sami cytujecie.
"Dana Mi jest władza:
A kto dał mu ta władzę? Sam sobie ją dał ?
Gdyby był Bogiem wszechmocnym nikt nie musiałby dawać tej władzy.
Otóż to Bóg Jego Ojciec Jehowa dał mu tę władzę.


Bóg Ojciec udzielił tej władzy Jezusowi jako Synowi Człowieczemu.Jako Bóg, Jezus posiadał ją zawsze, ponieważ dzięki niej wraz z Ojcem stwarzał świat:

Hbr 1,9-10
"Do Syna (...) Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa."

J 1,3
"(3) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało."

J 1,10
"(10) Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał."

ja napisał(a):
Fl.2
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył5
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię.


I rzeczywiście Jezus ma imie które przewyzsza wszystko inne . I Bóg dał mu taką władzę.


Ojciec wywyższył Jezusa z powrotem jako Boga, natomiast nowością było wywyższenie Jezusa-człowieka.

ja napisał(a):
Ten fragment mówi jasno że BÓG Pana Jezusa Chrystusa.Czyli Jezus ma Boga .


Ojciec również ma Boga, jest nim Syn.Tak jak Ojciec jest Bogiem dla Syna, tak Syn jest Bogiem dla Ojca:

Hbr 1,8
"(8) Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego."

ja napisał(a):
I ten Bóg go wskrzesił I posadził ponad wszystkimi innymi.


Zmartwychwstanie jest działem całej Trójcy Świętej.W zmartwychwstaniu Jezusa biorą udział wszystkie trzy Osoby Boskie:

Bóg Ojciec:

Dz 2,24
"(24)"Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim (...)"

Syn Boży:

J 2,19
"(19)"Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo»"

Duch Święty:

1 P 3,18
"(18) Bo i Chrystus raz jeden cierpiał za grzechy, Sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was doprowadzić do Boga; poniósłszy śmierć jako człowiek, został wskrzeszony do życia przez Ducha"

ja napisał(a):
A List do koryntian opisuje jaki będzie finał tego przekazania władzy Synowi.
27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego10. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. 28 A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.



Kiedy mówi się że wszystko zostało przekazane Synowi oznacza to że wszystko ale z jednym wyjatkiem .
Czyli Bóg Jehowa nie został poddany władzy Synowi.
I Syn zostanie poddany Temu (czyli Ojcu ) który mu przekazał wszystko inne.


I teraz zachodzi pytanie, czego ma to według Ciebie dowodzić ?


Pn lip 01, 2019 11:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Nie wiemy co miał na mysli Tomasz mówiąc takie słowa .
Nie wiecie ale Jezus wiedział, bo wiedział co myśli człowiek zatem logicznym jest, że gdyby wyznanie Tomasza nie było prawdą, tzn że nie zaprzeczył by blużnierstwu...
Cytuj:
Nikt nie przeczy że jest Bogiem i Panem . tak o nim mówi Biblia wielokrotnie.
Tylko nie jest Bogiem wszechmocnym a jego jednorodzonym i pierworodnym Synem.
A można wiedzieć na jakiej podstawie twierdzisz, że nie jest Bogiem wszechmocnym jeśli ze słów samego Jezusa wiemy, że dana mu jest(czyli posiada) wszelką władzę na niebie i na ziemi oraz że wszystko, co ma Ojciec, jest Jego...? quote="ja"]
Jockey napisał(a):
Biblia w wielu miejscach mówi o tym ze Jezus jest Bogiem. Pokazano ci wiele dragkentow nawet tak ewidentnie mówiący jak wyznanie Tomasza. Ale twój wybór.


Nie ma żadnego fragmentu albo ty zapomniałeś je przytoczyć.[/quote]Jak to Nie ma żadnego fragmenty skoro sam piszesz, że nikt nie przeczy że jest Bogiem i Panem . tak o nim mówi Biblia wielokrotnie... :roll:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lip 01, 2019 11:30 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ŚJ, mając dostęp do całej biblioteki pism Ojców Kościoła w j. angielskim, woleli odgrzać starą herezję, co jest dowodem złej woli.

Epifaniusz z Salaminy (IV wiek) o sekcie ebionitów:

"Inni [spośród ebionitów] między sobą mówią, że [Chrystus] pochodzi z góry i został stworzony „przed wszystkim”, że jest duchem, jest ponad aniołami i panuje nad wszystkim, i [337] jest nazywany Chrystusem, tym, który tam otrzymał dziedzictwo świata." (Panarion 30)

"Mówią, że On nie został zrodzony z Boga Ojca, lecz został stworzony jako jeden z archaniołów [i do tego bardzo się wyróżniający] i że On panuje zarówno nad aniołami, jak i nad wszystkimi stworzonymi przez Wszechmogącego" (Panarion 30).

"Gdy zaś im pasuje, twierdzą: Nie, ale na niego przyszedł duch, którym jest Chrystus, i przyoblekł się w człowieka zwanego Jezusem. Wiele jest u nich niejasności. W różnych momentach wysuwają raz po raz różne przypuszczenia na jego temat." (Panarion 30)

Kiedyś zetknąłem się z twierdzeniem ŚJ, że Jezus przypomniał sobie swoje niebiańskie życie dopiero, gdy spoczął na Nim Duch w trakcie chrztu. Pachnie to powyższą nauką ebionicką.

Podobieństwo dotyczy też pseudo-Eucharystii, którą ebionici obchodzili, podobnie jak ŚJ, raz w roku:

"Rzekomo celebrują misteria, raz w roku naśladując święte misteria w Kościele, używając chleba niekwaszonego" (Panarion 30).

W odróżnieniu jednak od ŚJ ebionici obmywali się rytualnie po zetknięciu z cudzoziemcami i trzymali się obrzezania i innych zwyczajów żydowskich. Była to bowiem sekta wywodząca się z judaizmu. Żydom i Samarytanom ciężko było przyjąć objawienie, że Jezus jest Bogiem, zrodzonym a nie stworzonym, dlatego spekulowali, że był archaniołem. Właśnie dlatego w ramach leczenia pierwsze rozdziały Listu do Hebrajczyków ukazują Żydom wyższość Syna Bożego nad aniołami. Stąd też Ewangelista Jan, gdy pisał Ewangelię pod koniec wieku, kładł nacisk na wykazanie, że Jezus jest Bogiem. Bo już wtedy gnostycy i ebionici negowali bóstwo Jezusa. Uczniem Apostoła Jana był Polikarp, zaś jego uczniem był Ireneusz z Lyonu. Jaką wiedzę otrzymał biskup Ireneusz od Apostoła Jana poprzez Polikarpa? Taką:

"On jest Ojcem naszego Pana Jezusa Chrystusa: przez Swoje Słowo, którym jest Jego Syn, przez Niego objawia się i manifestuje wszystkim, którym jest objawiony; albowiem tylko ci Go znają, którym Syn objawił. Wiecznie współistniejący z Ojcem Syn, od dawna, od początku, zawsze objawia Ojca Aniołom, Archaniołom, Potęgom, Władzom, Mocom i wszystkim, którym chce objawić Boga." (Ireneusz z Lyonu, AH II, 30, 9)

"A więc jest to Słowo Boże (Logos), który zawsze jest z ludzkością i który zapowiada to, co ma nastąpić, pouczając ludzi o sprawach Bożych. To on właśnie rozmawiał z krzewu cierniowego i rzekł do Mojżesza: Przyjrzałem się utrapieniom mojego ludu w Egipcie i zstąpiłem, aby ich wyzwolić" (Ireneusz z Lyonu, Wykład 45-46).

"(...) ci są bezbożnymi, którzy nie czczą tego, który prawdziwie jest Bogiem i dlatego Słowo mówi do Mojżesza: Jestem tym, który jest" (Ireneusz z Lyonu, Wykład 2).

Apostoł Jan w Ewangelii pisze, że "na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo". Ireneusz, "wnuk" duchowy Apostoła, wyjaśnia: "wiecznie współistniejący z Ojcem Syn" oraz "Słowo mówi do Mojżesza: Jestem tym, który jest". I wszystko jest jasne. Tak nauczał pierwotny Kościół. Nauki tej nie może podważyć błąd Orygenesa, który ośmielił się nauczać, że "żaden byt oprócz Ojca nie jest niestworzony" oraz że "Duch Święty (...) zajmuje pierwsze miejsce wśród bytów, które Ojciec stworzył przez Chrystusa" (Kom. do Ew. Jana II, 75). A także, iż chrześcijanie nauczyli się "szanować Cnotę, którą stworzył Bóg i która jest Synem Bożym" (Przeciw Celsusowi V, 39). W ten sposób Orygenes pomógł Ariuszowi wkroczyć na drogę herezji. Obaj zostali uznani przez Kościół za heretyków. Epifaniusz z Salaminy powiedział na temat Orygenesa: "Przestańcie wreszcie wychwalać tego ojca Ariuszowego, korzeń i rodzica wszelkich herezji".

Mamy więc taką sytuację, że "Świadek Jehowy" stoi przed płonącym krzewem, który się nie spala (czyli przed krzyżem męki, która wiecznie zbawia) i z tego krzewu dobiega głos Jezusa "Jestem, Który Jestem". Na to "Świadek Jehowy", pouczony przez Brooklyn, odpowiada: "Nie zdejmę sandałów, nie uczczę cię, bo ty jesteś tylko stworzeniem". Czy rozumiesz już "Świadku Jehowy", w jaką otchłań pcha cię Diabeł?


Pn lip 01, 2019 11:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
jotef napisał(a):
ŚJ, mając dostęp do całej biblioteki pism Ojców Kościoła w j. angielskim, woleli odgrzać starą herezję, co jest dowodem złej woli.

Epifaniusz z Salaminy (IV wiek) o sekcie ebionitów:

"Inni [spośród ebionitów] między sobą mówią, że [Chrystus] pochodzi z góry i został stworzony „przed wszystkim”, że jest duchem, jest ponad aniołami i panuje nad wszystkim, i [337] jest nazywany Chrystusem, tym, który tam otrzymał dziedzictwo świata." (Panarion 30)

"Mówią, że On nie został zrodzony z Boga Ojca, lecz został stworzony jako jeden z archaniołów [i do tego bardzo się wyróżniający] i że On panuje zarówno nad aniołami, jak i nad wszystkimi stworzonymi przez Wszechmogącego" (Panarion 30).

"Gdy zaś im pasuje, twierdzą: Nie, ale na niego przyszedł duch, którym jest Chrystus, i przyoblekł się w człowieka zwanego Jezusem. Wiele jest u nich niejasności. W różnych momentach wysuwają raz po raz różne przypuszczenia na jego temat." (Panarion 30)

Kiedyś zetknąłem się z twierdzeniem ŚJ, że Jezus przypomniał sobie swoje niebiańskie życie dopiero, gdy spoczął na Nim Duch w trakcie chrztu. Pachnie to powyższą nauką ebionicką.

Podobieństwo dotyczy też pseudo-Eucharystii, którą ebionici obchodzili, podobnie jak ŚJ, raz w roku:

"Rzekomo celebrują misteria, raz w roku naśladując święte misteria w Kościele, używając chleba niekwaszonego" (Panarion 30).

W odróżnieniu jednak od ŚJ ebionici obmywali się rytualnie po zetknięciu z cudzoziemcami i trzymali się obrzezania i innych zwyczajów żydowskich. Była to bowiem sekta wywodząca się z judaizmu. Żydom i Samarytanom ciężko było przyjąć objawienie, że Jezus jest Bogiem, zrodzonym a nie stworzonym, dlatego spekulowali, że był archaniołem. Właśnie dlatego w ramach leczenia pierwsze rozdziały Listu do Hebrajczyków ukazują Żydom wyższość Syna Bożego nad aniołami. Stąd też Ewangelista Jan, gdy pisał Ewangelię pod koniec wieku, kładł nacisk na wykazanie, że Jezus jest Bogiem. Bo już wtedy gnostycy i ebionici negowali bóstwo Jezusa. Uczniem Apostoła Jana był Polikarp, zaś jego uczniem był Ireneusz z Lyonu. Jaką wiedzę otrzymał biskup Ireneusz od Apostoła Jana poprzez Polikarpa? Taką:

"On jest Ojcem naszego Pana Jezusa Chrystusa: przez Swoje Słowo, którym jest Jego Syn, przez Niego objawia się i manifestuje wszystkim, którym jest objawiony; albowiem tylko ci Go znają, którym Syn objawił. Wiecznie współistniejący z Ojcem Syn, od dawna, od początku, zawsze objawia Ojca Aniołom, Archaniołom, Potęgom, Władzom, Mocom i wszystkim, którym chce objawić Boga." (Ireneusz z Lyonu, AH II, 30, 9)

"A więc jest to Słowo Boże (Logos), który zawsze jest z ludzkością i który zapowiada to, co ma nastąpić, pouczając ludzi o sprawach Bożych. To on właśnie rozmawiał z krzewu cierniowego i rzekł do Mojżesza: Przyjrzałem się utrapieniom mojego ludu w Egipcie i zstąpiłem, aby ich wyzwolić" (Ireneusz z Lyonu, Wykład 45-46).

"(...) ci są bezbożnymi, którzy nie czczą tego, który prawdziwie jest Bogiem i dlatego Słowo mówi do Mojżesza: Jestem tym, który jest" (Ireneusz z Lyonu, Wykład 2).

Apostoł Jan w Ewangelii pisze, że "na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo". Ireneusz, "wnuk" duchowy Apostoła, wyjaśnia: "wiecznie współistniejący z Ojcem Syn" oraz "Słowo mówi do Mojżesza: Jestem tym, który jest". I wszystko jest jasne. Tak nauczał pierwotny Kościół. Nauki tej nie może podważyć błąd Orygenesa, który ośmielił się nauczać, że "żaden byt oprócz Ojca nie jest niestworzony" oraz że "Duch Święty (...) zajmuje pierwsze miejsce wśród bytów, które Ojciec stworzył przez Chrystusa" (Kom. do Ew. Jana II, 75). A także, iż chrześcijanie nauczyli się "szanować Cnotę, którą stworzył Bóg i która jest Synem Bożym" (Przeciw Celsusowi V, 39). W ten sposób Orygenes pomógł Ariuszowi wkroczyć na drogę herezji. Obaj zostali uznani przez Kościół za heretyków. Epifaniusz z Salaminy powiedział na temat Orygenesa: "Przestańcie wreszcie wychwalać tego ojca Ariuszowego, korzeń i rodzica wszelkich herezji".

Mamy więc taką sytuację, że "Świadek Jehowy" stoi przed płonącym krzewem, który się nie spala (czyli przed krzyżem męki, która wiecznie zbawia) i z tego krzewu dobiega głos Jezusa "Jestem, Który Jestem". Na to "Świadek Jehowy", pouczony przez Brooklyn, odpowiada: "Nie zdejmę sandałów, nie uczczę cię, bo ty jesteś tylko stworzeniem". Czy rozumiesz już "Świadku Jehowy", w jaką otchłań pcha cię Diabeł?



Więcej Biblii czytaj a mniej bajek z tysiąca i jednej nocy.
Bo to Biblia jest jak miecz a nie opowieści religiantów którzy zawsze byli, są i będą.
I nawet Jezusowi nie wierzyli w to co mówił i robił.
Epifaniusz z Salaminy jest takim samym autorytetem w dziedzinie Biblii jak mój ulubiony chrześcijanin jurny Stefan. Który jedno mówił a drugie robił.
Słowo Boże jest autorytetem a wszystkie wymysły które na nim się nie opierają to bzdura.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 12:22 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Słowo Boże jest autorytetem a wszystkie wymysły które na nim się nie opierają to bzdura.


Takim wymysłem który nie opiera się na słowie Bożym, jest wyznawana przez Ciebie doktryna Towarzystwa Strażnica, które musiało dopasować Biblię pod swoje wymysły, gdyż ta im zaprzecza.


Pn lip 01, 2019 12:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Więcej Biblii czytaj a mniej bajek z tysiąca i jednej nocy.
Bo to Biblia jest jak miecz a nie opowieści religiantów którzy zawsze byli, są i będą.
I nawet Jezusowi nie wierzyli w to co mówił i robił.
Epifaniusz z Salaminy jest takim samym autorytetem w dziedzinie Biblii jak mój ulubiony chrześcijanin jurny Stefan. Który jedno mówił a drugie robił.
Słowo Boże jest autorytetem a wszystkie wymysły które na nim się nie opierają to bzdura.


Super, to teraz powiedz nam kłamczuszku, czy czytasz Strażnicę czy jakieś inne periodyki wydawane przez Twój zbór? Czemu Twoi pobratymcy w wierze stawiają takie specyficzne kioski na ulicach miast z różną kolorową literaturą, którą rozdają (sprzedają? - nie wiem, nie interesowałem się tym bliżej)? Zdaje się że nie nie tylko z Biblią..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lip 01, 2019 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):
ja napisał(a):
Słowo Boże jest autorytetem a wszystkie wymysły które na nim się nie opierają to bzdura.


Takim wymysłem który nie opiera się na słowie Bożym, jest wyznawana przez Ciebie doktryna Towarzystwa Strażnica, które musiało dopasować Biblię pod swoje wymysły, gdyż ta im zaprzecza.

Jak na razie nie podałem żadnej doktryny TS a podawałem wersety z Biblii . Z przekładu BT.
Zatem to wy podajecie mi jako argumenty nie Wersety z Biblii tylko wymysły religiantów którzy swoje interpretacje przelali na papier i uważają je za słowa Boga . A to tylko ich i wasze wymysły.
Ja podaje wyjaśnienie oparte tylko na Biblii.
Dlatego to wasze wyjaśnienia nie trzymają się „kupy” i można je obalić Biblią bez żadnego problemu.
Dlatego to swoje interpretacje musicie podpierać różnymi wyjaśnieniami ojców kościoła ponieważ Biblia wasze interpretacje obala .
Niestety dopóki nie zrozumiesz że tylko słowo Boże ma wartość a nie jakieś wymysły i interpretacje ludzi to będziesz tkwił świadomie lub nieświadomie w kłamstwie.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 1:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
PeterW napisał(a):
ja napisał(a):
Więcej Biblii czytaj a mniej bajek z tysiąca i jednej nocy.
Bo to Biblia jest jak miecz a nie opowieści religiantów którzy zawsze byli, są i będą.
I nawet Jezusowi nie wierzyli w to co mówił i robił.
Epifaniusz z Salaminy jest takim samym autorytetem w dziedzinie Biblii jak mój ulubiony chrześcijanin jurny Stefan. Który jedno mówił a drugie robił.
Słowo Boże jest autorytetem a wszystkie wymysły które na nim się nie opierają to bzdura.


Super, to teraz powiedz nam kłamczuszku, czy czytasz Strażnicę czy jakieś inne periodyki wydawane przez Twój zbór? Czemu Twoi pobratymcy w wierze stawiają takie specyficzne kioski na ulicach miast z różną kolorową literaturą, którą rozdają (sprzedają? - nie wiem, nie interesowałem się tym bliżej)? Zdaje się że nie nie tylko z Biblią..


Może nie wiesz ale jeśli jeszcze raz nazwiesz mnie kłamcą albo jakąś inną inwektywą zabłyśniesz to wpisze cię do osób ignorowanych.
Jeśli nie umiesz dyskutować to nie ma takiego obowiązku.

Co do czytania.
Czytam pomysły ojców kościoła , teraz już mniej bo je znam ale jak coś mnie zainteresuje to czytam . Czytam różne opracowania na temat Biblii, religii itp.
Czytam gazety , raczej w necie niż papierowe.
Co do „ kiosków” .
Tam są różne czasopisma które wyjaśniają różne zagadnienia biblijne , ale także mówią o rodzinie, pracy i innych sprawach które dotyczą dnia codziennego.
A to że tym się interesowałeś ,tak jaj większość z was , ale wiesz lepiej że to samo zło świadczy tylko o poziomie dyskusji.
Na tym właśnie polega ignorancja. Czyli mówienie o czynś o czym nie mamy pojęcia.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 2:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Jak na razie nie podałem żadnej doktryny TS a podawałem wersety z Biblii . Z przekładu BT.


Ależ podałeś.Stwierdziłeś, że Chrystus nie był równy Ojcu wtedy, kiedy był w postaci Bożej, wprost zaprzeczając tym stwierdzeniem Pismu, które mówi że był (por.Flp 2,6).

ja napisał(a):
Zatem to wy podajecie mi jako argumenty nie Wersety z Biblii tylko wymysły religiantów którzy swoje interpretacje przelali na papier i uważają je za słowa Boga .


Który z Ojców Kościoła uważał swoje słowa za słowa Boga ?

ja napisał(a):
A to tylko ich i wasze wymysły.


Ojcowie Kościoła mieli bezpośredni kontakt z apostołami lub ich uczniami i przekazują oni to, co od nich otrzymali.A że nauka apostolska którą oni przekazują przeczy wymysłom Twojej organizacji, to już nie nasz problem.

ja napisał(a):
Ja podaje wyjaśnienie oparte tylko na Biblii.


Nie.Ty podajesz wyjaśnienia Towarzystwa Strażnica.

ja napisał(a):
Dlatego to swoje interpretacje musicie podpierać różnymi wyjaśnieniami ojców kościoła ponieważ Biblia wasze interpretacje obala .


Jak do tej pory, to my Ci wykazaliśmy, że Biblia obala Twoje twierdzenia.

ja napisał(a):
Niestety dopóki nie zrozumiesz że tylko słowo Boże ma wartość a nie jakieś wymysły i interpretacje ludzi to będziesz tkwił świadomie lub nieświadomie w kłamstwie.


I tu właśnie dochodzimy do jednego z głównych problemów związanych z Twoją organizacją oraz ogólnie protestantyzmem, mianowicie oderwania ich od historii wczesnego Kościoła i od pierwszych chrześcijan.Niestety, lekką ręką wyrzucacie pierwsze wieki Kościoła i wierzenia chrześcijan przez okno, jeśli nie pasują one do waszej doktryny.


Pn lip 01, 2019 2:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):
ja napisał(a):
Jak na razie nie podałem żadnej doktryny TS a podawałem wersety z Biblii . Z przekładu BT.


Ależ podałeś.Stwierdziłeś, że Chrystus nie był równy Ojcu wtedy, kiedy był w postaci Bożej, wprost zaprzeczając tym stwierdzeniem Pismu, które mówi że był (por.Flp 2,6).

ja napisał(a):
Zatem to wy podajecie mi jako argumenty nie Wersety z Biblii tylko wymysły religiantów którzy swoje interpretacje przelali na papier i uważają je za słowa Boga .


Który z Ojców Kościoła uważał swoje słowa za słowa Boga ?

ja napisał(a):
A to tylko ich i wasze wymysły.


Ojcowie Kościoła mieli bezpośredni kontakt z apostołami lub ich uczniami i przekazują oni to, co od nich otrzymali.A że nauka apostolska którą oni przekazują przeczy wymysłom Twojej organizacji, to już nie nasz problem.

ja napisał(a):
Ja podaje wyjaśnienie oparte tylko na Biblii.


Nie.Ty podajesz wyjaśnienia Towarzystwa Strażnica.

ja napisał(a):
Dlatego to swoje interpretacje musicie podpierać różnymi wyjaśnieniami ojców kościoła ponieważ Biblia wasze interpretacje obala .


Jak do tej pory, to my Ci wykazaliśmy, że Biblia obala Twoje twierdzenia.

ja napisał(a):
Niestety dopóki nie zrozumiesz że tylko słowo Boże ma wartość a nie jakieś wymysły i interpretacje ludzi to będziesz tkwił świadomie lub nieświadomie w kłamstwie.


I tu właśnie dochodzimy do jednego z głównych problemów związanych z Twoją organizacją oraz ogólnie protestantyzmem, mianowicie oderwania ich od historii wczesnego Kościoła i od pierwszych chrześcijan.Niestety, lekką ręką wyrzucacie pierwsze wieki Kościoła i wierzenia chrześcijan przez okno, jeśli nie pasują one do waszej doktryny.

Może jeszcze raz.
Nie interesują mnie co mają do powiedzenia ludzie na temat Boga jeśli ich teorie nie są oparte na Słowie Bożym.
Ludzie wymyślają różne bzdury i potem powstają nauki które nie mają nic wspólnego z Bogiem.
Zatem albo cytuj werset na poparcie swojej tezy albo baw się dalej w piaskownicy z innymi dziećmi..

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 01, 2019 3:52 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Nie interesują mnie co mają do powiedzenia ludzie na temat Boga jeśli ich teorie nie są oparte na Słowie Bożym.


Błąd.Nie interesują Cię to i nie przyjmiesz do wiadomości niczego, co zaprzecza naukom głoszonym przez Ciało Kierownicze.

ja napisał(a):
Ludzie wymyślają różne bzdury i potem powstają nauki które nie mają nic wspólnego z Bogiem.


Owszem, takimi naukami są właśnie nauki głoszone przez organizację do której należysz.

ja napisał(a):
Zatem albo cytuj werset na poparcie swojej tezy albo baw się dalej w piaskownicy z innymi dziećmi..


Na poparcie jakiej tezy ?


Pn lip 01, 2019 4:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL